Wycieczka rowerowa Gdańsk, Kanał Elbląski ,Warmia , Mazury 10 Dni

/Wycieczka rowerowa Gdańsk, Kanał Elbląski ,Warmia , Mazury 10 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Gdańsk, Kanał Elbląski ,Warmia , Mazury 10 Dni

2019-01-03T17:02:55+00:00
Ilość dni: 10 DNI

Wycieczka rowerowa  busem Gdańsk, Kanał Elbląski ,Warmia , Mazury

Wycieczka rowerowa Gdańsk, Kanał Elbląski, Warmia, Mazury  dawne hanzeatyckie miasto Gdańska, Malborka z największego ceglanego zamku w Europie, Elbląg , miasto Mikołaja Kopernika we Fromborku, Przyjdź i przekonaj się sam o wyjątkowości trasie. około 420 km na rowerze Wycieczka rowerowa  ma charakter łatwy. Praktycznie każdy jest w stanie sobie poradzić. Na trasie towarzyszy nam bus wspierający, który wozi nasze bagaże a kierowca zawsze może podwieźć osobę mającą słabszy dzień.Malbork wokół częściowo płaski (teren jest poniżej poziomu morza), częściowo pagórkowaty (wysokość Elbląga)

Wycieczka rowerowa  busem Gdańsk

Gdańsk Wycieczka rowerowa busem

Warmia i Mazury – kraina tysiąca jezior, jeden system wodny w Europie i na świecie, jezior, które są ze sobą połączone przez rzek i strumieni, kilka zabytków bogatej przeszłości, takie jak Lair Wilka w Görlitz, imponującej wycieczkę statkiem po kanale Oberlander w Elblągu, największy ceglany zamek w Europie malborskiego zamku, słynnego Marienkirche w Gdańsku. Obszar ten oferuje nie tylko tych wrażeń kulturalnych, ale pozostawia nam nietkniętą naturę i doświadczenia z pierwszej ręki.

około 420 km na rowerze

1. DZIEŃ
1000 – letni Gdańsk miasto hanzeatyckie

Wyjazd z miejsca zbiórki , przyjazd  do Gdańska.Zwiedzanie Starego Miasta.Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2. DZIEŃ

Śniadanie, transfer do Malborka.Zamek Krzyżacki,zwiedzanie średniowiecznej twierdzy najpotężniejszych w Europie.Dalej przejazd na rowerze do Elbląga, zakwaterowanie, obiadokolacja,wieczorny spacer… , nocleg.
3. DZIEŃ

Śniadanie,rejs statkiem Elbląg – Buczyniec / Kanał Elbląski /transfer, zwiedzanie Pasłęka, powrót do Elbląga i zwiedzanie Starego Miasta,
obiadokolacja, nocleg.
4. DZIEŃ
Po śniadaniu transfer z Elbląga przez Suchacz do Kadyn – byłej rezydencji  Wilhelma II (ostatni cesarz Niemiec). W tej pięknej miejscowości nad Zalewem Wiślanym znajdują się m.in. dawne obiekty majątku cesarskiego: pałac, zabudowania robotników majątku, dawna gorzelnia – obecnie piękna restauracja, tysiącletni „Dąb Bażyńskiego” oraz nieczynna już Fabryka Ceramiki Artystycznej, tzw. Majoliki Kadyńskiej.
Z Kadyn przejazd rowerami w stronę Tolkmicka, następnie przyjazd do Fromborka,zwiedzanie miasta Mikołaja Kopernika ze swym Wzgórzem Katedralnym. Do zwiedzania polecamy Katedrę z sarkofagiem Mikołaja Kopernika, Muzeum Mikołaja Kopernika, Wieżę Radziejowskiego z punktem widokowym i wahadłem Faucoulta. We Fromborku jest także warty obejrzenia dawny Szpital i Kościół Świętego Ducha, z Muzeum Medycyny. Wewnątrz Szpitala Św. Ducha odkryte niedawno freski przedstawiające Sąd Ostateczny. W 2002 r. poświęcono we Fromborku Pomnik Ofiar Ucieczki przez Zalew Wiślany w styczniu – lutym 1945 r.Transfer do Braniewa, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
5. DZIEŃ

śniadanie w formie stołu szwedzkiego, Braniewo, Spacer wzdłuż dawnej fosy miejskiej otaczającej Stare Miasto: wieża bramna pozostałość zamku Braniewskiego, elektrownia wodna na rzece Pasłęce, gdzie na jazie znajduje się czynna przepławka dla ryb. Zwiedzanie mini-zoo, park miejski z dawną stadniną koni, dom zakonny Sióstr Katarzynek, amfiteatr miejski, budynek dawnej akademii papieskiej Hozjanum, spichlerz z XVIII w, bazylika Mniejsza pw. św. Katarzyny z relikwiami Bł. Reginy Protman założycielki zakonu Sióstr Katarzynek, dalej pozostałości murów obronnych (XIV w.): fragmenty baszt, wieże . Przejazd do Pieniężna – gdzie znajdują się zbiory Muzeum Misyjno – Etnograficznego Księży Werbistów. Przedstawiają obiekty związane z kulturą, religiami krajów, w których pracują misjonarze werbiści. Przejazd do Krosna k. Ornety, zwiedzanie jednego z najstarszych warmińskich miejsc kultu, którego legendarne początki sięgają XV wieku – Sanktuarium Nawiedzenia NMP i św. Józefa. Następnie wycieczka rowerowa Krosno – Orneta- Opin Wolnica – Poborowo- Łaniewo –  – Bobrownik – Długołęka – Lidzbark Warmiński Ścieżka rowerowa szlakiem kolejowym – to trasa rowerowa o długości 27,86 km zwiedzimy SANKTUARIUM Maryjne w Krośnie – oszczędzony przez II wojnę światową cenny zabytek sakralny. Na zespół pielgrzymkowy w Krośnie, wzorowany na św. Lipce, składają się: barokowy kościół, konsekrowany w 1720 r., obejścia krużgankowe z kaplicami narożnymi oraz dom księży emerytów. Kościół św. Krzyża w Opinie – konsekrowany w 1400 r. gotycki kościół, po pożarze w 1880 r. wyposażony w stylu barokowym. To również cenne miejsce często odwiedzane przez pielgrzymów Najciekawszą miejscowością w całym królestwie jest Lidzbark Warmiński, jednocześnie stolica Warmii. Warto w nim zobaczyć majestatyczny zamek biskupi, Stare Miasto, interesujące kościoły i cerkiew oraz oranżerię I. Krasickiego. Trasa w tym mieście poprowadzona została drogami rowerowymi, częściowo wzdłuż biegu rzeki Łyny po zwiedzaniu  pobyt w Termach Warmińskich w  Lidzbarku Warmińskim to kompleks basenowo – wypoczynkowy wykorzystujący wody termalne, wraz z całoroczną wielofunkcyjną infrastrukturą rekreacyjną. W skład strefy Term wchodzą: Terma Aktywna Terma Relaks Sauny wewnętrzne i zewnętrzne Strefa Wellness Sale Konferencyjne Klub nocny z kręgielnią Centrum Aktywności Zewnętrznych Wioska wakacyjna  Strefa szatniowa a po odpoczynku  dalej wycieczka rowerowa dla chętnych do barokowego Sanktuarium Maryjne w Stoczku Klasztornym  i zespół dworski w Galinach ze stadniną koni obiadokolacja nocleg.
6. DZIEŃ

Śniadanie,wycieczka rowerowa do  przejazd do Św.Lipki, zwiedzanie sanktuarium maryjnego,krótki koncert organowy.wycieczka rowerowa Do Giżycka Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
7. DZIEŃ

Śniadanie.Jazda na rowerze przez Kętrzyn do ” Wilczego Szańca”- kwatery Hitlera,zwiedzanie i dalej przejazd do Giżycka.Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
8. DZIEŃ

Śniadanie.Rejs statkiem z Giżycka do Mikołajek, zwiedzania miasta i wycieczka rowerowa do miejscowości  Krutyń.Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
9. DZIEŃ

Śniadanie.Spływ kajakowy po rzece Krutyń lub jazda na rowerze po okolicy.Transfer do hotelu,zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
10. DZIEŃ

Śniadanie i wyjazd uczestników na miejsce zbiórki”
ŚWIADCZENIA :

zakwaterowanie  ze śniadaniem w pokoju dwuosobowym / prysznic / WC w pensjonatach, Hotelach *** śniadania i obiadokolacje
noclegi w campingu – pole namiotowe
Transport busem zgodnie z programem
przewodnika  Gdańsku
Wizyta w Malborku Zamek w Malborku
Zwiedzanie miasta w Kaliningradzie
Przewóz bagażu na wycieczkę rowerową
opieka przewodnika rowerowego  ubezpieczenie NNW i KL
DODATKOWO PŁATNE :
wyżywienie śniadania i obiadokolacje

Wypożyczalnia rowerów / Bag Opakowanie: 6-biegowa męskie rowery bez wycofania lub
Koła Panie z 7-biegową coaster lub rower elektryczny
bilety wstępu do miejsc zwiedzanych
Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN
pakiet do realizacji programu 70 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, przeprawy promowe w  zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
Dopłata do pokoju 1-os. 400 zł
spływ kajakami 50 zł
Rejs statkiem z Giżycka do Mikołajek
bilet na  kanał Elbląski rejs po pochylniach 110 zł
bilet wstępu na Pobyt w Termach Warmińskich (3 h) doskonałym miejscu do wypoczynku i relaksu, zarówno dla tych, którzy aktywnie uprawiają sport, jak i dla tych, którzy mają ochotę na chwilę wytchnienia od codzienności. Pobyt w Strefie Relax i Strefie Aktywnej.  Do dyspozycji gości baseny: witalny, terapeutyczny basen solankowy, basen hipotermiczny oraz całoroczny basen zewnętrzny. Cena 48 zł Możliwość korzystania z masaży za dodatkową opłatą (dostępne są 3 gabinety kosmetyczne).

Campingi/namioty
1690
Pensjonaty/hotele
2956

Wycieczka rowerowa Gdańsk, Kanał Elbląski ,Warmia , Mazury

Wycieczka rowerowa busem  Gdańsk, Kanał Elbląski, Warmia, Mazury
Wycieczka rowerowa  busem Gdańsk

Gdańsk Wycieczka rowerowa busem

Na wycieczkę  do Polski, jedziemy busam 9 osobowymi lub jednym większym. łatą

Wycieczka rowerowa busem  Gdańsk, Kanał Elbląski ,Warmia , Mazury

Wycieczka rowerowa busem  Gdańsk, Kanał Elbląski, Warmia, Mazury
Wycieczka rowerowa busem Gdańsk

Gdańsk Wycieczka rowerowa busem

UWAGA !
Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.

– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY :

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:

Wycieczka rowerowa busem  Gdańsk, Kanał Elbląski ,Warmia , Mazury

Wycieczka rowerowa busem  Gdańsk, Kanał Elbląski, Warmia, Mazury
Wycieczka rowerowa  busem Gdańsk

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.