Wycieczka rowerowa nad Balatońską Riwierą 6 DNI

/Wycieczka rowerowa nad Balatońską Riwierą 6 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa nad Balatońską Riwierą 6 DNI

2018-06-05T12:38:42+00:00
Ilość dni: 6 DNI

Wybrzeża Balatonu mają w sobie magię, której ciężko się oprzeć. Urocze miasteczka, które tętnią życiem i ich mieszkańcy, którzy słyną z otwartości i gościnności. Niesamowity krajobraz stworzony przez naturę, w której dominują rozciągające się po horyzont winnice, zachwycające różnorodnością barw łąki, budzące respekt wulkany, dominujące piaskowe skały i dopełniające ją dzieło człowieka wyrażające się poprzez liczne zamki, bastiony i twierdze. Balaton to bez wątpienia miejsce gdzie natura styka się z kulturą w sposób zachwycający, a jednym z najlepszych sposobów na uchwycenie tego piękna jest wycieczka rowerem.Balaton to nie tylko uciecha dla oka, ale przede wszystkim dla ciała i podniebienia. Czy jest ktoś, kto nie miałby ochoty na relaks w naturalnie gorących źródłach termalnych? Czy jest ktoś, kto nie miałby ochoty na kufel zimnego, ważonego piwa w jednej z typowych węgierskich knajpek, czy na spędzenie wieczoru w winnicy „w towarzystwie” słynnego wina z Badasony? No i przede wszystkim czy jest ktoś, kto nie miałby ochoty spróbować tradycyjnych potraw jak gulasz, zupa gulaszowa, porkot z galuską czy innych smakołyków z dominującym i charakterystycznym dla kuchni węgierski smakiem papryki.  Wycieczka rowerowa nad Balatońską Riwierą 6 DNI
1- 2. DZIEŃ
Wieczorny wyjazd busem z miejsca zbiórki. Rano dojazd do Tapolca. Zwiedzanie krasowej jaskini znajdującej się w samym centrum miasta. Podziemne jezioro to jedna z najciekawszych atrakcji tej części Węgier. Dalej, przejazd rowerem obok zamku Szigligeld z XII w., będący bastionem zdolnym odeprzeć niespodziewane ataki wrogich wojsk. Zniszczony dopiero w VXII w. przez cesarza Leopolda. Dojazd do regionu wina Badacsony (25 km). Zakwaterowanie, plażowanie, kąpiel w Balatonie. Wieczorem, fakultatywny wyjazd busem do termalnego spa – Zalakaros.
3. DZIEŃ
Zwiedzanie barokowego pałacu Keszthely, który słynie przede wszystkim z mieszczącej się tutaj biblioteki Helikon. Przechowywane w niej dzieła są wyjątkowe i stanowią jedyny taki unikatowy zbiór na Węgrzech. Krajobraz tego miejsca dopełnia rozległy park utrzymany w stylu angielskim. Z powrotem przejazd przez Park Narodowy Balaton Felvidéki, który zachwyca pięknem i różnorodnością krajobrazu i jezioro Hévíz, będące największym, naturalnym jeziorem termalnym w Europie. Lecznicza woda jeziora osiąga temperaturę 36°C. Niezapomnianą atrakcją będzie wieczór w winnicy. Lokalne wino i tradycyjna węgierska kuchnia gwarantowana.
4. DZIEŃ
Dojazd busem do historycznego miasta Veszprém, które, jak głosi legenda, zostało założone na 7 wzgórzach. Tak samo jak Rzym! Dalej, mijając malownicze, turystyczne miejscowości „Riwiery Balatońskiej” dojazd do Tihany (35 km). Droga powrotna albo autobusem albo, dla wytrwałych, dojazd rowerem do Badacsony (70 km).
5. DZIEŃ
Dopłynięcie statkiem do uroczego Fonyód ze wzgórzami zamkowymi, skąd można podziwiać wulkaniczne krajobrazy północnego brzegu Balatonu. Dalej, poruszając się południowym wybrzeżem, dojazd do jednej z dwóch turystycznych i słynących z pięknych plaż miejscowości – Szántód (30km) lub Siófok (45km). Powrót busem do Polski. W drodze powrotnej zwiedzanie historycznego miasta Győr.
6. DZIEŃ
Przyjazd do miejsca zbiórki
DODATKOWE INFORMACJE :
Nawierzchnia tras rowerowych:

Nad Balatonem sieć ścieżek rowerowych pokryta jest asfaltem różnej jakości. Rekomendujemy rower trekkingowy lub górski.
Grupa: Jeździmy w małych grupach 7 osobowych
ŚWIADCZENIA:
opieka polskojęzycznego pilota/ przewodnika

transport: bus z przyczepą rowerową, prom przez Balaton
zakwaterowanie Bungalow (dwu-, trzy-, czteroosobowy domek letniskowy), hotel *** lub pensjonat wyżywienie śniadania i obiadokolacje
zakwaterowanie na polu namiotowym camping
ubezpieczenie NNW i KL
DODATKOWO PŁATNE :
dopłata dla jednej osoby do pokoju
Wyżywienia poza śniadaniami (równowartość ok. 70 EUR)
Biletów wstępu do odwiedzanych obiektów i na kąpieliska termalne. (ok. 11 000 HUF)
Wypożyczenia roweru: dla chętnych, którzy nie zabierają własnego roweru (250 PLN)

Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN

Wycieczka rowerowa nad Balatońską Riwierą 6 DNI

Balaton

Campingi/namioty
2170
Pensjonaty/hotele
3335

Wycieczka rowerowa nad Balatońską Riwierą 6 DNI

Wycieczka Rowerowa  Węgry Balaton

Balaton
Jaki rower i jak go przygotować?

Na ten wyjazd wskazane jest mieć rower trekkingowy, górski, crossowy. Jeździmy na pusto nie ma potrzeby montowania bagażnika, sakw. 
Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.
Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru, kask, oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.
Jak się spakować?
Na tym wyjeździe bardzo proszę o  zabranie  śpiworów, karimat oraz namioty itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat. Na rowerowe wypady zalecam zabrać mały plecaczek na coś przeciwdeszczowego, prowiant, aparat.
Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz czy sobie poradzisz, to skontaktuj się z nami, doradzimy. Jednak pamiętaj, że nie jeżdżąc z Tobą wcześniej nie do końca jesteśmy w stanie określić jak jeździsz. Pieniny i Spisz jest rejonem górzystym. Na tym polega trudność tego wyjazdu. To propozycja wyjazdu dla osób początkujących, jeżdżących spokojniej, bo dystanse nie są długie i mamy na pokonanie trasy cały dzień. Na tym wyjeździe powinien poradzić sobie każdy, ale ze świadomością, że będzie pod górkę. Warto potrenować przed tym wypadem, aby mieć 100% frajdy z wyjazdu. Jak potrenować? Pojeździć takie dystanse jak są zaplanowane.
Jak dojeżdżamy na miejsce?
Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowy ( 7 osób + przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób )wraz z przyczepką do przewozu rowerów
Jak dojechać do Węgier Balaton , czy jedzie z nami bus i co z  bagażami?
J
edziemy busem 9 osobowy wraz z przyczepką do przewozu rowerów  Wyjazd z miejsca zbiórki np Elbląg lub inne miasta  Podczas wycieczek jeździmy na pusto jest z nami bus Jedziemy  busem 9 osobowy wraz z przyczepką do przewozu rowerów samochód zabezpieczającący. Zabieramy ze sobą mały plecaczek z najbardziej potrzebnymi rzeczami.

MIEJSCE STARTU WYCIECZKI

   Elbląg/Olsztyn/Trójmiasto – w cenie wyjazdu

Kraków , Katowice ,Poznań , Wrocław , Opole ,Kielce , Łódź , Warszawa*

* możliwy jest start wyprawy z tych miast pod warunkiem uzbierania się min. 3-4 osób na danej trasie. Usługa jest dodatkowo płatna w zależności od miejsca i liczby osób. Szacunkowy koszt to 150 – 250 zł / os. Więcej szczegółów będzie znane bliżej wycieczki, jak będą znane miejsca zamieszkania uczestników wyjazdu.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasy wyjazdów są urozmaicone. Są odcinki asfaltowe, ale również planujemy jazdę po bezdrożach
Gdzie śpimy?
Nocujemy w pensjonacie w pokojach 2-3 osobowych   hotel ***lub w namiotach na campingach
Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie. Proponujemy, aby przygotowywać je wspólnie w miejscach noclegowych. Praktycznie wszędzie można zapłacić kartą. W niektórych miejscach można zamówić sobie śniadanie lub obiadokolacje na noclegu. O szczegółach poinformuje Was przewodnik na miejscu.
Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Na terenie Węgrzech Balaton wystarczająca jest karta EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Dodatkowo jednak ubezpieczamy wszystkich uczestników wyjazdu. Ubezpieczenie w przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku Polski i krajów ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)
Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.
Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na te trzy dni swobodnie powinno wystarczyć 50 zł dziennie kieszonkowego.
Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym i przeszkolona .Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy

UWAGA !
Program oferty został tak skonstruowany, aby odpowiadał zarówno wymagającym miłośnikom wycieczek rowerowych jak i amatorom rekreacyjnej, spokojnej jazdy. Codziennie będą mogli Państwo wybrać trasę do pokonania w wersji dłuższej lub krótszej, a w zależności od kondycji i samopoczucia niektóre fragmenty przejechać minibusem. W wersji krótszej dzienne odcinki do pokonania wynoszą ok. 30-60 km, co oznacza ok. 3-4 godziny jazdy rowerem i nie jest dużym wyzwaniem nawet dla początkującego rowerzysty. Dłuższa wersja dla bardziej wymagających to odcinki o długości ok. 50-100 km. Dla Państwa wygody zaplanowaliśmy zakwaterowanie w dwóch komfortowych hotelach, położonych w miejscowościach będących doskonałą bazą wypadową dla planowanych tras, zapewniamy także transport bagażu podczas całej wycieczki oraz możliwość wypożyczenia sprzętu dla osób nie posiadających własnego roweru. Nasza wycieczka Węgry Balaton . Równie ciekawie prezentują się Węgry – słynące z bogatych źródeł termalnych i mineralnych, licznych kąpielisk leczniczych, aromatycznej kuchni i doskonałych win. Z kolei na Węgrzech odwiedzimy region Gór Bukowych oraz poznamy słynne uzdrowiska termalne Miszkolc i Eger. Podczas wycieczki będą Państwo cieszyli się aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu, ponieważ obydwa kraje oferują wiele kilometrów doskonale przygotowanych tras rowerowych o różnych stopniach trudności.

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:
  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.
Potwierdzenie wyjazdu :
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka rowerowa nad Balatońską Riwierą 6 DNI

Wycieczka Rowerowa  Węgry Balaton

Balaton

Wycieczka Rowerowa  Balaton

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.