WYCIECZKA ROWEROWA PO SŁOWACJI – SŁOWACKI SPISZ – PRZEŁOM DUNAJCA 4 DNI

/WYCIECZKA ROWEROWA PO SŁOWACJI – SŁOWACKI SPISZ – PRZEŁOM DUNAJCA 4 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

WYCIECZKA ROWEROWA PO SŁOWACJI – SŁOWACKI SPISZ – PRZEŁOM DUNAJCA 4 DNI

2018-06-05T12:21:21+00:00
Ilość dni: 4 DNI

Wyjazd ten jest w grupie wyjazdów dla rowerzystów początkujących, jednak lubiących jeździć po górach. Więc ukształtowanie terenu jest tutaj największą trudnością, dlatego dzienne dystanse, które pokonują nie są większe niż 55 km. To świetna propozycja dla młodzieży, rodzin ze starszymi dziećmi, czy osób które lubią pokonywać właśnie takie dystanse. Jeśli szukasz mocniejszych wrażeń, to zapraszamy na wyjazd Dookoła Tatr.

WYCIECZKA ROWEROWA PO SŁOWACJI – SŁOWACKI SPISZ – PRZEŁOM DUNAJ

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki  w kierunku Słowacji. Kilka kilometrów po przekroczeniu granicy wsiadamy na rowery i ruszamy łatwą trasą prowadzącą przez lekko pagórkowaty teren u podnóży Tatr. Południowa, słowacka strona Tatr jest zupełnie inna od północnej gdzie widok na Tatry zakrywa nam częściowo wzgórze Gubałówki. Po naszej prawej stronie towarzyszyć na będą widoki na urwiste szczyty i granie, i na najwyższy z nich Tatrzańską Łomnicę. Ale nie tylko widoki na Tatry będą atrakcją tego dnia, na koniec trasy czekają nas urokliwe zaułki i ciekawa architektura Spiskiej Soboty. Obecnie to część Popradu, który zdominował swym rozmiarem okolicę, ale kiedyś to Spiska Sobota tętniła życiem zwłaszcza w sobotę, kiedy odbywały się tu słynne targi.
2. DZIEŃ
Tego dnia na trasie czekają nas największe atrakcje Spiszu. Po przejechaniu pierwszego odcinka zatrzymamy się w Spiskiej Nowej Wsi na odpoczynek, a potem dalej ruszymy w kierunku Spiskiej Kapituły i Spiskiego Zamku. Tam, już na piechotę zwiedzimy te wspaniałe zabytki, które choć tak bliskie naszej granicy wciąż nie są powszechnie znane. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Lewoczy (UNESCO). Oprócz zwiedzania będzie można usiąść w jednej z miłych restauracji i zjeść np. bryndzowe haluszki, a ponieważ do domu wracamy busem można będzie je popić kufelkiem piwa, które po dniu pełnym atrakcji smakuje tu wyśmienicie.
3. DZIEŃ
Po śniadaniu ruszymy z Hrabusic i jedziemy za zachód rozległą doliną Hornadu. Mijamy kolejne wsie, aby na obiad zajechać do Liptowskich Teplic. Zobaczymy tam drewnianą zabudowę i ciekawe piwniczki na ziemniaki, które przypominają …domki hobbitów ;). Po kolejnych kilku kilometrach znów oglądać będziemy malownicze panoramy Tatr. Jeszcze kilkanaście kilometrów ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Poprad i jesteśmy w mieście Poprad. Tam czeka na chętnych basen lub możliwość spaceru po mieście.
4. DZIEŃ
Na koniec przejazd malowniczym przełomem Dunajca od Czerwonego Klasztoru do Szczawnicy, ale wcześniej czeka nas przejazd przez wzniesienie Spiskiej Magury. Podjazd nie jest zbyt stromy i długi a różnica wzniesień ok 300 m na pewno nie przysporzy nam problemu, tym bardziej, że za nami kilka dni treningu i wiele pokonanych kilometrów. Potem czeka nas przyjemny zjazd z widokiem na Pieniny, które są naszym celem. Odpoczynek w Czerwony Klasztorze, a potem już przełomem Dunajca jedziemy do Szczawnicy.

ŚWIADCZENIA:

 • Transport autokarem , bus lub minibus
 • Transport rowerów na specjalnej przyczepie rowerowej
 • Zabezpieczenie asystującego autokarem , busa lub minibusa  na trasie
 • Zakwaterowanie: 3 noclegi w pensjonacie  , w Hotelu *** lub Campingi/namioty
 •  śniadania
 • Opiekę przewodnika rowerowego
 • Ubezpieczenie: KL, NW, BP

DODATKOWO PŁATNE:
bilety wstępu, lokalni przewodnicy – ok. 10-15 EUR

Wypożyczenia roweru: dla chętnych, którzy nie biorą własnego roweru 330 PLN , dopłata do pokoju jednoosobowego: 550 PLN Wyżywienia poza śniadaniami

Campingi/namioty
1685
Pensjonaty/hotele
2850

WYCIECZKA ROWEROWA PO SŁOWACJI – SŁOWACKI SPISZ – PRZEŁOM DUNAJCA

Jaki rower i jak go przygotować?
Na ten wyjazd wskazane jest mieć rower trekkingowy, górski, crossowy. Jeździmy na pusto nie ma potrzeby montowania bagażnika, sakw. 

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru, kask, oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na tym wyjeździe  zabieracie śpiworów, karimat itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat. Na rowerowe wypady zalecam zabrać mały plecaczek na coś przeciwdeszczowego, prowiant, aparat. 

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz czy sobie poradzisz, to skontaktuj się z nami, doradzimy. Jednak pamiętaj, że nie jeżdżąc z Tobą wcześniej nie do końca jesteśmy w stanie określić jak jeździsz. Pieniny i Spisz jest rejonem górzystym. Na tym polega trudność tego wyjazdu. To propozycja wyjazdu dla osób początkujących, jeżdżących spokojniej, bo dystanse nie są długie i mamy na pokonanie trasy cały dzień. Na tym wyjeździe powinien poradzić sobie każdy, ale ze świadomością, że będzie pod górkę. Warto potrenować przed tym wypadem, aby mieć 100% frajdy z wyjazdu. Jak potrenować? Pojeździć takie dystanse jak są zaplanowane.

Jak dojechać , czy jedzie z nami bus i co bagażami?
Dojazd jest  naszym minibusem . Podczas wycieczek jeździmy na pusto jest z nami   samochód zabezpieczający. Zabieramy ze sobą mały plecaczek z najbardziej potrzebnymi rzeczami. Jedziemy busem 9 osobowy wraz z przyczepką do przewozu rowerów  Wyjazd z miejsca zbiórki np Elbląg lub inne miasta  Podczas wycieczek jeździmy na pusto jest z nami bus Jedziemy  busem 9 osobowy wraz z przyczepką do przewozu rowerów samochód zabezpieczającący. Zabieramy ze sobą mały plecaczek z najbardziej potrzebnymi rzeczami.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasy wyjazdów są urozmaicone. Są odcinki asfaltowe, ale również planujemy jazdę po bezdrożach takich jak Dolina Chochołowska czy Droga pod Reglami – nie są to bardzo wymagające odcinki (w naszej opinii). 

Gdzie śpimy?
Nocujemy w pensjonacie w pokojach 2-3 osobowych Hotel *** lub Campingi/namioty

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie  Campingi/namioty a w  pensjonacie w pokojach 2-3 osobowych Hotel *** mamy śniadania . Proponujemy, aby przygotowywać je wspólnie w miejscach noclegowych. Praktycznie wszędzie można zapłacić kartą. W niektórych miejscach można zamówić sobie śniadanie lub obiadokolacje na noclegu. O szczegółach poinformuje Was przewodnik na miejscu.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Na terenie Słowacji wystarczająca jest karta EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Dodatkowo jednak ubezpieczamy wszystkich uczestników wyjazdu. Ubezpieczenie w przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku Polski i krajów ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 10 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na te trzy dni swobodnie powinno wystarczyć 50 zł dziennie kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

 1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
 2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
 3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

WYCIECZKA ROWEROWA PO SŁOWACJI – SŁOWACKI SPISZ – PRZEŁOM DUNAJCA

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

 • realizacjiusług turystycznych
 • prowadzenia działań marketingowych
 • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.