Wycieczka rowerowa Morawy 6 Dni

/Wycieczka rowerowa Morawy 6 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Morawy 6 Dni

2018-06-05T11:37:52+00:00
Ilość dni: 6 DNI

Wycieczka rowerowa Morawy

Morawy to kraina historyczna wchodząca w skład Republiki Czeskiej. Region, który sąsiaduje z nami od południa, a niestety wciąż jest mało znany. Warto go odkryć – bo ma naprawdę bardzo dużo do zaoferowania!

Postawiono tu na turystykę rowerową i przygotowano ponad 1200 km tras. Podczas naszej rowerowej wędrówki poznamy urok czeskiej prowincji z nieśpiesznym tempem życia i z charakterystycznym poczuciem humoru jej mieszkańców. Długo będziemy jeszcze wspominać czeskie knedliki, smażony ser, pyszne piwo i wino. Morawy obfitują w zabytki z listy UNESCO, zamki, jaskinie, liczne małe miasteczka z nastrojowym klimatem, bogatą przyrodę.

Przygotowaliśmy trasy ładne widokowo a jednocześnie łatwe gdyż zostały w większości poprowadzone po płaskim terenie wzdłuż największych morawskich rzek. Nie wahajcie się, na pewno będziecie zauroczeni tą piękną i nieodkrytą krainą. Jest to wspaniałe miejsce dla wszystkich lubiących aktywnie spędzać swój wolny czas. 

Charakter trasy
Do przejechania mamy ok. 305 km w większości po łatwej trasie biegnącej wzdłuż morawskich rzek. Większe, pojedyńcze podjazdy są asekurowane przez naszego busa. Drogi w większości asfaltowe z niewielką ilością szutrowych. Morawy

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki  wyruszymy w trasę z Elbląga  lub innego miasta  do Mikulova.
2. DZIEŃ    65 km  540 m przewyższenia
Pierwszego dnia udamy się w kierunku wzgórz Palavy,  które z pięknym widokiem na całą okolicę w promieniu kilkunastu kilometrów, pozostają największą atrakcją przyrodniczą południowych Moraw. Podróżować będziemy wzdłuż położonych na jej północnej granicy Zbiorników Nove Młyny, które powstały na miejscu dawnych łaźni rzymskich. Tutejszy krajobraz jest niezwykle malowniczy. Składają się na niego przycupnięte u brzegów zalewu wioski, z charakterystyczną łańcuchową zabudową i czerwonymi dachami domów pośród morza błękitu i zieleni oraz potężne skały i gęste lasy.
3. DZIEŃ 75 km  370 m przewyższenia
Drugiego dnia trasa prowadzić nas będzie początkowo przez Wzgórza Pawłowskie, które stanowią część Palavy – krainy  rozciągającej się na północny-wschód od Mikulova, uznanej przez UNESCO za obszar chronionego krajobrazu. W miejscowości Brod nad Dyji wjedziemy na szlak Greenways Kraków – Morawy – Wiedeń i będziemy nim podróżować wzdłuż granicy czesko – austriackiej i dalej przez tereny północnej Austrii. W miejscowości Ottenthal zjedziemy z tego szlaku i udamy się na północ w kierunku Mikulova.
4. DZIEŃ   77 km  940 m przewyższenia
Następnego dnia udamy się busem do Brna, skąd wyruszymy w trasę po krainie Morawski Kras, która należy do najwspanialszego regionu krasowego w środkowej Europie. Na całym terenie znajduje się więcej niż 1100 jaskiń. Główną atrakcją tego dnia będzie wizyta nad Przepaścią Macochy, która ma głębokość ponad 138 metrów i jest największą przepaścią tego rodzaju w Czechach i środkowej Europie. Odwiedzimy również nazwane Perłą Moraw Křtiny, z piękną barokową świątynią pod wezwaniem Marii Dziewicy.
5. DZIEŃ 60 km 310 m przewyższenia
Naszą morawską przygodę na dwóch kółkach zakończymy pokonując fragment tzw. pętli rodu Lichtenstein. Ta niemiecka dynastia książęca posiadała na terenie Moraw liczne posiadłości m.in. w Mikulovie, Lednicach czy Valticach. Właśnie te dwie ostatnie posiadłości tworzące wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO zespół parkowo- pałacowy, będą celem naszej podróży na ten dzień. Czeka na podróż przez tereny zwane Ogrodem Europy – pełne romantycznych budowli, stawów i pięknych zakątków. W godzinach popołudniowych wyruszymy w trasę powrotną do Polski.
6. DZIEŃ
przyjazd do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA :
4 noclegi w pensjonatach w pokojach 2-3 os., transport uczestników oraz rowerów, przewodnik rowerowy, który pilotuje całą trasę, służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym, sprawuje opiekę nad uczestnikami, ubezpieczenie KL, NNW, KR, BP; opłatę klimatyczną

DODATKOWO PŁATNE :

Pozostałe koszty, o których warto pamiętać (1 Kć to ok. 0,16 zł):
koszty obiadów na trasie i kolacji (dobry obiad to ok. 150-200 Kć)
wejściówki/bilety wstępu dla chętnych (przykładowe ceny – trasa adrenalinowa do podziemi w Znojmie – 130 Kć/osoba, zamek w Znojmie – 60 Kć/osoba, Rotunda Św. Katarzyna – 90 Kć/osoba, minaret w Lednicach – 50 Kć/osoba, Jenohrad – 50 Kć/osoba, Apollonův chram – 25 Kć/osoba)
degustacja w Salonie Win Republiki Czeskiej w Valticach – 270 Kć/osoba
mniejsze degustacje na trasie wg gustu i uznania
opcjonalnie anglojęzyczny przewodnik po Znojmie (250 Kć/godz.) i w Valticach (500 Kć/cała degustacja)
dopłata do pokoju jednoosobowego: 550 PLN

 Wycieczka rowerowa Morawy 

Campingi/namioty

 1150

Pensjonaty/hotele
2575

Morawy

Jaki rower i jak go przygotować?
W trakcie tej wycieczki najlepiej spisze się rower górski, trekkingowy lub krossowy. Trasy poprowadzone są  głównie drogami utwardzonymi, publicznymi.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy lub zaopatrz się w mały plecak, żeby spakować rzeczy na dzień podróży.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia, krem z dużym filtrem, małego jaśka.

Jak się spakować?
Śpimy w jednym miejscu i robimy ok. 70 km pętle. Jeździmy na „pusto”, jedyne co trzeba zabrać to mały plecak lub małe sakwy na podstawowe rzeczy, które mogą być potrzebne podczas jednego dnia jazdy rowerem. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus rower.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jest to wyjazd skierowany do rowerzystów wszechstronnych. Trasy prowadzą po terenie delikatnie pofałdowanym. Jeśli boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Dzienne dystanse wynoszą średnio 70 km. Całkowity dystans to ok. 290 km, a suma przewyższeń nie jest duża – ok. 2000 metrów. Trasy nie są wymagające. Na wyprawę można pojechać każdym rowerem – górskim, trekkingowym, crossowym. Najważniejsze żeby był sprawny technicznie. Jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 60-80 km dziennie.

Jak dojeżdżamy na miejsce?
Na wyprawę jedziemy busem 9 osobowym  Zabieramy uczestników z Elbląga oraz zabranie z innych miejsc jest do dogrania w przypadku większej liczby osób. 

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Podczas wycieczki będziemy jeździć głównie drogami asfaltowymi, ubitymi, w dużo mniejszym stopniu drogami  szutrowymi, poprowadzonymi wzdłuż pól i winnic.

Gdzie śpimy?
Nocujemy w Mikulovie w pensjonacie w pokojach 2-3 osobowych.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
W cenę noclegu wliczone jest śniadanie, pozostałe wyżywienie we własnym zakresie. Będziemy zatrzymywać się w znajdujących się na trasie restauracjach oraz knajpkach i próbować lokalnych specjałów. 

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Czechy są w UE. Warto mieć ze sobą kartę EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 8 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki.

Jakie panują zasady podczas wyprawy?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Morawy

UWAGA

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży VARIUSTUR koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka rowerowa Morawy

Morawy

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.