Wycieczka rowerowa Francja 9 Dni

/Wycieczka rowerowa Francja 9 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Francja 9 Dni

2018-06-05T11:59:35+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna, Wycieczki dla seniorów
Kierunek wyjazdu: Francja
Transport: Autokar
Ilość dni: 9 DNI

Wycieczki rowerowe to wycieczki i trekkingi rowerowe dla każdego.Wycieczka ma charakter łatwy. Praktycznie każdy jest w stanie sobie poradzić. Na trasie towarzyszy nam bus wspierający, który wozi nasze bagaże a kierowca zawsze może podwieźć osobę mającą słabszy dzień.  Alpe du Huez Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa Francja 

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki Przejazd z Polski do Francji. Nocny przejazd minibusem.
2. DZIEŃ
Alpe du Huez 76 km
Przejazd  w kierunku miejscowości Bourg d’Oisans stamtąd podjazd do miejscowości Alpe du Huez (długość 13,8 km, średnie nachylenie 9,9%, maksymalna wysokość 1850 m n.p.m.). Dwadzieście jeden niesławnych zakrętów, które pozbawiły złudzeń wielu kolarzy marzących o zwycięstwie w klasyfikacji generalnej Tour de France. Po krótkiej przerwie poruszamy się dalej w kierunku Col de Sarenne (1999 m n.p.m.), następnie długi zjazd do miejscowości Bourg d’Oisans i powrót do hotelu.
3. DZIEŃ
Col du Galibier 122 km
Wyjazd o świcie w kierunku miejscowości Bourg d’Oisans, następnie drogą D1091 na zachód, przez Grand Tunnel de Chambon (lub przeprawa promem). Koniec odcinka to podjazd z La Grave na Col du Galibier od południa (długość 19,3 km, różnica 1457 – 2631 m n.p.m.).Przejazd i nocleg w miejscowości Carpentras.
4. DZIEŃ
Mont Ventoux 85 km
Prawdziwa walka z naturą rozegra się na podjeździe na Mont Ventoux (długość 21,1 km, różnica 296 – 1912 m n.p.m., średnie nachylenie 7,6%). Trasa, przez Bedoin, nie jest przyjazna dla kolarzy. Odsłonięta droga to przede wszystkim silne wiatry i wysoka temperatura utrudniające podjazd na szczyt sięgający niemal 2000 metrów. Po przejechaniu góry czeka nas zjazd zachodnią ścianą.
5. DZIEŃ
odpoczynek
Dzień wolny, po śniadaniu przejazd do miejscowości Lourdes.
6. DZIEŃ
Col de Aubisque 83 km
Pierwszy dzień w Pirenejach to długi lecz oszałamiająco piękny podjazd do Col d’Aubisque (długość 29 km, różnica 457 – 1709 m n.p.m., średnie nachylenie 4,2 %). Po drodze zaliczymy Col du Soulor, po której odbędziemy krótki zjazd do jednej z najczęściej fotografowanych sekcji całego Tour’u – Cirque de Litor, a stamtąd już prosto do Aubisque. Powrót tą samą drogą.
7. DZIEŃ
Col du Tourmalet 101 km
Ostatni etap wyjazdu, wspinaczka na Col du Tourmalet (długość 17,1 km, różnica 847 – 2215 m n.p.m., średnie nachylenie 7,3%). Od 1910 roku kolarze wjeżdzali tędy 83 razy – najczęściej wybierana przełęcz w całej historii Tour de France. W 2015 roku Rafał Majka pierwszy wjechał na Col du Tourmalet wygrywając 11. etap wyścigu.
8. DZIEŃ
Paryż
Rano wyjazd do Paryża krótkie zwiedzanie na rowerach Paryża odpoczynek .  Nocny przejazd minibusem Powrót do Polski. .
9. DZIEŃ
Tego dnia  wrócimy do Polski na miejsce zbiórki.


ŚWIADCZENIA:
zakwaterowanie 8 noclegów w pokojach 2-4 osobowych wyżywienie śniadanie i  obiadokolacje
zakwaterowanie w campingi
paliwo oraz opłaty drogowe na całej trasie
opieka przewodnika rowerowego
transport uczestnika, bagażu, roweru  w przyczepce rowerowej
ubezpieczenie NNW, Kl

 DODATKOWO PŁATNE:
koszty biletu przeprawy promowej w przypadku zamknięcia Grande Tunnel du Chambon
wyżywienie

bilety wstępu do miejsc zwiedzanych
składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

ZAKWATEROWANIE:

  • Zakwaterowanie w Oz (2 noce):
  • Zakwaterowanie w Carpentras (2 noce):
  • Zakwaterowanie w Lourdes (3 noce):

TRANSPORT:
Transport odbywa się minibusami (7 osób +przewodnik rowerowy + kierowca). Wyjazd z Elbląga lub innej miejscowości . W cenie za przejazd znajdują się: miejsce w busie, przewóz bagażu oraz roweru, paliwo i opłaty drogowe na całej trasie.

Campingi/namioty
2800

 

Pensjonaty/hotele
4905.00 zł

UWAGA !
Uczestnik powinien posiadać swój sprawny rower oraz obowiązkowo kask. Trasy prowadzą drogami samochodowymi, w niektórych miejscach drogi mogą być średniej jakości ze względu na zniszczenia spowodowane spadającymi kamieniami.

Przejazd przez Grand Tunnel du Chambon uzależniony jest od dostępności odcinka, alternatywą będzie przeprawa promem (opłata za bilet nie jest wliczona w cenę).

Trasy rowerowe są trudne z momentami bardzo trudnymi, wymagają od uczestnika dobrej sprawności fizycznej i zdolności do kontynuowania wysiłku przez 6 – 8 h.

  Alpe du HuezWycieczka rowerowa Alpe du Huez Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa Francja 

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wycieczkę  polecamy zabrać rower trekkingowy, krosowy lub górski. Trasa poprowadzona jest drogami utwardzonymi i publicznymi.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy lub zaopatrz się w mały plecak, żeby spakować rzeczy na dzień podróży.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia – zwłaszcza w nocy. Krem z dużym filtrem, małego jaśka.

Jak się spakować?
Podczas wyprawy towarzyszy Wam samochód zabezpieczający. Jeździmy na „pusto”, jedyne co trzeba zabrać to mały plecak lub małe sakwy na podstawowe rzeczy, które mogą być potrzebne podczas jednego dnia jazdy rowerem. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus rower.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Całkowity dystans naszej propozycji pokonany przez 6 dni „rowerowania” to 360 km a suma przewyższeń jest na poziomie 2730 metrów. Będziemy pokonywać dzienne trasy rzędu ok. 50-70 km, po terenach płaskich o dziennej sumie przewyższeń 400-600 metrów. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wycieczka jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 50-70 km dziennie.

Jak dojeżdżamy na miejsce?
Na wyieczkę do Francji jedziemy busami 9 osobowymi lub jednym większym. Zabieramy uczestników z innych miejsc jest do dogrania w przypadku większej liczby osób. Na miejscu bus wozi nasze bagaże.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
W głównej mierze będziemy korzystać z lokalnych dróg o znikomym natężeniu ruchu jak i z typowych ścieżek i szlaków rowerowych.

Gdzie śpimy?
Noclegi zaplanowane są w: w pokojach 2- i 3- osobowych ze śniadaniem.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Śniadania mamy w cenie pobytu. Dodatkowe wyżywienie we własnym zakresie. Będziemy się zatrzymywać w pobliskich restauracjach, aby zasmakować lokalnej żywności. Płacimy w euro.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Francja jest w UE. Warto mieć ze sobą kartę EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kaskoświetlenie, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd powinno wystarczyć 150 – 200 euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy

 Alpe du HuezWycieczka rowerowa Alpe du Huez Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa Francja 

UWAGA Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.

cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

 Alpe du HuezWycieczka rowerowa Alpe du Huez Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa Francja 

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.