Wycieczka Rowerowa po Green Velo Nad Zalewem Wiślanym

/Wycieczka Rowerowa po Green Velo Nad Zalewem Wiślanym
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa po Green Velo Nad Zalewem Wiślanym

2020-01-30T14:14:26+00:00
Ilość dni: 2 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa po Green Velo Nad Zalewem Wiślanym

 

Jedziemy, więc mamy nadzieję na letnią pogodę doskonałą na kręcenie na dwóch kółkach 🙂
Dni będą dłuuugie, a wycieczka rowerowa trasą Green Velo zachwyci nas na tyle, że nie będziemy chcieli schodzić z siodełek 😉

Zabrać oczywiście należy sprawny rower z niezbędnym wyposażeniem tzn. zapasową dętkę, a najlepiej dwie, bo na trasie dużo szybciej i sprawniej jest ją wymienić w razie przebicia niż kleić łatki, a że rozmiary dętek w rowerach są rozmaite, więc należy zadbać o to aby mieć odpowiednie do swoich kół. Nie zaszkodzi też mały smar do łańcucha, abyśmy mogli słuchać śpiewu ptaków, a nie skrzypiących rowerów 😉

Na trasy w ciągu dnia warto mieć małą sakwę/małe sakwy na bagażnik lub ewentualnie plecaczek rowerowy (chociaż to mniej wygodne rozwiązanie), a w nim napoje i przekąski na wypadek jakby po drodze słabo było ze spożywczakami. Cały bagaż niepotrzebny podczas rowerowania przejedzie minibusem wraz z przyczepka rowerowa, autokarem lub busem z przyczepka rowerową na miejsce noclegu. Strój wygodny, w miarę możliwości z tkanin technicznych, abyśmy byli przygotowani warstwowo na każde warunki pogodowe, a na wszelki wypadek w bagażu jakaś pelerynka od deszczu też lepiej żeby była. I oczywiście strój kąpielowy.

1. Dzień
Wycieczkę rowerową po Green Velo rozpoczniemy po wyżynie Elbląskiej, gdzie udamy się do miejscowości Kadyny. Po drodze zobaczymy 1000-letni Dąb Bażyńskiego, ruiny franciszkańskiego klasztoru ukaże nam się piękny widok na Zalew Wiślany. Będziemy jechać pagórkowatą trasą przy Zalewie Wiślanym przez: Janówek, Tolkmicko na zrewitalizowanym rynku zerkniemy na gotycki kościół. Może nawet uda się to zrobić z wyższego poziomu wchodząc na wieżę widokową w ratuszu. Ciekawą częścią miasteczka jest też port z XIXw. Posiada dwa falochrony, kanał i basen portowy. Obsługuje kutry rybackie, ale również rejsy turystyczne do Krynicy Morskiej., Święty Kamień, z Fromborka do Braniewa. We Fromborku zwiedzimy Wzgórze Katedralne, gdzie w północno-zachodniej wieży zamieszkiwał i pracował Mikołaj Kopernik i wyruszymy przepiękną, bogatą w różnorodne krajobrazy trasę rowerową prowadzącą pasem wzdłuż Zalewu Wiślanego. Po drodze będziemy przejeżdżać przez piękną osadę rybacką – Nowa Pasłęka, w której zachowała się stara oryginalna zabudowa. Podczas jazdy miniemy florystyczny rezerwat przyrody „Cielętnik”. Na uwagę zasługują tu skupiska leśne, które tworzą głównie dęby, lipy i brzozy. Przejazd rowerami do Braniewa *** Spa relaks basen z hydromasażem, dziką rzeką, wodospadem, jacuzzi, grota solna, sauna fińska, łaźnia parowa, siłownia oraz solarium, obiadokolacja – grill imprezka integracyjna przy muzyce mechanicznej. Nocleg.
Dystans 45 km + opcjonalne 15 km
Czas jazdy: ok. 5-6 godz.
2. Dzień
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Braniewo, spacer lub jazda na rowerze wzdłuż dawnej fosy miejskiej otaczającej Stare Miasto: wieża bramna pozostałość zamku Braniewskiego, elektrownia wodna na rzece Pasłęce, gdzie na jazie znajduje się czynna przepławka dla ryb. Zwiedzanie mini-zoo, park miejski z dawną stadniną koni, dom zakonny Sióstr Katarzynek, amfiteatr miejski, budynek dawnej akademii papieskiej Hozjanum, spichlerz z XVIII w, bazylika Mniejsza pw. św. Katarzyny z relikwiami Bł. Reginy Protman założycielki zakonu Sióstr Katarzynek, dalej pozostałości murów obronnych (XIV w.): fragmenty baszt, wieże śniadanie w formie stołu szwedzkiego, Braniewo, Spacer wzdłuż dawnej fosy miejskiej otaczającej Stare Miasto: wieża bramna pozostałość zamku Braniewskiego, elektrownia wodna na rzece Pasłęce, gdzie na jazie znajduje się czynna przepławka dla ryb. Zwiedzanie mini-zoo, park miejski z dawną stadniną koni, dom zakonny Sióstr Katarzynek, amfiteatr miejski, budynek dawnej akademii papieskiej Hozjanum, spichlerz z XVIII w, bazylika Mniejsza pw. św. Katarzyny z relikwiami Bł. Reginy Protman założycielki zakonu Sióstr Katarzynek, dalej pozostałości murów obronnych (XIV w.): fragmenty baszt, wieże . Przejazd do Pieniężna – gdzie znajdują się zbiory Muzeum Misyjno – Etnograficznego Księży Werbistów. Przedstawiają obiekty związane z kulturą, religiami krajów, w których pracują misjonarze werbiści. Przejazd do Krosna k. Ornety, zwiedzanie jednego z najstarszych warmińskich miejsc kultu, którego legendarne początki sięgają XV wieku – Sanktuarium Nawiedzenia NMP i św. Józefa. Następnie wycieczka rowerowa Krosno – Orneta – Opin Wolnica – Poborowo- Łaniewo – Bobrownik – Długołęka – Lidzbark Warmiński Ścieżka rowerowa szlakiem kolejowym – to trasa rowerowa o długości 27,86 km zwiedzimy SANKTUARIUM Maryjne w Krośnie – oszczędzony przez II wojnę światową cenny zabytek sakralny. Na zespół pielgrzymkowy w Krośnie, wzorowany na św. Lipce, składają się: barokowy kościół, konsekrowany w 1720 r., obejścia krużgankowe z kaplicami narożnymi oraz dom księży emerytów. Kościół św. Krzyża w Opinie – konsekrowany w 1400 r. gotycki kościół, po pożarze w 1880 r. wyposażony w stylu barokowym. To również cenne miejsce często odwiedzane przez pielgrzymów Najciekawszą miejscowością w całym królestwie jest Lidzbark Warmiński, jednocześnie stolica Warmii. Warto w nim zobaczyć majestatyczny zamek biskupi, Stare Miasto, interesujące kościoły i cerkiew oraz oranżerię I. Krasickiego. Trasa w tym mieście poprowadzona została drogami rowerowymi, częściowo wzdłuż biegu rzeki Łyny po zwiedzaniu pobyt w Termach Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim to kompleks basenowo – wypoczynkowy wykorzystujący wody termalne, wraz z całoroczną wielofunkcyjną infrastrukturą rekreacyjną. W skład strefy Term wchodzą: Terma Aktywna, Terma Relaks, Sauny wewnętrzne i zewnętrzne, Strefa Wellness, Sale Konferencyjne, Klub nocny z kręgielnią, Centrum Aktywności Zewnętrznych, Wioska wakacyjna, Strefa szatniowa.
Dystans ok. 65 km lub 33 km
Czas jazdy: ok. 8 godz. 65 km lub Czas jazdy: ok. 4 godz. 33 km

ŚWIADCZENIA:
transport minibusem wraz z przyczepką do przewozu rowerów,
zakwaterowanie w Hotelu ***,
wyżywienie wg. programu,

opieka pilota rowerowego,
ubezpieczenie NNW i KL rozszerzone o sport,
relaks basen z hydromasażem, dziką rzeką, wodospadem, jacuzzi, grota solna, sauna fińska, łaźnia parowa, siłownia oraz solarium.

DODATKOWO PŁATNE:
bilety wstępu do miejsc zwiedzanych
bilet do Term Warmińskich
opieka przewodnika rowerowego
obiadokolacje
imprezka integracyjna grill

 

UWAGA !
Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.

– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

 

 

 

Znajdź nas na Facebooku!

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.