Wycieczka Rowerowa Dookoła Mont Blanc 7 dni

/Wycieczka Rowerowa Dookoła Mont Blanc 7 dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa Dookoła Mont Blanc 7 dni

2018-06-05T11:48:44+00:00
Ilość dni: 7 DNI

„Tour du Mont Blanc” czyli szlak dookoła najwyższej góry Europy, to jedna z najbardziej znanych tras alpejskich. Górscy biegacze potrzebują niewiele ponad 20 h, aby pokonać tę trasę. Miłośnicy górskich wędrówek pokonują ją w osiem, czasami dziesięć dni. Dla nas, rowerzystów górskich najlepiej tę rundę pokonać w cztery dni, objeżdżając Mont Blanc zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Wszyscy Ci, którym było dane pokonać tę trasę, jednogłośnie twierdzą, że jest to jedna z najbardziej fascynujących alpejskich przygód. Wycieczka ta, to szybka akcja dla miłośników enduro/mtb. Grupka uczestników to maksymalnie 7 osób. Wyjazd ten nie jest skierowany do przypadkowych rowerzystów. Aby mieć z niego satysfakcję musisz czuć się pewnie w terenie i mieć dobrą kondycję fizyczną. Jednak nie musisz być zawodowcem, żeby pokonać tę trasę.Wycieczka rowerowa Dookoła Mont Blanc

 Mont Blanc Wycieczka rowerowa 

1. DZIEŃ – wyjazd z Polski|
W godzinach nocnych wyruszymy w trasę, w kierunku Chamonix, skąd rozpoczniemy naszą górską przygodę o godzinie 18:00.
2. DZIEŃ – przyjazd do Chamonix / zakwaterowanie
Tego dnia w zależności od godziny przyjazdu, pojeździmy po okolicy Chamonix. Dla rozruchu zrobimy krótką trasę po północnych zboczach Masywu Mont Blanc. Wieczorem wspólna kolacja.
3. DZIEŃ – Chamonix – Champex / 38 km / 1700 metrów / 6-7 h
Po obfitym śniadaniu ruszamy w drogę. Startujemy z wysokości 1040 m npm. Po pierwszych 14 km dojedziemy do miasteczka Le Tour, gdzie wyciągniemy się wyciągiem na wysokość 2200 m npm (Col De Balme), skąd pięknym zjazdem dotrzemy do Trentu, gdzie rozpoczniemy wspinanie się na wysokość 2000 metrów. Będą już jakiś czas po szwajcarskiej stronie masywu, zjedziemy do Champex, gdzie mamy zaplanowany nocleg. Tego dnia zjazdu będziemy mieć 2 000 metrów.
4. DZIEŃ – Champex – Rif. Elena – 26 km – 1500 metrów / 4h
Ten dzień zaczniemy z wysokości 1466 metrów. Mimo małej liczby kilometrów, i nie bardzo dużego przewyższenia, wystarczy zerknąć na profil wysokości, aby zorientować się, dlaczego właśnie taki dzień zaplanowaliśmy. Startujemy na terenie Szwajcarii i jedziemy przez Dolinę Ferret. Na początek kilkukilometrowy zjazd do wysokości ok. 1000 metrów, aby na wysokości Issert rozpocząć dwudziesto kilometrowy podjazd na 2 537 m npm (Grand Col Ferret), gdzie zrobimy sobie dłuższą przerwą i przekraczając granicę z Włochami, udamy się w kierunku Schroniska Elena, gdzie spędzimy noc. Tego dnia na trasie znajduje się wiele odcinków, gdzie konieczne jest zejście z roweru. Tego dnia zjedziemy 950 metrów.
5. DZIEŃ – Rif. Elena – Col de la Croix du Bonhomme  / 54 km / 2350 metrów / 8-9 h
Ten dzień zapowiada się jednym z najcięższych dni na naszej trasie. Tego dnia kontynuujemy podróż wzdłuż Doliny Ferret, rozpoczynając dzień długim, 15 km zjazdem do Courmayeur. To właśnie stąd rozpoczniemy kolejną wspinaczkę na Col de Seigne (2515 m npm), gdzie znajduje się granica z Francją. To nie koniec na ten dzień. Przed nami zjazd do wysokości 1500 metrów i kolejna wspinaczka na wysokość 2433 m npm, gdzie na Col de la Croix du Bonhomme znajduje się schronisko, w którym zatrzymamy się na noc. Zjazdów będziemy mieć 2000 metrów.
6. DZIEŃ – Cole de la Croix – Chamonix / 38 km / 950 metrów / 5h
Przed nami ostatni dzień rowerowej przygody. Na początek zafundujemy sobie wymagający zjazd do Col du Bonhomme i dalej aż do La Balme. Blisko 20 km zjazdu. Skąd, aby dotrzeć do Chamonix będziemy musieli przedrzeć się przez Col de Voza (1 653 m npm), aby potem zjechać do La Houches i wzdłuż L’Arve dojechać do Chamonix, gdzie po krótkim odpoczynku udamy się w podróż powrotną do Polski.
7. DZIEŃ – przyjazd do Polski
W godzinach porannych planowany jest przyjazd do miejsca zbiórki.

 

ŚWIADCZENIA :
noclegi,transport  9 osobowym, klimatyzowanym minibusem wraz z bagażnikem  na  rowery lub przyczepka rowerowa ( 7 osób +1 kierowca + 1 przewodnik rowerowy ), bus lub autokar   do Chamonix i z powrotem, przewodnik rowerowy, ubezpieczenie KL, NNW, KR, BP.

DODATKOWO PŁATNE :
wyżywienia, ew. biletów na wyciągi (ok. 23 euro). Koszt wyżywienia w miejscach noclegowych to ok. 11o euro (śniadania z obiadokolacją)

Mont Blanc Wycieczka rowerowa 

Campingi/namioty
2990
Pensjonaty/hotele
4970

 

Jaki rower i jak go przygotować?
Wycieczka rowerowa  ma typowy charakter wycieczki rowerowej  mtb/enduro. Na wyjazd wskazany jest rower na pełnym zawieszeniu. Może być również rower typu hardtail, ale konieczne jest duże doświadczenie w jeździe terenowej.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Na ten wyjazd zdemontuj wszelkie niepotrzebne elementy, które przeszkadzają w jeździe terenowej.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia – zwłaszcza w nocy. Krem z dużym filtrem.

Jak się spakować?
Podczas tego wypadu wszystko wozimy ze sobą na plecach. Więc szczególnie musimy wziąć sobie do serca minimalizm. Nie zabieramy ze sobą śpiworów czy karimaty. Więc pakujemy tylko najbardziej potrzebne rzeczy. Resztę zostawiamy w samochodzie w Chamonix.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Wyjazd jest skierowany do miłośników jazdy enduro z wszystkim na plecach. Wyjazd jest wymagający technicznie oraz kondycyjnie. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z jazdą po terenie i jest to Twój pierwszy sezon jazdy po górach, lepiej sobie odpuścić, potrenować i pojechać za rok. Dla pozostałych osób, które już trochę jeżdżą to śmiało, potrenować trochę polskich górach i w lipcu jedziemy.

Jak jedziemy do Chamonix?
Do Chamonix jedziemy samochodem osobowym. Możemy zabrać maksymalnie 8 osób z nami. Dojeżdżamy na miejsce, odpoczywamy jedną noc i ruszamy w trasę. Samochód zostaje na parkingu i czeka na nasz powrót.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
W większości trasa prowadzi trekkingowym szlakiem Tour de Mont Blanc. Głównie poprowadzony bezdrożami. Trasa w wielu miejscach jest wymagająca. Konieczne będzie pchanie, czy niesienie rowerów. Są Również trudne odcinki zjazdowe. Na niektórych odcinkach pojedziemy również asfaltem.

Gdzie śpimy?
Noclegi zaplanowane są w schroniskach górskich, pensjonatach typu B&B.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie. Będziemy się stołować w schroniskach, restauracjach. Nie przewidujemy samodzielnego gotowania. Koszt wyżywienia śniadanie plus obiadokolacja to ok. 110 euro.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro.

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 180 euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wycieczki nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy

Mont Blanc Wycieczka rowerowa 

UWAGA !

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży VARIUSTUR koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Mont Blanc Wycieczka rowerowa 

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.