Wycieczka Rowerowa Istria Rijeka Chorwacja – Słowenia 8 Dni

/Wycieczka Rowerowa Istria Rijeka Chorwacja – Słowenia 8 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa Istria Rijeka Chorwacja – Słowenia 8 Dni

2018-06-12T10:15:43+00:00

Wycieczka rowerowa Istria Chorwacja – Słowenia 8 Dni   jest skierowana do osób z doświadczeniem rowerowym, którzy jeżdżą systematycznie.  Na tej wycieczce najlepiej spisze się rower górski bądź trekkingowy.Otoczona wodami Adriatyku Istria swym kształtem przypomina serce. Zdecydowana większość tego półwyspu należy do Chorwacji, a tylko niewielka, północna część do Słowenii. Choć mogłoby się wydawać, że znajdziemy tu krajobrazy zbliżone swą urodą do pozostałych nadmorskich chorwackich regionów na czele z błękitnymi wodami, białymi skałami i zabytkowymi miastami, to jednak Istria wyróżnia się na ich tle swoim „zielonym wnętrzem”, z gęstymi lasami i opuszczonymi miasteczkami na szczytach wzniesień. W trakcie naszej wyprawy będziemy chcieli połączyć oba dwa światy, a prawdziwą gratką dla miłośników dwóch kółek będzie podróż trasą słynnej Parenzany, którą niegdyś kursowała kolejka wąskotorowa. Prowadzi ona przez pokryte czerwoną ziemią wzgórza i doliny, przez miasteczka, wąwozy, wśród winnic i oliwnych drzew. Z Triestu do Poreča – łącznie ponad 600 zakrętów, 8 tuneli, 11 mostów i 6 wiaduktów.
Parenzana była to długa na 123 km kolejka wąskotorowa biegnąca przez 33 miejscowości Istrii, położone pomiędzy Triestem a Poreciem. Działała w latach 1902 – 1935 i połączyła półwysep z Cesarstwem Austro-Węgierskim. W 2002 roku przy okazji setnej rocznicy otwarcia pierwszego odcinka kolejki zrodził się pomysł, aby tę wyjątkową linię kolejową, która na początku XX wieku połączyła ludzi i narody, przywrócić do życia. Trasa została przekształcona na rowerowo – pieszy szlak turystyczny i nazwana „Parenzana – droga zdrowia i przyjaźni”, Jej trasa biegnie przez tereny trzech państw: Włoch, Słowenii oraz Chorwacji.
Trasa wije się wśród skał i lasów przecina po mostach i wiaduktach wąwozy i doliny rzek, przebija tunelami góry. Zadziwia wspaniałymi widokami na winnice, pola oliwne, osady na wzgórzach, rzekę i drogi w dolinie. Najciekawszy odcinek całej trasy prowadzi z Grožnjan przez kanion rzeki Mirnej i Motovun aż do Vižinady.
Istria w Chorwacji stanowi największą oazę zieleni na północnym Adriatyku. Ponad 35 procent terenu pokrywają lasy. Niezwykle zróżnicowana linia brzegowa, setki lagun i wysepek, góry oraz gęste lasy środku półwyspu nadają temu miejscu jedyny w swoim rodzaju urok.
Rijeka Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa Istria Chorwacja – Słowenia 

1.DZIEŃ
Wyjazd z Polski
.Wyjazd z miejsca zbiórki Tego dnia w godzinach przedpołudniowych wyruszymy z Krakowa w kierunku Triestu.
2. DZIEŃ 
Triest Kanegra 56 km  440 m przewyższenia
. Naszą rowerową podróż rozpoczynamy we włoskim Trieście. Włoski odcinek Parenzany liczy niespełna 14 km. Miniemy Muggie, a następnie przekroczymy granicę Włoch ze Słowenią. Kierować się będziemy w stronę pięknych słoweńskich miast położonych nad Adriatykiem – odwiedzimy Koper, Izole, Portorož oraz Lucije. W Sečovlje przekroczymy granicę słoweńsko – chorwacką i udamy się na nocleg w okolicach miejscowości Kategra.
3 .DZIEŃ
Kanegra – Motovun  46 km  550 m przewyższenia
. Po porannym, wspólnym śniadaniu ruszamy w dalszą drogę. Chorwacka część Parenzany liczy x km. Pokonamy dziś najpiękniejszy odcinek tej trasy przez Kaštel, Buje, Grožnjan  i dalej kanionem rzeki Mirny aż do Motovun – malowniczo położony na szczycie stromego wzgórza najlepiej zachowany średniowieczny fort Istrii. Tamtejsze tereny słyną z występowania trufli.
4. DZIEŃ
Motovun – Rovinij 69 km  550 m przewyższenia
. Pokonamy tego dnia ostatni odcinek Parenzany z Motovun do Rovinij. Trasa powiedzie nas początkowo przez malowniczo położone istryjskie miasteczka takie jak Vižinada, Višnjan czy Nova Vas, gdzie jeśli pozwoli na to czas odwiedzimy Jaskinię Baredine z niezwykle bogatą szatą naciekową. Stamtąd blisko już nad wybrzeże, odwiedzimy piękny Poreč. Jadąc brzegiem morza dotrzemy do Vrsaru. Tutaj w ląd wcina się Kanał Limski – szeroka na kilkaset metrów i długa na ok. 9 km zatoka. Jej ściany o wysokości 150 m stromo wpadają do morza. Dzień zakończymy w Rovinj, miasteczku położonym na maleńkim półwyspie, zwanym perłą Adriatyku.
5. DZIEŃ 
Rovinj – Pula – Medulin  54 km  230 m przewyższeń.
Kontynuować będziemy naszą podróż przez piękne tereny Istrii, tego dnia czeka na nas  spokojny odcinek szlakiem wzdłuż wybrzeża. Na dłużej zatrzymamy się w Puli, największym mieście na półwyspie, położonym na siedmiu wzgórzach. Znajduje się w głębokiej zatoce, otoczona przez małe wyspy. Dumą miasta jest trzeci co do wielkości na  świecie zabytkowy amfiteatr. Na nocleg zatrzymamy się w oddalonym o ok. 10 km od Puli malowniczym Medulin. Tamtejsza riwiera to najbardziej wysunięty na południe region Istrii, zwany też Czarodziejską Krainą.
6. DZIEŃ
Medulin – Labin  60 km  760 m przewyższenia
. Przedostatniego dnia naszej rowerowej eksploracji Istrii skierujemy się w głąb półwyspu, tak by w godzinach popołudniowych dotrzeć do Labin. Trasa prowadzić będzie po terenie znacznie pofałdowanym, ale niezwykle malowniczym. Przekonamy się tym samym o sławie pagórkowatego wnętrza Istrii z jej kameralnymi miasteczkami i wioskami, w których czas płynie jakby wolniej.
7. DZIEŃ
Labin – Rijeka  60 km 800 m przewyższenia
. W ostatnim dniu na rowerze pokonamy trasę wzdłuż wschodniego wybrzeża Istrii. naszym ostatnim przystankiem będzie piękna Rijeka – jedno z najpiękniejszych chorwackich miast, położona na wzgórzach u podnóża masywu Risnjak. tutaj udamy się na ostatnią wspólną kolację a następnie na nocleg, tak aby wypoczęci móc wyruszyć następnego dnia rano w drogę powrotną do Polski.
8. DZIEŃ
Powrót do Polski.
W godzinach porannych wyruszymy w drogę powrotną do Elbląga.

ŚWIADCZENIA:
transport uczestników i rowerów na trasie Elblag, -Warszawa -Kraków – Triest – Rijeka – Kraków – Warszawa – Elblag noclegi w pokojach 2-3 os. ze śniadaniem,  na kempingach pod namiotami , w Hotelach śniadanie i obiadokolacje , pensjonat lub kwatery prywatne opiekę przewodnika rowerowego, który pilotuje całą trasę, służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym, sprawuje opiekę nad uczestnikami, ubezpieczenie

DODATKOWO PŁATNE:
wyżywienia (obiadokolacji), ew. opłat dodatkowych
Bilety wstępu do miejsc zwiedzanych i wód termalnych – ok. 60 EUR, rejsu promem z rowerem Split – wyspa Brač – Split – ok. 20 EUR / os.
zwiedzanie Parku Narodowego Jezior Plitwickich – ok. 23 EUR / os.
całodniowa wycieczka na archipelag Wysp Kornati – ok. 50 EUR / os.
wypożyczenie roweru – ok. 350 zł / czas całej wycieczki
wyżywienia
Dopłata do pokoju jednoosobowego w Hotelu *** 650 zł
składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł za osobę
Wycieczka Rowerowa Chorwacja

CENA:

Campingi/namioty
1990
 
Pensjonaty/hotele
2980

Rijeka Wycieczka rowerowa

Jaki rower i jak go przygotować?
Trasę wycieczki polecamy przejechać rowerem górskim lub trekkingowym. Trasa poprowadzona jest zarówno drogami utwardzonymi, publicznymi, jednak dość nierównymi, leśnymi ścieżkami i duktami. Szerokość opon zalecana przez nas to 2.0 cala.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy lub zaopatrz się w mały plecak, żeby spakować rzeczy na dzień podróży.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia. KASK JEST OBOWIĄZKOWY.

Jak się spakować?
Podczas wyprawy grupie towarzyszy samochód zabezpieczający, który przewozi nasze bagaże. Na dzień jazdy na rowerze należy mieć mały plecaczek, do którego będzie można schować najbardziej potrzebne rzeczy. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus rower.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jest to wyjazd skierowany do rowerzystów wszechstronnych. Trasy prowadzą po terenie delikatnie pofałdowanym. Jeśli boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Dzienne dystanse wynoszą średnio 60 km. Całkowity dystans to ok. 350 km, a suma przewyższeń nie jest duża – ok. 2900 metrów.  Na wyprawę można pojechać rowerem górskim lub trekkingowym. Najważniejsze żeby był sprawny technicznie. Jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po ok. 60-70 km dziennie.

Jak dojeżdżamy na miejsce?
Na wycieczkę  jedziemy busem 9 osobowym lub jednym większym. Zabieramy uczestników z Elbląga, Olsztyn  lub Trójmiasto. Zabranie z innych miejsc jest do dogrania w przypadku większej liczby osób. 

MIEJSCE STARTU WYCIECZKI

   Elbląg/Olsztyn/Trójmiasto – w cenie wyjazdu

Kraków , Katowice ,Poznań , Wrocław , Opole ,Kielce , Łódź , Warszawa*

* możliwy jest start wycieczki  z tych miast pod warunkiem uzbierania się min. 3-4 osób na danej trasie. Usługa jest dodatkowo płatna w zależności od miejsca i liczby osób. Szacunkowy koszt to 150 – 250 zł / os. Więcej szczegółów będzie znane bliżej wycieczki, jak będą znane miejsca zamieszkania uczestników wyjazdu.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Podczas wyprawy będziemy jeździć głównie drogami asfaltowymi, ubitymi, w mniejszym stopniu drogami szutrowymi, poprowadzonymi wzdłuż pól i winnic.

Gdzie śpimy?
Nocujemy w pensjonatach, Hotelach  w pokojach 2 – 3 os. ze śniadaniem lub na polu namiotowym campingi – bez wyżywienia

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Śniadania mamy w cenie pobytu. Dodatkowe wyżywienie we własnym zakresie. Proponujemy, aby przygotowywać posiłki wspólnie w miejscach noclegowych, zwłaszcza tam, gdzie jest taka możliwość. W innych przypadkach stołujemy się w restauracjach. Sklepy mijane po drodze są otwarte i można w nich robić zakupy. 

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Włochy, Słowenia i Chorwacja są w UE. Warto mieć ze sobą kartę EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro.

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć .

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona. Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Rijeka Wycieczka rowerowa 

Rijeka Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa Istria Chorwacja – Słowenia 

UWAGA:

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.

– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.

CENA:

Campingi/namioty
1990
 
Pensjonaty/hotele
2980

Bardzo łatwa trasa prowadząca płaskimi ścieżkami wzdłuż wybrzeża, choć zdarzają się niedługie podjazdy. Etapy nie przekraczają 50 km. Ci dla których wyda się to zbyt łatwe będą mieli okazję na wypady w głąb półwyspu, gdzie znajdą wiele trudnych górskich ścieżek rowerowych. Tak więc na tej wycieczce każdy znajdzie coś dla siebie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka Rowerowa Chorwacja

Rijeka Wycieczka rowerowa

Rijeka Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa Istria Chorwacja – Słowenia 

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.