Wycieczka Rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich 1 Dzień

/Wycieczka Rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich 1 Dzień
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich 1 Dzień

2018-06-05T11:38:23+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 1 DZIEŃ

Wycieczka Rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to obszar wyjątkowy w skali naszego kraju i całej Europy, niezwykle bogaty pod względem przyrodniczym i historycznym. Jest to wprost wymarzone miejsce dla żeglarzy i amatorów sportów wodnych, jednak warto poznać go również z perspektywy siodełka rowerowego. Region ten jest niezwykle malowniczy – spotkać tu możemy całe mnóstwo jezior otoczonych lasami, nieskażoną ludzkimi rękami przyrodę, a także charakterystyczne ceglane budowle związane z działalnością Krzyżaków. Wywarli oni ogromny wpływ na tych terenach, tworząc specyficzną kulturę Warmii i Mazur.

Miejscem startu Wycieczki będzie położone w sercu Mazur Giżycko. Udamy się w trasę dookoła pięknego jeziora Niegocin. Jest to wycieczka nawet dla najmniej doświadczonych rowerzystów, bowiem jej trasa wiedzie cały czas nawierzchnią asfaltową, jest płasko, a dystans – bardzo przyjemny.

Giżycko Mazury Wycieczka Rowerowa

Atrakcje, które zobaczymy na trasie:

Twierdza Boyen

Twierdza Boyen wzniesiona w latach 1843-1855 jest doskonale zachowanym przykładem pruskiej szkoły fortyfikacyjnej. Położona na zachód od Giżycka, na wąskim przesmyku pomiędzy dwoma dużymi jeziorami Niegocin i Kisajno (na tzw. „Wyspie Giżyckiej”), stanowiła główne ogniwo w łańcuchu umocnień zamykających od wschodu dostęp na teren państwa pruskiego.

Jezioro Niegocin

To jezioro morenowe jest trzecim co do wielkości akwenem w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Jego powierzchnia wynosi 2,6 tys. ha, a głębokość sięga prawie 40 m. W Giżycku na Niegocinie znajduje się port Żeglugi Mazurskiej. Statkiem można stąd dopłynąć do Mikołajek, Rucianego-Nidy i Węgorzewa lub odbyć rejs po Niegocinie oraz jeziorach Dobskim i Kisajno.

Most obrotowy w Giżycku

Zbudowany w 1889 roku – łączy brzegi Kanału Łuczańskiego, który w sezonie letnim jest pełen jachtów i statków. Na przemian służy użytkownikom dróg bitych i drogi wodnej. Ważące 100 ton przęsło mostowe obraca się w bok o 90° i ustawia się równolegle do nabrzeża. Most stanowi interesujący zabytek techniki, przyciągający duże rzesze turystów chcących obejrzeć moment otwierania i zamykania mostu.

Dodatkowe atrakcje do zobaczenia na trasie:

Kanał Łuczański

Kanał Łuczański w Giżycku jest częścią Kanału Mazurskiego. Znajduje się w zachodniej części Giżycka i łączy Jezioro Niegocin z Jeziorem Kisajno. Jest to kanał żeglugowy wykopany w latach 1765-1772. Ma 2,1 kilometra długości i  1,5 – 2,2 metrów głebokości. Jego szerokość wynosi od 12 do 15 metrów. Kanał służy głównie Żegludze Mazurskiej oraz żeglarzom płynącym z północy i południa Mazur.

Kościół św. Andrzeja Boboli w Rydzewie

To jedna z najstarszych budowli sakralnych na Mazurach. Pierwotnie był to kościół ewangelicki, którego budowa rozpoczęła się w 1579 roku i trwała 12 lat. Był dwukrotnie przebudowywany. Po II wojnie światowej został przejęty przez parafię katolicką i jest to obecnie świątynia pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli. Najstarszymi elementami jego wyposażenia są: rzeźba św. Anny Samotrzeć z około 1520 roku, drewniane drzwi z 1591 roku, ołtarz z 1600 roku oraz ambona z 1630 roku.

Wieża Ciśnień w Giżycku

Zwana Wodną Wieżą, wybudowana w 1900 roku w stylu nogotyckim. Na najwyższą kondygnację położoną na wysokości 162 metrów prowadzi 129 stopni (lub nowoczesna winda), a stojąc na górze możemy podziwiać wspaniałą panoramę okolic Giżycka. Zbiornik wodny jest umiejscowiony w kopule wieży, na wysokości ok. 25 m. Dzięki potężnemu ciśnieniu, woda rozprowadzana była po terenie całego miasta aż do połowy lat 90. XX wieku. Wtedy to, po przebudowie systemu wodociągów miejskich, wieża została nabyta przez prywatnego właściciela

Wzgórze św. Brunona

Wzgórze św. Brunona nad zachodnim brzegiem jeziora Niegocin to miejsce upamiętniające śmierć Brunona z Kwerfurtu, misjonarza, który według legendy miał tu zginąć w 1009 roku z rąk staropruskich Galindów. Mieszkańcy Giżycka na pamiątkę 900-lecia jego męczeńskiej śmierci wznieśli na wzgórzu żeliwny krzyż . Św. Brunon od 1999 roku jest patronem miasta. Warto się tutaj zatrzymać, gdyż z wzgórza roztacza się rozległy widok na leżące poniżej jezioro.

Zabytkowy most na Kanale Giżyckim (Kanał Łuczański) w Giżycku jest dobrym punktem na rozpoczęcie eskapady rowerowej wokół jeziora Niegocin. Trasa liczy 36 kilometrów i na pewno nie będzie stanowić problemu nawet dla mniej wytrawnych rowerzystów. Osoby nie posiadające własnych jednośladów mogą je wypożyczyć na terenie miasta, np. w wypożyczalni rowerów

Trasę zaczynamy od mocnego akcentu zabytkowego. Jest nim wspomniany most obrotowy – konstrukcja wyjątkowa na skalę europejską. Most został zbudowany w 1889 roku przez firmę z Zielonej Góry. Jest to jedno stutonowe przęsło otwierane przez operatora. Cała operacja trwa najwyżej pięć minut i droga wodna staje otworem dla jachtów i statków pasażerskich. W sąsiedztwie mostu, po stronie zachodniej mamy kolejny zabytek. Jest nim skrzydło krzyżackiego zamku z XIV wieku. Dziś to część Hotelu St. Bruno.

Dalej nasza trasa rowerowa wiedzie przez ulicę św. Brunona. Wzdłuż niej prowadzi ścieżka rowerowa. Ciekawostką może być fakt, że zbudowano tutaj drogę krzyżową z kamiennych obelisków (dzieło rzeźbiarza Andrzeja Morawskiego). Prowadzi ona do wzgórza św. Brunona, patrona Giżycka. Na wzgórzu kolejny zabytek – żeliwny krzyż wzniesiony w 1910 roku przez protestantów, ówczesnych mieszkańców Lötzen (nazwa Giżycka do 1945 roku). Wzgórze w stosunku do pierwotnego wyglądu zostało znacznie zmienione, głównie w ostatnich latach z inicjatyw parafii rzymskokatolickich. Warto się tutaj zatrzymać, bo roztacza się z niego rozległy widok na leżące poniżej jezioro Niegocin, a według legendy z rąk staropruskich Galindów miał tu zginąć w 1009 roku misjonarz Bruno z Kwerfurtu. Inną ciekawostką ulicy św. Brunona jest  tor motocrossowy znajdujący się w lesie, na wzgórzach po prawej stronie od ulicy. Miejsce godne polecenia dla miłośników motoryzacji. Trasa wiedzie nas dalej na zachód.

Docieramy do Kanału Niegocińskiego (inne nazwy: Wilkaski lub Stary). Kanał ten łączy jezioro Niegocin z jeziorami Tajty i Kisajno. Ścieżką rowerową przejeżdżamy Wilkasy. Tutaj mamy do dyspozycji plażę gminą oraz interesującą marinę. Trasa z Wilkas wiedzie do wioski Strzelce i Bogaczewo (droga 643). Jest to kierunek na Mikołajki. W Bogaczewie, nad brzegiem jeziora Boczne, zatrzymać się możemy na przerwę w bardzo przyjemnym miejscu – Rybaczówka Bogaczewo – gdzie skosztować możemy świeżej, mazurskiej rybki i nie tylko.

Cały czas trzymamy się drogi asfaltowej i dojeżdżamy do kolejnego kanału – Kula (110 m długości). Miejsce to określanej jest „równikiem mazurskim” i dzieli jeziora mazurskie na część należąca do zlewni rzeki Pregoły i część do Wisły. Z miejscem tym wiążę się popularny wśród żeglarzy zwyczaj „chrztu” nowicjuszy, którzy pierwszy raz przemierzają szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Natomiast w pobliskim lesie można trafić na umocnienia ziemne z okresu I wojny światowej tzw. Fort Kula. Nie są to obiekty widoczne z drogi. Trzeba poświęcić chwilę aby je odnaleźć.

Rozstajemy się z Kanałem Kula i wkrótce dojeżdżamy do skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo, w kierunku miejscowości Rydzewo. Miejscowość ta  tętniąca życiem latem, zimą „mocno” przysypia.  Jest to typowa wioska turystyczna z mnóstwem domów letniskowych, pól namiotowych i campingowych. W wiosce znajduje się zabytkowy, pochodzący z XVI wieku kościół (jeden z najstarszych na Mazurach).

Z Rydzewa kierujemy się do wioski o nazwie Ruda. Po drodze mijamy most nad przeprawą między jeziorem Niałk (odnoga Niegocina) a Wojnowo. Ruda to niewielka wieś, która niegdyś słynęła z funkcjonującej tu gorzelni. Do dziś stoją tutaj zabudowania folwarczne gdzie w czasach PRL-u produkowano spirytus gorzelniany. W miejscowości tej docieramy do skrzyżowania z drogą krajową 63 i przed nami jeszcze 9 kilometrów do Giżycka. Na skrzyżowaniu mamy dwie możliwości. Udać się drogą krajową lub przejechać prosto na drogę z tzw. kocich łbów i pojechać Mazurskim Traktem Rowerowym przy wykorzystaniu dawnych nasypów kolejowych. Gdy dotrzemy do skrzyżowania z drogą wojewódzką 655 (kierunek Suwałki), mamy możliwość odbicia 1 km od głównej trasy i dotarcia na przerwę do Karczmy Stary Młyn w Upałtach, gdzie możemy przyjemnie, a przede wszystkim bardzo smacznie odpocząć. Po przerwie, wracając do drogi krajowej 63, poruszamy się dalej w kieruku Giżycka.

Przez wieś Bystry wjeżdżamy do Giżycka i kierujemy się do centrum. Zakończyć trasę możemy w widokowej Wieży Ciśnień, która jest jedną z głównych atrakcji Giżycka.

Wycieczka Rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

Mazury Wycieczka Rowerowa

1. DZIEŃ

Wyjazd  z miejsca zbiórki  Przejazd do Giżycka , rozpoczęcie wycieczki rowerowej

Trasa wycieczki:

Giżycko – Piękna Góra – Sterławki Małe – Wilkasy – Strzelce – Rydzewo – Kleszczewo-Osada – Ruda – Grajwo – Bystry – Giżycko  | dystans: 32 km | 70 m

Na wycieczkę dookoła Jeziora Niegocin wyruszymy sprzed bramy Parku Rogera Goemaer’a od strony ulicy Stanisława Moniuszki. Ruszymy ulicą św. Brunona mijając po prawej stronie zabudowania Twierdzy Boyen, i dalej aż do Kanału Niegocińskiego, zwanego Wilkaskim lub Starym. Kanał ten łączy jezioro Niegocin z jeziorami Tajty i Kisajno.

Cały czas trzymamy się drogi asfaltowej i dojeżdżamy do Kanału Kula – najkrótszego kanału na Mazurach. Kanał o długości 110 m łączy jezioro Jagodne z jeziorem Bocznym i dalej z jeziorem Niegocin. Określany jest mianem „Mazurskiego Równika”, z uwagi na to, że właśnie tamtędy przebiega umowny dział wód pomiędzy dorzeczami Wisły i Pregoły.

Na drodze między Rydzewem a Rudą miniemy most nad przeprawą między jeziorem Wojnowo a jeziorem Niałk Mały, które jest odnogą Niegocina. Nasza trasa wzdłuż wschodniego brzegu jeziora Niegocin prowadzić będzie kolejno przez Grajwo i wieś Bystry. Ostatnim punktem wycieczki będzie wizyta na giżyckim molo. Meta wycieczki  jest zaplanowana przed bramą Parku Goemaer’a.

Dominująca nawierzchnia: drogi gruntowe

Rekomendowany rodzaj roweru: rower górski lub trekkingowy

zakończenie wycieczki rowerowej.zakończenie wycieczki

ŚWIADCZENIA :
transport uczestników

transport rowerów w specjalistycznej przyczepie przystosowanej do przewozu rowerów
opieka przewodnika rowerowego  prowadzących wycieczkę rowerową
ubezpieczenie NNW i KL

DODATKOWO PŁATNE :
wydatków własnych obiad bilety wstępu do miejsc zwiedzanych

Giżycko Mazury Wycieczka Rowerowa

Wycieczka Rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu wycieczki rowerowej (po uprzednim uzgodnieniu), w przypadku braku minimalnej liczby uczestników – 7 osób.

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wycieczkę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, górskim. Ten wyjazd jest praktycznie dla każdego. Wyjazd ten nie jest bardzo wymagający, jednak jak na każdy rowerowy warto się przygotować kondycyjnie. Podczas pobytu spędzimy trzy dni na jeździe rowerem. W sumie pokonamy ok. 205 km, a suma przewyższeń wynosi mniej więcej 640 metrów. Jest jedna z łatwiejszych naszych propozycji spędzenia aktywnego weekendu.
Serwis wskazany. Przed każdą wycieczka, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. oświetlenie, łatki, pompkę, rękawiczki, okularki, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.  KASK JEST OBOWIĄZKOWY.

Jak się spakować?
Na tego rodzaju wyprawy najlepiej zabrać sakwy. Nie polecam zabierać na wyjazd plecaka. Na ten wyjazd nie potrzeba zabierać śpiworów, karimat itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów nie jest dużo. Suma przewyższeń to jedyne 640 metrów, a całkowity dystans to ok. 205 km.  Zalecamy opony o szerokości 1.9 – 2.2 cala. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70 km.

Jak dostanę się do Giżycka , czy na trasie jedzie bus?
Dotarcie na miejsce startu oraz powrót  jedzie z nami samochód minibus , nie  wozimy ze sobą. Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowym ( 7 osób +  przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób ) z przyczepką do przewozu rowerów.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasa jest urozmaicona pod względem nawierzchni jednak, poprowadzona w większości po drogach utwardzanych oraz leśnych duktach.

Gdzie śpimy?
Podczas wyjazdu śpimy w kwaterach prywatnych, domkach kempingowych, pensjonacie , hotelu , agroturystyce, pole namiotowe camping

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie lub za dodatkową opłatą możemy doliczyć  Proponujemy, aby przygotowywać posiłki wspólnie w miejscach noclegowych. Będziemy się również stołować w barach, restauracjach. 

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7- 14  osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 200 – 250 zł kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Giżycko Mazury Wycieczka Rowerowa

Wycieczka Rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży VARIUSTUR koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Giżycko Mazury Wycieczka Rowerowa

Wycieczka Rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.