Wycieczka rowerowa Polska – Kaliningrad – Rosja-Litwa-Łotwa-Estonia 11 dni

/Wycieczka rowerowa Polska – Kaliningrad – Rosja-Litwa-Łotwa-Estonia 11 dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Polska – Kaliningrad – Rosja-Litwa-Łotwa-Estonia 11 dni

2018-06-05T12:17:22+00:00

Wycieczka rowerowa Polska – Kaliningrad – Rosja-Litwa-Łotwa-Estonia 11 dni Kaliningrad Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa  Polska Wycieczka rowerowa

Wyjazd jest łatwy, jedyna jego trudność to fakt podróżowania z sakwami, no i nieprzewidywalna pogoda oraz wiatr. Na tym wyjeździe praktycznie każdy jest w stanie sobie poradzić. Dystanse dzienne nie są straszne, a i przewyższenia są do zaakceptowania. Także jest wycieczka rowerowa z pięknym krajobrazem, na której każdy powinien sobie poradzić. Jest to bardzo dobry wstęp do tych trudniejszych wycieczek. Jednak trzeba pamiętać, że nawet do łatwej wycieczki należy się przygotować kondycyjnie .

Na wycieczkę rowerową można odkryć trzech różnych krajów: Polska, Kaliningradu i Litwy. Są to: były hanzeatyckiego miasta Gdańska, Malborka z największego ceglanego zamku w Europie, miasto Nikolaus Kopernikus Fromborku, Królewca, gdzie można natknąć się na torach niemieckiego filozofa Immanuela Kants, Kłajpedzie ze słynną Cute Little Anny i wiele więcej. Czy my wzbudziła Twoje zainteresowanie? Dołącz do nas i daj nam przekonać się o wyjątkowości tej trasie.około 250 km na rowerze Malbork wokół częściowo płaskiej (obszar położony poniżej poziomu morza), niektóre pagórkowaty (wysokość Elbing), zwykle mniejszych dróg. mieszkanie na Mierzei Kurońskiej i wybrzeża Morza Bałtyckiego, drogowych / utwardzonych szlaków rowerowych. Kaliningrad Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa  Polska Wycieczka rowerowa

1. DZIEŃ
Przyjazd do Gdańska.
Polska.

Wyjazd z miejsca zbiórki przyjazd do Gdańska. Zakwaterowanie w hotelu. W popołudniowym przewodnikiem zwiedzanie odrestaurowanego Starego Miasta w Gdańsku odbywa krótka wycieczka rowerowa  Nocleg w Gdańsku.
2. DZIEŃ
Gdańsk – Malbork.

Polska.

Po śniadaniu krótka transferu, a następnie pierwsza wycieczka rowerowa w kierunku Malborka. Poruszanie się po mieście Tczew (Tczew), przejechać przez Wisłę i mają okazję spotkać się z małego miasteczka. Po wycieczce rowerowej można odwiedzić imponujący w 13 wieku. Zamek zbudowano Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego (od 1998 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Nocleg w Malborku.
Rower ok. 50 km
3. DZIEŃ
Rejs statkiem po kanale dla niektórych kilometrów.

Prowadzi Po wyprawy rowerowej do Buczyńcu śniadanie  gdzie nasz rejs statkiem po kanale na kilka kilometrów początku i przez malownicze Drużno do Elbląga. Kanał jest jednym z najciekawszych szlaków wodnych w odniesieniu do rozwiązań technicznych przyjętych w celu przezwyciężenia różnic w wysokości. . Unikalny w 19 wieku stworzył urządzeń technicznych – pochyłe i innych obiektów, które stanowią dużą atrakcję turystyczną, która jest unikalna w Europie. Scenic dysku. Noclegi w Elblągu . Marine około 5 St.
Rowerem ok. 40 km
4. DZIEŃ
Śniadanie Elbląg – starówka elbląska z historycznym układem urbanistycznym, zrekonstruowanymi kamieniczkami, podzamczem i charakterystyczną dla Elbląga Ścieżką Kościelną.Wzdłuż brzegów Zalewu Wiślanego Dzisiejsza podróż przez Park Krajobrazowy „wysokościach Elbląga” poprzez Kadynach  do Fromborka (Frauenburg). W Cadinen niegdyś stadnina Kaiser Wilhelm II. W Fromborku polecamy wizytę w Kathedralhügels. Jest to zespół zabytkowych budynków, z których gotycka katedra prezentuje najbardziej wartościowe. Co więcej, to także dawny pałac biskupi (obecnie muzeum), Kopernik Wieża Kopernika w i Radziejowski  . Nocleg i kolacja w Hotelu Warmia***  w Braniewie.
Rower ok. 40 km
5. DZIEŃ
Braniewo – trasa nad Zalewem Wiślanym
Po śniadaniu wyruszymy przepiękną, bogatą w różnorodne krajobrazy trasę rowerową prowadzącą pasem wzdłuż Zalewu Wiślanego. Po drodze będziemy przejeżdżać przez piękną osadę rybacką- Nowa Pasłęka w której zachowała się stara oryginalna zabudowa. Po drodze miniemy florystyczny rezerwat przyrody „Cielętnik”. Na uwagę zasługują tu skupiska leśne, które tworzą głównie dęby, lipy i brzozy. Po powrocie obiad i 2-3 godzinny spacer, oraz zwiedzanie miasta. .relaks w Centrum Rekreakcji basen z hydromasażem , dziką rzeką , wodospadem, jacuzzi, grota solna, sauna fińska, łaźnia parowa , siłownia oraz solarium  Nocleg i kolacja w hotelu Warmia w Braniewie.
6. DZIEŃ
Kaliningrad / Królewiec – Nida.
Rosja / Litwa.

Poranek przynosi nam bus na granicy polsko-rosyjskiej do Kaliningrad (Rosja), gdzie mamy  wycieczka z przewodnikiem po mieście. Wymagany paszport i wiza rosyjska. Zwiedzanie Katedry- Muzeum: Kanta, Bursztynu, Łodzi Podwodnej, fortyfikacji wokół miasta: Brama Brandenburska, Królewska, Fryndlandzka i Rozgartejska, spacer po mieście.  Po południu czas wolny i transfer do Nidzie na Litwie. Tutaj można odwiedzić letnią rezydencję Tomasza Manna, podziwiać piękne wydmy krajobraz i architekturę domów. Nocleg w Nidzie.
Trasa autobusu ok. 160 km
7. DZIEŃ
Mierzeja Kurońska.
Litwa.

Piękna ścieżka rowerowa prowadzi przez las i starych wiosek rybackich Perwalka, Preila i Joudkrante (Schwarzort). W Schwarzort odwiedzić Hexenberg gdzie drewniane postacie z mitologii litewskiej są. Blisko Schwarzort również odwiedzić kolonię kormoranów interesujący. Noclegi w Kłajpedzie  można dojechać rowerem. Wieczorem proponujemy spacer po mieście. Centrum starego miasta Plac Teatralny z Simon-Dach fontanna i pomnik „Anchén z Tharau”. Nocleg w Kłajpedzie.
Rower ok. 52 km
8. DZIEŃ 
Łotwa.

Dzisiaj cykl na pięknej ścieżki rowerowej na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Po drodze wizyta litewskiego miasta Połąga letni skóry, który jest znany ze swoich plaż, niezapomniane zachody słońca, molo i Muzeum Bursztynu. Miasto Liepaja na Łotwie można dojechać busem (około 60 km). Miasto można zwiedzać na własną rękę. Noclegi w Lipawie.
Rower ok. 42 km
9. DZIEŃ
Kuldiga .
Łotwa.

Po śniadaniu, jechać minibusem na północ (około 60 km). Ta trasa rowerowa biegnie dzisiaj przez romantyczną Kurlandii. Celem tego dnia jest stary i bardzo ciekawe miasto Kuldiga (Goldingen). Centrum miasta prawie w całości zbudowany z drewnianych domów w 18 i 19 wieku. Tu można również podziwiać piękny, odnowiony ceglany most i wodospad rzeki Venta. Nocleg w Kuldiga.
Rower ok. 45 km
10. DZIEŃ
Baltic Pearl -Riga.
Łotwa.

Z rowerami zostawić Kuldiga i cyklu przez bardzo oryginalnym krajobrazie gdzie Kurland przedstawiony naprawdę piękne lasy i otwarte pola. Po przejażdżce rowerowej autobusem (około 120 km), w znanym nadmorskim kurorcie Łotwy Jurmala, przez które można wybrać się na spacer. W godzinach popołudniowych można dotrzeć „Perły Bałtyku” – stolicy Łotwy Rydze. Metropolia pełna jest imponujące budynki z gotyku, renesansu i secesji i znany przez tętniącego życiem Starego Miasta. Nocleg w Rydze.
Rower ok. 40 km
11. DZIEŃ
Ryga.
Łotwa.

Śniadanie  wyjazd powrót do miejsca zbiórki.

 
UWAGA !   Minimalna liczba uczestników 6 osób

ŚWIADCZENIA:
przejazd komfortowym mini busem , busem lub autokarem
asystę busa z podstawowym zestawem narzędzi rowerowych
Przewóz bagażu i rowerów w przystosowanej przyczepie rowerowej
zakwaterowanie  w hotelach ***, pokoje 2 – osobowe z łazienkami
wyżywienie  śniadania i  obiadokolacje
opiekę pilota rowerowego
ubezpieczenie KL 10. 000 euro i NNW 10.000 zł

DODATKOWO PŁATNE:
opłata za wizę 500 zł ,  itp.: napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów  ,  opłata za przewodnika lokalnego  itp.: napojów do obiadokolacji, dopłata do pokoju jednoosobowego  300 zł wydatków osobistych
obiadokolacje
składka na TFG 10 zł
bilety wstępu na rejs po kanale Elbląskim 110 zł osoba
wiza do Rosji 500 zł
ubezpieczenie rowerów do 500 euro

Wycieczka rowerowa Polska – Kaliningrad – Rosja-Litwa-Łotwa-Estonia 11 dni

Kaliningrad Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa Polska – Kaliningrad – Rosja-Litwa-Łotwa-Estonia 11 dni

Polska Wycieczka rowerowa

Campingi/namioty
2720
Pensjonaty/hotele
4660

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wycieczkę rowerową  można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, jednak w naszej opinii najbardziej komfortowy byłby rower górski. Tę trasę może pokonać praktycznie każdy, ponieważ nie jest ona aż tak bardzo wymagająca. Jedyną trudnością jest to, że wszystko wozimy ze sobą, ale to parę dni i rzeczy można ograniczyć do minimum. Zalecamy opony min. 1.9 cala. Nie musi to być rower górski, ale trekkingowy z szerszymi oponami i bieżnikiem.
Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na tego rodzaju wyprawy najlepiej zabrać sakwy. Nie polecam zabierać na wyjazd plecaka. Szkoda pleców. Jeśli nie masz sakw to spakuj minimalną liczbę rzeczy do małego plecaka. Na tym wyjeździe o zabieracie śpiworów, karimat itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów nie jest dużo. Suma przewyższeń to jedyne 550 metrów. Trudność może się pojawić w dniach, gdzie jedziemy 10o czy 98 km. Mogą boleć nogi, tyłek i mięśnie, dlatego że jest to wysiłek ciągły przez 5 dni. Cały dystans to 422 km. Najdłuższy dzień to 101 km a najkrótszy 71 km.  Zalecamy opony o szerokości 1.9 – 2.2 cala. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70-100 km dziennie.

Jak dostanę się do Gdańska i jak wrócę z Ryga lub Elbląga, czy na trasie jedzie bus?
Dotarcie na miejsce startu (Gdańska l) oraz powrót z miejsca zbiórki. Na trasie  jedzie z nami samochód, wszystko wozimy ze sobą. Na wycieczkę do Polski jedziemy busami 9 osobowymi lub jednym większym. Zabieramy uczestników z Elbląga zabranie z innych miejsc jest do dogrania w przypadku większej liczby osób za dodatkową opłatą Na miejscu bus wozi nasze bagaże.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasa jest urozmaicona pod względem nawierzchni. Jest asfalt, piasek, żwir, teren.

Gdzie śpimy?
Podczas wyjazdu śpimy w kwaterach prywatnych, domkach kempingowych,ośrodek wczasowy, Hotel lub pole namiotowe camping

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie. Proponujemy, aby przygotowywać posiłki wspólnie w miejscach noclegowych. Będziemy się również stołować w barach, restauracjach. Zalecamy zabrać ze sobą kieszonkowe w wysokości ok. 250 zł. To Polska, także można wybrać pieniądze z bankomatu.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 200 zł kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Wycieczka rowerowa Polska – Kaliningrad – Rosja-Litwa-Łotwa-Estonia 11 dni

 Wycieczka rowerowa Polska – Kaliningrad – Rosja-Litwa-Łotwa-Estonia 11 dni  Polska  Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa 

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Polska  Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa 

Wycieczka rowerowa Polska – Kaliningrad – Rosja-Litwa-Łotwa-Estonia 11 dni

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.