Wycieczka rowerowa Jezioro Garda 9 Dni

/Wycieczka rowerowa Jezioro Garda 9 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Jezioro Garda 9 Dni

2018-06-05T12:16:42+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna, Wycieczki dla seniorów
Kierunek wyjazdu: Włochy
Transport: Autokar
Ilość dni: 9 DNI

Jezioro Garda to idealne miejsce na wakacje dla osób kochających aktywny wypoczynek. Wyjazd w te rejony to gwarantowany relaks i regeneracja podczas urlopu. Umiarkowany klimat, łagodny charakter śródziemnomorskiej przyrody nad jeziorem i piękno imponujących szczytów górskich stanowiących tło dla całości oto cechy charakterystyczne Gardy.

Po aktywnym dniu na rowerze, są plaże, dzięki którym zregenerujemy siły na kolejny dzień jazdy. Trasy w koło jeziora są świetnie przygotowane do kolarstwa górskiego. Wyprawa skierowana jest do miłośników jazdy terenowej, MTB. Główny cel tego wyjazdu, to jazda po bezdrożach. Czym dłuższy zjazd tym lepiej. Trasy zawierają różnego poziomu trasy zjazdowe. To nie jest wyprawa, gdzie celem jest zwiedzanie. Tutaj chodzi tylko o jazdę terenową.

Takie miejsca jak Tremalzo, Monte Baldo, Via del Ponale to obowiązkowe elementy naszego wyjazdu. Zwłaszcza ta ostatnia trasa zasługuje na szczególną naszą uwagę, dlatego udamy się tam na 100%. To bardzo łatwa trasa z niesamowitymi widokami. Monte Baldo Wycieczka rowerowa Jezioro Garda

1. DZIEŃ
Wyjazd z Polski

Wyjazd z miejsca zbiórki  nocny przejazd kierunku Torbole.
2. DZIEŃ
Zakwaterowanie i trasa 01 / 30 km / 1100 m przewyższenia.

Po przyjeździe zakwaterowanie na campingu MaroAdi. Już tego dnia grupa wsiądzie na rower i pokona jedną z tras. My proponujemy trasę 01 Santa Barbara, gdzie podjazd poprowadzony jest drogą asfaltową, a w drodze powrotnej do Torbole, pokonacie zjazd klasy S2 w kierunku Nago. Zjazdy są kręte i wąskie. Trasa ma ok. 30 km i suma przewyższeń wynosi 1100 metrów. To trasa na rozgrzewkę i zapoznanie się ze specyfiką miejsca.
3. DZIEŃ 
Trasa 02 / 53 km / 850 m przewyższenia

Jeśli tylko dopisze pogoda i będzie widoczność, na ten dzień zaplanowaliśmy trasę kultową nad Gardą. Na początek w godzinach porannych wyciągamy się na Monte Baldo, skąd przy górnej stacji wyciągu rozpoczynamy właściwy wypad. Do powyższego dystansu trzeba doliczyć km dojazdu na dolną stację wyciągu. To trasa niezbyt wymagająca. Gdzie zaliczymy 2600 metrów zjazdu. Trasa bardzo widokowa i obowiązkowy punkt każdego wypadu nad Gardę, z kilkoma trudniejszymi odcinkami. Poziom trudności tras zjazdowych to S0 – S1. Atutem tej trasy są niebywałe widoki.
4. DZIEŃ 
30 km / 1190 m przewyższenia

To trzeci dzień jazdy i kolejna kultowa propozycja zwana klasykiem MTB, zakończona trudniejszym i niesamowicie pięknym singletrackiem o poziomie trudności S2. Wypad to przede wszystkim piękne widoki, oraz techniczny zjazd, który zadowoli każdego miłośnika jazdy terenowej. Zjazd jest długi i kręty niczym wąż, rozpoczynający się niewinnie i kończący się 1000 metrów niżej. Po drodze mijamy punkt widokowy Dosso dei Roveri, przy którym koniecznie trzeba się zatrzymać.
5. DZIEŃ 
62 km / 2040 metrów przewyższenia

Mamy już za sobą kilka dni dobrej jazdy. Nasze organizmy wpadły w odpowiedni rytm. Teraz możemy sobie pozwolić na coś ekstra. Trasę wymagającą dobrej kondycji fizycznej. Trasa jest poprowadzony tylko 32% asfaltem. Cała reszta to drogi leśne, ścieżki bądź szuter. Mało tego, pojedziemy tego dnia słynną drogą z Tremalzo na Passo Nota. Przy szczęściu z pogodą widoki będą zapierać dech w piersiach. Tylko na sam początek trasy, przejedziemy kultowy odcinek Via del Ponale, którędy udamy się w kierunku Tremalzo. Trudność trasy polega na przewyższeniu i długości, ponieważ same zjazdy są na poziomie S0 – S1.
6. DZIEŃ 
43 km / 1830 metrów przewyższenia lub wyciąg

W przedostatni dzień jeszcze raz wrócimy na Monte Baldo. Tym razem zrobimy część północną. Trasa gwarantuje wyśmienite widoki, ale jest również wymagająca ze względu na początkowy podjazd, ciągnący się przez 16 km na wysokość blisko 1700 metrów. W zależności od preferencji grupy, przewodnik może tę trasę zmodyfikować i na szczyt wjedziemy po raz drugi wyciągiem. Znacznie to nam ułatwi dzień, a podjazdów zostanie nam tylko 100 metrów. Ten odcinek jest jednak najcięższy ze względu na skalę trudności zjazdów. Niektóre odcinki sięgają skali S3. Dlatego w przypadku słabszej grupy, ten dzień będzie zastąpiony, inną, łatwiejszą trasą.
7. DZIEŃ
45 km / 1610 metrów przewyższeń

To już ostatni dzień na rowerze. Zaplanowaliśmy na ten dzień wypad łatwiejszy, jeśli chodzi o poziom trudności zjazdów (S0-S1), jednak wymagającą jeśli chodzi o dystans i przewyższenia. Tego dnia udajemy się w kierunku Molina di Ledro, Bocca dei Fortini, Corna Vecchia i dalej Vesio skąd zjedziemy w kierunku Limone i wrócimy na kemping.
8. DZIEŃ 

Pakowanie / zakupy / wyjazd

To ostatni dzień pobytu nad Gardą. Ten dzień poświęcimy na spakowanie się, przygotowanie rowerów do podróży, zakupy. Do godziny 14:00 musimy opuścić kemping i w godzinach popołudniowych wyruszamy w drogę powrotną.
9. DZIEŃ 
Przyjazd do Polski w godzinach południowych do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
noclegi, transport minibusem, busem lub autokarem uczestników oraz roweru na możliwy start z innego miejsca w Polsce w przypadku zebrania się odpowiedniej liczby uczestników za dodatkową opłatą  do Torbole i z powrotem, przewodnik rowerowy, który pilotuje całą trasę, służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym, sprawuje opiekę nad uczestnikami, ubezpieczenie KL, NNW, KR, BP.

DODATKOWO PŁATNE:
wyżywienia ew. biletów na wyciągi (ok. 30 euro) dopłata do pokoju jednoosobowego: 550 PLN, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, opłat za przeprawy promowe, taksę klimatyczną zwiedzanie parku safari – Parco Natura Viva – ok. 20,00 EUR /os.Wyjazd kolejką na Monte Baldo – ok. 30,00 EUR / os. Wizyta w Gardaland – ok. 40,00 EUR / os. Wejście na wieżę widokową w zamku w Sirmione – ok. 4,00 EUR / os Wypożyczenie roweru – ok. 350 zł / czas całej wycieczki

 

Campingi/namioty
2190
Pensjonaty/hotele
3335

 Monte Baldo  Wycieczka rowerowa Jezioro Garda

Jaki rower i jak go przygotować?
Wyprawa ta ma charakter typowo górski. Tam gdzie się tylko da wjeżdżamy w tereny nieutwardzone. Na ten wyjazd rower tylko MTB. Szerokość opon minimum 2.0 cala. Bieżnik może być typu Fast Track, ze względu na asfaltowe podjazdy. Wyjazd jest skierowany dla osób lubiących jeździć po górach, nie bojących się otwartej przestrzeni i zjazdów. Zjazdy podczas zaplanowanych tras są na poziomie trudności S0 – S2.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Na ten wyjazd zdemontuj wszelkie niepotrzebne elementy, które przeszkadzają w jeździe terenowej.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia – zwłaszcza w nocy. Krem z dużym filtrem. Śpiwór, karimatę, namiot (jeśli nie masz, napisz do nas, możemy Ci pożyczyć), małego jaśka, zestaw naczyń na kamping (0,5 l garnuszek, nóż, sztućce, talerzyk, miseczkę, ścierkę etc).

Jak się spakować?
Podczas tej wyprawy, przez cały tydzień śpimy w jednym miejscu. Jeździmy na „pusto”, jedyne co trzeba zabrać to mały plecak na podstawowe rzeczy, które mogą być potrzebne podczas jednego dnia jazdy rowerem. Musisz sobie zabrać śpiwór, karimatę, namiot. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus namiot i rower.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów jest sporo, a zjazdy są terenowe. Jeździcie na tej wyprawie 5-6 dni, zależy od pogody i warunków. Ale nawet jeśli nie będziesz już dawać rady na podjazdach, możesz podprowadzić rower. Poczekamy. Warto spróbować, bo jazda nad Jeziorem Garda to spełnienie marzeń każdego górskiego „rajdera”. Jednak pamiętaj, że trasa przejazdu jest wymagająca i górzysta, tak jak i zjazdy w wielu miejscach. Mogą boleć nogi, tyłek i mięśnie. Dni są przeplatane ze sobą, te łatwiejsze z trudniejszymi. Na wyprawę zalecamy zabrać rower górski. Nie musi to być rower na pełnym zawieszeniu. Najważniejsze żeby był sprawny technicznie.  Zalecamy opony o szerokości 2.0 – 2.4 cala. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach.  Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70-100 km dziennie.

Jak przygotować rower do spakowania?
Rowery przewozimy w przyczepce. Prosimy o odkręcenie z roweru takich elementów jak: błotniki, pedała, oświetlenie, licznik, mapownik, etc. Wszelkiego rodzaju elementy, które mogą się uszkodzić podczas transportu. W przypadku ich pozostawienie, nie odpowiadamy za uszkodzenia roweru oraz tych urządzeń.

Jak jedziemy nad Gardę?
Do Torbole jedziemy busami 9 osobowymi lub jednym większym busem/ autokarem . Zabieramy uczestników z miejsca zbiórki. Zabranie z innych miejsc jest do dogrania. Z Polski startujemy w godzinach wieczornych. Na camping docieramy w godzinach południowych dnia następnego. Na miejscu minibus nie jeździ za rowerzystami. Na codzienne wypady zabieramy plecaki na jeden dzień podróżowania z piciem, czymś przeciwdeszczowym. W razie potrzeby podjeżdżamy mibusem w inne miejsce startu niż camping.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Podczas wyjazdu trasy poprowadzone są różnymi rodzajami nawierzchni. Podjazdy są z reguły asfaltowe, czasami terenowe, a zjazdy głównie terenowe z drobnymi wyjątkami.

Gdzie śpimy?
Noclegi przewidziane na Campingu Maroadi w Torbole, w namiotach, które trzeba zabrać ze sobą. Camping sprawdzony, z bardzo dobrym sanitariatem i rewelacyjnym zapleczem. Łazienki czyste, ciepłe, woda ciepła, wszystko ekstra.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie. Minibusem podjeżdżamy do supermarketu, gdzie robimy wspólne zakupy. Tak wychodzi najtaniej a przy okazji jest pełna integracja. Na terenie campingu jest sklep całkiem nieźle wyposażony. Walutą jest euro. Zabieramy ze sobą kuchenkę gazową, na której będzie można sobie przygotować ciepły posiłek, ciepłe śniadanie. Wszystko wg uznania. Jako, że kuchnia włoska jest wyśmienita, to na pewno nikt nie będzie chodził głodny podczas wyjazdu. Również podczas wypadów będziemy zatrzymywać się na lokalne jedzenie. Jest czas na kawę, lody, spaghetti czy pizzę.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Na terenie Włoch wystarczająca jest karta EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro.

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 6 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), śpiwór, namiot, oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 150 euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Monte Baldo  Wycieczka rowerowa Jezioro Garda

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie  Usługa jest dodatkowo płatna w zależności od miejsca i liczby osób. Szacunkowy koszt to 150 – 300 zł / os. Więcej szczegółów będzie znane bliżej wycieczki jak będą znane miejsca zamieszkania uczestników wyjazdu

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Monte Baldo Wycieczka rowerowa Jezioro Garda

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.