Wycieczka rowerowa po Bieszczadach 8 Dni

/Wycieczka rowerowa po Bieszczadach 8 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa po Bieszczadach 8 Dni

2018-06-07T11:38:15+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna, Wycieczki dla seniorów
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 8 DNI

Polańczyk Wycieczki rowerowe i górskie Wycieczka rowerowa po Bieszczadach Polańczyk  Bieszczadzkie drogi i bezdroża to bez wątpienia raj dla rowerzystów. Szlaki rowerowe, które Państwu proponujemy mają charakter przyrodniczo-historyczny i przebiegają przez tereny o bardzo małym zasiedleniu. Chcielibyśmy zachęcić wszystkich, którzy nie mają nic przeciwko „pedałowaniu”, do zwiedzania Bieszczadów właśnie w ten sposób. Zapraszamy do „Krainy Wilka”.
Dystans na rowerach : ok. 280 km
Polańczyk Wycieczka Rowerowa po Bieszczadach Polańczyk  Wycieczki rowerowe i górskie
Wyjazd ten skierowany jest dla średnio zaawansowanych rowerzystów. Ma on charakter wyjazdu górskiego. To nie są płaskie tereny. Aby w spokojny sposób przejechać trasę, trzeba się do niej przygotować kondycyjnie. Wycieczka Rowerowa po Bieszczadach Solina
Zapraszamy do spędzenia wycieczki rowerowej po Bieszczadach w tym urokliwym rejonie. Podczas trzech dni jazdy na rowerze poznamy tylko niektóre urokliwe miejsca tego rejonu. Pokonamy trochę kilometrów nie tylko po Bieszczadzkim Parku Narodowym ale również po Parku Krajobrazowym Doliny Sanu. To miejsca idealne dla miłośników przyrody i kontaktu z naturą. Wnikliwi obserwatorzy zauważą rzadkie gatunki roślin i zwierząt.Bieszczady to pasmo górskie leżące w Beskidach Wschodnich należących do Karpat Wschodnich. Jego teren jest ograniczony dwiema przełęczami – Łupkowską i Wyszkowską. Bieszczady znajdują się nie tylko na terenie Polski, ale również Słowacji i Ukrainy, przy czym ich wschodnia część leży wyłącznie na ziemiach ukraińskich.
Wyjazd ten skierowany jest dla średnio zaawansowanych rowerzystów. Ma on charakter wyjazdu górskiego. To nie są płaskie tereny. Aby w spokojny sposób przejechać trasę, trzeba się do niej przygotować kondycyjnie.
Polańczyk Wycieczka Rowerowa po Bieszczadach Wycieczki rowerowe i górskie

1. DZIEŃ
Wyjazd z  miejsca zbiórki w godzinach popołudniowych. Spotykamy się w „Siedlisku Brzeziniak” w miejscowości Przysłup,  Ustrzyki Dolne , lub w Połańczyku. Uczestnicy jadący własnym transportem powinni dotrzeć na obiadokolację
2. DZIEŃ
Przysłup – Cisna – Nowy Łupków   (45km, 500hm)
Początkowo jedziemy szosą wijącą się między wzgórzami, wzdłuż toru kolejki wąskotorowej „Bieszczadzka Ciuchcia”. W Cisnej, znanej z festiwalu „Bieszczadzkie Anioły” zapoznajemy się z ciekawszymi obiektami architektonicznymi i udajemy się do „Siekierezady”. Po przerwie jedziemy leśnymi duktami przez Roztoki Górne, wzdłuż granicy słowackiej w stronę Solinki – wsi łemkowskiej. Zostawiamy leśne ostępy i ruszamy drogą asfaltową do naszej bazy noclegowej „Kimadło Wampira”.  
3. DZIEŃ 
Nowy Łupków – Komańcza – Lesko – Orelec   (62km, 730hm)
Jedziemy przez Rezerwat „Przełom Osławy pod Duszatyniem” do Komańczy, gdzie warto zobaczyć cerkiew greckokatolicką, drewniany kościół pw. św. Józefa, klasztor sióstr Nazaretanek, chyże (chaty) łemkowskie oraz krzyże przydrożne i kapliczki. Dalej trasa rowerowa prowadzi nas wzdłuż strumieni : Osławica i Kalniczka do Leska, gdzie na uwagę zasługują : średniowieczny Zamek Kmitów, Stary Rynek, ratusz, synagoga i kirkut. Proponujemy też udać się na krótką wycieczkę pieszą, by poznać przyrodniczą atrakcję Bieszczadów – „Kamień Leski”, który jest osobliwością tego miejsca. Jadąc dalej mijamy  jedyny na Podkarpaciu rezerwat faunistyczny „Bobry w Uhercach”.
4. DZIEŃ
Orelec – Myczkowce – Orelec   (26km, 220hm) – pętla dla chętnych
Dzisiaj mamy tzw. dzień techniczny – proponujemy rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. W czasie trwania rejsu audio przewodnik przybliży uczestnikom historię powstania Jeziora Solińskiego. Miłośnicy sportów wodnych, oprócz rejsu statkiem, mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego „Portu Solina”, gdzie można wynająć rowery wodne, kajaki i łodzie. Tego dnia jest także możliwość zwiedzenia korpusu zapory solińskiej – wnętrza hydroelektrowni (tylko z przewodnikiem). Dodatkową atrakcją może być jazda drezynami rowerowymi na trasie : Uherce Mineralne – Łukawica – Uherce Mineralne (18km, 2,5godz.) Dla chętnych pętla rowerowa nad Jezioro Myczkowieckie. Będziemy podziwiać urwiska skalne nad Sanem i pomnik przyrody „Skałki Myczkowieckie” – wyjątkowo malownicza 600 m dł. ściana skalna z gniazdami lęgowymi wielu gatunków ptaków.
 5. DZIEŃ 
Orelec – Solina – Polańczyk – Sękowiec   (51km, 880hm)
Na całej długości dzisiejszej trasy będziemy mieć pod kołami asfaltową nawierzchnię. Jedziemy w stronę mostu na Sanie i docieramy do Soliny – najstarszej osady w Bieszczadach. Kolejna miejscowość to Polańczyk – położony na nasłonecznionych stokach trzech widokowych górskich wzniesień: Kabajki, Kalwarii i Góry Sawin. Podziwiając piękną panoramę Zalewu Solińskiego kierujemy się w stronę miejscowości Rajskie, położonej przy trasie małej obwodnicy bieszczadzkiej. Dalej jedziemy doliną Sanu, mijając po drodze Rezerwat „Krywe” do Sękowca, gdzie znajduje się nasza baza noclegowa.
6. DZIEŃ  
Sękowiec – Rezerwat „Hulskie” – Sękowiec   (41km, 570hm)
Wycieczka rowerowa wiedzie wokół Otrytu oraz wzdłuż rzek i strumieni takich jak : Smolniczek, San i Dwernik. Trasa, trawersująca pasmo Otrytu od strony północnej, to propozycja dla osób ceniących piękno przyrody oraz względny spokój. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że na liczącym ponad 20km odcinku biegnącym drogą szutrową przez las, nie spotkamy nikogo. Las, porastający teren Rezerwatu „Hulskie” jest jedyny w swoim rodzaju i wrażliwe na uroki natury oko od razu dostrzeże, na czym ta niepowtarzalność polega. Puszcza wydaje się rosnąć bez ingerencji człowieka, pełno tu zwalonych drzew i pokrytych grubym dywanem mchu pni. Ze stoków spływają krystalicznie czyste strumyki, a wokół słychać jedynie śpiew ptaków. Rezerwat „Hulskie” oraz całe pasmo jest ostoją m.in. węża Eskulapa, wilka, rysia, żbika oraz niedźwiedzia brunatnego, a także orlika i orła przedniego. Oprócz atrakcji przyrodniczych tego dnia zobaczymy też cerkwie w Smolniku i Chmielu. Technicznie trasa nie powinna nikomu sprawić trudności. Dla chętnych dodatkowo wycieczka piesza do Chaty Socjologa na Otrycie (ok. 2 godz.)
7. DZIEŃ 
Sękowiec – Wetlina – Przysłup   (36km, 650hm)
+ pętla dla chętnych (10km, 170hm)Dzisiejsza trasa rowerowa biegnie ścieżkami leśnymi i drogami asfaltowymi przez Bieszczadzki Park Narodowy. Prowadzi nas wzdłuż strumieni : Dwernik, Wetlinka, Wetlina i Kalnica. Po drodze zwiedzamy Wetlinę, jedną z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych bieszczadzkich miejscowości. Położona w sercu Bieszczadów, u podnóży połonin jest doskonałą bazą wypadową na lokalne szlaki i ścieżki po „wilczych górach”.
8. DZIEŃ 
Przysłup
po śniadaniu wracamy do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
transport minibusem busem 9 osobowym ( 7 osób +  przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób ) z przyczepką do przewozu rowerów noclegi zaplanowaliśmy w schroniska młodzieżowych w pokojach 2-4  osobowych ze śniadaniem  w pensjonatach ,  w namiotach na campingach – sami sobie robimy wyżywienie  noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach, ze śniadaniem oraz obiadokolacją  opiekę przewodnika rowerowego, który pilotuje całą trasę, służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym,  ubezpieczenie, biesiada bieszczadzka przy wielkim ognisku z muzyką ,rejs jachtem (2 h) codzienny dostęp do strefy SPA ,wypożyczenie rowerów na 1 dobę/os. bezpłatny internet WI-FI

DODATKOWO PŁATNE:
w namiotach na campingach – sami sobie robimy wyżywienie  ,  biletów wstępów do zwiedzanych obiektów. opłata klimatyczna 1, 60 zł za osobę doba            Lwów  miasto Lwa – dorośli 160 zł/os., młodzież 120 zł/os. (wymagany paszport) Węgry  winnym szlakiem – dorośli 180 zł, młodzież 150 zł    Traperska wyprawa w Bieszczady – dorośli 129 zł, młodzież 95 zł  Spływy pontonami doliną Sanu – dorośli 80 zł, młodzież 60 zł                                                                                     Wyprawa Szlakiem Łemka i Bojka – dorośli 120 zł, młodzież 80 zł Wyprawy 4×4 Szlakiem Watahy – od 160 zł / os.                                                                              Lot szybowcem – od 150 zł / os.

Rodziny na drezyny (drezyny rowerowe) – od 120 zł / os.                                                                                                                                                                          Rejsy jachtem kabinowym po Solinie – od 60 zł
składka TFG 10 zł osoba
Polańczyk Wycieczka Rowerowa po Bieszczadach Solina Wycieczki rowerowe i górskie Polańczyk

Campingi/namioty
1485
Pensjonaty/hotele
2985

Koncepcja wycieczki zakłada codzienne przemieszczanie się na rowerach na odcinkach rzędu 50 – 60 km w asyście busa technicznego, który w razie awarii, przemęczenia etc. służy pomocą. Samochód techniczny wiezie również nasze bagaże – podróżujemy na rowerach wyłącznie z podręcznym bagażem dziennym umieszczonym w zależności od preferencji: w sakwie, torebce lub koszyku na kierownicy, małym plecaku itp. Czas dziennej wycieczki to zazwyczaj od 9.00 do 18.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 50% z tych 9 godzin. Pozostałe to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli w jeziorze/morzu, posiłki. Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące. Bieszczady choć tajemnicze i dzikie, są dostępne dla każdego. Najbardziej fascynująca w bieszczadzkiej przyrodzie jest jej niezwykła żywotność – ma się wrażenie jakby była tak dzika, że zupełnie niezniszczalna. Bieszczady to nie tylko miejsca, które warto zobaczyć. Bieszczady to stan, którego musisz doświadczyć i za którym będziesz tęsknić tuż po powrocie.

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wyprawę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, jednak w naszej opinii najbardziej komfortowy byłby rower górski. 

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY (jeśli jeździsz bez kasku, napiszesz oświadczenie). Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na ten wyjazd można się spakować w cokolwiek. Warto mieć ze sobą małą sakwę lub plecaczek, aby schować najbardziej potrzebne rzeczy na dzień jazdy, czyli napoje, batoniki, coś cieplejszego, przeciwdeszczowego, dętkę.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Mamy do pokonania w sumie 4300 m przewyższeń i pokonamy w sumie około 200 km. Dzienne dystanse wyniosą niespełna 70 km. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70 km dziennie.

Jak dojechać do Polańczyka, czy jedzie z nami bus, co z bagażami?

Wyjazd z miejsca zbiórki przejazd do Ustrzyk Dolnych  minibusem wraz z rowerami i przyczepką do przewozu rowerów  lub  W przypadku braku miejsc noclegowych możliwa jest zmiana bazy wypadowej na inną miejscowość np. Solina, Polańczyk itp Tutaj mamy bazę wypadową i jeździmy na pusto, z małym plecaczkiem lub sakwą, aby spakować podstawowe rzeczy.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasa jest urozmaicona pod względem nawierzchni, jednak poprowadzona jest w większości po drogach ubitych. 

Gdzie śpimy?
Nocujemy w  w pokojach kilkuosobowych z dostępem do łazienki , pensjonat, Hotel lub camping W przypadku braku miejsc noclegowych możliwa jest zmiana bazy wypadowej na inną miejscowość np. Solina,  Polańczyk itp.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie  camping pole namiotowe   Proponujemy, aby przygotowywać je wspólnie w miejscach noclegowych lub za dodatkową opłatą zamawiamy. Na trasie mijamy również bary i restauracje, z których usług korzystamy. Praktycznie wszędzie można zapłacić kartą. 

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty, rower, kask, oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na te trzy dni swobodnie powinna wystarczyć równowartość 200 zł plus awaryjne środki na karcie.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym i  przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

UWAGA !
Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.

– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.
Polańczyk Wycieczki rowerowe i górskie Wycieczka rowerowa po Bieszczadach Polańczyk

 

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.