Wycieczka rowerowa Jeziora Finlandii

/Wycieczka rowerowa Jeziora Finlandii
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Jeziora Finlandii

2018-06-11T12:06:24+00:00
Ilość dni: 11 DNI

Z lotu ptaka wygląda ona jak delikatnie utkana siateczka milionów jezior, wąskich przesmyków i lesistych wysepek, tu i ówdzie poprzetykanych niewielkimi miejscowościami.
To niezwykły kraj. W Finlandii jest aż 187888 jezior!!!, a 70% lądu pokrywają lasy. Dodatkową atrakcją są białe noce, pięknie położone kempingi i tradycyjne fińskie sauny. Wycieczka rowerowa Jeziora Finlandii.

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki . Bus zawozi nas do Tallina.
2. DZIEŃ
Promem przeprawiamy się do Helsinek i po krótkim zwiedzaniu fińskiej stolicy udajemy się dalej na północ w krainę jezior.
3. DZIEŃ
Jesteśmy w zachodniej Karelii. Na początek krótki etap (ok. 30 km) do Punkaharju, słynnego, pokrytego sosnami obszaru polodowcowego. Stanowi on uroczy zakątek dla rowerzystów. Po południu jeszcze krótka wycieczka do Kerimaki, gdzie znajduje się największy na świecie drewniany kościół mogący pomieścić 5 tys. osób.
4. DZIEŃ
Najpierw udamy się do Savonlinny – ośrodka krainy jezior, położonego na dwóch wyspach pomiędzy jeziorami Haapavesi i Pihlajavesi. Nad miastem majaczy posępna sylweta średniowiecznego zamczyska, najpiękniejszego w całej Finlandii, a dookoła, jak okiem sięgnąć, ciągną się cudowne wodne krajobrazy. Łagodne wzgórza okolic Sanvolinny, połączone mało uczęszczanymi drogami, idealnie nadają się na wycieczki rowerowe. Później przejedziemy do Parku Narodowego Linnansaari . Ten urzekający pięknem obszar obejmuje jezioro Haukivesi wraz ze 130 większymi niezamieszkałymi wyspami i setkami malutkich skrawków lądu.
5. DZIEŃ
Dziś przejedziemy do Parku Narodowego Kolovesi. Rejon parku obfituje w wyniosłe wzgórza, skaliste urwiska i jaskinie, są tu nawet prehistoryczne malowidła naskalne sprzed 5 tys. lat. W wodach żyje tu około 20 osobników rzadkiego podgatunku foki obrączkowanej. Po południu dotrzemy w rejon Heinavesi, gdzie znajdują się dwa piękne prawosławne klasztory: męski w Valmo i żeński w Lintuli. Na nocleg zatrzymamy się w wiosce Karvio na kempingu położonym przy atrakcyjnych widokowo bystrzach rzecznych.
6. DZIEŃ
Dziś dotrzemy do Kuopio, które wyróżnia się ożywioną atmosferą, mnogością atrakcji turystycznych, bogactwem życia rozrywkowego i piękną lokalizacją w otoczeniu lasów i jezior. Jedną z głównych atrakcji jest tu największa na świecie sauna opalana drewnem.
7. DZIEŃ
Najdłuższy etap wycieczki. Wzdłuż wielu jezior docieramy na najdalej na północ wysunięty punkt naszej wędrówki miasteczko Iisalmi. Rejon miasteczka słynie z organizacji nietypowych imprez jak: zawody w łapaniu ryb rękami, mistrzostwa w przywoływaniu bydła, Mistrzostwa Finlandii w Toczeniu Beczek, Mistrzostwa Finlandii w Rzucaniu Butem. My będziemy mieli okazję podziwiać Mistrzostwa Świata w Noszeniu Żony.
8. DZIEŃ
Przez Park Narodowy Tiilikajarvi udamy się nad jedno z największych jezior Finlandii, Pielinen, wokół którego biegnie jeden z najpiękniejszych szlaków rowerowych Finlandii.
9. DZIEŃ
Powracamy na teren Karelii. Wjeżdżamy do Parku Narodowego Koli. Widok rozciągający się ze wzgórza Koli stanowi ucieleśnienie idealnego krajobrazu fińskiej krainy jezior.
10. DZIEŃ
Ostatni etap wśród jezior. Dotrzemy na najdalej na wschód wysunięte tereny Finlandii. Odwiedzimy kilka wiosek, w których czas zatrzymał się w miejscu. Całkiem często spotyka się tu niedźwiedzie i wilki. Wieczorem wsiadamy do busa i kierujemy się w kierunku Polski.
11. DZIEŃ
Powrót do miejsca zbiórki.

UWAGA Łatwa trasa, bez większych trudności, sporadycznie niewielkie wzniesienia.

ŚWIADCZENIA:
Noclegi na kempingach pod namiotami (w przypadku złej pogody możliwe noclegi w domkach kempingowych, dopłata ok. 10-15 euro/os/noc)
Przejazd busem wraz z przyczepką rowerową
Opłaty promowe
Transport bagaży na trasie
opieka pilota/przewodnika rowerowego
Ubezpieczenie

DODATKOWO PŁATNE:
Bilety wstępu do miejsc zwiedzanych, wyżywienie , opłata klimatyczna,

Campingi/namioty
2970
Pensjonaty/hotele
5335

Wycieczka rowerowa Jeziora Finlandii

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wycieczkę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, jednak w naszej opinii najbardziej komfortowy byłby rower górski. Tę trasę może pokonać praktycznie każdy, ponieważ nie jest ona aż tak bardzo wymagająca. Jedyną trudnością jest to, że wszystko wozimy ze sobą, ale to parę dni i rzeczy można ograniczyć do minimum. Zalecamy opony min. 1.9 cala. Nie musi to być rower górski, ale trekkingowy z szerszymi oponami i bieżnikiem.
Serwis wskazany. Przed każdą wycieczką, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na tego rodzaju wycieczki najlepiej zabrać sakwy. Nie polecam zabierać na wyjazd plecaka. Szkoda pleców. Jeśli nie masz sakw to spakuj minimalną liczbę rzeczy do małego plecaka. Na tym wyjeździe nie zabieracie śpiworów, karimat itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów nie jest dużo. Suma przewyższeń to jedyne 550 metrów. Trudność może się pojawić w dniach, gdzie jedziemy 10o czy 98 km. Mogą boleć nogi, tyłek i mięśnie, dlatego że jest to wysiłek ciągły przez 7 dni. Cały dystans to 422 km. Najdłuższy dzień to 101 km a najkrótszy 71 km.  Zalecamy opony o szerokości 1.9 – 2.2 cala. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70-100 km dziennie.

Wycieczka rowerowa Jeziora Finlandii

Jak dostanę się do Tallina i jak wrócę z , czy na trasie jedzie bus?
Dotarcie na miejsce startu  Tallina lub Helsinek ) oraz powrót  minibusem . Na trasie  jedzie z nami samochód więc możemy zostawić swoje rzeczy w minibusie . Jedziemy busem 9 osobowy wraz z przyczepką do przewozu rowerów  Wyjazd z miejsca zbiórki np Elbląg lub inne miasta  Podczas wycieczek jeździmy na pusto jest z nami bus Jedziemy  busem 9 osobowy wraz z przyczepką do przewozu rowerów samochód zabezpieczającący. Zabieramy ze sobą mały plecaczek z najbardziej potrzebnymi rzeczami.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasa jest urozmaicona pod względem nawierzchni. Jest asfalt, piasek, żwir, teren.

Gdzie śpimy?
Podczas wyjazdu śpimy w Hotelu  lub ośrodku wypoczynkowym lub w namiotach na campingach

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie lub możemy zorganizować w hotelu lub ośrodku wypoczynkowym  Proponujemy, aby przygotowywać posiłki wspólnie w miejscach noclegowych. Będziemy się również stołować w barach, restauracjach. Zalecamy zabrać ze sobą kieszonkowe w wysokości ok. 100-350 Euro  można wybrać pieniądze z bankomatu.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 200 Euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym i przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.

obiadokolacje,  opłata klimatyczna

Wycieczka rowerowa Jeziora Finlandii

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.