Ilość dni: 1 DZIEŃ

Mierzeja Helska to nic innego jak wielki wał piasku, utworzony przez prądy morskie i wiatr. Trudno uwierzyć, ale jeszcze 300 lat temu był to tylko rząd wysp, a 1000 lat temu było tam tylko morze. Wspaniałe, piaszczyste plaże, ciepłe wody Zatoki Gdańskiej i wysokie fale od strony otwartego morza, stale przyciągają rzesze turystów. Niegdyś było to również strategiczne miejsce naszego kraju, o czym świadczą pozostałości po fortyfikacjach z czasów II Wojny Światowej.
Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji poznać tej urokliwej części Kaszub to nie ma co dłużej się zastanawiać, natomiast Ci, którzy znają już te tereny wiedzą, że warto do nich wracać.
Najwygodniejszym sposobem na poznanie tej urokliwej części Kaszub jest oczywiście rower.

ATRAKCJE NA TRASIE WYCIECZKI:

Puck – miasteczko o wyraźnym kaszubskim klimacie. To tutaj w 1920 roku dokonano symbolicznego aktu Zaślubin Polski z Morzem.

Fortyfikacje – system bunkrów, dział dużego kalibru, baterii artyleryjskich i innych stanowisk mających na celu obronę znacznej części ówczesnego polskiego wybrzeża od strony morza.

Bateria im. Heliodora Laskowskiego – czterodziałowa bateria artylerii nadbrzeżnej kalibru 152,4mm. W podziemiach schronu znajduje się galeria udostępniona dla zwiedzających.

Bateria Schleswig – Holstein – bateria najpotężniejszych dział, jakie kiedykolwiek montowano na stałym lądzie – 406mm. Wraz z 9-kondygnacyjną wieżą kierowania ogniem i dwoma wielkimi magazynami amunicji stanowi zabytek klasy światowej.

Ośrodek Oporu Jastarnia – w zamyśle miał bronić Półwysep Helski od strony lądu. Składa się z czterech ciężkich schronów (Saragossa, Sęp, Sabała i Sokół) i kilku lekkich.

 Fokarium – atrakcja zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Rejs tramwajem wodnym przez Zatokę Gdańską

ŚWIADCZENIA:
wypożyczenie roweru
– transport komfortowym busem wraz z przyczepką rowerową
– przejazd rowerami z Pucka do Helu
– bilet wstępu do Muzeum Obrony Wybrzeża
– bilet wstępu do fokarium i wystawy muzealnej „Ssaki naszego morza”
– mapa z naniesioną trasą naszej wycieczki
– powrót tramwajem wodnym do Gdyni
– opieka i serwis na trasie (lub zapasowy rower)
– ubezpieczenie NNW

UWAGA:
wymagane minimum Uczestników 7  osób

Wyślij ofertę do znajomych!