Cena: 1180 zł PLN Ilość dni: 8 DNI

1.DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki przejazd do Gospodarstwa Agroturystyczego ze Stadniną Koni położonym w malowniczej wsi Wielki Głęboczek nad Jeziorem Forbin obiadokolacja nocleg.

2.DZIEŃ 
Wielki Głęboczek – Zbiczno – Brodnica – Wielki Głęboczek (50 km)
Śniadanie Wycieczka rowerowa wiedzie po przepięknych terenach Pojezierza Brodnickiego. Trasa jest wyjątkowa – bardzo atrakcyjnym elementem krajobrazu są malownicze i czyste jeziora, bujne, wielogatunkowe lasy oraz urozmaicona rzeźba terenu. Szlak rowerowy biegnie leśnymi duktami i asfaltowymi drogami wśród jezior – największe z nich to: Jez. Bachotek, Jez. Strażym, Jez. Zbiczno, Jez. Ciche, Jez. Sośno, Jez. Wysokie Brodno i Jez. Niskie Brodno obiadokolacja nocleg.

3.DZIEŃ 
Wielki Głęboczek – Cibórz (35 km) + spływ kajakowy (14 km)
Śniadanie Trasa rowerowa prowadzi nas między małymi jeziorkami. Kierujemy się w stronę naszej bazy noclegowej położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Parków Krajobrazowych: Górznieńsko-Lidzbarskiego oraz Welskiego. Mamy do pokonania niewielki odcinek rowerami, dlatego, że czeka nas jeszcze spływ kajakowy rzeką Wel. Wel to największy dopływ Drwęcy o długości 118 kilometrów. Za źródłowy odcinek rzeki uznawana jest mała strużka o przewrotnej nazwie Wkra Wielka spływająca z południowych stoków Wzgórz Dylewskich wprost do jeziora Dąbrowa Wielka, po wypłynięciu z którego przybiera nazwę Wel. Szlak kajakowy rzeki Wel jest bardzo zróżnicowany i atrakcyjny obiadokolacja nocleg.

4.Dzień
Cibórz – Wysoka Wieś  (45 km)
Śniadanie Początkowo nasza trasa wiedzie przez tereny Welskiego Parku Krajobrazowego. Pięknie meandrująca rzeka Wel, czyste i urokliwe jeziora m.in. Jez.Grądy i Jez.Tarczyńskie, bogactwo lasów i runa leśnego… – słowem prawdziwy raj – to niezaprzeczalne atrakcje tej dziewiczej, jeszcze niezadeptanej części Warmii i Mazur. Dalej pedałujemy w kierunku Wzgórz Dylewskich, gdzie znajduje się „Dylewianka” – nasza baza noclegowa obiadokolacja nocleg.

5.DZIEŃ
Wysoka Wieś – Grunwald – Pacółtowo – Wysoka Wieś  (40 km)
Śniadanie Nasz szlak przebiega przez Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich, w tym przez Dylewską Górę (312 m n.p.m.), najwyższe wzniesienie całego regionu Warmii i Mazur, skąd można podziwiać widoki w kierunku północnym i zachodnim m.in. na dolinę rzeki Drwęcy, Samborowo i Iławę. Nieopodal znajduje się wieża widokowa, z której rozciąga się widok w promieniu 40 – 50 km. Zjeżdżamy w dół żółtym szlakiem rowerowym, następnie zmieniamy szlak na czarny, by dotrzeć do Pola Bitwy pod Grunwaldem. Po spacerze po Polach Grunwaldzkich jedziemy do Pałacu w Pacółtowie. Po przerwie na lunch wyruszamy w drogę powrotną przez Gierzwałd i Dylewo do Wysokiej Wsi. Szlak w większości prowadzi drogami o nawierzchni utwardzonej, jest on odpowiedni zarówno dla turysty początkującego jak i bardziej wytrawnego obiadokolacja nocleg

6.DZIEŃ
Wysoka Wieś – Majdy (50 km)
Śniadanie Opuszczamy  Wzgórza Dylewskie i kierujemy się czerwonym szlakiem w stronę Pojezierza Olsztyńskiego. Jedziemy przez leśne ostępy, mijamy liczne jeziorka i docieramy do uroczej wioski Majdy położonej nad pięknym Jez. Wulpińskim, wśród zielonych lasów Warmińsko – Mazurskiego Parku Krajoznawczego. Tu właśnie, nad brzegiem jeziora położony jest Pensjonat „Wulpink” – cel naszej wędrówki obiadokolacja nocleg.

7.DZIEŃ
Majdy  – Łańsk – Pluski – Majdy  (50 km)
Śniadanie Dzisiejszy etap, to pętla rowerowa wokół malowniczego Jez. Łańskiego. Podczas jazdy zachwyci nas wspaniała mazurska przyroda. Miłośników dwóch kółek czeka ciekawy szlak, w którym nie zabraknie podjazdów i zjazdów. Ścieżka biegnie po dobrych asfaltowych drogach i leśnych duktach. Po drodze mija się wiele mazurskich miejscowości, zawitamy w Rusi, najpiękniejszej podolsztyńskiej wsi, odwiedzimy też Łańsk – osadę nad brzegiem Jez. Łańskiego i Pluski – wieś położoną nad Jez. Pluszne. Malownicza sceneria, las, woda i świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wycieczkę rowerową obiadokolacja nocleg.

8.DZIEŃ
Śniadanie Przed powrotem do domu warto spędzić jeszcze trochę czasu na łonie natury  powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA

  • transport autokarem , busem lub minibusem
  • noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach
  • wyżywienie
  • opiekę pilota , opiekę przewodnika rowerowego
  • asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
  • przewóz bagaży na trasie
  • ubezpieczenie

DODATKOWO PŁATNE :
– bilety wstępu do muzeów
– ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 150 zł/osoby

Wyślij ofertę do znajomych!