Wycieczka Rowerowa  ma charakter przygodowy. Jest skierowana do osób z doświadczeniem rowerowym, którzy jeżdżą systematycznie i nie boją się ekstremalnych wyzwań oraz wysokich temperatur.

Wycieczka Rowerowa Filipiny 12 DNI Cebu Wycieczka rowerowa  Cebu Wycieczka Rowerowa Cebu

Mówiąc o Filipinach mamy na myśli państwo wyspiarskie. Nawet dwa tygodnie to mało aby zakosztować wszystkich atrakcji zatopionych w zieleni wysp Pacyfiku. Życie toczy się tu niespiesznie a w powietrzu unosi się aromat tropikalnych kwiatów. Gdybyśmy chcieli odwiedzić każdą z wysp filipińskiego archipelagu i pozostać na niej choćby jeden dzień to nasza podróż trwałaby 20 lat! Z ponad 7000 wysp wchodzących w skład Filipin każda ma do zaoferowania inne atrakcje. Północne rejony mają łagodny klimat subtropikalny, środkowa część przywołuje na myśl tropikalne wyspy Mórz Południowych zaś regiony górskie jak żywo przypominają krajobrazy…Alp Szwajcarskich. Naszą podróż zaplanowaliśmy tak aby choć po trosze skosztować uroków tego wyspiarskiego raju.

Przemieszczając się z wyspy na wyspę można zauważyć jak różnią się od siebie mimo iż znajdują się tak blisko siebie. Ale jest jedna rzecz, którą mają wspólną. Są to radośni, wyluzowani i lubiący się bawić Filipińczycy. Niewątpliwie będzie nam dane zaśpiewać z nimi niejedną piosenkę.

Lądujemy na Cebu aby już następnego dnia rozpocząć naszą przygodę na wyspie Bohol, na którą dotrzemy promem. Bezpośrednio z portu wkroczymy w głąb wyspy, która jest domem dla min. wielkookich tarsjuszy oraz pięknych tarasów ryżowych. Przez Czekoladowe Wzgórza udamy się do wypoczynkowego miasta Janda a następnie zwiedzimy białe piaski Alony na południowym krańcu wyspy Panglao. 

Nasz kolejny cel to wyspa Siquijor znana z mistycznych uzdrowicieli mieszkających w górach. Będziemy zdobywać najwyższy szczyt tej wyspy jak i również objedziemy ją dookoła. Na koniec po krótkiej przejażdżce na wyspie Negros oraz rejsie w towarzystwie delfinów i wielorybów wrócimy na Cebu, gdzie czeka nas jazda wzdłuż wybrzeża. Następnie pokonując najbardziej górzysty teren wyspy dojedziemy do jej wschodniego wybrzeża gdzie zakończymy naszą wycieczkę rowerową po Filipinach

Wycieczka Rowerowa Filipiny 12 DNI 

 Cebu Wycieczka rowerowa

cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.

 Cebu Wycieczka Rowerowa Cebu

1 DZIEŃ wylot z Warszawy do Cebu
Spotykamy się na lotnisku w Warszawie. W kwestii przygotowania roweru do transportu samolotem chętnie posłużymy pomocą. Przesiadkę mamy w Doha i Hongkongu. Lecimy liniami Qatar Airlines.

2 DZIEŃ  przylot do Cebu
Na Cebu lądujemy wieczorem i taksówką udajemy się do hotelu. Skręcamy rowery i przygotowujemy się do rozpoczęcia rowerowej przygody.

3 DZIEŃ   Tagbilaran – Carmen  60 km  880 m przewyższenia
Po śniadaniu pojedziemy do portu skąd udamy się w dwugodzinny rejs na wyspę Bohol gdzie spędzimy kilka następnych dni. Po przybiciu do portu pojedziemy w kierunku Carmen. Po drodze będziemy mijać liczne wioski i lasy deszczowe, wśród których znajduje się rezerwat przyrody dedykowany do ochrony zagrożonego gatunku uroczych małpek – Tarsjuszy. Czeka nas również jazda przez las mahoniowy, odwiedzimy ogród motyli i podziwiać będziemy znane na całym świecie Czekoladowe Wzgórza.

4 DZIEŃ Carmen – Jagna 60 km  1330 m przewyższenia
Dzień ten zaczniemy od jazdy w „czekoladowym” lesie. Od czasu do czasu spotkamy na swojej drodze małe gospodarstwa poukrywane w zakątkach lasu z dala od cywilizacji. Po przerwie, na którą zatrzymamy się kameralnym miasteczku Sierra Bullones czeka nas dalsza jazda pod górę. Ale co góra zabrała oddać musi. Uwieńczeniem długiego podjazdu będzie 20km zjazd! Nocleg mamy zaplanowany nad samym brzegiem Morza Mindanao.

5 DZIEŃ Jagna – Loboc  52km  790 m przewyższenia
Na ten dzień zaplanowaliśmy spokojną jazdę wzdłuż wybrzeża gdzie raz na jakiś czas będziemy się zatrzymywać aby w morskiej toni schłodzić zmęczone pedałowaniem nogi. Po drodze będziemy kosztować lokalnych potraw i trunków.

6 DZIEŃ  Loboc – Tagbilaran  65km  460 m przewyższenia
Tego dnia kontynuujemy jazdę wzdłuż wybrzeża. Zatrzymamy się w miejscowości Baclayon aby zwiedzić tutejszy kamienny kościół uważany za najstarszy na Filipinach. Następnie udamy się na wyspę Panglao aby zakończyć dzień na wspaniałej plaży Alona znanej ze swoich białych piasków.

7 DZIEŃ Lorena – San Juan  30km 790 m przewyższenia
Z samego rana promem przedostajemy się na wyspę Siquijor. Dystans wyznaczony na ten dzień jest najkrótszym z jakim przyjdzie nam się zmierzyć na wyprawie a to dlatego iż będziemy zdobywać najwyższy punkt wyspy – górę Malabahoc, znaną lokalnie jako górę Bandila-an i mierzącą 628 m n.p.m. Wysokość może nie jest imponująca ale będziemy wyjeżdżać z poziomu 0, towarzysząca nam wysoka temperatura i piękne widoki Parku Narodowego skutecznie będą utrudniać jazdę.

8 DZIEŃ San Juan – Lorena  58km  770 m przewyższenia
Plan na ten dzień to przejechanie prawie całej wyspy dookoła. Zadanie nie jest trudne gdyż linia brzegowa wyspy to całe 102km. Prawie – ponieważ w pewnym momencie wjedziemy w głąb wyspy aby podziwiać niewątpliwie największą atrakcję tej tajemniczej wyspy jaką są wodospady Cambugahay. Będzie to doskonała okazja aby schłodzić strudzone podróżą ciała. Następnie będziemy kontynuować jazdę wybrzeżem.

9 DZIEŃ  Bato – Moalboal / 80km / 700 m przewyższenia
Po śniadaniu wsiadamy na prom, który przewozi nas na wyspę Negros. Tam mamy do przejechania ok. 20 km odcinek aby dalej kontynuować przeprawę na wyspę Cebu. Z Negros na Cebu płynie się krótko ale przy odrobinie szczęścia towarzyszyć nam będą delfiny i wieloryby 🙂 Po przybiciu do brzegu w towarzystwie bryzy znad cieśniny Tanon dojedziemy na nocleg.

10 DZIEŃ  Moalboal – San Fernando / 65 km / 1240 m przewyższenia
Tego dnia przecinamy wyspę w poprzek i z jednego wybrzeża przejeżdżamy na drugie. Pokonujemy najbardziej górzystą część tej wyspy. Po drodze będziemy mijać małe wioski filipińskie i podziwiać pozostałości tradycyjnej architektury. Wieczorem po ostatniej wspólnej kolacji spakujemy się i przygotujemy rowery do podróży samolotem.

11 DZIEŃ – Wylot do Polski
Po śniadaniu przyjedzie po nas bus, który zawiezie nas na lotnisko skąd wylecimy do
Polski

12 DZIEŃ  – przylot do Polski

UWAGA Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.

ŚWIADCZENIA
 transport rowerów na trasie Warszawa – Cebu – Warszawa, 9 x nocleg w hotelach, 4 x prom, transfer z/na lotnisko, przewodnik rowerowy, który pilotuje całą trasę, służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym, sprawuje opiekę nad uczestnikami, ubezpieczenie.

DODATKOWO PŁATNE
 Bilet lotniczy ,obiadokolacji, ew. opłat dodatkowych nie zawartych w cenie. 

możliwy jest start wycieczki z tych miast pod warunkiem uzbierania się min. 3-4 osób na danej trasie. Usługa jest dodatkowo płatna w zależności od miejsca i liczby osób. Szacunkowy koszt to 150 – 250 zł / os. Więcej szczegółów będzie znane bliżej wycieczki, jak będą znane miejsca zamieszkania uczestników wyjazdu.

Wycieczka Rowerowa Filipiny 12 DNI 

 Cebu Wycieczka rowerowa

cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.

 Cebu Wycieczka Rowerowa Cebu

Cena

Pensjonaty/hotele
8600

Jak wyrobić wizę?
Obywatele Polski udający się na Filipiny w celach turystycznych nie dłuższych niż 30 dni zwolnieni są z obowiązku posiadania wizy! 

Jakie szczepienia?
Szczepienia ochronne nie są obowiązkowe niemniej jednak zaleca się szczepienie przeciw WZW typu A i B, durowi brzusznemu, wściekliźnie, cholerze, japońskiemu zapaleniu mózgu i malarii.

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wyprawę zabieramy rower górski lub trekkingowy. Będziemy poruszać się po drogach o małym natężeniu ruchu jak i po nieutwardzonych drogach bocznych. Ważne, żeby rower miał możliwość zamontowania sakw, gdyż na tej wyprawie cały ekwipunek wozimy ze sobą. Polecamy szerokość bieżnika opon co najmniej 2.0. Rowery zabieramy ze sobą, dlatego każdy uczestnik powinien zapoznać się jak spakować rower do samolotu.

Bardzo często pytacie się nas jak przygotować rower do podróży samolotem. W naszej ofercie mamy kilka propozycji wycieczek rowerowych , podczas których lecimy samolotem i zabieramy ze sobą sprzęt sportowy w postaci roweru. 

W związku z tym, że jest to temat dość świeży, nie każdy wie jakie panują reguły. Postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze pytania pojawiające się wśród rowerzystów.

1. Czy do samolotu mogę zabrać ze sobą rower?

Tak w zdecydowanej większości linii lotniczych nie ma z tym problemu i możemy zabrać ze sobą rower do samolotu. Inną kwestią są warunki, regulamin i koszt takiej usługi. Zawsze przeczytaj uważnie regulamin dotyczący bagażu sportowego.

Przykładem są linie lotnicze Etihad Airlines, które dają możliwość zabrania rowerów w cenie biletu, jako bagaż rejestrowany pod warunkiem, że zmieścimy się w sumie wymiarów 207 cm i wadze 32 kg. Linie te nie dają możliwości zwiększenia wymiarów za dopłatą. Pozostaje nam usługa cargo.

2. Jak przygotować rower?

Wszystkie linie lotnicze w skrócie zalecają spakować rower w bezpieczny karton/torbę/folię. Co robimy zawsze:

  • odkręcamy pedały
  • skręcamy kierownicę
  • spuszczamy powietrze z opon

3. Co mogę ze sobą zabrać do samolotu jako bagaż podręczny

Z takich najbardziej kontrowersyjnych rzeczy, o które nas pytacie to przede wszystkim kask. Nigdy nie mieliśmy z tym problemu i zabieraliśmy kask ze sobą do samolotu. To samo tyczy się butów spd. Nawet zdarzyło nam się przewieźć mutlitoola. Nie próbowaliśmy zabrać u-locka, ale również nie sądzę, żeby był z tym problem.

My stosujemy technikę następującą. Kupujemy bilet lotniczy tylko z bagażem podręcznym. Dokupujemy bagaż sportowy najlepiej do 32 kg. W ten bagaż wkładamy rower + sakwę z najcięższymi rzeczami, które nie przeszłyby kontroli bezpieczeństwa. Druga sakwa jest naszym bagażem podręcznym. Do niej wkładamy ubrania i elektronikę plus przypięty do niej kask. Dlatego najbardziej lubimy latać WizzAir i Qatar Airways.  

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy lub zaopatrz się w mały plecak, żeby spakować rzeczy na dzień podróży

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY, oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia, co jest prawdopodobne oraz coś przeciwwietrznego. Ponadto zabierz ze sobą:

– sakwy rowerowe,
– paszport (musi być ważny jeszcze przez co najmniej 6 miesięcy od naszej planowanej daty wylotu),
– stosowne ubrania na zmienne warunki pogodowe
– krem z wysokim filtrem

WAŻNE!!! Pakujemy się do minimum. Zabieramy tylko najbardziej potrzebne rzeczy. Szczegółową listę rzeczy do zabrania uczestnicy otrzymują od nas drogą mailową. Rzeczy wozimy ze sobą w sakwach.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jak do każdego wyjazdu rowerowego należy się przygotować kondycyjnie. Oczywiście można pojechać z tzw. marszu, tylko trzeba mieć świadomość, że będzie bolało. No i pamiętajmy, że jest to wyjazd grupowy i warto nie odstawać od grupy. Oczywiście nigdy nikogo nie zostawiamy na pastwę losu. Zawsze zachęcamy do trenowania przed wyjazdami. Jeśli masz możliwość to weź udział w jednym z naszych wyjazdów po Polsce np. wyjeździe Dookoła Tatr. Ten wyjazd będzie dobrą rozgrzewką. Zerknij na dzienne dystanse, popatrz jakie pokonujemy przewyższenia i spróbuj pokonywać takie dystanse u siebie, szukaj górek i trenuj, a na pewno będzie świetnie. Mamy zaplanowane trasy na 8 dni jazdy. W sumie daje nam ponad 470 km i sumę przewyższeń rzędu 7 tysięcy metrów.

Jak dolecimy na miejsce?
Do Cebu lecimy z Warszawy z przesiadką w Doha i Hongkongu liniami Qatar Airways. Powrót dokładnie w ten sam sposób.

Jak dojeżdżamy na miejsce?
Na wyprawę jedziemy busem 9 osobowym lub jednym większym. Zabieramy uczestników z Trójmiasto/ Elblag , Olsztyn , Warszawa  Zabranie z innych miejsc jest do dogrania w przypadku większej liczby osób. 

MIEJSCE STARTU WYCIECZKI

   Elbląg/Olsztyn/Trójmiasto – w cenie wyjazdu

Kraków , Katowice ,Poznań , Wrocław , Opole ,Kielce , Łódź , *

* możliwy jest start wycieczki z tych miast pod warunkiem uzbierania się min. 3-4 osób na danej trasie. Usługa jest dodatkowo płatna w zależności od miejsca i liczby osób. Szacunkowy koszt to 150 – 250 zł / os. Więcej szczegółów będzie znane bliżej wycieczki, jak będą znane miejsca zamieszkania uczestników wyjazdu.

Trasa wycieczki
Poszczególne, zaplanowane trasy są zamieszczone na naszej stronie pod galerią zdjęć i w programie wyjazdu.

Czy dasz sobie radę? Jaki musisz mieć rower?
Tak jak było wspomniane wcześniej, wyjazd jest kierowany do zaawansowanych rowerzystów, którzy nie boją się wyzwań. Na Filipinach jest bardzo ciepło – średnie temp. w porze suchej to ok. 30ºC. Na wyjazd zabieramy rower górski bądź trekkingowy.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasa poprowadzona jest drogami o małym natężeniu ruchy, często zniszczonymi oraz drogami nieutwardzonymi wśród pól ryżowych.

Gdzie śpimy?
Nocujemy w Hotelach w pokojach 2-3 os. ze śniadaniami w cenie.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę?
Wyżywienie poza śniadaniami jest we własnym zakresie. Będziemy smakować lokalnej żywności. Będą dni, podczas których w ciągu dnia nie będzie żadnych sklepów czy restauracji, dlatego trzeba będzie się wcześniej odpowiednio zaopatrzyć. Płacimy w filipińskich peso PHP.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Tak – wszyscy uczestnicy są ubezpieczeni odpowiednio do rodzaju wycieczki.

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa na tym wyjeździe to max. 9 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 4 os.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: paszport, rower, kask, oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na czas wyjazdu swobodnie powinno wystarczyć 300 zł kieszonkowego. Lokalną walutę można wymienić w kantorach znajdujących się w większości mijanych miast. W tych miastach można również skorzystać z bankomatu.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

Wycieczka Rowerowa Filipiny 12 DNI

Cebu Wycieczka rowerowa Cebu Wycieczka Rowerowa Cebu

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży VARIUSTUR koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

 Wycieczka Rowerowa Filipiny 12 DNI 

 Cebu Wycieczka rowerowa cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych. Cebu Wycieczka Rowerowa Cebu