Wycieczka rowerowa Gdańsk, Kanał Elbląski ,Warmia , Mazury 10 Dni

/Wycieczka rowerowa Gdańsk, Kanał Elbląski ,Warmia , Mazury 10 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Gdańsk, Kanał Elbląski ,Warmia , Mazury 10 Dni

2018-06-05T12:56:01+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna, Wycieczki dla seniorów
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 10 DNI

Wycieczka rowerowa Gdańsk, Kanał Elbląski ,Warmia , Mazury

Wycieczka rowerowa Gdańsk, Kanał Elbląski, Warmia, Mazury  dawne hanzeatyckie miasto Gdańska, Malborka z największego ceglanego zamku w Europie, Elbląg , miasto Mikołaja Kopernika we Fromborku, Przyjdź i przekonaj się sam o wyjątkowości trasie. około 420 km na rowerze Wycieczka rowerowa  ma charakter łatwy. Praktycznie każdy jest w stanie sobie poradzić. Na trasie towarzyszy nam bus wspierający, który wozi nasze bagaże a kierowca zawsze może podwieźć osobę mającą słabszy dzień.Malbork wokół częściowo płaski (teren jest poniżej poziomu morza), częściowo pagórkowaty (wysokość Elbląga)

Wycieczka rowerowa Gdańsk

Gdańsk Wycieczka rowerowa

Warmia i Mazury – kraina tysiąca jezior, jeden system wodny w Europie i na świecie, jezior, które są ze sobą połączone przez rzek i strumieni, kilka zabytków bogatej przeszłości, takie jak Lair Wilka w Görlitz, imponującej wycieczkę statkiem po kanale Oberlander w Elblągu, największy ceglany zamek w Europie malborskiego zamku, słynnego Marienkirche w Gdańsku. Obszar ten oferuje nie tylko tych wrażeń kulturalnych, ale pozostawia nam nietkniętą naturę i doświadczenia z pierwszej ręki.

około 420 km na rowerze

1. DZIEŃ
1000 – letni Gdańsk miasto hanzeatyckie

Wyjazd z miejsca zbiórki , przyjazd  do Gdańska.Zwiedzanie Starego Miasta.Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2. DZIEŃ

Śniadanie, transfer do Malborka.Zamek Krzyżacki,zwiedzanie średniowiecznej twierdzy najpotężniejszych w Europie.Dalej przejazd na rowerze do Elbląga, zakwaterowanie, obiadokolacja,wieczorny spacer… , nocleg.
3. DZIEŃ

Śniadanie,rejs statkiem Elbląg – Buczyniec / Kanał Elbląski /transfer, zwiedzanie Pasłęka, powrót do Elbląga i zwiedzanie Starego Miasta,
obiadokolacja, nocleg.
4. DZIEŃ
Po śniadaniu transfer z Elbląga przez Suchacz do Kadyn – byłej rezydencji  Wilhelma II (ostatni cesarz Niemiec). W tej pięknej miejscowości nad Zalewem Wiślanym znajdują się m.in. dawne obiekty majątku cesarskiego: pałac, zabudowania robotników majątku, dawna gorzelnia – obecnie piękna restauracja, tysiącletni „Dąb Bażyńskiego” oraz nieczynna już Fabryka Ceramiki Artystycznej, tzw. Majoliki Kadyńskiej.
Z Kadyn przejazd rowerami w stronę Tolkmicka, następnie przyjazd do Fromborka,zwiedzanie miasta Mikołaja Kopernika ze swym Wzgórzem Katedralnym. Do zwiedzania polecamy Katedrę z sarkofagiem Mikołaja Kopernika, Muzeum Mikołaja Kopernika, Wieżę Radziejowskiego z punktem widokowym i wahadłem Faucoulta. We Fromborku jest także warty obejrzenia dawny Szpital i Kościół Świętego Ducha, z Muzeum Medycyny. Wewnątrz Szpitala Św. Ducha odkryte niedawno freski przedstawiające Sąd Ostateczny. W 2002 r. poświęcono we Fromborku Pomnik Ofiar Ucieczki przez Zalew Wiślany w styczniu – lutym 1945 r.Transfer do Braniewa, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
5. DZIEŃ

śniadanie w formie stołu szwedzkiego, Braniewo, Spacer wzdłuż dawnej fosy miejskiej otaczającej Stare Miasto: wieża bramna pozostałość zamku Braniewskiego, elektrownia wodna na rzece Pasłęce, gdzie na jazie znajduje się czynna przepławka dla ryb. Zwiedzanie mini-zoo, park miejski z dawną stadniną koni, dom zakonny Sióstr Katarzynek, amfiteatr miejski, budynek dawnej akademii papieskiej Hozjanum, spichlerz z XVIII w, bazylika Mniejsza pw. św. Katarzyny z relikwiami Bł. Reginy Protman założycielki zakonu Sióstr Katarzynek, dalej pozostałości murów obronnych (XIV w.): fragmenty baszt, wieże . Przejazd do Pieniężna – gdzie znajdują się zbiory Muzeum Misyjno – Etnograficznego Księży Werbistów. Przedstawiają obiekty związane z kulturą, religiami krajów, w których pracują misjonarze werbiści. Przejazd do Krosna k. Ornety, zwiedzanie jednego z najstarszych warmińskich miejsc kultu, którego legendarne początki sięgają XV wieku – Sanktuarium Nawiedzenia NMP i św. Józefa. Następnie wycieczka rowerowa Krosno – Orneta- Opin Wolnica – Poborowo- Łaniewo –  – Bobrownik – Długołęka – Lidzbark Warmiński Ścieżka rowerowa szlakiem kolejowym – to trasa rowerowa o długości 27,86 km zwiedzimy SANKTUARIUM Maryjne w Krośnie – oszczędzony przez II wojnę światową cenny zabytek sakralny. Na zespół pielgrzymkowy w Krośnie, wzorowany na św. Lipce, składają się: barokowy kościół, konsekrowany w 1720 r., obejścia krużgankowe z kaplicami narożnymi oraz dom księży emerytów. Kościół św. Krzyża w Opinie – konsekrowany w 1400 r. gotycki kościół, po pożarze w 1880 r. wyposażony w stylu barokowym. To również cenne miejsce często odwiedzane przez pielgrzymów Najciekawszą miejscowością w całym królestwie jest Lidzbark Warmiński, jednocześnie stolica Warmii. Warto w nim zobaczyć majestatyczny zamek biskupi, Stare Miasto, interesujące kościoły i cerkiew oraz oranżerię I. Krasickiego. Trasa w tym mieście poprowadzona została drogami rowerowymi, częściowo wzdłuż biegu rzeki Łyny po zwiedzaniu  pobyt w Termach Warmińskich w  Lidzbarku Warmińskim to kompleks basenowo – wypoczynkowy wykorzystujący wody termalne, wraz z całoroczną wielofunkcyjną infrastrukturą rekreacyjną. W skład strefy Term wchodzą: Terma Aktywna Terma Relaks Sauny wewnętrzne i zewnętrzne Strefa Wellness Sale Konferencyjne Klub nocny z kręgielnią Centrum Aktywności Zewnętrznych Wioska wakacyjna  Strefa szatniowa a po odpoczynku  dalej wycieczka rowerowa dla chętnych do barokowego Sanktuarium Maryjne w Stoczku Klasztornym  i zespół dworski w Galinach ze stadniną koni obiadokolacja nocleg.
6. DZIEŃ

Śniadanie,wycieczka rowerowa do  przejazd do Św.Lipki, zwiedzanie sanktuarium maryjnego,krótki koncert organowy.wycieczka rowerowa Do Giżycka Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
7. DZIEŃ

Śniadanie.Jazda na rowerze przez Kętrzyn do ” Wilczego Szańca”- kwatery Hitlera,zwiedzanie i dalej przejazd do Giżycka.Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
8. DZIEŃ

Śniadanie.Rejs statkiem z Giżycka do Mikołajek, zwiedzania miasta i wycieczka rowerowa do miejscowości  Krutyń.Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
9. DZIEŃ

Śniadanie.Spływ kajakowy po rzece Krutyń lub jazda na rowerze po okolicy.Transfer do hotelu,zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
10. DZIEŃ

Śniadanie i wyjazd uczestników na miejsce zbiórki”
ŚWIADCZENIA :

zakwaterowanie  ze śniadaniem w pokoju dwuosobowym / prysznic / WC w pensjonatach, Hotelach *** śniadania i obiadokolacje
noclegi w campingu – pole namiotowe
Transport busem zgodnie z programem
przewodnika  Gdańsku
Wizyta w Malborku Zamek w Malborku
Zwiedzanie miasta w Kaliningradzie
Przewóz bagażu na wycieczkę rowerową
opieka przewodnika rowerowego  ubezpieczenie NNW i KL
DODATKOWO PŁATNE :
wyżywienie śniadania i obiadokolacje

Wypożyczalnia rowerów / Bag Opakowanie: 6-biegowa męskie rowery bez wycofania lub
Koła Panie z 7-biegową coaster lub rower elektryczny
bilety wstępu do miejsc zwiedzanych
Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN
pakiet do realizacji programu 70 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, przeprawy promowe w  zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
Dopłata do pokoju 1-os. 400 zł
spływ kajakami 50 zł
Rejs statkiem z Giżycka do Mikołajek
bilet na  kanał Elbląski rejs po pochylniach 110 zł
bilet wstępu na Pobyt w Termach Warmińskich (3 h) doskonałym miejscu do wypoczynku i relaksu, zarówno dla tych, którzy aktywnie uprawiają sport, jak i dla tych, którzy mają ochotę na chwilę wytchnienia od codzienności. Pobyt w Strefie Relax i Strefie Aktywnej.  Do dyspozycji gości baseny: witalny, terapeutyczny basen solankowy, basen hipotermiczny oraz całoroczny basen zewnętrzny. Cena 48 zł Możliwość korzystania z masaży za dodatkową opłatą (dostępne są 3 gabinety kosmetyczne).

Campingi/namioty
1690
Pensjonaty/hotele
2956

Wycieczka rowerowa Gdańsk, Kanał Elbląski ,Warmia , Mazury

Wycieczka rowerowa Gdańsk, Kanał Elbląski, Warmia, Mazury
Wycieczka rowerowa Gdańsk

Gdańsk Wycieczka rowerowa

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wycieczkę polecamy zabrać rower trekkingowy, krosowy lub górski. Trasa poprowadzona jest drogami utwardzonymi i publicznymi.

Serwis wskazany. Przed każdą wycieczką, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy lub zaopatrz się w mały plecak, żeby spakować rzeczy na dzień podróży.
Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia – zwłaszcza w nocy. Krem z dużym filtrem, małego jaśka.

Jak się spakować?
Podczas wyprawy towarzyszy Wam samochód zabezpieczający. Jeździmy na „pusto”, jedyne co trzeba zabrać to mały plecak lub małe sakwy na podstawowe rzeczy, które mogą być potrzebne podczas jednego dnia jazdy rowerem. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus rower.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Całkowity dystans naszej propozycji pokonany przez 9 dni „rowerowania” to 250 km a suma przewyższeń jest na poziomie 2730 metrów. Będziemy pokonywać dzienne trasy rzędu ok. 50-70 km, po terenach płaskich o dziennej sumie przewyższeń 400-600 metrów. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 50-70 km dziennie.
Jak dojeżdżamy na miejsce?
Na wycieczkę  do Polski, jedziemy busami 9 osobowymi lub jednym większym.  Zabranie z innych miejsc jest do dogrania w przypadku większej liczby osób. Na miejscu bus wozi nasze bagaże.

Zabranie z innych miejsc jest do dogrania w przypadku większej liczby osób za dodatkową opłatą

Elbląg  , Trójmiasto, Olsztyn – w cenie wyjazdu

Katowice , Kraków ,Poznań , Wrocław , Opole , Kielce , Łódź , Warszawa, Przemyśl, Lublin, Białystok za dodatkową opłatą

możliwy jest start wycieczki z tych miast pod warunkiem uzbierania się min. 3-4 osób na danej trasie. Usługa jest dodatkowo płatna w zależności od miejsca i liczby osób. Szacunkowy koszt to 200 – 400 zł / os. Więcej szczegółów będzie znane bliżej wycieczki, jak będą znane miejsca zamieszkania uczestników wyjazdu.
Jaką jedziemy nawierzchnią?
W głównej mierze będziemy korzystać z lokalnych dróg o znikomym natężeniu ruchu jak i z typowych ścieżek i szlaków rowerowych.

Gdzie śpimy?
Noclegi zaplanowane są w: w pokojach 2- i 3- osobowych ze śniadaniem.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Śniadania mamy w cenie pobytu. Dodatkowe wyżywienie we własnym zakresie. Będziemy się zatrzymywać w pobliskich restauracjach, aby zasmakować lokalnej żywności. Płacimy w zł.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Polska ,   jest w UE. Warto mieć ze sobą kartę EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wycieczek jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 7.
Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kaskoświetlenie, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd powinno wystarczyć 150 – 200 euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki rowerowej przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Wycieczka rowerowa Gdańsk, Kanał Elbląski ,Warmia , Mazury

Wycieczka rowerowa Gdańsk, Kanał Elbląski, Warmia, Mazury
Wycieczka rowerowa Gdańsk

Gdańsk Wycieczka rowerowa

UWAGA !
Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.

– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY :

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży VARIUSTUR koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu :
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka rowerowa Gdańsk, Kanał Elbląski ,Warmia , Mazury

Wycieczka rowerowa Gdańsk, Kanał Elbląski, Warmia, Mazury
Wycieczka rowerowa Gdańsk

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.