1.DZIEŃ
Wyjazd z miejsca z zbiórki. Dojazd do Janowic Wielkich – obiadokolacja  nocleg.

2.DZIEŃ
Janowice Wielkie – Cieplice 30 km

Jedziemy Doliną Bobru – wygodna ścieżka rowerowa. Dzisiaj dzień pałaców i zamków – po drodze oglądamy  zamek w Bobrowie, Pałac w Wojanowie oraz Pałac w Łomnicy.
Wersja dla ambitnych przewiduje poranny przejazd urokliwą górską drogą przez Rudawy Janowickie (Starościńskie Skały)  – dodatkowe ok. 10km i 300 metrów podjazdu.

3.DZIEŃ
Cieplice – Cieplice pętla 45 km

Wracamy do Jeleniej góry, następnie podążamy z biegiem Bobru do Siedlęcina. Tutaj zwiedzamy Wieżę Książęcą – budowlę z XIV wieku. Wnętrze wieży zawiera prawdziwy skarb – ściany na drugim piętrze zostały pokryte freskami przedstawiającymi opowieść z legendy o królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu w połowie XIV wieku, co czyni je najstarszymi, niesakralnymi malowidłami w Polsce.
Dalej urokliwą ścieżka wzdłuż Jeziora Wrzeszczyńskiego, następnie widokową ścieżką wzdłuż Jeziora Pilchowickiego. Tam przejeżdżamy przez potężną tamę i przez Barcinek wracamy do Cieplic
Istnieje krótszy wariant trasy – z ominięciem jeziora Pilchowickiego

4.DZIEŃ
Cieplice – Cieplice; spływ kajakowy lub etap górski

Dzisiaj proponujemy spływ kajakowy rzeką Bóbr na odcinku: Nielestno – Lwówek Śląski (ok. 4 godzin) lub dla spragnionych „wyżycia się rowerowo po górach” – wjazd na przełęcz Karkonoską położoną na granicy polsko-czeskiej na wysokości 1198m. Można ten dzień potraktować też jako dzień „totalnego odpoczynku” – spaceru po urokliwym Parku Zdrojowym oraz Parku Norweskim, przejść odrestaurowanym cieplickim rynkiem czy spędzić kilka godzin w termach.W ciągu dni spędzonych w Cieplicach warto przynajmniej raz odwiedzić Cieplickie Termy – gdzie w naturalnie ciepłej wodzie (lub w saunach) można zregenerować organizm po rowerowych wysiłkach. Czas na to każdy znajdzie na pewno – Cieplickie Termy nocleg.

5.DZIEŃ
Cieplice – Świeradów Zdrój 35 km

Pierwszy punkt dzisiejszego programu to wizyta w zamku Chojnik – wchodzimy pieszo ok. 30 min. (chętni mogą wjechać rowerami). Widoki z zamku zapierają dech w piersiach.
Potem nasz szlak wiedzie przez Piechowice (po drodze obejrzymy Pałac Pakoszów), następnie drogą szutrową czeka nas długi ale niezbyt stromy  wjazd na Rozdroże Izerskie – najwyższy punkt dzisiejszego dnia. Dalej do Świeradowa możemy zjechać drogą asfaltową lub wariantem szutrowym – ścieżką rowerową.

6.DZIEŃ
Świeradów – Nove Mesto – Świeradów

Dzisiaj czeka nas unikalna w skali Polski atrakcja rowerowa – pojedziemy do czeskiego miasteczka Nove Mesto – tam pojeździmy po specjalnie przygotowanych górskich single trakach. Ścieżki są do przejechania dla każdego – poziom trudności wzrasta wraz ze wzrastającą prędkością jazdy. Ścieżki są jednokierunkowe, więc nie grozi nam niebezpieczeństwo zderzenia z rowerzystą z naprzeciwka

7.DZIEŃ
Świeradów – Świeradów (pętla w Dolinie Izery) 45 km

Dzisiaj ukoronowanie naszego wyjazdu – przejazd po (według mnie)najpiękniejszych widokowo trasach rowerowych w Polsce. Wjeżdżamy na  Stóg Izerski kolejką (wersja dla ambitnych to wjazd rowerem), potem przemierzymy Izerską Halę i Torfowiska rzeki Izery. Zjemy lunch w schronisku Orle, Potem powrócimy okrężną drogą przez: Rozdroże pod Cichą Równą – Rozdroże pod Kopą – Rozdroże Izerskie i Płókowy Mostek do Świeradowa.

8.DZIEŃ
Po śniadaniu wyruszamy busem w drogę powrotną do miejsca zbiórki

ŚWIADCZENIA
– noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach
– śniadania i obiadokolacje
– opiekę przewodnika
– asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
– przewóz bagaży na trasie

Dodatkowo płatne:
– posiłku w trakcie dnia
– biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji
– ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 150 zł/osoby

Wyślij ofertę do znajomych!