Wycieczka Rowerowa po Bieszczadach 5 Dni

/Wycieczka Rowerowa po Bieszczadach 5 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa po Bieszczadach 5 Dni

2018-06-05T09:49:48+00:00
Ilość dni: 5 DNI

 Solina Jezioro Solińskie Wycieczka Rowerowa po Bieszczadach Wycieczki rowerowe i górskie
Wyjazd ten skierowany jest dla średnio zaawansowanych rowerzystów. Ma on charakter wyjazdu górskiego. To nie są płaskie tereny. Aby w spokojny sposób przejechać trasę, trzeba się do niej przygotować kondycyjnie. Wycieczka Rowerowa po Bieszczadach Solina
Zapraszamy do spędzenia wycieczki rowerowej po Bieszczadach w tym urokliwym rejonie. Podczas trzech dni jazdy na rowerze poznamy tylko niektóre urokliwe miejsca tego rejonu. Pokonamy trochę kilometrów nie tylko po Bieszczadzkim Parku Narodowym ale również po Parku Krajobrazowym Doliny Sanu. To miejsca idealne dla miłośników przyrody i kontaktu z naturą. Wnikliwi obserwatorzy zauważą rzadkie gatunki roślin i zwierząt.Bieszczady to pasmo górskie leżące w Beskidach Wschodnich należących do Karpat Wschodnich. Jego teren jest ograniczony dwiema przełęczami – Łupkowską i Wyszkowską. Bieszczady znajdują się nie tylko na terenie Polski, ale również Słowacji i Ukrainy, przy czym ich wschodnia część leży wyłącznie na ziemiach ukraińskich.
Wyjazd ten skierowany jest dla średnio zaawansowanych rowerzystów. Ma on charakter wyjazdu górskiego. To nie są płaskie tereny. Aby w spokojny sposób przejechać trasę, trzeba się do niej przygotować kondycyjnie.
Solina Wycieczka Rowerowa po Bieszczadach Wycieczki rowerowe i górskie

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki przejazd do Ustrzyk Dolnych  minibusem wraz z rowerami i przyczepką do przewozu rowerów  lub  W przypadku braku miejsc noclegowych możliwa jest zmiana bazy wypadowej na inną miejscowość np. Solina, Polańczyk itp Tutaj mamy bazę wypadową i jeździmy na pusto, z małym plecaczkiem lub sakwą, aby spakować podstawowe rzeczy.  Po zakwaterowaniu spotkanie organizacyjne i wspólna integracja.
2. DZIEŃ
Jezioro Solińskie / 75 km / 1800 m przewyższeń.
Na początek przygody będziemy okrążać dookoła Jezioro Solińskie. Po drodze będziemy mijać malownicze miejscowości takie jak Solina, Polańczyk czy Bukowiec. Z licznych miejsc widokowych umiejscowionych na trasie podziwiać będzie można zatoki Jeziora Solińskiego jak i również pasmo Otrytu.
3. DZIEŃ 
Góry Sanocko – Turczańskie / 65 km / 930 m przewyższeń.
Drugi dzień rozpoczniemy od zdobycia Wielkiego Króla (732m n.p.m.). Dla chętnych będzie możliwość skorzystania z tras downhillowych, które umiejscowione są w drodze na szczyt. Następnie czerwonym szlakiem rowerowym udamy się w stronę szczytów znajdujących się w paśmie Żuków i które tego dnia również będziemy zdobywać – Holica (762m n.p.m.) i Bucznik (768m n.p.m.). W drodze powrotnej będziemy jechać przez Park Krajobrazowy Gór Słonych. Jest to najcenniejsza pod względem przyrodniczym część Gór Sanocko-Turczańskich.
4. DZIEŃ
Jezioro Myczkowieckie / 65 km / 1190 m przewyższeń .
To już ostatni dzień naszej rowerowej przygody w Bieszczadach. Uwieńczeniem wycieczki będzie trasa wzdłuż Jeziora Myczkowieckiego oraz doliną Sanu. Po obiedzie, który zaplanowaliśmy w Uhercach Mineralnych, czeka nas przejażdżka po ekomuzeum „W krainie bobrów” – to takie muzeum bez murów, którego obiekty tworzą żywą kolekcję, obrazującą wartości przyrodnicze i kulturowe regionu imprezka ognisko nocleg
5. DZIEŃ
przyjazd do miejsca zbiórki

ŚWIADCZENIA:
transport minibusem busem 9 osobowym ( 7 osób +  przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób ) z przyczepką do przewozu rowerów noclegi zaplanowaliśmy w schroniska młodzieżowych w pokojach 2-4  osobowych ze śniadaniem  w pensjonatach ,  w namiotach na campingach – sami sobie robimy wyżywienie  noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach, ze śniadaniem oraz obiadokolacją  opiekę przewodnika rowerowego, który pilotuje całą trasę, służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym,  ubezpieczenie, biesiada bieszczadzka przy wielkim ognisku z muzyką ,rejs jachtem (2 h) codzienny dostęp do strefy SPA ,wypożyczenie rowerów na 1 dobę/os. bezpłatny internet WI-FI

DODATKOWO PŁATNE:
w namiotach na campingach – sami sobie robimy wyżywienie  ,  biletów wstępów do zwiedzanych obiektów. opłata klimatyczna 1, 60 zł za osobę doba. Lwów  miasto Lwa – dorośli 160 zł/os., młodzież 120 zł/os. (wymagany paszport) Węgry  winnym szlakiem – dorośli 180 zł, młodzież 150 złTraperska wyprawa w Bieszczady – dorośli 129 zł, młodzież 95 zł  Spływy pontonami . doliną Sanu – dorośli 80 zł, młodzież 60 zł. Wyprawa Szlakiem Łemka i Bojka – dorośli 120 zł, młodzież 80 zł Wyprawy 4×4 Szlakiem Watahy – od 160 zł\os.Lot szybowcem – od 150 zł / os.
Rodziny na drezyny (drezyny rowerowe) – od 120 zł / os. Rejsy jachtem kabinowym po Solinie – od 60 zł
składka TFG 10 zł osoba
.
Wycieczka Rowerowa po Bieszczadach Solina Wycieczki rowerowe i górskie

Campingi/namioty
1285
Pensjonaty/hotele
2450

Solina Wycieczka Rowerowa po Bieszczadach Wycieczki rowerowe i górskie

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wyprawę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, jednak w naszej opinii najbardziej komfortowy byłby rower górski. 

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY (jeśli jeździsz bez kasku, napiszesz oświadczenie). Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na ten wyjazd można się spakować w cokolwiek. Warto mieć ze sobą małą sakwę lub plecaczek, aby schować najbardziej potrzebne rzeczy na dzień jazdy, czyli napoje, batoniki, coś cieplejszego, przeciwdeszczowego, dętkę.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Mamy do pokonania w sumie 4300 m przewyższeń i pokonamy w sumie około 200 km. Dzienne dystanse wyniosą niespełna 70 km. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70 km dziennie.

Jak dojechać do Ustrzyk, czy jedzie z nami bus, co z bagażami?

Wyjazd z miejsca zbiórki przejazd do Ustrzyk Dolnych  minibusem wraz z rowerami i przyczepką do przewozu rowerów  lub  W przypadku braku miejsc noclegowych możliwa jest zmiana bazy wypadowej na inną miejscowość np. Solina, Polańczyk itp Tutaj mamy bazę wypadową i jeździmy na pusto, z małym plecaczkiem lub sakwą, aby spakować podstawowe rzeczy.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasa jest urozmaicona pod względem nawierzchni, jednak poprowadzona jest w większości po drogach ubitych. 

Gdzie śpimy?
Nocujemy w  w pokojach kilkuosobowych z dostępem do łazienki , pensjonat, Hotel lub camping W przypadku braku miejsc noclegowych możliwa jest zmiana bazy wypadowej na inną miejscowość np. Solina,  Polańczyk itp.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie  camping pole namiotowe   Proponujemy, aby przygotowywać je wspólnie w miejscach noclegowych lub za dodatkową opłatą zamawiamy. Na trasie mijamy również bary i restauracje, z których usług korzystamy. Praktycznie wszędzie można zapłacić kartą. 

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty, rower, kask, oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na te trzy dni swobodnie powinna wystarczyć równowartość 200 zł plus awaryjne środki na karcie.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym i  przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

UWAGA !
Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.

– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.
Solina Jezioro Solińskie Wycieczka Rowerowa po Bieszczadach Wycieczki rowerowe i górskie
Solina Wycieczka Rowerowa po Bieszczadach Wycieczki rowerowe i górskie

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.