Wycieczka rowerowa Dookoła Tatr Polskich i Słowackich 8 Dni

/Wycieczka rowerowa Dookoła Tatr Polskich i Słowackich 8 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Dookoła Tatr Polskich i Słowackich 8 Dni

2018-06-05T12:11:32+00:00
Ilość dni: 8 DNI

Szczawnica Wycieczka rowerowa Dookoła Tatr Polskich i Słowackich 8 Dni

Wycieczka rowerowa, gdzie motywem przewodnim jest najwyższe pasmo gór Polski i Słowacji. Codziennie będziemy oglądać te góry, codziennie z innej perspektywy. Będziemy jechać zarówno dobrej jakości drogami asfaltowymi, doskonałą ścieżką rowerową  jak i odcinkami szlakiem rowerowym MTB wymagane są rowery górskie.Ma ona charakter wyjazdu górskiego. To nie są płaskie tereny. Aby w spokojny sposób przejechać trasę, trzeba się do niej przygotować kondycyjnie. Jeśli decydujesz się na udział w wyjeździe bez przygotowania, wiedz, że nogi i tyłek będzie bolał, ale nic się nie martw. W historii tej wyprawy wszyscy sobie na niej poradzili i nikt nie wrócił z trasy do domu. Tę trasę warto pokonać za wszelką cenę, bo jest bajecznie piękna. Zmienia perspektywę i po niej nasze okoliczne podjazdy już nie robią takiego wrażenia

1. DZIEŃ 
Wyjazd z miejsca zbiórki . Przyjazd do Nowego Targu zakwaterowanie obiadokolacja – ognisko z kiełbaskami nocleg.
2. DZIEŃ
Nowy Targ – Zuberec 50 km, 540 hm
Pierwszy odcinek 30 km to wzorowa wręcz i prawie płaska ścieżka rowerowa biegnąca do granicy słowackiej. Dalej pojedziemy asfaltową drogą przez Vitovą i Oravice ( w Oravicy można skorzystać z basenów termalnych) do Zuberca.
3. DZIEŃ
Zuberec – Pribylina 55 km, 680 hm
Po kilku kilometrach odbijamy w prawo na miejscowość Huty, dalej rowerową ścieżką górską z przepięknymi widokami pojedziemy do Liptowskiego Mikulasza. Następnie w Pribylinie obejrzymy skansen wsi góralskiej. Zakończymy dzień w pensjonacie nieopodal.
4. DZIEŃ
Pribylina – Stary Smokovec 50 km 820 hm
W większości trasa dzisiaj wiedzie dobrej jakości drogą asfaltową. Przez cały dzisiejszy etap możemy podziwiać widoki: z jednej strony na Tatry Wysokie w różnych odsłonach, z drugiej na południu na Tatry Niżne. Wespniemy się na poziom ponad 1300 metrów – nad Szczyrbskie Pleso – perełkę Słowackich Tatr. Po odpoczynku zjedziemy do Starego Smokowca na nocleg.
5. DZIEŃ 
Stary Smokovec – dzień wolny
Dzisiaj można pójść dla odmiany na wycieczkę pieszą – Stary Smokowiec stanowi doskonałą bazę wypadową na kilka wycieczek górskich, poleniuchować lub powałęsać się po miasteczku i okolicy.
6. DZIEŃ
Stary Smokoviec – Szczawnica 62 km, 830 hm
Kontynuujemy naszą wycieczkę malowniczą drogą „Cesta Slobody” dojeżdżając do dość ruchliwej drogi 67. Po kilku kilometrach odbijamy w prawo na Bachledową Dolinę – tam skorzystamy z wyciągu krzesełkowego, dalej granią pojedziemy na wschód oddalając się od Tatr w stronę Pienin. Po zjeździe z gór czekają nas nie lada atrakcje: zwiedzanie Czerwonego Klasztoru oraz przejazd rowerem wzdłuż przełomu Dunajca – do Szczawnicy, gdzie zakończymy dzisiejszy wyczerpujący i obfitujący w atrakcje dzień.
7. DZIEŃ
Szczawnica – Nowy Targ 45 km, 520 hm
Odwiedzimy Niedzicę – obejrzymy tam zamek i zapory na Dunajcu oraz powstałe w wyniku spiętrzenia wód jeziora: Czorsztyńskie oraz Sromowieckie.
8. DZIEŃ
Po śniadaniu  powrót do  busem

ŚWIADCZENIA:
– transport minibusem busem lub autokarem
– zakwaterowanie w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach , hotelach lub pole namiotowe camping
– śniadania i obiadokolacje w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach
– opiekę przewodnika rowerowego
– asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
– przewóz bagaży na trasie
– Ubezpieczenie NNW i KL

DODATKOWO PŁATNE:
biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji
ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 300 zł/osoby

Campingi/namioty
2990
Pensjonaty/hotele
4070

Szczawnica Wycieczka rowerowa Dookoła Tatr Polskich i Słowackich 8 Dni

UWAGA
całkowity dystans na rowerach ok  270 km
całkowite przewyższenia: 3400 m

 

Jaki rower i jak go przygotować?
Trasę dookoła Tatr można zrobić prawie na każdym rowerze (poza miejskim i składakiem). Trasa asfaltowa to sprawa pozornie prosta przejedziesz ją rowerem: trekkingowym, górskim, szosowym, crossowym, przełajowym.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na tego rodzaju wyprawy najlepiej zabrać sakwy. Nie polecam zabierać na wyjazd plecaka. Szkoda pleców. Jeśli nie masz sakw to spakuj minimalną liczbę rzeczy do małego plecaka. Na tym wyjeździe nie zabieracie śpiworów, karimat itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów jest dużo! Ale nawet jeśli nie będziesz już dawać rady na podjazdach, możesz poprowadzić rower. Poczekamy. Warto spróbować, bo są to trzy dni, które zmienią Twoje rowerowe życie na lepsze. Jednak pamiętaj, że trasa przejazdu jest wymagająca i górzysta. Mogą boleć nogi, tyłek i mięśnie. Mamy do pokonania w sumie 2700 m przewyższeń. Dzienne dystanse to ok. 80/70/60 km. Na wyprawę można pojechać każdym rowerem. Szosowy, górskim, trekkingowym, crossowym, XC. Najważniejsze żeby był sprawny technicznie. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70-100 km dziennie

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasa poprowadzona jest tylko drogimi utwardzonymi.

Gdzie śpimy?
Każdego dnia nocujemy w innym mieście, noclegi zaplanowaliśmy w schroniska młodzieżowych w pokojach 2-4  osobowych ze śniadaniem  w pensjonatach ,  w namiotach na campingach , noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach

Jak dojeżdżamy na miejsce?
Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowym ( 7 osób +  przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób ) z przyczepką do przewozu rowerów

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie. Proponujemy, aby przygotowywać je wspólnie w miejscach noclegowych.  Sklepy na terenie Słowacji są otwarte w weekendy w określonych porach. Na trasie mijamy również bary i restauracje, z których usług korzystamy. Praktycznie wszędzie można zapłacić kartą. Waluta to euro. W niektórych miejscach można zamówić sobie śniadanie lub obiadokolacje na noclegu. O szczegółach poinformuje Was przewodnik na miejscu.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Na terenie Słowacji wystarczająca jest karta EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Dodatkowo jednak ubezpieczamy wszystkich uczestników wyjazdu. Ubezpieczenie w przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku Polski i krajów ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 10 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na te trzy dni swobodnie powinno wystarczyć 50-70 euro kieszonkowego plus ok. 20 euro na baseny termalne (dla chętnych).

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona  Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Szczawnica Wycieczka rowerowa Dookoła Tatr Polskich i Słowackich 8 Dni

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat

Szczawnica Wycieczka rowerowa Dookoła Tatr Polskich i Słowackich 8 Dni

 

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.