Wycieczka rowerowa po Roztoczu Green Velo 5 Dni

/Wycieczka rowerowa po Roztoczu Green Velo 5 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa po Roztoczu Green Velo 5 Dni

2018-06-05T12:06:02+00:00
Ilość dni: 5 DNI

Wyjazd ten jest skierowany dla osób, które chcę aktywnie spędzić weekend. Ma on charakter turystyczny i skierowany jest dla rowerzystów początkujących, lub tych którzy lubią jeździć rekreacyjnie. To również propozycja dla osób starszych i rodzin

Wycieczka rowerowa po Roztoczu Green Velo 5 Dni

Roztocze to piękna kraina geograficzna, która łączy Wyżynę Lubelską z Podolem. Jest to wyraźnie wypiętrzony wał wzniesień o szerokości 12-32 km i długości blisko 180 km. Region przebiega z północnego zachodu, od Kraśnika, na południowy wschód aż do Lwowa. Roztocze oddziela Wyżynę Lubelską i Wyżynę Wołyńską od Kotliny Sandomierskiej i Kotliny Naddniestrzańskiej. Region Roztocza składa się z trzech części: Roztocza Zachodniego, Środkowego i Wschodniego. Roztocze Wschodnie w dużej części znajduje się na Ukrainie. Naszym celem podczas pobytu jest Roztocze Środkowe oraz Padół Zamojski

Podczas czterech dni jazdy na rowerze, poznamy najpiękniejsze miejsca tego regionu. Pokonamy trochę kilometrów również po Roztoczańskim Parku Narodowym. Obecnie na terenie Roztocza znajduje się 17 rezerwatów przyrody. Są to rezerwaty leśne, krajobrazowe i geologiczne. To miejsce jest idealne dla miłośników przyrody i kontaktu z naturą.

Jednak i tutaj znajdzie się coś dla miłośników zwiedzania miast i miasteczek. Podczas naszego pobytu odwiedzimy znane i atrakcyjne turystycznie miejsca jak: Zwierzyniec, Zamość, Józefów, Szczebrzeszyn, Krasnobród i liczne mniejsze miejscowości. Podczas wycieczek pojedziemy odcinkami szlaku Green Velo, Centralnego Szlaku Rowerowego Roztocza. Jeden dzień poświęcimy na odwiedzenie Zamościa, z renesansowym Rynkiem, wpisanym na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Wyjazd ten jest skierowany dla osób, które chcę aktywnie spędzić weekend. Ma on charakter turystyczny i skierowany jest dla rowerzystów początkujących, lub tych którzy lubią jeździć rekreacyjnie. To również propozycja dla osób starszych i rodzin

Wycieczka rowerowa po Roztoczu Green Velo 5 Dni Roztocze Wycieczka rowerowa Roztocze Józefów Wycieczka rowerowa

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki przejazd do Zwierzyńca . Po zakwaterowaniu spotkanie organizacyjne i wspólna integracja przy ognisku, jeśli będzie taka możliwość.
2. DZIEŃ
Zamość  62 km  150 m przewyższeń

Nasza baza wypadowa usytuowana jest w otulinie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Pierwszego dnia pokonamy krótki odcinek Szlakiem Rowerowym Roztocza. Na początek udamy się w kierunku Szczebrzeszyna, gdzie odbijemy, aby przez Zawadę dojechać do Zamościa. Miasta z niezwykłą na skalę światową, renesansową zabudową Rynku, która została wpisana na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W drodze powrotnej przejedziemy przez rezerwat susła perełkowanego „Hubale” i dalej wjedziemy w RPN, przejeżdżając przez Bór i zamkniemy pętlę wracając do Zwierzyńca.
3. DZIEŃ  
Józefów  74 km  320 m przewyższeń

Drugiego dnia udamy się w inną część Roztocza. Naszym celem będzie część południowo-wschodnia. Głównym punktem wycieczki będzie Józefów, który jest nazywany rowerową stolicą Roztocza. Tego dnia nasza trasa zaplanowana jest głównie po szlakach Green Velo oraz kolejnej części Szlaku Rowerowego Roztocza. Na początek przejedziemy obok Bukowej Góry, a dalej udamy się przez Tereszpol do Józefowa, gdzie odwiedzimy Cmentarz Żydowski. Po przerwie pojedziemy w kierunku Ciotusza Starej, Wólki Husińskiej. Wrócimy na Szlak Green Velo i przejeżdżając przez Majdań Kasztelański wrócimy do Zwierzyńca.
4. DZIEŃ 
Krasnobród /68 km  270 m przewyższeń

Jest to nasz ostatni dzień rowerowej przygody na Roztoczu. Zaplanowaliśmy wizytę w Krasnobrodzie jako główna atrakcja tego dnia. Krasnobród to urokliwe, nadwieprzańskie miasteczko, leżące w sercu Roztocza. Jedną z głównych atrakcji jest zalew nad rzeką Wieprz. To miejsce, gdzie na pewno zatrzymamy się na piknik. Do Zwierzyńca dojedziemy wzdłuż rzeki Wieprz, również przez Roztoczański Park Narodowy.
5. DZIEŃ
Śniadanie wyjazd i  przyjazd do Elbląga.

ŚWIADCZENIA:
transport minibusem , busem lub autokarem ,zakwaterowanie w kwaterach prywatnych , hotel śniadania i obiadokolacje ,pole namiotowe camping,  przewodnik rowerowy, który pilotuje całą trasę, służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym, sprawuje opiekę nad uczestnikami, ubezpieczenie, poczęstunek z ogniskiem, podatek

DODATKOWO PŁATNE :
wyżywienia

biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji
Spływ kajakowy rzeką Bug
ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 250 zł/osoby
Składkę na TFG 10 zł za osobę

Campingi/namioty
720
Pensjonaty/hotele
1270

Roztocze Wycieczka rowerowa Roztocze

Józefów Wycieczka rowerowa

 

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wyprawę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, górskim. Ten wyjazd jest praktycznie dla każdego. Wyjazd ten nie jest bardzo wymagający, jednak jak na każdy rowerowy warto się przygotować kondycyjnie. Podczas pobytu spędzimy trzy dni na jeździe rowerem. W sumie pokonamy ok. 205 km, a suma przewyższeń wynosi mniej więcej 740 metrów. Jest jedna z łatwiejszych naszych propozycji spędzenia aktywnego weekendu.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY (jeśli jeździsz bez kasku, napiszesz oświadczenie). Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na ten wyjazd można się spakować w cokolwiek. Warto mieć ze sobą małą sakwę lub plecaczek, aby schować najbardziej potrzebne rzeczy na dzień jazdy, czyli napoje, batoniki, coś cieplejszego, przeciwdeszczowego, dętkę.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Mamy do pokonania w sumie tylko 740 m przewyższeń i pokonamy w sumie 204 km. Dzienne dystanse wyniosą niespełna 70 km. W mojej opinii każdy, kto systematycznie jeździ na rowerze powinien sobie poradzić podczas tego wyjazdu. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd podobne dystanse jak podczas wyjazdu

Jak dojechać do Zwierzyńca, czy jedzie z nami bus, co z bagażami?

Dojeżdżamy do Zwierzyńca minibusem , busem lub autokarem  . W Zwierzyńcu mamy bazę wypadową i jeździmy na pusto, z małym plecaczkiem lub sakwą, aby spakować podstawowe rzeczy.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasa jest urozmaicona pod względem nawierzchni jednak, poprowadzona w większości po drogach ubitych.

Gdzie śpimy?
Nocujemy  w hotelu, ośrodku wczasowym lub w kwaterach prywatnych

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie. Proponujemy, aby przygotowywać je wspólnie w miejscach noclegowych. Na trasie mijamy również bary i restauracje, z których usług korzystamy. Praktycznie wszędzie można zapłacić kartą.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 8 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask, oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na te trzy dni swobodnie powinna wystarczyć równowartość 200 zł plus awaryjne środki na karcie.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik.  Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki rowerowej przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Roztocze Wycieczka rowerowa Roztocze

Józefów Wycieczka rowerowa

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży VARIUSTUR koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Roztocze Wycieczka rowerowa Roztocze

Józefów Wycieczka rowerowa

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.