Ilość dni: 8 DNI

Oferujemy w południowej Polsce na miły Bike Tour. Punktem wyjścia jest Kraków. Jechać przez części Tatr do Pienin (na granicy ze Słowacją) i powrót przez słynnego Wieliczki do Krakowa.
Następujące stacje zostaną osiągnięte m.in.: Kraków – Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – jedna z najstarszych europejskich stolic kultury, położone nad Wisłą, jest dziewicze średniowieczne miasto z „Wawelu”, zamku królów i książąt polskich. Zakopane to najbardziej znany polski ośrodek narciarski, położony w Tatrach. Majestatyczny Tatra jest wysoki w południowo-wschodniej części Europy tylko z charakterem górskich alpejskich. Pieniński Park Narodowy położony jest na wschód. Przez Dunajec płynie i rozlewa się do dużego Jeziora Czorsztyńskiego. Oszałamiający przełom rzeki przez góry nie można przegapić. Trudność: jazda na rowerze zwykle planowane wzdłuż rzek. Dlatego też szlaki rowerowe dla każdego i każdym wieku są odpowiednie.

1.Dzień
Przyjazd do Krakowa
Wyjazd z miejsca zbiórki  przyjazd do Krakowa. Po przybyciu do hotelu Krakowie masz czas, by zobaczyć to miasto. O 17.00 zegar Spotkanie w hotelu z przewodnikiem . Wieczorem będziemy poczuć wyjątkową atmosferę dawnej żydowskiej dzielnicy w dzielnicy „Kazimierz” i cieszyć się specjalną muzykę klezmerską na kolację.Nocleg w Krakowie lu okolicy.

2.Dzień
Starożytna Królewskiego Miasta Krakowa i Nowego Targu
Wycieczka z przewodnikiem po starym mieście w Krakowie: Altstädtischer rynku, Kościół Mariacki z dwiema wieżami i słynny ołtarz z Norymberga artysty Wita Stwosza, Sukiennice i Zamek Królewski na Wawelu. W autobusie południu (ok. 75 km) do Nowego Targu do punktu początkowego trasy. Dziś masz jeszcze program i Radübernahme spotkanie. Nocleg w / w pobliżu Nowego Targu.

3.Dzień
Chochołów i Zakopane
Po dobrym śniadaniu, pierwsza trasa rowerowa przebiega. Około południa docieramy Chochołów z jego znanym „żywego” muzeum na wolnym powietrzu. Po ewentualnej wizyty, jechać w kierunku Doliny Chochołowskiej. Jest to jedyna dolina w Tatrach, które można podziwiać z roweru. Miasto Zakopane, docieramy autobusem. Nocleg w hotelu w Zakopanem.
Trasa ok. 48 km

4.Dzień
Zakopane i Tatrzański Park Narodowy
Rano się zwiedzanie z przewodnikiem w języku niemieckim. Dziś będziemy podziwiać nie tylko konkretny styl mieszkańców Tatr (górali), ale również nauczyć się sztuki ludowej i muzyki ludowej wiem. Specjalnością górali jest np. oscypek pieca pieczone nazwie oscypek. Kolacja z specjały z regionu, zaplanowaliśmy w restauracji w Krupówek (najlepiej znanej Polska deptaku). Przez noc ponownie w Zakopanem. Radfreiertag.

5.Dzień
Zakopane – Niedzica
Z Zakopanego chodzi z kolejki linowej na górę Gubałówki. Stamtąd przechodzi Tatrzańskiego Parku Narodowego w Pieninach: bardzo zróżnicowane trasy. Przechodzi przez ciekawych miasteczek i wzdłuż doliny rzeki oryginału. Dziś wieczorem zatrzymać się w Niedzicy na zbiornika Czorsztyńskiego.Trasa ok. ok. 58 km

6.Dzień
Niedzica – Szczawnica
Rano wizyta w zamku w Niedzicy. Następnie bierzemy kolejną przejażdżkę rowerem przez malownicze wioski z typową w tym regionie prowadzi drewniana architektura bardzo piękne. We wsi odwiedzamy Dębno bardzo ładny drewniany kościółek. Po drodze możemy podziwiać piękne widoki na Tatry i Pieniny. Po południu dotrzemy do następnej nieruchomości, która znajduje się w tej samej miejscowości. Nocleg w Szczawnicy.
Trasa ok. 55 km

7.Dzień
Pieniny rowerów ścieżka i tratwa wycieczka po Dunajcu
Od hotelu, przechodzi przez tzw „zielonej Dunajca” na zatwierdzone wyłącznie dla pieszych i rowerzystów „Pieniny szlak” wzdłuż Dunajca po stronie słowackiej Cerveny klasztoru. W klasztorze zwiedzamy ciekawe muzeum lokalnego. Po południu można dostać się do miejsca Sromowcach, gdzie spływu na Dunajcu zaczyna. Ogromne pionowe i kilkaset metrów wysokości przerwy brzegu i wapiennych ścianach stanąć na Niego. Nocleg w Szczawnicy. Rafting około 2 godzin.Trasa  ok.42 km

8.Dzień
Kopalnia Soli w Wieliczce – Kraków
Po śniadaniu przejazd busem  do Krakowa. W 700 roku stare Kopalnia Soli w Wieliczce jest otwarty dla zwiedzających. Powrót do miejsca zbiórki. zaskoczenie wycieczki.

W wielu miejscach trasa przebiega wzdłuż doliny rzeki. Dróg asfaltowych i ścieżka rowerowa Pieniny. 203 km na rowerze
Minimalna liczba uczestników – 8 osób

ŚWIADCZENIA:
7 noclegów w wybranych hotelach, każdy z prysznicem / WC

– Wyżywienie
– opieka pilota
– obsługa lokalnego przewodnika po Krakowie i Zakopanym
– bilety wstępu
– przejazd komfortowym busem
– Spływ Dunajcem
– Serwis rowerów
– Woda mineralna w dni rowerowych
– Przewóz bagażu i rowerów w przystosowanej przyczepce
– ubezpieczenie KL 10. 000 euro i NNW 10.000 zł ubezpieczenie rowerów do 500 euro

Wyślij ofertę do znajomych!