Wycieczka rowerowa na Kaszuby 8 DNI

/Wycieczka rowerowa na Kaszuby 8 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa na Kaszuby 8 DNI

2018-06-05T12:11:13+00:00
Ilość dni: 8 DNI

Wieżyca Wycieczka rowerowa na Kaszuby 8 Dni

Kaszuby to przedziwny region, który od wielu wieków nie ma jednej stolicy. Do miana stolicy Kaszub aspiruje siedem miast, które prześcigają się w zasługach dla społeczności kaszubskiej. Oprócz tego, że nie potrafimy wskazać jego stolicy, nie wiemy jednoznacznie skąd pochodzi nazwa „Kaszuby”, to jeszcze nie potrafimy wskazać jego dokładnych granic (ilu autorów, tyle wersji). Proponujemy Wam aktywny wypoczynek wśród malowniczych jezior i lasów oraz w miejscowościach ważnych dla kaszubskiej historii.  Wieżyca

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki. Bus  w godzinach popołudniowych przejazd do Więżycy / kolano  na obiadokolację ognisko / gril  impreza integracyjna nocleg.
2. DZIEŃ
Sianowo – Kolonia – Pomieszyńska Huta – Jezioro Białe – Łapalice (współczesny zamek) – Jezioro Kłodno – Chmielno – Ręboszewo – Jezioro Wielkie Bródno – Brodnica Dolna – Ramleje – Goręczyno (58 km) Sianowo, gdzie znajduje się Sanktuarium MB Sianowskiej Królowej Kaszub. Szwajcaria Kaszubska to nie tylko piękna przyroda ale również niepowtarzalna, szeroko rozpoznawalna kultura i tradycja kaszubska. Sztuka ludowa, w szczególności haft kaszubski, malarstwo oraz ceramika znajdują rzeszę miłośników. Swoistą atrakcją jest również pielęgnowany przez mieszkańców język kaszubski. Muzea regionalne, które odwiedzimy Muzeum Nieców w Chmielnie lub Muzeum Kaszubskie w Kartuzach.
3. DZIEŃ
Goręczyno – Rąty – Wieżyca (wieża widokowa, 329 m) – Szymbark(Dom do Góry Nogami) – Gołubie – Uniradze (cmentarzysko kurhanowe) – Stężyca (32 km) – Jezioro Raduńskie Górne (plaża)Dzisiejszy etap, to pętla rowerowa przez bogato zalesione Wzgórza Szymbarskiez najwyższym wzniesieniem na Niżu Środkowoeuropejskim – Wieżycą (328,6 m. n.p.m.) uchodzącą za obszar najbardziej malowniczy. Ten wspaniały krajobraz podziwiać można z kilku punktów widokowych zlokalizowanych na terenie całych Kaszub, m.in. z wieży widokowej na Wieżycy, gdzie planowana jest piesza wycieczka. Prawdziwą osobliwością kulturową Szwajcarii Kaszubskiej jest Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie kaszubszczyzna przybiera wymiar niemal światowy. Tutaj zobaczymy niezwykłe obiekty takie jak: najdłuższa deska świata, dom postawiony do góry nogami czy Dom Sybiraka. Liczne atrakcje i widoki na kaszubskie jeziora zapierające dech w piersiach pozwolą zapomnieć o zmęczeniu na tym najbardziej wymagającym etapie naszej wycieczki
4. DZIEŃ
Ostrzyce – Trątkownica (13 km) – spływ kajakowy Radunią

Spływ Radunią dostarcza niezapomnianych wrażeń za sprawą piękna krajobrazu. Odkryjecie najurokliwsze zakątki Pojezierza Kaszubskiego – wysokie wzgórza, głębokie jary i czyste jeziora. Kaszubi mówią o tej rzece, że jest bijącym sercem pojezierza. Sprawdźcie to sami. Ta niesforna i pracowita rzeka to prawdziwy raj dla ludzi szukających na wodzie odpoczynku, przygody oraz sportowych wrażeń. Jej zmienność sprawia, że na różnych odcinkach tego atrakcyjnego szlaku będą się dobrze czuły osoby o różnym stopniu zaawansowania kajakowego. Wybraliśmy dla Państwa najbardziej atrakcyjny i malowniczy odcinek rzeki, preferowany dla amatorów i ludzi chcących poznać piękno Szwajcarii Kaszubskiej.
5. DZIEŃ
Kościerzyna – Lipusz – Sulęczyno – Kościerzyna  (pętla –  58 km, 200hm)

Przejazd do  Kościerzyny – w „sercu Kaszub”. Kościerzyna to nie tylko ładnie odrestaurowany Rynek z kamieniczkami. Należy koniecznie odwiedzić Muzeum Ziemi Kościerskiej, gdzie znajduje się ciekawa wystawa o mieście, historii Kaszub i o lokalnych działaczach. Godne obejrzenia jest również Muzeum Kolejnictwa z piękną ekspozycją zabytkowych parowozów i lokomotyw. Opuszczamy miasto, nasz szlak wiedzie po przepięknych terenach Pojezierza Kaszubskiego. Trasa jest wyjątkowa – bardzo atrakcyjnym elementem krajobrazu są malownicze jeziora rynnowe oraz zalesione wzgórza.
6. DZIEŃ
Mirachowo – Kamienicki Młyn – Sierakowice – Mirachowo  (pętla – 30 km, 230hm)

Kierujemy się w stronę rezerwatów : „Lubygość” i „Szczelina Lechicka”. Zwiedzanie rezerwatów umożliwia droga leśna, biegnąca wzdłuż jezior. Jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych pod względem krajobrazowym szlaków wycieczkowych w Kaszubskim Parku Krajobrazowym. Nieopodal znajduje się także rekonstrukcja bunkra partyzantów Gryfa Pomorskiego – „Ptasia Wola” oraz punkt widokowy, z którego roztacza się rozległy widok na rynnę Jezior Potęgowskich i sąsiadujące z nią tereny sandrowe. Dalej nasza trasa wiedzie między małymi jeziorkami do rezerwatu „Kurze Grzędy” – jest to największy rezerwat przyrody w KPK utworzony w celu ochrony miejsc lęgowych żurawia i tokowisk głuszca.
7. DZIEŃ
Kościerzyna – Gołubie – Stężyca – Miechucino – Mirachowo  (48 km, 260 hm)

Szlak rowerowy biegnie leśnymi duktami i asfaltowymi drogami przez Kaszubski Park Krajobrazowy. Nasza trasa prowadzi wzdłuż linii brzegowej jezior polodowcowych, które połączone rzekami i strugami tworzą jeden z najpiękniejszych w Polsce szlaków wodnych tzw. „Kółko Raduńskie” – szlak łączący 14 jezior. Piękne kaszubskie jeziora zachęcają do wylegiwania się na brzegu oraz kąpiel. Obiadokolacja ognisko impreza  nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie przejazd  do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
transport minibusem wraz z przyczepką do przewozu    rowerów   noclegi w ośrodku wczasowym w pokojach dwuosobowych z łazienkami, pensjonat  ,Hotel , gospodarstwo agroturystyczne  lub w namiotach na campingach
śniadania i obiadokolacje w ośrodku wczasowym w pokojach dwuosobowych z łazienkami, pensjonat  ,Hotel , gospodarstwo agroturystyczne                                      opiekę przewodnika rowerowego
transport minibusem wraz z przyczepką do przewozu rowerów
ubezpieczenie

DODATKOWO PŁATNE:
biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji
ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 300 zł/osoby
składka na TFG 10 zł osoba
opłata klimatyczna 2 zł za każdy dzień pobytu

Wieżyca Wycieczka rowerowa na Kaszuby 8 Dni

Campingi/namioty
1690
Pensjonaty/hotele
2190

Wieżyca

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wycieczkę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, górskim. Ten wyjazd jest praktycznie dla każdego. Wyjazd ten nie jest bardzo wymagający, jednak jak na każdy rowerowy warto się przygotować kondycyjnie. Podczas pobytu spędzimy trzy dni na jeździe rowerem. W sumie pokonamy ok. 205 km, a suma przewyższeń wynosi mniej więcej 640 metrów. Jest jedna z łatwiejszych naszych propozycji spędzenia aktywnego weekendu.
Serwis wskazany. Przed każdą wycieczka, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. oświetlenie, łatki, pompkę, rękawiczki, okularki, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.  KASK JEST OBOWIĄZKOWY.

Jak się spakować?
Na tego rodzaju wyprawy najlepiej zabrać sakwy. Nie polecam zabierać na wyjazd plecaka. Na ten wyjazd nie potrzeba zabierać śpiworów, karimat itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów nie jest dużo. Suma przewyższeń to jedyne 640 metrów, a całkowity dystans to ok. 205 km.  Zalecamy opony o szerokości 1.9 – 2.2 cala. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70 km.

Jak dostanę się do Wieżycy i jak wrócę z Sopotu, czy na trasie jedzie bus?
Dotarcie na miejsce startu oraz powrót  jedzie z nami samochód minibus , nie  wozimy ze sobą. Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowym ( 7 osób +  przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób ) z przyczepką do przewozu rowerów.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasa jest urozmaicona pod względem nawierzchni jednak, poprowadzona w większości po drogach utwardzanych oraz leśnych duktach.

Gdzie śpimy?
Podczas wyjazdu śpimy w kwaterach prywatnych, domkach kempingowych, pensjonacie , hotelu lub agroturystyce

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie lub za dodatkową opłatą możemy doliczyć  Proponujemy, aby przygotowywać posiłki wspólnie w miejscach noclegowych. Będziemy się również stołować w barach, restauracjach. 

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 200 – 250 zł kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Wieżyca Wycieczka rowerowa na Kaszuby 8 Dni

UWAGA Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży VARIUSTUR koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wieżyca Wycieczka rowerowa na Kaszuby 8 Dni

 Wieżyca

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.