Ilość dni: 8 DNI

1 DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki wieczorem . Nocny przejazd minibusem wraz z przyczepką do rowerów.

2 DZIEŃ
Unterkrimml – Kaprun ok. 60 km.

Rozpoczynamy naszą wyprawę od wodospadów Krimll – największej atrakcji Parku Narodowego Wysokie Taury. Stąd doliną rzeki Salzach wśród malowniczych górskich krajobrazów podążymy do Kaprun, gdzie u stóp lodowca Kitzsteinhorn zakończymy etap.

3 DZIEŃ
Kaprun – Werfen ok. 60 km

Śniadanie Podążamy dalej wygodną ścieżką rowerową mijając po drodze urocze miasteczka i atrakcje przyrodnicze m.in. imponujące wodospady na rzece Gasteiner Ache obiadokolacja nocleg.

4 DZIEŃ
Werfen – Salzburg ok. 45 km

Śniadanie Odwiedzimy dzisiaj największą na świecie jaskinię lodową Eisriesenwelt – Świat Lodowych Olbrzymów. Jest ona największą na świecie naturalną jaskinią złożoną z wielu jaskiń wypełnionych przez cały rok lodem. Temperatura wewnątrz tych grot jest poniżej 0 °C, a przeciekająca przez wapienne szczeliny w sklepieniu woda natychmiast zamarza. Całość rozciąga się na długości ok. 42 kilometrów wewnątrz góry Hochkogel. Potem udamy się do miasta Mozarta – Salzburga obiadokolacja nocleg.

5 DZIEŃ
Salzburg – Mondsee ok. 35 km

Śniadanie Po przedpołudniowym zwiedzaniu Salzburga wyruszymy w kierunku Salzkammergut – krainy jezior. Zatrzymamy się w miejscowości Mondsee, gdzie  aktywny wypoczynek na rowerze będziemy mogli połączyć z uprawianiem sportów wodnych i leniuchowaniem na plaży obiadokolacja nocleg.

6 DZIEŃ
Mondsee – Hallstadt  ok. 60 km (powrót busem)

Śniadanie Piękny etap wśród alpejskich łąk i jezior z możliwością zażywania kąpieli po drodze. Zwieńczeniem tego etapu będzie perełka regionu – przepiękne miasteczko Hallstadt obiadokolacja nocleg.

7 DZIEŃ
Mondsee -Traunsee ok. 60 km

Śniadanie Kontynuujemy odkrywanie uroków Salzkammergut ,regionu wpisanego na listę Unesco – tym razem jego północnej części. Pakowanie Nocny powrót do Polski

8 DZIEŃ
Przyjazd w godzinach  przedpołudniowych / wieczornych

UWAGA na  rowerach przejedziemy ok 320 km

ŚWIADCZENIA
– transport, autokarem,  busem lub minibusem
– Zakwaterowanie  w pensjonatach lub hotelach
– śniadania i obiadokolacje
– opiekę  pilota / przewodnika rowerowego
– asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
– przewóz bagaży na trasie
– ubezpieczenie NNW i KL

DODATKOWO PŁATNE
– posiłków w trakcie dnia
– biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji
– ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 350 zł

Wyślij ofertę do znajomych!