Wycieczka Rowerowa Gdańsk – Elbląg -Kanał Elbląski – IŁawa – Ostróda- Gietrzwałd-Olsztyn- Malbork 9 Dni

/Wycieczka Rowerowa Gdańsk – Elbląg -Kanał Elbląski – IŁawa – Ostróda- Gietrzwałd-Olsztyn- Malbork 9 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa Gdańsk – Elbląg -Kanał Elbląski – IŁawa – Ostróda- Gietrzwałd-Olsztyn- Malbork 9 Dni

2018-06-05T12:17:00+00:00

Iława Wycieczka Rowerowa Szlakiem Zamków Krzyżackich

Czerwień  architektury średniowiecznych zamków wspaniale koresponduje z zielenią pól, lasów i łąk, a także z błękitem otaczających wód.

Pojezierze Iławskie to teren o powierzchni 4230km2 obfitujący w liczne jeziora rynnowe pochodzenia polodowcowego. Pojezierze  Iławskiego ograniczone jest od zachodu doliną Wisły, od północy z Pobrzeżem Gdańskim, od wschodu z Pojezierzem Mazurskim i od strony południowej z Pojezierzem Chełmińsko-Dobrzyńskim.   To właśnie tutaj znajduje się najdłuższe jezioro w Polsce Jeziorak. Różnorodność krajobrazu oraz bogactwo fauny i flory przyciąga turystów w dziewicze tereny . Rejon przepełniony jest licznymi budowlami z okresu średniowiecza: zamkami, kościołami oraz pałacami i dworami. Tematem tygodniowej wycieczki są zamki , a przygotowana przez nas trasa zaplanowana w taki sposób, aby zwiedzając zamki przemieszczać się urokliwymi zakątkami  prowadzącymi w pobliżu licznych jezior,  rzek , przez pola, lasy i łąki,  ukazując nam urokliwe atrakcje regionu. Poruszać się będziemy drogami  możliwie wolnymi od ruchu samochodowego. . W trakcie wycieczki zaplanowany  jest również spływ kajakiem. W czasie wycieczki pokonamy około 300km

Wycieczka Rowerowa Gdańsk – Elbląg -Kanał Elbląski – IŁawa – Ostróda- Gietrzwałd-Olsztyn- Malbor

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki przejazd do Gdańska Pobyt Zwiedzanie miasta z przewodnikiem ca.2,5  dla chętnych krótka  wycieczka rowerowa  obiadokolacja zakwaterowanie w hotelu *** w Gdańsku.
2. DZIEŃ
25 kilometrów na rowerze

Śniadanie Przejazd minibusem do Elbląg . Tu zaczyna się nasza wysyłka na kanale dla kilku kilometrów z 5 nachylonych płaszczyznach. W Buczyńcu widzimy muzeum poświęcone kanału. Nadal Iławie (Pwt Eylau.) – Perłą Oberland. Przyjazd i zameldowanie. Pierwszy wyścig rowerowy w obszarze około 25 km. 4 noclegi w hotelu ***.
3. DZIEŃ
Iława (Pwt. Eylau). 40 km na rowerze oczywiście

Śniadanie Rano zwiedzanie miasta rowerem Iławie – ratusz neobarokowy kościół, gotycki, dawny ratusz. Dowiedz się, jak byłego granicy miasta Ger. Eylau stała się nowoczesnym miastem powiatu Iława. Dzisiaj, dość płaska trasa prowadzi przez wsie mahrere, w tym Ławice (gdzie pierwszy laureat Nagrody Nobla urodził się w medycynie Emil Adolf von Behring) i Szałkowo – miejscowości turystycznej nad brzegiem najdłuższego polskiego Sees- Jeziorak.Iławy obiadokolacja nocleg.
4. DZIEŃ
Do jeziora Jeziorak, z powrotem  Statkiem do Iławy. Ryby wieczorem. Rower 45 km

Śniadanie Na wschodnim brzegu wzdłuż jeziora Jeziorak Jedziemy wygodnie na północ. W miejscowości Boreczno przyjrzymy tajemniczego gotyckiego kościoła. W Matyty utrzymujemy lunchu w małym gospodarstwie. Stamtąd łodzią z powrotem do Iławy. Obiadokolacja. Nocleg
5. DZIEŃ
Ruiny zamku w Szymbarku, przebieg 30 km rower

Śniadanie Rowerem jedziemy na Kapitänssschule w Kamionce, gdzie w centrum szkolenia dla mistrzów z całego świata jest i ruiny zamku w Szymbarku (pierwotnie Ritt Ordensburg, aż do 1945 roku należącego do rodziny Finkenstein) przeszłości.Po południu czas wolny.Możliwość wynajęcia łodzi wiosła lub oprócz roweru.
6. DZIEŃ
Ostróda. Ścieżki rowerowe o 60 km

Śniadanie Samotne drogi prowadzą nas przez obszar. Przenieś opcję w przerwie na kąpiel. W Ostródzie robimy przystanek na Knights zamówienia zamku podbić. Niedaleko Ostródy jest nasz następny Untekunff, przytulny, zna pensjonat. Mamy spędzić wieczór przy ognisku z grillowaniem.
7. DZIEŃ
Przez lasy Mazury  , trasy rowerowej 45 km

Śniadanie Dziś nie tylko biked jest dobrze ugotowane. W godzinach porannych, spokojny drogi w lesie i wzdłuż jezior.Pływanie jest również ogłosił przerwę. Po południu przygotujemy sam obiad, pod przewodnictwem polskiej gospodyni robimy pierogi (polskie pierogi).
8. DZIEŃ
Mazury Olsztyn  przez Gietrzwałdzie. Kolacja w starej części miasta. Ścieżka rowerowa 40 km.Śniadanie W ostatnim wycieczki rowerowej  odwiedzamy w drodze do Olsztyna Gietrzwałd- sanktuarium, gdzie co roku tysiące wielbicieli przyjść.Po południu docieramy do stolicy Warmii i Olsztynie Masuren- gdzie Kopernik prowadzonych obserwacji astronomicznych. W restauracji na starym mieście spędzimy ostatni wieczór na Mazurach. Nocleg w hotelu *** w Ukiel w Olsztynie
9. DZIEŃ
Malbork i zawieranie

Śniadanie wyjazd do  Malborka na  zwiedzanie z przewodnikiem około 2 godzin, a następnie do Gdańska, gdzie nasza podróż się skończy zakończenie wycieczki . Możliwość przedłużenia urlopu na wybrzeżu Bałtyku. Wyjazd do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
przewodnik  rowerowy znający trasę wycieczki rowerowej
8 doby ze śniadaniem i obiadokolacją  w hotelu *** i Pensjonat
Zwiedzimy z przewodnikiem lokalnym  (Gdańsk, Elbląg, Malbork, Iława, Ławice, Olsztyn)
transport minibusem, bus lub autokar
ubezpieczenie NNW i KL oraz rowerów

DODATKOWO PŁATNE:
Wypożyczalnia kajaków
Wycieczka z ornitologów wcześnie rano
Lot balonem powietrza
bilety wstępu do miejsc zwiedzanych
lokalny przewodnik   (Gdańsk, Elbląg, Malbork, Iława, Ławice, Olsztyn)
Basen Wejście w Iława , Elbląg
bilety wstępu na Kanał Elbląski

Iława Wycieczka Rowerowa Szlakiem Zamków Krzyżackich

 

Campingi/namioty
2985
Pensjonaty/hotele
4250

Wycieczka Rowerowa Gdańsk – Elbląg -Kanał Elbląski – IŁawa – Ostróda- Gietrzwałd-Olsztyn- Malbork

Koncepcja wycieczki rowerowej  zakłada codzienne przemieszczanie się na rowerach na odcinkach rzędu 50 – 60 km w asyście busa technicznego, który w razie awarii, przemęczenia etc. służy pomocą. Samochód techniczny wiezie również nasze bagaże – podróżujemy na rowerach wyłącznie z podręcznym bagażem dziennym umieszczonym w zależności od preferencji: w sakwie, torebce lub koszyku na kierownicy, małym plecaku itp. Czas dziennej wycieczki to zazwyczaj od 9.00 do 18.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 50% z tych 9 godzin. Pozostałe to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli w jeziorze/morzu, posiłki. Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące.

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wycieczkę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, górskim. Ten wyjazd jest praktycznie dla każdego. Wyjazd ten nie jest bardzo wymagający, jednak jak na każdy rowerowy warto się przygotować kondycyjnie. Podczas pobytu spędzimy trzy dni na jeździe rowerem. W sumie pokonamy ok. 300 km, a suma przewyższeń wynosi mniej więcej 740 metrów. Jest jedna z łatwiejszych naszych propozycji spędzenia aktywnego weekendu.

Serwis wskazany. Przed każdą wycieczka, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY (jeśli jeździsz bez kasku, napiszesz oświadczenie). Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na ten wyjazd można się spakować w cokolwiek. Warto mieć ze sobą małą sakwę lub plecaczek, aby schować najbardziej potrzebne rzeczy na dzień jazdy, czyli napoje, batoniki, coś cieplejszego, przeciwdeszczowego, dętkę.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Mamy do pokonania w sumie tylko 740 m przewyższeń i pokonamy w sumie 300 km. Dzienne dystanse wyniosą niespełna 70 km. W mojej opinii każdy, kto systematycznie jeździ na rowerze powinien sobie poradzić podczas tego wyjazdu. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd podobne dystanse jak podczas wyjazdu.

Jak dojeżdżamy na miejsce?
Na wycieczkę do Polski jedziemy busami 9 osobowymi lub jednym większym. Zabieramy uczestników z Elbląga zabranie z innych miejsc jest do dogrania w przypadku większej liczby osób za dodatkową opłatą Na miejscu bus wozi nasze bagaże.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
W głównej mierze będziemy korzystać z lokalnych dróg o znikomym natężeniu ruchu jak i z typowych ścieżek i szlaków rowerowych.

Gdzie śpimy?
Noclegi zaplanowane są w pokojach 2- i 3- osobowych ze śniadaniem  w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach , hotelach  śniadania oraz obiadokolacje lub pole namiotowe bez śniadania oraz obiadokolacji.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Śniadania mamy w cenie pobytu. Dodatkowe wyżywienie we własnym zakresie. Będziemy się zatrzymywać w pobliskich restauracjach, aby zasmakować lokalnej żywności. Płacimy w zł .

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Polska jest w UE. Warto mieć ze sobą kartę EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kaskoświetlenie, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd powinno wystarczyć 150 – 400 zł  kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Iława Wycieczka Rowerowa Szlakiem Zamków Krzyżackich

Wycieczka Rowerowa Gdańsk – Elbląg -Kanał Elbląski – IŁawa – Ostróda- Gietrzwałd-Olsztyn- Malbork

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.