Wycieczka rowerowa Lofoty 14 DNI

/Wycieczka rowerowa Lofoty 14 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Lofoty 14 DNI

2018-06-11T12:18:52+00:00
Ilość dni: 14 DNI

Lofoty to archipelag wysp i wysepek położonych na wysokości Narviku, czyli daleko za północnym kołem polarnym. Jednym słowem koniec świata…
Lofoty słyną z doskonałych warunków do łowienia ryb i wspaniałej przyrody, a także z małych osad położonych z dala od utartych szlaków turystycznych. Latem słońce nigdy nie zachodzi nad piaszczystymi plażami, oblanymi turkusową wodą, i nad morzem pełnym ryb. Są tu strzeliste góry ze stromymi zboczami, od których odbija się czerwony blask słońca dnia polarnego.
Tu znajduje się jedna z największych na świecie kolonii orłów bielików. Na najbardziej wysuniętych na południe wyspach Lofotów można podziwiać ogromne skały dosłownie oblepione setkami, a nawet tysiącami ptaków: maskonurów, kormoranów, nurzyków i orłów. W morzu z kolei są foki, orki i wieloryby.

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki. Bus zawozi nas do Gdańska, gdzie wieczorem wsiadamy na prom odpływający do Szwecji.
Na promie impreza integracyjna.
2. DZIEŃ
Rano przypływamy do Sztokholmu, skąd udajemy się w dalszą podróż na północ Skandynawii.
3. DZIEŃ
W końcu po długiej podróży dotrzemy do celu i rozpoczniemy rowerową wędrówkę w okolicach miejscowości Mo i Rana. Zanim dotrzemy na Lofoty proponujemy przejazd jednym z Narodowych Szlaków Turystycznych – tzw. Szlakiem Wybrzeża.
4- 6. DZIEŃ
Szlak Wybrzeża to droga prowadząca pociętym fiordami wybrzeżem Helgolandu. Jedziemy wąską, bardzo krętą szosą prowadzącą nad samym brzegiem Vefsnfjorden, niejednokrotnie prowadzącą tunelem przez masyw gór. Trudno oprzeć się podziwianiu mijanych widoków. Śnieg leżący na szczytach otaczających mijane fiordy lśni w słońcu. To właśnie w tych okolicach znajduje się jeden z najpiękniejszych górskich masywów w Norwegii – Masyw Siedmiu Sióstr. Niezwykłe połączenie: woda, góry, biel śniegu, błękit nieba i zieloność trawy. Nie ma wielu miejsc na świecie gdzie tak hojnie możemy tego doświadczyć jak w Norwegii. Podczas tych kilku pierwszych dni czeka nas kilka szczególnych atrakcji, m.in. przekroczenie koła podbiegunowego podczas przeprawy pomiędzy wyspami. Jego przebieg wyznacza stalowy globus ustawiony na mijanym brzegu, a o przepłynięciu informuje syrena okrętowa. a okolica bajkowa. Dotrzemy też do drugiego co do wielkości lodowca Norwegii, zajrzymy na piękną piaszczystą plażę Storvika, która gdyby nie temperatury tu panujące spokojnie mogłaby być perłą Karaibów. Jednak główną atrakcją jest sama droga, która prowadzi samym wybrzeżem, po jednej stronie szosy wznoszą się góry, po stronie oceanu widać górzyste wysepki. I tak dotrzemy do Bodo, miejscowości z której odpływają promy na Lofoty.
7- 12. DZIEŃ
W końcu po 3-godzinnym rejsie promem docieramy na Lofoty. Spędzimy na tych wyspach kolejnych 5 dni penetrując niemal każdy ich zakątek. Lofoty wyglądają podobnie jak Tatry (gdyby te drugie zalać wodą na wysokość Murowańca). Wspaniałe ściany, zaczynające się niekiedy na poziomie morza. Ośnieżone i bardzo urokliwe wierzchołki i granie. Maleńkie wioski z jeszcze mniejszymi porcikami rybackimi wciśnięte są gdzieś na obrzeżach fiordu lub rozlokowane na kilku wyspach połączonych łukowatymi mostkami. To wszystko w otoczeniu tysięcy, jeśli nie milionów, skał i skałek, wystających z niewiarogodnie czystej, seledynowo-zielonej wody, w której aż kipi od ryb i wszelakiego morskiego zwierza. Na deser najbardziej „egzotyczna” atrakcja rejonu. Ze względu na szerokość geograficzną (67°N-68°N) od końca maja do połowy lipca trwa tu polarny dzień. Brak nocy wyzwala nas z więzów konieczności dokładnego planowania dnia i pozwala cieszyć się rozkoszą braku ryzyka dotarcia na nocleg po zmroku.
13- 14. DZIEŃ
Czas zakończyć wycieczkę i udać się w drogę powrotną najpierw do Sztokholmu, skąd promem do Gdańska.

UWAGA Trasa bez większych podjazdów, etapy o długości ok. 60 km. Głównie jeździmy drogami asfaltowymi.

ŚWIADCZENIA:
Noclegi na kempingach pod namiotami (w przypadku złej pogody możliwe noclegi w domkach kempingowych, dopłata ok. 10-15 euro/os/noc)

Przejazd busem  z przyczepką rowerową wraz z uczestnikami
Transport bagaży na trasie
Ubezpieczenie

DODATKOWO PŁATNE:
Bilet wstępu na Nordkapp – ok 100 zł Spływ kajakowy – ok 80 zł

Bilety wstępu do miejsc zwiedzanych wyżywienie, opłata klimatyczna , Opłaty promowe,  bilety promowe , składka na TFG

Wycieczka rowerowa Lofoty

 Lofoty Wycieczka rowerowa

 Lofoty Wycieczka rowerowa

 

Campingi/namioty
3690
Pensjonaty/hotele
5890

Jak dostanę się do Bergen i jak wrócę z Trondheim, czy na trasie jedzie bus?

Głowna opcja wyjazdu zawiera w sobie transport busem z Polski do Bergen. Droga ta trwa ok. 30 h. Powrót z Trondheim trwa ok. 38 h. Również podczas samej wyprawy jedzie bus, który przewozi nam rzeczy i uczestnicy jeżdżą na pusto z małą sakwą na podstawowe rzeczy i coś przeciwdeszczowego. Jest również opcja dla osób zainteresowanych lotem za dodatkową opłatą  Wylot jest liniami WizzAir z takich miast: Katowice, Warszawa, Gdańsk. Do nas wcześniej trzeba tylko dostarczyć bagaże lub zabierzemy je na trasie busa: Elbląg – Trójmiasto- Koszalin – Szczecin – Olsztyn  – Warszawa – Łódź -Poznań – Rostock. Odbiór bagaży jest na tej samej trasie.

Trasa wycieczki:

Bergen – Nautesund – Lavik – Forde – Olden – Eisdal – Afarnes – Gjemnes – Vinjeora – Trondheim

Czy dasz sobie radę? Jaki musisz mieć rower?

Na wyprawę można pojechać dowolnym rowerem. Zalecamy zabranie roweru szosowego, ponieważ będziemy przemieszczać się po drogach asfaltowych. Najważniejsze, aby był sprawny technicznie. Ten wyjazd jest wymagający ze względu na ukształtowanie terenu, solidne podjazdy, jednak dystanse nie będą bardzo długie.  Jest to dobra propozycja dla osób z kondycją fizyczną, lubiących jeździć po asfalcie, w terenie górzystym. Widoki będą rekompensować trudy drogi. Zalecamy opony o szerokości do 1.9 cala.

Jaką jedziemy nawierzchnią?

Trasa ta jest poprowadzona asfaltem.

Gdzie śpimy?

Podczas tego wyjazdu będziemy spać na kampingach. W Bergen przewidujemy nocleg w hostelu.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?

Wyżywienie jest we własnym zakresie. Proponujemy, aby przygotowywać posiłki wspólnie w miejscach noclegowych. Akurat w tym przypadku zrobimy solidne zakupy jeszcze w Polsce, aby zejść z kosztów wyżywienia, ponieważ jak wiemy Norwegia nie jest za tania. Wozimy ze sobą kuchenkę gazową z naczyniami, na których możemy sobie gotować.  Ceny są wysokie. Walutą jest Korona Norweska.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?

Każdy uczestnik wyjazdu jest ubezpieczony od NNW i KL poszerzonych o uprawianie sportów.

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), czy jeżdżą dziewczyny jak z wiekiem?

Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?

Koniecznie musisz ze sobą mieć: paszport, wizę, namiot, karimatę, śpiwór – koniecznie ciepły (komfort +5 st), miseczkę, sztućce, kubek, talerzyk, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na wyjazd swobodnie powinno wystarczyć ok. 300 euro kieszonkowego

Jakie panują zasady podczas wycieczki?

Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie i PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest on długi i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Wspólnie grupą ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Wycieczka rowerowa lofoty

Lofoty Wycieczka rowerowa

Lofoty Wycieczka rowerowa

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży VARIUSTUR koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.