Wycieczka rowerowa Jezioro Garda – Wenecja, Padwa 10 DNI

/Wycieczka rowerowa Jezioro Garda – Wenecja, Padwa 10 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Jezioro Garda – Wenecja, Padwa 10 DNI

2018-06-06T13:55:18+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna, Wycieczki dla seniorów
Kierunek wyjazdu: Włochy
Transport: Autokar
Ilość dni: 10 DNI
 Wycieczka rowerowa Jezioro Garda – Wenecja, Padwa
Jezioro Garda położone jest u stóp Alp w północnej części Włoch. Jest największym i jednym z najczystszych włoskich jezior. Charakterystyczny podłużny kształt wąski na północy i rozszerzający się ku południu został ukształtowany przez lodowce. Garda jest jeziorem leżącym na pograniczu Lombardii, Veneto oraz Trentino-Alto Adige. Spotykają się tu nie tylko granice włoskich regionów, ale także malownicza zapierająca dech w piersiach przyroda, urokliwe, zabytkowe miasteczka, skąpane w słońcu winnice oraz stare gaje oliwne.
Dzięki łagodnemu klimatowi i malowniczemu krajobrazowi powstała tu charakterystyczna lokalna zabudowa, uzdrowiska, luksusowe wille i piękne ogrody, które od lat przyciągają turystów. Wszystko to czyni Gardę wymarzonym miejscem dla miłośników turystyki rowerowej i jest gwarancją udanego wypoczynku.
Veneto (Wenecja Euganejska) to ważny turystycznie region leżący w obszarze Alp Wschodnich i Dolomitów, ze stolicą w Wenecji, która swoim zasięgiem obejmuje 117 wysp w lagunie wzdłuż morza. Kolejnym znanym i rozpoznawalnym punktem na mapie regionu jest miasto Romea i Julii – Werona. Do innych popularnych turystycznie miast regionu zaliczyć możemy także Padwę oraz Vicenzę.
Program oferty został tak skonstruowany, aby odpowiadał zarówno wymagającym miłośnikom wypraw rowerowych jak i amatorom rekreacyjnej, spokojnej jazdy. Codziennie będą mogli Państwo wybrać trasę do pokonania w wersji dłuższej lub krótszej, a w zależności od kondycji i samopoczucia niektóre fragmenty przejechać busem.
W wersji któtszej dzienne odcinki do pokonania wynoszą ok. 30-60 km co oznacza ok. 3-4 godziny jazdy rowerem i nie jest dużym wyzwaniem nawet dla początkującego rowerzysty. Dłuższa wersja dla bardziej wymagających to odcinki o długości ok. 50-100 km.
Dla Państwa wygody zaplanowaliśmy zakwaterowanie w dwóch komfortowych hotelach, położonych w miejscowościach będących doskonałą bazą wypadową dla planowanych tras, zapewniamy także transport bagażu podczas całej wyprawy oraz możliwość wypożyczenia sprzętu dla osób nie posiadających własnego roweru.

1- 2. DZIEŃ
Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych / nocnych.

Przejazd busem do Włoch.
Zakwaterowanie w hotelu.
3. DZIEŃ  Bardolino – Lazise – Peschiera – Mantua
Z samego rana po śniadaniu ruszamy rowerami w kierunku jeziora Garda. Początkowo nasza trasa biegnie malowniczym wybrzeżem, by następnie poprowadzić nas na południe wzdłuż rzeki Mincio. Po drodze zwiedzamy malownicze, średniowieczne miasteczka. Jednym z nich jest Bardolino – ceniony przez turystów kurort, który słynie dziś z produkcji wina o tej samej nazwie. Następnie mijamy leżące nad brzegiem jeziora miasteczko Lazise.

Dostępu do miasta strzegą widoczne z daleka, średniowieczne mury obronne z licznymi wieżyczkami. Kolejnym punktem dzisiejszej wycieczki będzie Peschiera del Garda – warowne miasteczko usytuowane na południowym krańcu jeziora. Po krótkim spacerze uliczkami starego miastu i chwili przeznaczonej na odpoczyek podążymy na południe trasą biegnącą wzdłuż rzeki Mincio. Prawie cały odcinek trasy biegnie przez tereny parku krajobrazowego Parco del Mincio.Zwieńczeniem naszej wycieczki będzie dotarcie do jednego z najpiękniejszych miast Lombardii – Mantui (wł. Mantova), położonego w zakolu rzeki Mincio, w sąsiedztwie trzech jezior. Jako jedna z najstarszych osad ludzkich we Włoszech, Mantua została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z pewnością klimat tego miasta zachwyci każdego turystę. Podczas postoju w Mantui będą Państwo mieli okazję pospacerować uliczkami tego urokliwego miasteczka, przy okazji podziwiając jego największe zabytki: Palazzodele Te, Palazzo Ducale, katedrę Duomo, Piazzadelle Erbei i wiele, wiele innych… Cała trasa do Mantui prowadzić będzie przez płaskie tereny, a pod naszymi kołami na zmianę będzie pojawiał się asfalt i szuter.
4. DZIEŃ  Safari Park, Bussolengo, Werona
Dziś ruszamy z hotelu w kierunku parku safari – Parco Natura Viva. Na chętnych czeka tu przejażdżka jeepem po terenie parku, gdzie z okien samochodu można podziwiać egzotyczne zwierzęta takie jak żyrafy, zebry, antylopy, lwy, hipopotamy… W otoczeniu dzikich zwierząt z pewnością poczują się Państwo jak na prawdziwym safari w samym sercu Afryki. Po zakończonej wizycie w parku safari ponownie siadamy na rowery i kierujemy się trasą rowerową biegnącą wzdłuż rzeki Adygi, która poprowadzi nas przez miasteczko Bussolengo aż do centrum słynnej Werony. Romantyczne zaułki, imponujące pałace z pięknymi dziedzińcami, majestatyczne kościoły oraz malownicze i tętniące życiem place – to wszystko czyni Weronę jednym z najpopularniejszych miast w całych Włoszech.Bogactwo tutejszych pomników kultury, które powstawały w różnych epokach, począwszy od starożytności aż do renesansu, doceniło UNESCO, wpisując Weronę na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego. Wśród zabytkowych obiektów miasta na szczególną uwagę zasługują: amfiteatr wybudowany w I wieku n.e. – Arena di Verona, rzymski łuk triumfalny – Arco dei Gavi, dawne bramy miasta, średniowieczna twierdza – Castelvecchio oraz cudowne place Piazza delle Erbe i Piazza dei Signori. To w tym mieście na ulicy Via Cappello żyła Julia i to właśnie tutaj z małego balkonu szeptem wyznała swoją miłość do Romea. Casa di Giulietta znajduje się blisko głównego placu Piazza delle Erbe. Ściany przejścia z bramy na podwórze usłane są tysiącami karteczek przyczepianymi tu nieustannie przez zakochanych. Na podwórzu znajduje się brązowa rzeźba Julii, której dotknięcie podobno przynosi szczęście w miłości. Najbardziej wytrwałym proponujemy powrót rowerem do hotelu.

 5. DZIEŃ  Sirmione, Desenzano, Salo
Dzisiejszego dnia czeka na nas prawdziwe rowerowe wyzwanie. Wiodąca wzdłuż południowego i zachodniego brzegu jeziora Garada trasa prowadzi przez przepiękne miejscowości Sirmione i Desenzano aż do malowniczego miasta Salo. Zapierające dech w piersiach widoki oraz odwiedzane po drodze urokliwe miasteczka na pewno wynagrodzą trudy jazdy.Pierwszy odcinek trasy wiedzie do jednego z najciekawszych miejsc nad Gardą – półwyspu Sirmione wcinającego się głęboko w jezioro i zwanego Perłą Jeziora Garda. Będzie to nasz pierwszy przystanek tego dnia, który pozwoli Państwu trochę odpocząć a przy okazji zwiedzić znajdujące się na końcu półwyspu miasteczko, które swymi historycznymi korzeniami, sięga czasów przed naszą erą.Po dojechaniu do centrum pod mury średniowiecznego zamku Rocca Scaligeri, zatrzymamy się na chwilę, aby zobaczyć zamek oraz wejść na mury obronne. Roztaczająca się stąd panorama warta jest trudów podjętej wspinaczki. Pod nami rozpościera się bowiem widok na całe miasteczko oraz lazurową taflę jeziora Garda.Kolejnym miejscej, które odwiedzimy tego dnia jest Desenzano. Po chwili relakstu na tutejmszym molo wyruszymy w dalszą podróż do Salo, będącego celem naszej wycieczki. Miejscowość ta może poszczycić się najdłuższą i najpiękniejszą nadbrzeżną promenadą w regionie. Tutaj zatrzymamy się, by odpocząć i zregenerować siły w jednej z licznych kafejek lub restauracji z widokiem na jezioro po czym wrócimy do hotelu.

6. DZIEŃ Szlakiem włoskich smaków – winnica, wytwórnia oliwy, muzeum wina i oliwy
Proponujemy Państwu spędzenie dzisiejszego dnia w typowo włoskim klimacie. Po długiej trasie dnia poprzedniego, będą Państwo mogli nieco się zrelaksować a przy okazji nacieszyć się urokiem i smakami typowymi dla tego regionu. Malownicze trasy, które będziemy pokonywać dzisiejszego dnia, wiodące szutrowymi drogami, które wiją się pomiędzy gajami oliwnymi i winnicami z pewnością zachwycą Państwa widokami i pozwolą na zasłużony odpoczynek.Rano wyruszymy rowerami do pobliskiej winiarni, gdzie chętni będą mieli okazję spróbować win wyprodukowanych z winogron pochodzących z regionu jeziora Garda. Istnieje również możliwość zakupu wybranych produktów bezpośrednio od producenta.Odwiedzimy też położoną po sąsiedzku wytwórnię oliwy, gdzie poznacie Państwo tajniki procesu produkcji złocistej, pysznej oliwy tłoczonej z rosnących w okolicach jeziora Garda oliwek. Na koniec będziecie Państwo mieli możliwość spróbowania wyrobów tej regionalnej wytwórni.Następnie udamy się do muzeum oliwy w miejscowości Bardolino, gdzie będzie okazja zapoznać się z historią produkcji oliwy. Na miejscu będą Państwo mogli dokonać degustacji lokalnych wyrobów. Kolejnym punktem naszego szlaku włoskich smaków będzie muzeum wina, gdzie zapraszamy na krótką wycieczkę z przewodnikiem. Tu również będziecie Państwo mieli możliwość posmakowania różnych gatunków regionalnie wytwarzanych win. Stąd rowerem udamy się w drogę powrotną do hotelu.Trasa na dzisiejszy dzień sprzyja całkowitemu relaksowi, odcinki są krótsze niż zwykle, a szlaki prowadzą po płaskim terenie wśród malowniczych krajobrazów.
7. DZIEŃ  Malcesine, Monte Baldo
Zapraszamy na wycieczkę rowerową wzdłuż wschodniego wybrzeża w górę jeziora Garda. Kierujemy się na północ w kierunku miejscowości Malcesine. Po drodze przejeżdżać będziemy przez znane miejscowości turystyczne Garda, Torri del Banco oraz urocze miasteczko Casteletto di Brenzone położone tuż przy samym jeziorze. Casteletto di Brenzone znane jest nie tylko z niepowtarzalnego klimatu, ale przede wszystkim z tego, że uznawane jest za jedno z najlepszych miejsc w całej Europie do uprawiania windsurfingu. Przy dobrej pogodzie całe jezioro usłane jest kolorowymi żaglami windsurferów.Po dotarciu do celu naszej wycieczki – zabytkowego XV-wiecznego miasteczka Malcesine, będziecie Państwo mieli czas na zasłużony odpoczynek i zwiedzanie. Miejscowość ta leży w cieniu zielonych zboczy Monte Baldo, a nad miastem góruje usytuowany na skale zamek „Castello Scaligero”.Chętnym proponujemy wjazd nowoczesną gondolą na górujący nad okolicą szczyt Monte Baldo. Kolejka wywozi turystów na wysokość prawie 2000 m n. p. m., a cała podróż nie zajmie więcej niż 10 minut. Na uwagę zasługują wagoniki kolejki, które obracają się powoli w trakcie jazdy dookoła własnej osi, dzięki czemu pasażerowie mogą podziwiać zarówno górskie krajobrazy jak i oddalającą się w dole taflę jeziora. Na szczycie można udać się na krótki spacer płaską drogą z niezapomnianymi widokami na całe jezioro i okolicę lub dalej ścieżką na północny skraj do punktu widokowego na Riva del Garda.Po zjechaniu kolejką z powrotem do Malcesine chętni będą mogli wrócić rowerami do hotelu, natomiast pozostali udadzą się w drogę powrotną busem. Cała dzisiejsza trasa wiedzie brzegiem jeziora, po płaskim terenie, dzięki czemu jazda to czysta przyjemność i relaks.
8. DZIEŃ  Vicenza, Padwa
Dzisiejszego dnia z okolic jeziora Gardy udajemy się na rowerowy podbój Veneto! Rano po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu ruszamy w kierunku Wenecji. Naszym pierwszym przystankiem na trasie będzie Vicenza. To tutaj urodził się i wychował Andrea Palladio – słynny architekt, któremu zawdzięczamy wiele pięknych, północnowłoskich willi. W mieście warte odwiedzenia są: zabytkowy amfiteatr, katedra oraz Basilica Palladiana z wysoką 82-metrową wieżą zegarową. Po krótkim pobycie w Vicenzie wszyscy ruszamy spokojną rowerową drogą w kierunku Padwy.

Urokliwa trasa, wiodąca przez małe miasteczka, pozwoli nam poznać ten region z nieco innej strony, jak również zrelaksować się i odpocząć. Nasza trasa w końcowym odcinku prowadzi wzdłuż kanału, bezpośrednio do centrum Padwy – miasta, obok którego nie da się przejechać obojętnie. Niewielka, ale czarująca starówka obfituje w liczne perełki architektury warte zobaczenia m.in. Bazylikę św. Antoniego, słynny uniwersytet (na którym studiował m.in. Mikołaj Kopernik i Jan Kochanowski), Palazzo del Bo oraz największy plac miasta Prato della Valle.Po zwiedzeniu Padwy udamy się na nocleg do hotelu w okolicach Wenecji. Trasa prowadzi pomiędzy imponującymi willami weneckich arystokratów, które bez wątpeinia pozwolą odczuć niezwykły klimat tego regionu. Osoby, które będą chciały spędzić więcej czasu w magicznej Padwie, dojadą do hotelu busem.
  9. DZIEŃ  Wenecja, wyjazd z Włoch
Dzisiejszego dnia po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu ruszamy na podbój Królowej Adriatyku – Wenecji. Ciekawostką jest fakt, że do Wenecji dostaniemy się korzystając z transportu publicznego, tym samym podglądając od środka codzienne życie Włochów. Miasto o kształcie ryby, położone jest na 117 wyspach oplecionych labiryntem 150 kanałów i połączonych ze sobą prawie 400-ma mostami. Wszystko to sprawia, iż Wenecja od lat cieszy się niezmienną popularnością wśród turystów z całego świata. Właśnie tutaj 200 lat temu czas niemalże zatrzymał się w miejscu i od tego momentu w Wenecji nie dostrzegamy większych zmian. Cudownie jest spacerować tętniącymi życiem uliczkami, co chwilę przecinanymi mostami i kanałami. Najlepiej zwiedza się je bez planu. Warto po prostu dać ponieść się fali i zgubić w wąskich uliczkach. Tuż za rogiem na pewno wyłoni się jakaś trattoria, do której warto wstąpić choćby na chwilę lub zachwyci nas malowniczy zaułek. A może przysiądziemy nad brzegiem kanału by zjeść najlepsze w życiu lody. Warto także zajrzeć w najbardziej znane miejsce w Wenecji – przestronny plac św. Marka z sięgającą czasów handlu z Bizancjum bazyliką i najwyższą w okolicy wieżą – kampanilą, z której rozciąga się przepiękny widok na dachy całego miasta. Obok stoi monumentalny Palazzo Ducale, z którego prowadzi most westchnień – ostatnia droga skazańców do miejskiego więzienia. Tędy prowadzono Casanovę, winnego uszczęśliwienia 120 wenecjanek.Każdy, kto choć raz odwiedził to niezwykle klimatyczne miasto, pragnie tu powrócić, aby móc na nowo odkrywać jego tajemnice…Po zwiedzaniu Wenecji powoli opuszczamy region Veneto i ruszamy w drogę powrotną do Polski. Wyjazd z Włoch, przejazd do Polski.

  10. DZIEŃ
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Wycieczka do Garda Land – opcja alternatywna zamiast jednego dnia w regionie Garda:Dla tych z Państwa, którzy chcą odpocząć od aktywnej jazdy na rowerze, szukają urozmaicenia i chcą poznać inne atrakcje regionu, proponujemy wycieczkę do świata rozrywki. Garda Land jest największym parkiem rozrywki we Włoszech i jednym z największych i najlepszych tego rodzaju parków w Europie. Usytuowany jest na południowo – wschodnim brzegu jeziora Garda w miejscowości Castelnuovo sul Garda. Olbrzymi teren parku o powierzchni ponad 60-ciu hektarów podzielono na trzy sekcje tematyczne: Fantasy, Adventure, Adrenaline.W bajkowej krainie Fantasy znajdą Państwo mnóstwo atrakcji skierowanych przede wszystkim do najmłodszych gości. Warto zająć miejsce na karuzeli Peter Pan, przejechać się kolejką Funny Express, czy dziecięcym rollercoasterem..Adventure to prawdziwa przygoda dla wszystkich szukających niezapomnianych wrażeń. Mogą tu Państwo udać się w podróż pirackim statkiem, który zabierze nas na prawiwiwie morską przygodę lub przepłynąć pontonem po wzburzonej i rwącej rzece. Kraina Adrenaline to wyzwanie dla najodważniejszych. Spadanie z 40-metrowej wieży, jazda rollercoasterami, kino 3D to tylko kilka z dostępnych atrakcji. Niezapomnianym przeżyciem jest przejażdżka kolejką Blue Tornado, która w najszybszym momencie rozwija prędkość 80 km/h, podczas gdy przeciążenie może dochodzić do 5G. Do dyspozycji mamy także wodne rollercoastery Colorado Boat lub Fuga da Atlantide. Wśród licznych atrakcji parku z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Przy parku znajduje się także akwarium Gardaland SEA LIFE, w którym mieszka ponad 5000 różnych gatunków wodnych stworzeń. Podziwiać możemy tu zaczarowany podwodny świat i stworzenia żyjące zarówno w Jeziorze Garda, jak i w odległych oceanach. Garda Land to doskonały pomysł na spędzenie niezapomnianego, pełnego wrażeń dnia.

ŚWIADCZENIA :
-przejazd komfortowym minibusem , busem   lub autokarem
– asystę busa z podstawowym zestawem narzędzi rowerowych
– Przewóz bagażu i rowerów w przystosowanej przyczepie rowerowej
– 7 noclegi w hotelach ***, pokoje 2
– osobowe z łazienkami w pensjonatach lub w namiotach na campingach
– 7 śniadania, 7 obiadokolacje
– wizytę w winnicy degustacją
– zwiedzanie muzeum wina z degustacją
– wizytę w fabryce oliwy
– zwiedzanie muzeum oliwy z degustacją
– opiekę pilota przewodnika rowerowego
–  ubezpieczenie KL 10. 000 euro i NNW 10.000 zł
– ubezpieczenie rowerów do 500 euro

DODATKOWO PŁATNE :
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,  120 euro , opłata za przewodnika, itp.: napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych,taksę klimatyczną, dopłata do pokoju jednoosobowego: 550 PLN, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny , Zwiedzanie parku safari – Parco Natura Viva – ok. 20,00 EUR /os.Wyjazd kolejką na Monte Baldo – ok. 30,00 EUR / os. Wizyta w Gardaland – ok. 40,00 EUR / os. Wejście na wieżę widokową w zamku w Sirmione – ok. 4,00 EUR / os., wyżywienie

Campingi/namioty
2990 zł
Pensjonaty/hotele
3935

Wycieczka rowerowa Jezioro Garda

UWAGA !

 Możliwość wypożyczenia roweru trekkingowego – koszt 350 zł. Kaski ochronne nie są obowiązkowe, ale zalecamy ich stosowanie, gdyż używanie kasków zapobiega urazom głowy przy upadku lub uderzeniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Jaki rower i jak go przygotować?
Wycieczka ma typowy charakter wyprawy mtb/enduro. Na wyjazd wskazany jest rower na pełnym zawieszeniu. Może być również rower typu hardtail, ale konieczne jest duże doświadczenie w jeździe terenowej.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Na ten wyjazd zdemontuj wszelkie niepotrzebne elementy, które przeszkadzają w jeździe terenowej.
Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia – zwłaszcza w nocy. Krem z dużym filtrem.
Jak się spakować?
Podczas tego wypadu wszystko wozimy ze sobą na plecach. Więc szczególnie musimy wziąć sobie do serca minimalizm. Nie zabieramy ze sobą śpiworów czy karimaty. Więc pakujemy tylko najbardziej potrzebne rzeczy.
Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?

Wyjazd jest skierowany do miłośników jazdy enduro z wszystkim na plecach. Wyjazd jest wymagający technicznie oraz kondycyjnie. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z jazdą po terenie i jest to Twój pierwszy sezon jazdy po górach, lepiej sobie odpuścić, potrenować i pojechać za rok. Dla pozostałych osób, które już trochę jeżdżą to śmiało, potrenować trochę w polskich górach i  jedziemy.
Jak jedziemy do St. Anton?
Do St. Anton jedziemy minibusem . Możemy zabrać maksymalnie 7 osób z nami. Dojeżdżamy na miejsce, odpoczywamy jedną noc i ruszamy w trasę. Minibus przyjeżdża po nas do Domaso, po zakończonym przejeździe.
Jaką jedziemy nawierzchnią?
Zasada jest prosta. Tam, gdzie to tylko możliwe uciekamy z asfaltu. Nawierzchnia jest różna, mieszana. Taki jest urok transalpu.
Gdzie śpimy?
Noclegi zaplanowane są w pensjonatach, guest housach, hotelikach ze śniadaniem. Nie rezerwujemy wcześniej noclegów. Ze względów na większą elastyczność w pokonywaniu trasy. Średnia cena za nocleg to ok. 35euro za osobę/noc.
Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie poza śniadaniami. Będziemy się stołować w schroniskach, restauracjach. Trzeba przewidzieć koszt dziennego wyżywienia w granicach 30 euro.
Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro.
Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 – 15osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.
Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 180 euro kieszonkowego.
Jakie panują zasady podczas wycieczki?

Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik jest to osoba z doświadczeniem rowerowym. Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Wycieczka rowerowa Jezioro Garda

UWAGA !

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.
Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka rowerowa Jezioro Garda

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.