Wycieczka rowerowa Madera 8 Dni

/Wycieczka rowerowa Madera 8 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Madera 8 Dni

2018-05-28T13:37:52+00:00
Ilość dni: 8 DNI

Wycieczka rowerowa Madera Funchal Madeira

Wśród wód Oceanu Atlantyckiego kryje się skrawek Portugalii, który spełnia wszystkie marzenia miłośników przyrody i pięknych widoków. Madera urzeka urodą i różnorodnością krajobrazu: stromymi klifami, wybrzeżami poszarpanymi przez ocean, płaskowyżami smaganymi przez wiatry, plażami… Nie mówiąc o niezliczonych barwnych kwiatach, które dają wyspie wrażenie trwania wiecznej wiosny. 
Rowerzyści mimo bardzo trudnych podjazdów również znajdą tu swój raj.

Możliwość wypożyczenia rowerów ze wspomaganiem elektrycznym co zdecydowanie ułatwi zwiedzanie tej pięknej wyspy.
Mimo iż wyjazd ma charakter stacjonarny i każdy będzie mógł dostosować długość trasy pod siebie to jednak ukształtowanie terenu na wyspie wymaga dość dobrej kondycji. Trzeba się przygotować na spore podjazdy. Jeździmy głównie po drogach asfaltowych. 
W przypadku wypożyczenia roweru ze wspomaganiem elektrycznym trudnośc wycieczki zależy od przełożenia jakie sobie dobierzemy.

1. DZIEŃ – wylot
Wyjazd z miejsca zbiórki przejazd na lotnisko do Warszawy Wylot w godzinach popołudniowych. Spotykamy się na lotnisku w Warszawie  o godz. 12:00. W Funchal lądujemy o godz. 18:15.
2- 7. DZIEŃ
W tych dniach proponujemy Wam następujące trasy:
Trasa 01 | 76 km | 2230 m | Levada Serra de Faial
To prawdziwie epicki dzień. Nasz cel na dzisiaj to kierunek Portela i Levada Serra de Faial. Dalej podążając za wodą w levadzie dotrzemy do wodospadów. Ta trasa pokaże nam jak wymagająca jest jazda po Maderze. Trasa jest niezwykle piękna, kręta, a jeden z zakrętów oczaruje nas widokiem na zatokę oceanu.  Z Porteli udamy się ścieżką leśną w kierunku Pico da Coroa i wracając już w stronę Funchal, tuż przed miejscowością Santo Antonio da Serra, pokonaliśmy jeden z najcięższych podjazdów. W pewnych momentach nachylenie sięgać będzie niemal 30% (wg śladu gpx).
Trasa 02 | 40 km | 540 metrów | Pico Arieiro
Ten dzień to czysta przyjemność. Samochód wywiezie nas w okolice Pico Arieiro, skąd ruszymy w prawdziwą, zjazdową zabawę. Trasa zjazdowa jest średnio wymagająca. Trzeba coś jeździć po terenie, aby mieć z tego 100% zabawy.  należał do zdecydowanie łatwiejszych. Po wyjechaniu na ponad 1800 metrów, prawdopodobnie chmury będą tańczyły nam u stóp. Po kawie i przekąsce oddamy się frajdzie zjazdu. Jeśli grupa będzie chciała to wrócimy do Poiso, aby pokonać zjazd freeridowy. Wszystko zależy od grupy i jej chęci.
Trasa 03 | 35 km | 1100 m | Santana
O poranku po spakowaniu sprzętu wyruszymy w kierunku Santany a następnie Arco de Sao Jorge. Tutaj poskładamy rowery i udamy się w kierunku lasów tropikalnych. Wspinać się będziemy przy zapachu eukaliptusa. Nasz kierunek to Santana. A po drodze miniemy bananowce, drzewa pomarańczy, marakui czy cytryny. Wszystko na wyciągnięcie ręki. Na zakończenie trasy w Santanie odwiedzimy jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc wyspy – skansen kolorowych domków regionalnych.
Trasa 04 | 40 km | Paul da Serra
Tego dnia kolejny raz korzystamy z busa. Nasz kierunek to płaskowyż Paul da Serra, gdzie będziemy startować. Ten dzień to czysta jazda terenowa. Niektóre jego odcinki pokonamy na trasie zawodów Sandokan. To piękna trasa terenowa z widokiem na Ocean. Po prostu bajka.
Trasa 05 | 40 km | 1000 m | Ponta de São Lourenço
Podczas pokonywania tej trasy również skorzystamy z transportu busem. Dojedziemy w okolice Canical, gdzie wystartujemy w kierunku Przylądka św. Wawrzyńca, aby odwiedzimy to jakże niezwykłe miejsce na Maderze. Tutaj po prostu trzeba przyjechać.
Trasa 06 | 30 km | 300 m | Rejon Fanal i Porto Moniz
To nasza ostatnia propozycja. Rejon Fanal na Maderze, to istna bajka. Pięknie powyginane drzewa, dają niesamowity, bajeczny klimat tej trasy. Trasa nie jest bardzo wymagająca. Dzień zakończymy w Porto Moniz – również klimatycznym miejscu wyspy.
8. DZIEŃ
Wylot z Funchal jest w godzinach popołudniowych. W Warszawie lądujemy po północy

UWAGA ! Transport :

Możemy jechać  9 osobowym, klimatyzowanym minibusem wraz z bagażnikem  na  rowery lub przyczepka rowerowa ( 7 osób + kierowca + przewodnik rowerowy  ), bus lub autokar

ŚWIADCZENIA :
bilet lotniczy Warszawa – Funchal – Warszawa, bagaż rejestrowany 20 kg + bagaż podręczny 5 kg, 7 x nocleg w pokoju 4 os. ze śniadaniem, transport na wyspie (5 dni wsparcia samochodu),  opiekę przewodnika rowerowego, który pilotuje całą trasę, służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym, sprawuje opiekę nad uczestnikami, ubezpieczenie KL i NNW; transfer z i na lotnisko na Maderze

DODATKOWO PŁATNE :
wyżywienia (obiadokolacji), bagażu sportowego na rower (+ 390 zł / maks. 15 kg; dodatkowy 1 kg = 24 zł dopłaty); dojazdu do Lotniska, – Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależnosci od linii lotniczej i wielkości bagażu – od 60 do 100 euro  Wynajem rowerów elektrycznych – 300 zł

Wycieczka rowerowa Madera Funchal Madeira

 

Centrum wyspy — wyjazd rano, przejazd kolejką linową ponad dachami miasta Funchal. Zwiedzanie: sanktuarium Matki Boskiej na wzgórzu Monte, ogród tropikalny z roślinnością reliktową i endemiczną Madery. Malownicza górska droga prowadzi do serca wyspy, gdzie z tarasów panoramicznych Eira do Serrado można podziwiać wspaniały widok na górskie przepaście. Przejazd do ustronnej wioski w Dolinie Zakonnic i degustacja lokalnego specjału – likierów kasztanowych. Dalej trasa prowadzi do Camara de Lobos – typowej wioski rybackiej, ulubionego miejsca Winstona Churchilla. Fakultatywnie: szalony zjazd wiklinowymi saniami ze wzgórza Monte. Wycieczka całodzienna. Cena – od 80 EUR (zawiera: obiad z napojami, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, degustację likierów, opiekę polskojęzycznego przewodnika; dodatkowo płatne: zjazd saniami: ok. 15 EUR).

Funchal — wyjazd rano, wizyta na targu miejskim pełnym egzotycznych owoców i kwiatów. Spacer po historycznym centrum miasta: Katedra, Ratusz Miejski, Parlament Madery, cytadela św. Wawrzyńca, pomnik Gonzalesa Zarco, pomnik Józefa Piłsudskiego. Wizyta w najstarszej winiarni na wyspie połączona z degustacją wina madera. Wzgórze Pico dos Barcelos, czyli punkt widokowy z panoramą miasta Funchal. Wycieczka półdniowa. Cena – od 34 EUR (zawiera: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, degustację wina, opiekę polskojęzycznego przewodnika).

Zachód wyspy — wyjazd rano, niepowtarzalna okazja do podziwiania spektakularnych widoków z najwyższego klifu Madery – Cabo Girão. Dalej trasa prowadzi przez typowo rybacką wioskę Ribeira Brava do przełęczy Encumenada, z której przy sprzyjających warunkach pogodowych można obserwować panoramę północnego i południowego wybrzeża. Przejazd przez prastary las laurowy, który objęty jest patronatem UNESCO. Zwiedzanie: jaskinie lawowe i multimedialne Centrum Wulkaniczne w São Vincente. Następnie przejazd malowniczą Drogą Północną po klifach północnego wybrzeża. Na trasie naturalne baseny lawowe w Porto Moniz. Dalej przejazd przez niezwykłą „tundrę maderyjską”, czyli płaskowyż Paul da Serra i Madalena do Mar – legendarną posiadłość króla Warneńczyka. Wycieczka całodzienna. Cena – od 61 EUR (zawiera: obiad z napojami, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opiekę polskojęzycznego przewodnika).

Wschód wyspy — wyjazd rano, wizyta w ogrodzie botanicznym z 2 tys. gatunków roślin kwitnących i panoramicznym widokiem na całe miasto. Następnie słynąca z wikliniarstwa wioska Camacha i oglądanie hodowli pstrąga tęczowego w Ribeiro Frio – największej na świecie dolinie porośniętej prastarym lasem laurowym Laurissilva. W programie punkt widokowy z panoramą Orlej Skały i wizyta w skansenie tradycyjnych domków krytych strzechą w wiosce Santana. Następnie podziwianie klifowego krajobrazu półwyspu św. Wawrzyńca oraz wysp Porto Santo i Desertas, a także pasa startowego lotniska wspartego na 180 kolumnach. Wycieczka całodzienna. Cena – od 60 EUR (zawiera: obiad z napojami, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opiekę polskojęzycznego przewodnika).

Jeep safari — wyjazd rano, jazda jeepami (od 4 do 8-os.) poza utartymi szlakami, po nieskażonych cywilizacją, najpiękniejszych widokowo terenach wyspy. Na trasie miejsca, do których nie można dotrzeć zwykłym samochodem. Cena – od 32 EUR (wycieczka półdniowa), od 55 EUR (wycieczka całodzienna, zawiera: obiad z napojami).

Jeep safari barbecue — wyjazd ok. południa, jazda jeepami (8-os.) przez górskie drogi w południowo-centralnym regionie wyspy m.in. Lugar de Serra, Campanario, San Joao, Serra de Aqua. Obiad w formie grilla. Cena – od 48 EUR (zawiera: obiad, nielimitowane wino i napoje bezalkoholowe).

Levada Referta — poziom: łatwy, trasa: ok. 5 km, czas trekkingu: ok. 2 godz. Wyjazd rano, na trasie: egzotyczne pola uprawne, gaje bananowców, widok na słynną Orlą Skałę – Penha d`Aguia i malowniczą wioskę Porto da Cruz. Należy zabrać: sportowe obuwie, odzież dostosowaną do zmiennej pogody, napoje i prowiant. Cena – od 26 EUR (zawiera: transport i opiekę anglojęzycznego przewodnika górskiego).

Levada Rabaçal — poziom: średni, trasa: ok. 11 km, czas trekkingu: ok. 4 godz. Wyjazd rano, na trasie: wysoki wodospad Risco i kaskada „25 źródeł” złożona z wielu wodospadów oraz las laurowy Laurissilva, objęty patronatem UNESCO. Należy zabrać: sportowe obuwie, odzież dostosowaną do zmiennej pogody, napoje i prowiant. Cena – od 33 EUR (zawiera: transport i opiekę anglojęzycznego przewodnika górskiego).

Szlak Tres Picos — poziom: trudny, trasa: ok. 11 km, czas trekkingu: ok. 4,5 godz. Wyjazd rano, szlak prowadzi przez trzy najwyższe szczyty Madery: od Pico Arieiro do Pico Ruivo, wszystkie powyżej 1800 m n.p.m. Należy zabrać: sportowe obuwie, odzież dostosowaną do zmiennej pogody, napoje i prowiant. Cena – od 33 EUR (zawiera: transport i opiekę anglojęzycznego przewodnika górskiego).

Wieczór z fado i folklorem maderyjskim — wyjazd wieczorem, kolacja w tradycyjnej restauracji złożona ze specjalności kuchni maderyjskiej: espetada (mięso z rusztu) z polentą (smażona kaszka kukurydziana), do tego zupa, sałatka, gotowane warzywa, deser. Kolacji towarzyszą występy zespołu folklorystycznego (śpiew i taniec, tradycyjne instrumenty), a następnie koncert portugalskich pieśni fado w wykonaniu jednej z najlepszych śpiewaczek na wyspie. Cena – od 37 EUR (zawiera kolację z napojami).

Delfiny, żółwie, wieloryby — morska przygoda na pokładzie autentycznej, tureckiej gullety wzdłuż południowo-zachodniego wybrzeża Madery. Wyjazd rano. Podziwianie wspaniałej, morskiej panoramy stolicy, obserwacja delfinów pojawiających się w pobliżu statku oraz wypatrywanie żółwi i wielorybów. Na trasie: jeden z najwyższych klifów w Europie – Cabo Girão, malownicze porty rybackie, nadmorskie osady i bezludne miejsca: Ribeira Braba, Camara do Lobos czy Faja dos Padres. Czas na kąpiel w oceanie w zatoce Cais da Lapa. Obiad kapitański na pokładzie statku. Czas rejsu: ok. 4 godz. Należy zabrać: krem z wysokim filtrem, nakrycie głowy, ręcznik, strój kąpielowy. Cena – od 42,5 EUR (zawiera: obiad z napojem, transfer do portu, opiekę anglojęzycznej załogi statku; dodatkowo płatne: open bar – napoje bezalkoholowe i alkoholowe podczas rejsu: ok. 10 EUR). Trasa rejsu może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych.

Replika statku Kolumba/katamaran — wyjazd rano, rejs z portu w Funchal do jednego z najwyższych klifów w Europie – Cabo Girão. Wspaniała morska panorama stolicy i południowego wybrzeża oraz niesamowity klif Cabo Girão widziany od strony oceanu. Okazja do obserwacji delfinów i wielorybów pojawiających się w pobliżu statku. Doskonałe warunki do opalania na pokładzie. Czas rejsu: ok. 3 godz. Należy zabrać: krem z wysokim filtrem, nakrycie głowy, ręcznik, strój kąpielowy. Cena – replika: ok. 47 EUR, katamaran: ok. 49 EUR (zawiera: transfer do portu, opiekę anglojęzycznej załogi statku). Trasa rejsu może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych.

Uwagi:
– dzieci do 2 lat – bezpłatnie
– dzieci 3-12 lat – 50% zniżki
– wymagane min. 7 osób

 

Jaki rower i jak go przygotować?
Jeśli chodzi o rower to zabieramy swój sprzęt. Rower do jazdy górskiej typu all mountain, xc, fr. Nie musisz mieć na pełnym zawieszenia, aczkolwiek może być on przydatny.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia. Jeśli jeździsz w spd, zabierz je ze sobą.

Jak się spakować?
Pakujemy się do minimum, aby zmieścić się w bagażu. Aczkolwiek mamy go sporo, także nie powinno być problemu. Zabieramy tylko najbardziej potrzebne rzeczy. Na nasze rowerowe wypady trzeba mieć ze sobą mały plecaczek, aby zabrać ze sobą najbardziej potrzebne rzeczy.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli chodzi o ten wyjazd, to przygotowanie kondycyjne jest tutaj bardzo wskazane. Przed wyprawą należy dużo jeździć na rowerze, zwłaszcza po terenie górzystym. Wyspa jest mocno górzysta. Pierwsze dni to aklimatyzacja. Trzeba się przyzwyczaić do tego, że za każdym rogiem czyha podjazd. Jeśli nie boisz się jazdy po górach to sobie poradzisz, a jak coś to zawsze można wrócić lub zostać na jeden dzień odpoczynku. Dla poznania tej wyspy warta jest każda kropla potu wylana na podjazdach.

 

Jak dolecimy na miejsce
Na Maderę lecimy najkorzystniejszymi połączeniami w danym momencie. Mogą to być tanie linie lotnicze lub linie regularne. W cenie biletu mamy bagaż podręczny 5 kg oraz bagaż rejestrowany 20 kg. Dopłata do przewiezienia roweru to koszt +390 zł (maks. 15 kg) 1 kg nadwagi to koszt +24 zł.

Czy dasz sobie radę? Jaki musisz mieć rower?
Wyspa jest bardzo górzysta. Wymagająca dobrej kondycji fizycznej. Wyjazd skierowany jest do osób, które lubią jeździć po górach i lubią jazdę terenową. Po prostu musisz lubić się zmęczyć na rowerze. Wyprawa jest bardzo zróżnicowana. Podczas tej edycji dysponujemy przez 5 dni samochodem wsparcia, więc będzie on nas wywoził w wyższe partie wyspy skąd będziemy ją dalej eksplorować. Rower na ten wyjazd to koniecznie rower do jazdy typu all mountain, enduro, xc. Nie musisz mieć tzw. fulla, ale musisz dobrze jeździć po terenie.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
W większości trasy poprowadzone są trasami terenowymi. Mamy taką możliwość dzięki samochodowi wsparcia. Ale nie unikniemy jazdy po asfalcie. Ale minimalizujemy ją jak tylko się da.

Gdzie śpimy?
Nocujemy w apartamentach w pokojach 2 i 3  osobowych , Hotel *** lub camping namioty

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie lub w restauracji hotelowej śniadania i obiadokolacje .  Będziemy się zatrzymywać w pobliskich restauracjach. Ceny są porównywalne do naszych, polskich. 

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Madera jest wyspą portugalską. Na terenie Portugalii wystarczająca jest karta EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Dodatkowo jednak ubezpieczamy wszystkich uczestników wyjazdu. Ubezpieczenie w przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro.

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa to maksymalnie 7 uczestników plus 1 przewodnik. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na te trzy dni swobodnie powinno wystarczyć 150 euro euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym.  Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Wycieczka rowerowa Madera Funchal Madeira

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka rowerowa Madera Funchal Madeira

 

 

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.