Wycieczka rowerowa pętla Mazurska Mrągowo 9 dni

/Wycieczka rowerowa pętla Mazurska Mrągowo 9 dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa pętla Mazurska Mrągowo 9 dni

2018-06-07T12:55:15+00:00
Ilość dni: 9 DNI

Znany również jako „krainy tysiąca jezior” – Mazur. Charakterystyczne dla tych obszarach wzgórza i potężny ciemne lasy, pokrywające 30% Mazur. Przede wszystkim, jeziora ukształtowały oblicze Mazur. Największy nazywa Śniardwy / Spirdingsee i wynosi 110 kilometrów kwadratowych, morze Mazurskie. W sumie, Mazury to raj dla rowerzystów, wędkarzy, kajakarzy i żeglarzy. Dowiedz się atmosferą Masurische z pierwszej ręki! około 420 km na rowerze Wyjazd jest łatwy, jedyna jego trudność to fakt podróżowania z sakwami, no i nieprzewidywalna pogoda oraz wiatr. Na tym wyjeździe praktycznie każdy jest w stanie sobie poradzić. Dystanse dzienne nie są straszne, a i przewyższenia są do zaakceptowania. Także jest wycieczka rowerowa z pięknym krajobrazem, na której każdy powinien sobie poradzić. Jest to bardzo dobry wstęp do tych trudniejszych wycieczek. Jednak trzeba pamiętać, że nawet do łatwej wycieczki należy się przygotować kondycyjnie . Wycieczka rowerowa pętla Mazurska Mrągowo   9 dni

Mrągowo Wycieczka rowerowa

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki przyjazd do Giżycka. Zakwaterowanie w hotelu omówienie programu oraz odbiór rowerów, jeżeli zostały u nas zamówione obiadokolacja – impreza integracyjna ognisko z pieczeniem kiełbaski itp Nocleg w Giżycku.
2. DZIEŃ
Puszcza Borecka – Gołdap

Śniadanie Pierwsza trasa rowerowa prowadzi w kierunku północnym. W sercu Puszczy Boreckiej można zobaczyć hodowlę żubrów. Późnym wieczorem docieracie Państwo do mazurskiego kurortu- Gołdapi. Jest tu ośrodek sanatoryjny z pijalnią wód leczniczych i tężniami solankowymi. obiadokolacja Nocleg w Gołdapi . Trasa rowerowa ok. 67 km.
3. DZIEŃ
Stańczyki

Śniadanie Całodniowa wyprawa w kierunku wschodnim przebiegająca wzdłuż znanej Puszczy Rominckiej. Celem wyprawy są imponujące wiadukty zbudowane jako część pruskiej linii kolejowej przebiegającej w kierunku północnym. Nocleg w Gołdapi. Trasa rowerowa ok. 62 km.
4. DZIEŃ
Mazurska Piramida

Śniadanie Dzisiejsza trasa przebiega wzdłuż granicy polsko-rosyjskiej przez liczne wioski Mazur północnych. W pobliżu miejscowości Rapa oglądacie Państwo grobowiec rodziny Fahrenheit, zbudowany w formie piramidy. Nocleg w miejscowości Jeziorowskie lub w Węgorzewie. Trasa rowerowa ok. 66 km.
5. DZIEŃ
Kwatera Hitlera w Gierłoży

Śniadanie W czasie dzisiejszej wycieczki zwiedzacie byłą posiadłość rodziny von Lehndorff w Sztynorcie, kwaterę Hitlera w Gierłoży i park miniatur. Malownicza trasa z widokiem na jeziora Dargin, Mamry i Łabap wiedzie do Kętrzyna. Trasa rowerowa ok. 52 km.
6. DZIEŃ
Kętrzyn – Mrągowo

Śniadanie Dzisiaj odwiedzacie Państwo miasteczko Reszel, gdzie można zwiedzić zamek biskupów warmińskich. Po około 6 km w Świętej Lipce możliwość zwiedzenia znanej bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny oraz wysłuchanie krótkiego koncertu organowego, w czasie którego obserwuje się ruchome figury aniołów i świętych. Późnym popołudniem docieramy do Mrągowa, gdzie czeka na Państwa następny hotel. Nocleg w Mrągowie. Trasa rowerowa ok. 52 km.
7. DZIEŃ
Mrągowo – Krutyń

Śniadanie Etap dzisiejszy jest nieco krótszy i prowadzi przez Mazurski Park Krajobrazowy do wsi Krutyni, malowniczo położonej nad rzeką Krutynią. Po drodze polecamy zwiedzić farmę jeleniowatych PAN w Kosewie . Po zakwaterowaniu w hotelu proponujemy malowniczy spływ kajakowy Krutynią. Nocleg w Krutyni. Trasa rowerowa ok. 35 km. Spływ kajakowy ok. 11 km.
8. DZIEŃ
Krutyń – Mikołajki

Po śniadaniu na rowerach udajecie się przez kolejne mazurskie miasteczko Ruciane Nida do Popielna, gdzie można zwiedzić ciekawe muzeum przyrodnicze. W okolicy Rucianego Nidy będzie okazja zobaczyć jak funkcjonuje śluza a także spotkać żyjące na wolności tarpany ( koniki polskie ).Po drodze do Mikołajek czeka Państwa jeszcze jedna atrakcja – przeprawa (jedynym na Mazurach) promem przez Jezioro Bełdany. Nocleg w Mikołajkach obiadokolacja lub okolicy. Trasa rowerowa ok. 50 km.
9. DZIEŃ
Mikołajki – Giżycko

Śniadanie Tego dnia można zaplanować wyprawę rowerową Trasa rowerowa ok. 40 km.ub 3 godzinny rejs statkiem Żeglugi Mazurskiej z Mikołajek do Giżycka. W Giżycku jesteśmy wczesnym popołudniem. Po zwiedzeniu miasteczka  wyjazd i powrót do miejsca zbiórki .

Profil trasy- Drogi boczne asfaltowe oraz leśne i polne. Teren lekko pagórkowaty. W rejonie Gołdapi nieco trudniejsze podjazdy. ok. 420 km na rowerze.

Uwaga około 420 km na rowerze

ŚWIADCZENIA:
– zakwaterowanie 8 noclegów ze śniadaniami w hotelach/pensjonatach; pokoje z łazienką i prysznicem

– wyżywienie śniadania i obiadokolacje
– transport minibusem, busem lub autokarem
– przewóz bagaży na całej trasie oraz rowerów
– podstawowy serwis rowerowy
– opieka pilota przewodnika rowerowego
– w razie sytuacji kryzysowych do dyspozycji gości minibus
– ubezpieczenie NNW i KL

DODATKOWO PŁATNE:
– Dopłata do pokoju jednoosobowego – 450 zł
– Wypożyczenie roweru z sakwą na całą wycieczkę – 200,00 zł
– bilety wstępu do miejsc zwiedzanych
– taksę klimatyczną

Wycieczka rowerowa pętla Mazurska Mrągowo 9 dni

Campingi/namioty
1520
Pensjonaty/hotele
3760

Wycieczka rowerowa pętla Mazurska Mrągowo 9 dni

Mrągowo Wycieczka rowerowa

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wycieczkę rowerową  można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, jednak w naszej opinii najbardziej komfortowy byłby rower górski. Tę trasę może pokonać praktycznie każdy, ponieważ nie jest ona aż tak bardzo wymagająca. Jedyną trudnością jest to, że wszystko wozimy ze sobą, ale to parę dni i rzeczy można ograniczyć do minimum. Zalecamy opony min. 1.9 cala. Nie musi to być rower górski, ale trekkingowy z szerszymi oponami i bieżnikiem.
Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na tego rodzaju wyprawy najlepiej zabrać sakwy. Nie polecam zabierać na wyjazd plecaka. Szkoda pleców. Jeśli nie masz sakw to spakuj minimalną liczbę rzeczy do małego plecaka. Na tym wyjeździe o zabieracie śpiworów, karimat itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów nie jest dużo. Suma przewyższeń to jedyne 550 metrów. Trudność może się pojawić w dniach, gdzie jedziemy 10o czy 98 km. Mogą boleć nogi, tyłek i mięśnie, dlatego że jest to wysiłek ciągły przez 5 dni. Cały dystans to 422 km. Najdłuższy dzień to 101 km a najkrótszy 71 km.  Zalecamy opony o szerokości 1.9 – 2.2 cala. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70-100 km dziennie.

Jak dostanę się do Elblaga i jak wrócę z Giżycka., czy na trasie jedzie bus?
Dotarcie na miejsce startu (Elblag) oraz powrót z miejsca zbiórki. Na trasie  jedzie z nami samochód, wszystko wozimy ze sobą. Na wycieczkę do Polski jedziemy busami 9 osobowymi lub jednym większym. Zabieramy uczestników z Elbląga zabranie z innych miejsc jest do dogrania w przypadku większej liczby osób za dodatkową opłatą Na miejscu bus wozi nasze bagaże.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasa jest urozmaicona pod względem nawierzchni. Jest asfalt, piasek, żwir, teren.

Gdzie śpimy?
Podczas wyjazdu śpimy w kwaterach prywatnych, domkach kempingowych,ośrodek wczasowy, Hotel lub pole namiotowe camping

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie. Proponujemy, aby przygotowywać posiłki wspólnie w miejscach noclegowych. Będziemy się również stołować w barach, restauracjach. Zalecamy zabrać ze sobą kieszonkowe w wysokości ok. 250 zł. To Polska, także można wybrać pieniądze z bankomatu.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 200 zł kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Wycieczka rowerowa pętla Mazurska Mrągowo 9 dni

Mrągowo Wycieczka rowerowa

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka rowerowa pętla Mazurska 9 dni Mrągowo

Mrągowo

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.