Wycieczka rowerowa Normandia – wzdłuż Kanału La Manche 10 DNI

/Wycieczka rowerowa Normandia – wzdłuż Kanału La Manche 10 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Normandia – wzdłuż Kanału La Manche 10 DNI

2018-06-12T15:22:08+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna, Wycieczki dla seniorów
Kierunek wyjazdu: Francja
Transport: Autokar
Ilość dni: 10 DNI

Wycieczka rowerowa Normandia

Normandia to region położony w północnej Francji, nad kanałem La Manche. Nazwę swą zawdzięcza Wikingom (zwanymi także Normanami), którzy osiedlali się tu już od IX wieku.Jest to kraina wspaniałych klifów, szerokich piaszczystych plaż, zielonych pastwisk, sadów jabłkowych, uroczych starych wsi i miasteczek, potężnych zamków i gotyckich katedr.Na nasze odkrycie czekają jej skarby w postaci niesamowitego bogactwa owoców morza, pysznych naleśników gelattes i crepes, cydru i calvadosu, słynnego sera camembert. Jest to miejsce na wspaniałą przygodę, niezapomnianą, życiową wyprawę. Miejsce na sprawdzenie siebie i swojego charakteru. Na przezwyciężenie własnych słabości. Trzeba być przygotowanym na zmienną pogodę. Na niespodziewany przelotny deszcz czy nagły silny przeciwny wiatr. Bez wątpienia dacie radę, będziecie dumni z przeżycia tej przygody a fotki cudownych krajobrazów i rowerowe wspomnienia będą wam długo towarzyszyć podczas zimowych wieczorów.Przejedziemy przez miejsca obfitujące w wydarzenia historyczne. To stąd Wilhelm Zdobywca wyruszył w 1066 roku na podbój Anglii. Tu sprawował władzę Ryszard Lwie Serce książę Normandii i król Anglii. To wreszcie na tutejszych plażach miała swoje miejsce największa w historii świata operacja desantowa w 1944 roku. Ten region i ta wyprawa naprawdę ma niesamowity potencjał i może stać się jedną z magicznych wypraw waszego życia!

Charakter trasy
Do przejechania mamy ok. 350 km. Przede wszystkim bocznymi, asfaltowymi drogami i ścieżkami rowerowymi. Czekają nas również odcinki główną drogą prowadzącą wzdłuż morza, którą w sezonie przemieszcza się cały ruch turystyczny: kampery, motocykliści i oczywiście rowerzyści. Teren bardzo urozmaicony. Od płaskiego po pagórkowaty. Strome klify. Większe podjazdy asekurowane przez minibusa.

1.DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki busem  w godzinach  do ustalenia
2.DZIEŃ
Przyjazd na miejsce około południa. Etretat to urocza miejscowość położona pomiędzy potężnymi klifami na Wybrzeżu Alabastrowym. To tutaj właśnie skierujemy nasze pierwsze spojrzenie na kanał La Manche. Stojąc na plaży będziemy otoczeni z obu stron potężnymi, majestatycznymi, białymi klifami. Po przyjeździe udamy się na popołudniowy spacer po biegnących po nich ścieżkach. W sam raz na rozprostowanie kości po długiej podróży. Będziemy podziwiać urwiska i niezwykłe formy skalne wyrzeźbione przez wodę.
3.DZIEŃ
Pierwszy dzień na rowerze upłynie nam na wędrówce bocznymi, asfaltowymi drogami biegnącymi równolegle do morza. Zaprowadzą nas one najpierw do jednego z największych francuskich portów morskich – Le Hawre. Miasto zostało praktycznie całkowicie zniszczone podczas alianckich nalotów w 1944 roku. Odbudowane według projektu architekta Auguste; a Perreta w latach 1945 – 1964 zostało wpisane na listę UNESCO jako przykład rekonstrukcji powojennej. Obecnie stanowi cel wycieczek miłośników współczesnej architektury. Warto zwrócić zwłaszcza uwagę na ratusz oraz kościół św. Józefa zbudowany na planie krzyża greckiego.Następnym przystankiem na trasie będzie most „Pont de Normandie”, zbudowany na rzece Sekwanie. Jeden z najbardziej imponujących mostów w Europie o długości 2,8 km i wysokości 20 piętrowego budynku. Niezapomnianych przeżyć dostarczy nam przejazd specjalnie wydzieloną ścieżką rowerową. Nocleg mamy zaplanowany w malowniczym miasteczku Honfleur uważanym za najładniejsze na całym normandzkim wybrzeżu z doskonale zachowanym historycznym portem. W przeszłości było miejscem plenerów malarskich sławnych impresjonistów. Tworzyli tu swoje dzieła Eugen Bouden i Claude Monet.Wieczór spędzimy na spacerze oraz na degustacji lokalnych specjałów: gelattes i cydru w sprawdzonym przez nas lokalu „La Cidrerie”.
4.DZIEŃ
Dzisiaj będziemy podróżować wzdłuż Wybrzeża Kwiatowego. Przeniesiemy się w świat snobistycznych, ekskluzywnych nadmorskich kurortów. Zakazane jest tu piknikowanie i hałasowanie na plaży. W kurortach będziemy przemieszczać się wzdłuż promenad, ciesząc się widokiem morza i szerokich piaszczystych plaż z jednej strony, a z drugiej będziemy podziwiać rzędy wikroriańskich willi przenoszących nas swoim klimatem w czasy „Belle Epoque”.Towarzyszyć nam będą liczne targowiska z niesamowitą ilością i różnorodnością tutejszych skarbów czyli wszelkiego rodzaju żywych stworzeń wyłowionych z morza. Zwrócimy uwagę na efektowne budynki kasyn, na tor wyścigów konnych w Deauville, na budynek Grand Hotelu w Cabourg gdzie często zatrzymywał się Marcel Proust, a sama miejscowość posłużyła mu jako pierwowzór miasta Balbec „W poszukiwaniu straconego czasu”.Przekroczymy rzekę Orne i poznamy historię Mostu Pegaz (Pegasus Bridge), będącego ważnym punktem strategicznym w czasie II wojny światowej.Dodatkowo dla chętnych: rowerowa przejażdżka do Caen – historycznej stolicy Normandii. Asfaltową ścieżką rowerową wzdłuż kanału Caen-Ouistreham (30 km w obie strony).Książe Wilhelm Zdobywca budując tu w XI wieku zamek uczynił z niego swoją główną rezydencję. Warte obejrzenia są również dwa romańskie opactwa: Abbaye aux Dames – żeńskie i Abbaye aux Hommes – męskie, gdzie znajduje się grób księcia.
5.DZIEŃ
Dzisiejszym odcinkiem będą usatysfakcjonowani zarówno miłośnicy historii (plaże Sword i Juno – miejsca lądowania aliantów 6 czerwca 1944 roku) jak i miłośnicy przyrody, szerokich przestrzeni piaszczystych plaż i uroczych kurortów. Na bezkresnych plażach można zaobserwować duże grupy pasjonatów jazdy konnej oraz fanów wszelkich rodzajów sportów związanych z wykorzystaniem siły wiatru.Dotrzemy do miasteczka Arromanches, gdzie na plaży i na morzu widoczne są pozostałości po zbudowanym tu sztucznym porcie rozładunkowym dla wojsk alianckich. Wylądowało tu m.in 16 tysięcy żołnierzy i 400 czołgów 1 Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka.Od lutego 2013 roku w miejscowości funkcjonuje kino Arromanches 360 z okrągłym ekranem pod kopułą gdzie za 4,90 euro i w ciągu 19 minut w technologii HD możemy w skrócie poznać i zobaczyć wydarzenia jakie miały miejsce na normandzkich plażach w czasie II wojny światowej.Na zakończenie dzisiejszej rowerowej wędrówki udamy się do uroczego Bayeux – doskonale zachowanego średniowiecznego miasta. Szczyci się ono przepiękną katedrą Notre Dame oraz muzeum ze stworzoną ponad 900 lat temu, 70-metrową tapicerią przedstawiającą historię podboju Anglii przez Normanów na czele z Wilhelmem Zdobywcą.
6.DZIEŃ
Dzisiaj dalszy ciąg trasy, podczas której nasze oczy wciąż będą się cieszyć wspaniałymi widokami przepięknych plaż i klifów. Wszystko to również w miejscach bogatych w wydarzenia historyczne.Pierwsze to plaża „Omaha”, gdzie w czerwcu 1944 roku lądowały oddziały amerykańskie, a wydarzenie to zostało przedstawione w filmie Stevena Spielberga „Szeregowiec Ryan”.Drugie to sławne, strome klify „Point du Hoc”, które krwawo zdobywali amerykańscy rangersi wspinając się po drabinach i linach.Po drodze zatrzymamy się na degustację z możliwością zakupów lokalnych skarbów w postaci cydru i calvadosu, u producenta mającego swoją siedzibę w starym średniowiecznym zamku.Zdradzimy Wam również tajemnicę wyjątkowej, jedynej w okolicy plaży usłanej wspaniałymi, dużymi muszlami.Następnie po transferze busem na zachodnie wybrzeże Normandii w okolice miasta Granville udamy się na rowerach na jego zwiedzanie. Stare, warowne, otoczone murami miasto zostało zbudowane przez Anglików w XV wieku. Jest wspaniale usytuowane na skalistym, wysokim cyplu wrzynającym się daleko w wody kanału La Manche. Roztaczają się z niego niesamowite widoki na okolicę, która słynie z jednych z najpiękniejszych plaż w regionie.Przejedziemy również obok rodzinnego domu Christiana Diora – czołowego XX wiecznego kreatora mody.
7.DZIEŃ
Po śniadaniu i porannej kawie czeka nas 63-kilometrowa wędrówka wzdłuż piaszczystych plaż zatoki Mont Saint Michel. Podczas jazdy będzie nam towarzyszył widok klasztoru pod wezwaniem świętego Michała Archanioła znajdującego się na granitowej skale na morzu. Początkowo wielkości ziarnka grochu na horyzoncie, na koniec naszej podróży stając u stóp potężnej skały z klasztorem zobaczymy i poczujemy całą jego potęgę i majestat.Po zakwaterowaniu udamy się na wieczorno–nocną wędrówkę po atrakcjach wzgórza klasztornego. Zapadający zmrok i nocna iluminacja nadają temu miejscu magiczny charakter. Jest on zabytkiem wpisanym na listę UNESCO i drugim najbardziej popularnym i najczęściej odwiedzanym miejscem we Francji, po Paryżu.Legenda głosi, że ok. 709 roku św. Michał Archanioł objawił się biskupowi Aubertowi prosząc go o wybudowanie kościoła na skale. Biskup początkowo zlekceważył prośbę, jednak kiedy Michał Archanioł pogroził palcem biskupowi i dotknąwszy go palcem w głowę wypalił w niej dziurę, ten wzniósł dla Archanioła na szczycie góry kaplicę.Czaszka biskupa z widocznym otworem przechowywana jest do dzisiaj i można ją obejrzeć w katedrze w Avranches. Będziemy przejeżdżać obok tego miasta. Jeśli tylko będą chętni to możemy podjechać do katedry, z tym, że trzeba wziąść pod uwagę, że miasto znajduje się na bardzo stromym wzgórzu.
8.DZIEŃ
Dzisiejsza rowerowa wędrówka wzdłuż morza pozwoli nam poznać jedne z najładniejszych zakątków sąsiedniego regionu – Bretanii. Udamy się do Saint Malo. Miasta z pirackimi korzeniami. Położonego nad samym morzem i otoczonego potężnymi murami miejskimi.Odwiedzimy miejscową galerię i poznamy historię jej właściciela, naszego rodaka, Pana Wojtka Kozaka. Wcześniej, po drodze zdegustujemy najlepsze ostrygi serwowane w miasteczku Cancale.
9.DZIEŃ
Pożegnanie się z przepięknym Saint Malo. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski.
10.DZIEŃ
Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA:
7 noclegów w hotelach lub na campingach
śniadania  w hotelach
transport busem
transport rowerów
transport bagaży w czasie przejazdu rowerami
opieka przewodnika rowerowego
ubezpieczenie KL i NNW

DODATKOWO PŁATNE:
wynajmu roweru (możliwe wynajęcie roweru trekkingowego za dodatkową opłatą 350 zł/tydzień)
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
obiadokolacje

 

Campingi/namioty
2320
Pensjonaty/hotele
3370

ZALECANE WYPOSAŻENIE:
rower trekingowy, ewentualnie inny dostosowany do dłuższych przejazdów
linka zabezpieczająca do roweru
zapasowa dętka lub łatki
podstawowe narzędzia rowerów

Wycieczka rowerowa Normandia
Jaki rower i jak go przygotować?
Na wycieczkę polecamy zabrać rower trekkingowy, krosowy lub górski. Trasa poprowadzona jest drogami utwardzonymi i publicznymi.
Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy lub zaopatrz się w mały plecak, żeby spakować rzeczy na dzień podróży.
Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia – zwłaszcza w nocy. Krem z dużym filtrem, małego jaśka.
Jak się spakować?
Podczas wyprawy towarzyszy Wam samochód zabezpieczający. Jeździmy na „pusto”, jedyne co trzeba zabrać to mały plecak lub małe sakwy na podstawowe rzeczy, które mogą być potrzebne podczas jednego dnia jazdy rowerem. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus rower.
Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?

Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Całkowity dystans naszej propozycji pokonany przez 6 dni „rowerowania” to 360 km a suma przewyższeń jest na poziomie 2730 metrów. Będziemy pokonywać dzienne trasy rzędu ok. 50-70 km, po terenach płaskich o dziennej sumie przewyższeń 400-600 metrów. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 50-70 km dziennie.
Jak dojeżdżamy na miejsce?
Na wycieczkę do Francji jedziemy busami 9 osobowymi lub jednym większym. Zabieramy uczestników z Elbląga , Trójmiasto itp . Zabranie z innych miejsc jest do dogrania w przypadku większej liczby osób dodatkowo płatne  Na miejscu bus wozi nasze bagaże.
Jaką jedziemy nawierzchnią?
W głównej mierze będziemy korzystać z lokalnych dróg o znikomym natężeniu ruchu jak i z typowych ścieżek i szlaków rowerowych.
Gdzie śpimy?
Noclegi zaplanowane są w pokojach 2- i 3- osobowych ze śniadaniem lub na campingach
Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Śniadania mamy w cenie pobytu w Hotelu  Dodatkowe wyżywienie we własnym zakresie. Będziemy się zatrzymywać w pobliskich restauracjach, aby zasmakować lokalnej żywności. Płacimy w euro.
Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Francja jest w UE. Warto mieć ze sobą kartę EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)
Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.
Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kaskoświetlenie, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd powinno wystarczyć 150 – 200 euro kieszonkowego.
Jakie panują zasady podczas wycieczki?

Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

UWAGA !
Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.

 TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:
  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży VARIUSTUR  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

 Wycieczka Rowerowa  Normandia

 

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.