Wycieczka rowerowa na Mazury Zachodnie

/Wycieczka rowerowa na Mazury Zachodnie
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa na Mazury Zachodnie

2019-08-21T16:56:30+00:00
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Jeśli Mazury, to tylko Zachodnie! Wycieczka rowerowa busem Ostróda Wycieczka rowerowa busem na Mazury Zachodnie 8 DNI
Warto wiedzieć, że Mazury Zachodnie, choć nie brak tu również dużych jezior, to nie przypominają Krainy Wielkich Jezior Mazurskich czy Mazur Garbatych.
Jest to region zapewniający dużą różnorodność przyrodniczą i krajobrazową, a przez to szereg atrakcji dla turystów. Dobrze oznakowane ścieżki rowerowe tworzą gęstą sieć, nazywaną przez mieszkańców „kwiatami mazurskimi”, ze względu na liczne pętle i pętelki skupiające się wokół atrakcyjnych wypoczynkowo miejscowości.
Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego, Kanał Elbląski łączący Ostródę z Elblągiem, liczne jeziora i rezerwaty przyrody, źródliska i dopływy rzeki Drwęcy, malownicza Pasłęka… Przez te miejsca prowadzą dobrze oznakowane szlaki turystyczne, którymi będziemy wędrować. Mało znanym uroczyskom można przyjrzeć się z wysokości rowerowego siodełka, a także podczas spływu kajakiem – co właśnie Państwu proponujemy.
Niezaprzeczalnym walorem tego obszaru jest wielokulturowość, wielowyznaniowość i wielonarodowość. Każda nacja, religia, okres historyczny pozostawiły po sobie pamiątki materialne i niezwykle interesujące dziedzictwo kulturowe. Przybliżają je szlaki turystyczne, które prowadzą przez wyjątkowe krajobrazy do zabytkowych kościołów, gotyckich zamków, dworów, pałaców i parków.
Czyste środowisko Mazur Zachodnich jest naturalnym sprzymierzeńcem aktywnego wypoczynku. Możecie Państwo być pewni, że doznacie tutaj wielu estetycznych i emocjonalnych wrażeń.
Proponowana przez nas trasa rowerowa zaplanowana jest tak, aby można zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne w regionie.
Nasza oferta skierowana jest do wszystkich, nie tylko do rowerzystów. Atrakcje, które odwiedzimy na rowerach będą dostępne również dla pozostałych członków wyjazdu – transport zapewni wóz techniczny. Polecamy też piesze wycieczki po ścieżkach przyrodniczo-dydaktycznych oraz relaks w obiektach SPA, które znajdują się w pierwszej lidze tego rodzaju obiektów w naszej części Europy. Ponadto proponujemy wycieczki firmowym busem do Iławy, Elbląga i Ostródy. Wycieczka rowerowa busem na Mazury Zachodnie 8 DNI
 
1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki i przyjazd  do  Ośrodka Wypoczynkowym TVP w uroczej miejscowości SARNÓWEK nad Jeziorakiem. Jeziorak, o długości 27,5 km, jest najdłuższym jeziorem w Polsce. Ma 3,5 tys. ha powierzchni i w najgłębszym miejscu 12 m. Jego linia brzegowa jest bardzo urozmaicona. Niemałą atrakcję stanowi kilkanaście wysp znajdujących się na jeziorze. Jedną z nich jest największa śródlądowa wyspa w Polsce – Wielka Żuława, inaczej zwana Wielkim Ostrowem, o powierzchni 86 ha (znajduje się tu miejsce staropruskiego grodu ok. X-XI wiek). Jeśli ktoś dotrze wcześniej, to warto wypożyczyć kajak i popłynąć na wyspę.
2. DZIEŃ
Jedziemy czerwonym szlakiem rowerowym przez Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego. Trasa jest wyjątkowa pod względem piękna krajobrazu oraz występowania unikalnych okazów zwierząt i roślin. Szlak biegnie drogami asfaltowymi, docieramy do miejscowości Zalewo. Dalej jedziemy szlakiem zielonym, gdzie szczególną atrakcję stanowią pochylnie Kanału Elbląskiego (Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny), które są  osobliwością na skalę europejską. Przy budowie Kanału Elbląskiego wykorzystano jeziora leżące na różnych wysokościach między Ostródą i Zalewem Wiślanym. Różnica poziomów sięga 100 m. Następnie czarnym i niebieskim szlakiem kierujemy się w stronę naszej bazy noclegowej w Elblągu
3. DZIEŃ
Dziś mamy do wyboru dwie opcje:
– Pierwsza z nich to pętla rowerowa wokół Jeziora Drużno. Szlak na całej długości prowadzi drogami utwardzonymi, jednak w większości są to płyty betonowe. Szlakowi towarzyszą liczne rowy i kanały tworzące szachownicę pól, jazy, zastawki, stacje pomp oraz wały przeciwpowodziowe. Bez nich nie byłoby tej krainy. Bardzo często trasa szlaku wiedzie ich koroną, bądź u podnóża. Żuławy to w znacznej części teren depresyjny. Choć tego nie zobaczymy, ani nie odczujemy, to jednak często będziemy podążali poniżej poziomu morza. Przy szlaku znajduje się najniżej położony punkt w Polsce w Raczkach Elbląskich (1,8 m p.p.m.). Największym walorem szlaku jest przyroda, chroniona w szczególny sposób w rezerwacie ornitologicznym „Jezioro Drużno”. Spotkać tu można ok. 210 gatunków ptaków, w tym 110 gniazdujących i wiele ciekawych roślin wodno-błotnych.
– Druga to wypoczynek na miejscu – czyli: Spa pobyt na basenie hotelowym plażowanie nad Jeziorem Drużno, rzeką Elbląg i zwiedzanie Elbląga, jednego z najstarszych miast w Polsce. Zostało ono założone w 1237 roku, a prawa miejskie otrzymało w 1246 roku. W XIV wieku Elbląg był ważnym pruskim portem. Będąc w mieście warto zobaczyć takie zabytki, jak Katedrę św. Mikołaja z przełomu XIII-XIV wieku, Bramę Targową, kanał Elbląski, zabytkowe kamieniczki przy ulicy Św. Ducha, pałac Augusta Abbegga, zespół dawnego zamku i podzamcza. W mieście jest do zobaczenia również duża ilość kościołów (najwięcej z XIV wieku). Warto także przejść się tzw. ścieżką kościelną.
4. DZIEŃ
Dzisiejszy etap rozpoczynamy żółtym szlakiem rowerowym kierując się w stronę Pasłęka, miasta nad rzeką Wąską. Od wczesnego średniowiecza istniał tu gród pruski na wzgórzu górującym nad rzeką. Mimo wojennych zniszczeń zachowały się niemal w całości średniowieczne mury obronne miasta z Bramą Kamienną i Furtą Młyńską. Kolejne atrakcje na naszej trasie to: rezerwat „Dęby w Krukach Pasłęckich” oraz pałac Donhoffów w Kwitajnach. Dalej drogami asfaltowymi i zielonym szlakiem jedziemy w kierunku Jeziora Narie w pobliżu, którego zatrzymamy się na nocleg.
5. DZIEŃ
Zachęcamy wszystkich do spływu 12 km, a jeśli ktoś nie lubi wiosłować, to może poleniuchować nad Jez. Narie.
SZELĄŻNICA – to mało uczęszczana, urokliwa i dzika rzeka. Wypływa z jednej z odnóg Kanału Ostródzko-Elbląskiego pomiędzy Jez. Szeląg Wielki a Jez. Pauzeńskim i wpływa kilka kilometrów dalej do Jez. Pauzeńskiego. Rzeka płynie przez teren zalesiony, jest wąska i niezwykle malownicza.
Dodatkową atrakcją na naszym szlaku jest śluza Mała Ruś – dł. 29.33m; szer. 3.19m, różnica poziomów 1.40m. Płynąc kanałem tylko miejscami widzimy betonowe umocnienia brzegów. W większości brzegi porośnięte są drzewami, co nadaje kanałowi naturalnego charakteru.
6. DZIEŃ
Roje Początkowo nasza trasa prowadzi czerwonym szlakiem rowerowym wzdłuż Jeziora Narie. Następnie mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi kierujemy się do miejscowości Ruś, skąd niebieskim i żółtym szlakiem będziemy pedałować przez leśne ostępy, północnym brzegiem Jez. Ilińskiego do Miłomłyna i dalej nad Jez. Drwęckie na miejsce naszego noclegu w Piławkach. Przed posiłkiem będzie jeszcze czas na chwilę relaksu nad jeziorem, jest też możliwość wypożyczenia kajaka.
7. DZIEŃ
Rano przed wyruszeniem na trasę zwiedzamy Ostródę (wycieczka samochodowa dla chętnych). W obrębie Ostródy jest aż 12 jezior, co czyni miasto bardzo atrakcyjnym, zarówno pod względem przyrodniczym jak i turystycznym. Będąc w Ostródzie, nie można także zapominać o konieczności zwiedzenia zabytków architektonicznych – zamku krzyżackiego czy kościoła ewangelickiego, czyli jej dwóch głównych wizytówek. Jeśli ktoś będzie chciał zobaczyć panoramę Ostródy z wody, to możliwy jest rejs spacerowy statkiem po Jez. Drwęckim.
Dzisiaj cały dzień spędzimy na niebieskim szlaku rowerowym biegnącym leśnymi duktami i asfaltowymi drogami wśród jezior. Największe z nich to Jez. Gil Wielki i Jez. Jeziorak. Na naszej trasie jest też niewielkie jezioro stanowiące rezerwat “Jezioro Iłgi”. Ochronie podlegają tutaj miejsca lęgowe wodnego ptactwa oraz stanowiska roślinności torfowiskowej jeziora, które jest płytkie i podlega procesom zarastania. Od miejscowości Jezierzyce jedziemy brzegiem Jezioraka do Iławy.
8. DZIEŃ
Warto spędzić trochę czasu w IŁAWIE, która obok swoich niezaprzeczalnych walorów przyrodniczych i wypoczynkowych, ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji kulturalnych. Szeroki wachlarz odbywających się tu imprez, obecność wielu instytucji zrzeszających ludzi kultury i sztuki oraz bogata tradycja czynią z miasta kulturalne centrum Warmii i Mazur. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wyjazd z Iławy firmowym busem wraz z rowerami i przyczepką i powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
przejazd komfortowym mini busem, busem lub autokarem

asystę busa z podstawowym zestawem narzędzi rowerowych
Przewóz bagażu i rowerów w przystosowanej przyczepie rowerowej
9 noclegi w hotelach ***, pokoje 2 – osobowe z łazienkami noclegów w pensjonatach – śniadania
noclegi w w namiotach na campingach
opiekę – przewodnika rowerowego
ubezpieczenie NNW 5 000 zł

DODATKOWO PŁATNE:
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłata za przewodnika, dopłata do napojów do obiadokolacji, dopłata do pokoju jednoosobowego 300 zł

(wypożyczenia kajaka plus transport – 60 zł/osoby)

Wycieczka rowerowa  busem Ostróda  Wycieczka rowerowa na Mazury Zachodnie 8 DNI

Campingi/namioty
2320
 
Pensjonaty/hotele
4370
 


Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowym (7 osób + przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób) z przyczepką do przewozu rowerów.

Wycieczka rowerowa busem  Ostróda Wycieczka rowerowa na Mazury Zachodnie 8 DNI

Wycieczka rowerowa busem Ostróda

Ostróda Wycieczka rowerowa busem

Znajdź nas na Facebooku!

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.