Ilość dni: 6 DNI

Góry Harzu – raz pokazują się nam ze swej łagodnej i przyjaznej strony, innym razem znów są nieprzejednane. Tego dokładnie oczekują rowerzyści górscy. Na ponad 60 oznakowanych trasach można relaksacyjnie toczyć się po łagodnych ścieżkach albo na sportowo zmierzyć się z długimi podjazdami i wąskimi przesmykami „single trail” – znakomita sieć tras rowerowych Volksbank Arena Harz oferuje wszystkie te możliwości. Oznakowanie tras według trzech stopni trudności ułatwia orientację i wybór dla każdego rowerzysty, w zależności od indywidualnych wymagań.

Charakter: trasy przebiegają przeważnie po utwardzonych i naturalnych drogach oraz wąskimi przesmykami single trail. Trasy nadają się zarówno na łatwe wycieczki, jak i na technicznie i kondycyjnie wymagające wyprawy.

Krajobraz: otoczenie gór Harzu charakteryzuje się licznymi dolinami, płaskowyżami, lasami bukowymi i świerkowymi oraz torfowiskami. W tym regionie znajduje się również wiele zapór.

Długość: do wyboru 69 tras o łącznej długości ok. 2000 kilometrów

Informacje o trasie: częściowo pagórki, wysokie wzniesienia.

1 – 2 DZIEŃ

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz..

Podstawienie busa z przyczepką przystosowaną do przewozu rowerów i bagażów przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Getyngi.

 3- 5  DZIEŃ

Śniadanie i przejazd busem na na rowerowy szlak Góry Harzu, rozpoczęcie etapu. Przyjemna jazda rowerami bez bagażów po jednej z licznych tras MTB, do indywi-dualnego wyboru w zależności od stopnia trudności. Po zakończeniu dziennego etapu powrót busem do hotelu na obiadokolację i nocleg wyjazd powrotny nocny przejazd

6  DZIEŃ

 Przyjazd na miejsce zbiórki.

ŚWIADCZENIA

-przejazd komfortowym busem, minibusem lub autokarem

– asystę busa z podstawowym zestawem narzędzi rowerowych

– Przewóz bagażu i rowerów w przystosowanej przyczepie rowerowej

–  noclegi w hotelach ***, pokoje 2 – osobowe z łazienkami

– śniadania, obiadokolacje

– opiekę pilota rowerowego

–  ubezpieczenie KL 10. 000 euro i NNW 10.000 zł

– ubezpieczenie rowerów do 500 euro

DODATKOWO PŁATNE

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ,  opłata za przewodnika, itp.: napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.

UWAGA !

 Możliwość wypożyczenia roweru trekkingowego – koszt 300 zł. Kaski ochronne nie są obowiązkowe, ale zalecamy ich stosowanie, gdyż używanie kasków zapobiega urazom głowy przy upadku lub uderzeniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

  • Komfortowa wycieczka rowerowa dla każdego miłośnika kolarstwa górskiego – trasy dla zaawansowanych i dla rodzin z dziećmi
  • Aktywna wycieczka z Górami Harzu w tle
  • Radość jazdy rowerem bez bagażu
  • Każdego dnia obiadokolacja i nocleg w komfortowym hotelu

 

Wyślij ofertę do znajomych!