Ilość dni: 11 DNI

Transalpejska trasa prowadząca jednak nie po górach, ale pięknymi alpejskimi dolinami. Zaczynamy w Niemczech, by po jednym dniu dotrzeć do Austrii a po kilku następnych do Włoch. Zróżnicowane krajobrazy , śródgórskie jeziora, wspaniałe historyczne miasta i wiele innych atrakcji. Warto z nami przebyć całe Alpy a północy na południe!

1.DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki Zbiórka przejazd . Busem do Niemiec.

2.DZIEŃ
Rano przyjeżdżamy do Oberammergau, typowej alpejskiej miejscowości z malowanymi domami. Na początek krótka wycieczka po okolicy. Cały czas towarzyszyć nam będą wspaniałe widoki na najwyższy szczyt Niemiec Zugspitze. Wieczorem impreza integracyjna.

3.DZIEŃ
Rozpoczynamy transalpejską przygodę, pierwszy etap, dość długi, ok 70 km, ale bez większych trudności, zaprowadzi nas do Austrii. Na trasie jedynie dwa niewielkie podjazdy, za to innych atrakcji co nie miara. Zaczniemy od zwiedzenia Garmisch Partenkirchen, słynnego kurortu znanego przed wszystkim z przedwojennych igrzysk olimpijskich. Wytchnieniem od jazdy na rowerze będzie też odpoczynek nad pięknym otoczonym górami jeziorem Plansee, jeśli pogoda pozwoli oczywiście skorzystamy z kąpieli. Płaskie odcinki prowadzą wzdłuż pięknych dolin rzek Loisach i Gurglbach oraz odcinkiem słynnego szlaku Via Claudia Augusta. Po drodze nie zabraknie średniowiecznych zamków i pięknych alpejskich wiosek. Wspaniały etap na rozpoczęcie przygody!

4.DZIEŃ
Dzisiejsza trasa prowadzi najpiękniejszym odcinkiem szlaku rowerowego wzdłuż rzeki Imst. Po drodze odwiedzimy zabytkowe miejscowości Landeck i Pfunds. Będzie też możliwość kąpieli w niewielkim jeziorku w Ried i odwiedzenia zamku Nauders. Etap kończy się kilkukilometrowym dość trudnym podjazdem prowadzącym wspaniałym wąwozem, jednak słabsi będą mogli pokonać go busem.

5.DZIEŃ
Po dwóch dniach w Austrii dotrzemy dziś do Włoch. To już ostatni z długich etapów, czeka nas 85 km prowadzące szlakiem Via Claudia Augusta. Dzisiejszy etap śmiało można nazwać etapem jezior. Na trasie dwa bardzo duże jeziora Lago di Resia i Lago di Muta, trasa w sporej części prowadzi piękną doliną Adygi.

6.DZIEŃ
Pozostajemy w dolinie Adygi. Odwiedzimy dziś dwa piękne zabytkowe miasta Merano i Bolzano. W obu znajdują się piękne pamiątki historyczne i w obu warto spędzić przynajmniej kilka godzin. No i nareszcie etap zdecydowanie krótszy. Alpejskie krajobrazy zaczną ustępować łagodnym wzgórzom z winnicami i sadami owocowymi.

7.DZIEŃ
Wśród winnic i sadów dziś zupełnie wypoczynkowo przejedziemy do Kaltern, gdzie popołudnie spędzimy na odpoczynku nad pięknym jeziorem i wizycie w okolicznej winnicy.
Dla chętnych wycieczka rowerowa w dolinę Sarnthal. To typowa alpejska dolina z pięknymi zielonymi łąkami, wiskami przyklejonymi do górskiego zbocza i pięknymi rowerowymi ścieżkami.

8.DZIEŃ
Wracamy w dolinę Adygi by spokojną ścieżką rowerową dotrzeć do kolejnego historycznego miasta z piękną starówką – Trento.

9.DZIEŃ
No i na koniec przepiękny etap doliną rzeki Dro wśród niekończących się sadów jabłkowych, z widokami na skaliste szczyty Monte Brione i w końcu dotrzemy nad cudowne Jezioro Garda!

10.DZIEŃ
Ten dzień przeznaczymy na zasłużony odpoczynek nad jeziorem.
Wieczorem wyruszamy w drogę powrotną do kraju.

11.DZIEŃ
Rankiem docieramy do miejsca zbiórki

ŚWIADCZENIA:
– Noclegi na kempingach , pensjonat lub hotel , wyżywienie śniadanie i obiadokolacje
– transport minibusem wraz z przyrzeką na rowery
– Transport bagaży na trasie
– opieka pilota/przewodnika
– Ubezpieczenie

Dodatkowo płatne
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Wyślij ofertę do znajomych!