Wycieczka Rowerowa Dookoła jeziora Bodeńskiego 13 Dni

/Wycieczka Rowerowa Dookoła jeziora Bodeńskiego 13 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa Dookoła jeziora Bodeńskiego 13 Dni

2018-06-05T11:45:47+00:00

Okolice jeziora Bodeńskiego obfitują w zabytki kultury i piękne krajobrazy. Samo jezioro potrafi natomiast swoje wody upodabniać do otwartego morza ze sporymi falami.
Szlak rowerowy okalający jezioro to jedna z najpopularniejszych tras rowerowych Europy.
Rowerowi turyści szczególnie docenią perfekcyjnie przygotowane ścieżki rowerowe wijące się pomiędzy sadami, winnicami i wodami jeziora Bodeńskiego.
Na wybrzeżu Bodensee można poczuć klimat śródziemnomorski – szerokie piaszczyste plaże, palmy i brak pośpiechu wśród mieszkańców stwarzają wprost wymarzone warunki do błogiego wypoczynku.
Na trasie naszej rowerowej wyprawy znajdą się takie atrakcje jak największy wodospad Europy – Rheinfall, urocza wyspa kwiatów Mainau, miasto Stein ze swoją przepiękna średniowieczną starówką, Lindau z lwem pilnującym wejścia do portu.
To wszystko na tle błękitu wód jeziora Bodeńskiego.
Wycieczka Rowerowa Dookoła jeziora Bodeńskiego 13 Dni
Stopień trudności: łatwa
Charakterystyka trasy: trasa płaska z nielicznymi pagórkami. Trasa wymaga podstawowej sprawności fizycznej.
Dystans dzienny: ok. 40 – 60 km
Długość trasy: ok. 310 km
Suma przewyższeń: ok. 1500 m
Uwaga: powyższe dane mają charakter orientacyjny. Należy pamiętać, że pilot każdorazowo dopasowuje trasę do możliwości i chęci grupy z uwzględnieniem warunków pogodowych.

1 – 2. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki przejazd minibusem wraz  z przyczepą rowerową (możlwiość zorganizowania noclegu).Dla chętnych spacer po zabytkowym Starym Mieście w Konstancji lub odwiedzenie akwariów Sea Life Centre i Muzeum Archeologicznego.
3. DZIEŃ
Jezioro Bodeńskie – Diessenhofen 20/30 km

Pierwszym punktem jest wyspa Reichenau, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie statkiem po półwyspie Hori. Wzdłuż Górnego Renu jedzie się wzdłuż średniowiecznego miasta Diessenhofen.
4. DZIEŃ 
Diessenhofen – Diessenhofen około 20 km

Po śniadaniu wyjazd do Schaffhausen. Następnie wizyta przy Rhine Falls, największym wodospadzie w Europie Środkowej. Przeprawa łodzią bezpośrednio do Renu Falls Rock, powrót łodzią przez romantyczny krajobraz Górnego Renu.
5. DZIEŃ
Diessenhofen – Bodeńskie około 36 km

Po śniadaniu wyjazd do Stein am Rhein, miasta z wieloma freskami domów. Później wycieczka odbędzie się do zamku na górskich arenach do Konstancji.
6. DZIEŃ
Constance – Radolfzell około 26 km

Po śniadaniu wyjazd na „wyspę” kwiat Mainau. Następnie krótka przejażdżka rowerem na Allens Creek w starym imperialnym mieście Radolfzell.
7. DZIEŃ
Radolfzell – Uhldingen / Meersburg około 40 km

Po śniadaniu wyjazd do Stahringen, po przekroczeniu Bodanrück dociera się do Jeziora Überlingen w Bodman. W Uhldingen odwiedzimy zrekonstruowane mieszkania.
8. DZIEŃ 
Uhldingen / Meersburg Friedrichshafen – 22 km

Po śniadaniu wyjazd do Meersburg, do starożytnego zamku z wieloma atrakcjami. Następnie przejazd do tętniącego życiem miasta Friedrichshafeni odwiedzimy Muzeum Zeppelin.
9. DZIEŃ
Friedrichshafen – Bregenz około 38 km

Po śniadaniu wyjazd przez sady jabłoniowe w bawarskim mieście Lindau, którego Stare Miasto znajduje się na wyspie. Bezpośrednio przy jeziorze, dzięki czemu można całe objechać. Dojeżdżamy do miasta festiwalu – Bregenz, z wyjątkową sceną nad jeziorem.
10. DZIEŃ
Bregenz – Rorschach o 30/20 km

Kolejka linowa zabierze cię dziś z rowerem na zastawów. Wynika to odejście około pół godziny po asfaltowych drogach z powrotem do Bregenz. Dalej wzdłuż jeziora przez delcie Alpine Renu.
11. DZIEŃ
Rorschach – Rorschach Trasa 8 km

Po śniadaniu wyjazd zębatą kolejka do RHB pogan. Następnie przejazd z Witzwanderweg do Walzenhausen. Od Walzenhausen jedzie się przez zębatą kolej RHW do Rheineck i łodzią z powrotem do Rorschach.
12. DZIEŃ
Rorschach – Constance 36 km

Po śniadaniu ostatni dzień trasy rowerowej należy do kantonu Thurgau. Najbardziej bezpośrednio nad jeziorem, wycieczka przez małe miasta i wsie. Powrót do Polski minibusem  z przyczepą rowerową.
13. DZIEŃ
Powrót.
Przyjazd do Polski i miejsca zbiórki .  Zakończenie wycieczki

ŚWIADCZENIA:
– przejazd minibusem
– zakwaterowanie  noclegi na kempingach
– opieka pilota  rowerowego jadącego z grupą na rowerze
– przewóz roweru w przyczepie rowerowej
– podstawowy serwis rowerowy
– asysta samochodu technicznego
– apteczka
– przewóz bagażu na trasie
– ubezpieczenie standard: koszty leczenia 10.000EUR / koszty ratownictwa 5.000EUR (podlimit KL) / następstw nieszczęśliwych wypadków 4.000EUR / bagaż 250EUR

DODATKOWO PŁATNE :
wyżywienia
biletów wstępów (wstępy wg uznania, płatne na miejscu przy każdym obiekcie)
dopłata  za pokój 1-os 2200 zł

UWAGA:
bardzo proszę o zabranie własnych namiotów

Campingi/namioty
2110
Pensjonaty/hotele
4980

Wycieczka Rowerowa BodenseeWycieczka Rowerowa Dookoła jeziora Bodeńskiego 13 Dni

Jaki rower i jak go przygotować?
W trakcie tej wyprawy najlepiej spisze się rower trekkingowy lub krossowy. Trasy poprowadzone są głównie drogami utwardzonymi, asfaltowymi oraz dobrze przygotowanymi ścieżkami rowerowymi.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy lub zaopatrz się w mały plecak, żeby spakować rzeczy na dzień podróży.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia, krem z dużym filtrem, małego jaśka. KASK JEST OBOWIĄZKOWY

Jak się spakować?
Podczas wycieczki towarzyszy Wam samochód zabezpieczający. Jeździmy na „pusto”, jedyne co trzeba zabrać to mały plecak lub małe sakwy na podstawowe rzeczy, które mogą być potrzebne podczas jednego dnia jazdy rowerem. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus rower.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Ten wyjazd jest skierowany do początkujących rowerzystów, co nie znaczy, że nie trzeba się do niego przygotować kondycyjnie.  Trasy poprowadzone są po drogach utwardzonych. Jest to dobra propozycja dla osób chcących zacząć przygodę z wyprawami rowerowymi. Dzienne dystanse wynoszą 50-60 km. Całkowity dystans to ok. 375 km, jednak suma przewyższeń nie jest duża – ok. 1400 metrów.  Na wyprawę można pojechać każdym rowerem – górskim, trekkingowym, crossowym.
Wycieczka Rowerowa Bodensee

Jak dojeżdżamy na miejsce?
Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowym ( 7 osób +  przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób ) z przyczepką do przewozu rowerów

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Podczas wyprawy będziemy jeździć głównie drogami asfaltowymi, ubitymi.

Gdzie śpimy?
Każdego dnia nocujemy w innym mieście, noclegi zaplanowaliśmy w sieci niemieckich schronisk młodzieżowych w pokojach 2-4  osobowych ze śniadaniem  w pensjonatach lub w namiotach na campingach

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
W cenę noclegu wliczone jest śniadanie, pozostałe wyżywienie we własnym zakresie. 

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Niemcy są w UE. Warto mieć ze sobą kartę EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7- 14  osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kaskoświetlenie, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd powinno wystarczyć 150 – 200 euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Wycieczka Rowerowa Bodensee
Wycieczka Rowerowa Dookoła jeziora Bodeńskiego 13 Dni

UWAGA!
Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.
Wycieczka Rowerowa Bodensee
Wycieczka Rowerowa Dookoła jeziora Bodeńskiego 13 Dni

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.
Wycieczka Rowerowa Bodensee
Wycieczka Rowerowa Dookoła jeziora Bodeńskiego 13 Dni
Wycieczka Rowerowa Bodensee

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.