Wycieczka Rowerowa Prowansja 9 DNI

/Wycieczka Rowerowa Prowansja 9 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa Prowansja 9 DNI

2018-06-05T11:59:59+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna
Kierunek wyjazdu: Francja
Transport: Autokar
Ilość dni: 9 DNI

Wycieczka rowerowa Prowansja ta jest propozycją dla osób średnio zaawansowanych. Prowansja należy do terenów o bardzo zróżnicowanym ukształtowaniu, trasy poprowadzone są zarówno przez tereny praktycznie płaskie, jak również pagórkowate, a nawet górzyste.

Ten program – dla odmiany od klasycznego w dolinie Rodanu – nie prowadzi przez gwarne centra turystyczne, ale okolice bardziej sielskie. Zataczamy pętlę na skraju wyżyny Luberon. Na horyzoncie widnieją białe skały masywu Mont Ventoux – legendarnej góry kolarstwa, Bynajmniej, proponowana trasa, choć lekko pagórkowata nie prowadzi przez jego wierzchołek, chociaż ambitni mogą się pokusić o zboczenie z marszruty i podjazd.

To właśnie tu zobaczymy najbardziej malownicze  krajobrazy, idylliczne wioski wśród winnic, będące scenerią snobistycznych filmów i książek, jak np. „Rok w Prowansji” Petera Mayle. Ale po drodze jest jeszcze jedna atrakcja i uczta dla zmysłów – pedałowanie obok  wielkich plantacji lawendy.

Wycieczka Rowerowa Prowansja Avignon

1. DZIEŃ
wyjazd z Polski

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach popołudniowych/ wieczornych. Nocny przejazd minibusem   do  Awinionu dnia następnego.
2. DZIEŃ 
Avignon – Pont du Gard – Tarascon – Avignon / 82 km / 320 m przewyższenia

Pierwszy dzień na rowerze upłynie nam pod znakiem prowansalskich miasteczek pamiętających czasy Cesarstwa Rzymskiego. Na początek udamy się do Pont du Gard, gdzie znajduje się słynny akwedukt, powstały I w. p.n.e. stanowiący arcydzieło antycznej architektury. Na naszej trasie znajdą się również dwa bliźniaczo podobne miasteczka: Beaucaire oraz Tarascone rozdzielone rzeką Rodan. Droga powrotna do Avignonu prowadzić będzie doliną tej francuskiej rzeki.
3. DZIEŃ 
Carpentras – Mount Ventoux – Carpentras  81 km  1960 m przewyższenia

Drugiego dnia naszej wyprawy czeka nas nie lada wyzwanie – zdobędziemy najwyższy szczyt regionu Mount Ventoux (1909 m n.p.m) zwany Olbrzymem Prowansji, jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i mitycznych gór w historii kolarstwa, znana z licznych wizyt Tour de France. Nie ma potrzeby bać się tego podjazdu, gdyż w każdej chwili będzie można pokonać wybrany fragment trasy naszym samochodem wspierającym. Warto jednak spróbować, bo satysfakcja ze zdobycia szczytu będzie ogromna. Na miejsce startu w Carpentras, jak również trasę powrotną z Carpentras do Avignonu pokonamy busem.
4. DZIEŃ 
Avignon – Arles – Les Baux – St Remy – Avignon  90 km 270 m przewyższenia

Po porannym posiłku wyruszymy w trasę na południe, w kierunku pięknego Arles, w którym swoje największe dzieła malował van Gogh, a tutejsze niesamowite zabytki wpisane zostały na Listę UNESCO. Trasa powrotna prowadzić będzie przez uznawane za jedną z najpiękniejszych francuskich wiosek Les Baux de Provence, a takze przez urokliwe Saint Remy de Provance.
5. DZIEŃ 
Avignon – Aix-en-Provance  85 km  620 m przewyższenia

Tego dnia pożegnamy Avignon i wyruszymy w kierunku południowo – wschodnim, do Aix-en-Provance, w którym pozostaniemy już do końca naszego pobytu we Francji. Podróżować będziemy po południowych krańcach Parku Luberon, na naszej trasie znajdzie się wiele sielskich prowansalskich wiosek i miasteczek.
6. DZIEŃ 
Aix-en-Provance – Cassis – Marsylia / 85 km / 1250 m przewyższenia

Na ten dzień przewidzieliśmy dwie atrakcje – pierwsze z nich to wizyta w niezwykle malowniczym, portowym miasteczku Cassis, gdzie podziwiać można niezwykłej urody les Calanques, czyli charakterystyczne dla południowej Francji głęboko wcięte w wapiennych skałach, trudno dostępne dolinki ze stromymi ścianami, zwane śródziemnomorskimi fiordami. Drugą atrakcję stanowić będzie wizyta w tętniącej życiem Marsylii, będącej stolicą Prowansji i drugim co do wielkości francuskim miastem. Drogę powrotną do Aix-en-Provance pokonamy busem.
7. DZIEŃ
Aix-en-Provance – Grand Site de Victorie / 59 km / 940 m przewyższenia

Ostatni dzień na rowerach to okrążenie Góry św. Wiktorii – wapiennego grzbietu, z najwyższym szczytem  Pic des Mouches, na wysokości 1011 m n.p.m. Niedaleko szczytu postawiony został 19-metrowy krzyż – Croix de Provence (Krzyż Prowansji).
8. DZIEŃ  
Grand Canyon du Verdon

W drodze powrotnej do Polski będziemy mogli zatrzymać się, by móc podziwiać piękne panoramy największego kanionu w Europie – Kanion Verdon. Będąc w Prowansji i mając do dyspozycji samochód, warto skorzystać z okazji i zobaczyć ten niezwykły twór natury. Wyjazd nocny przejazd minibusem.
9. DZIEŃ 
Przyjazd do Polski

Tego dnia w godzinach porannych/ przedpołudniowych  wrócimy do Polski na miejsce zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
Transport uczestników z/do Polski , nocleg w pokojach 2-3 os. ze śniadaniem lub w namiotach na campingach przewodnik rowerowy, który pilotuje całą trasę, służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym, sprawuje opiekę nad uczestnikami, ubezpieczenie.

DODATKOWO PŁATNE:
obiadokolacji,
ew. opłat dodatkowych,
Taksa klimatyczna – w niektórych miejscowościach płatna na miejscu
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Wynajem roweru 430 zł
Wynajem roweru ze wspomaganiem elektrycznym 800 zł
Parkowanie minibusa EUR 40/tydzień płatne za grupę 7 osób zbierane przez przewodnika rowerowego 

Bilet kolejowy Florencja – Montecatini EUR 5
Alternatywnie – powrót z Florencji do Montecatini busem – EUR 25/os
dopłata  za pok. 1-os  990 zł

 

Campingi/namioty
3.990
Pensjonaty/hotele
5.670

Wycieczka Rowerowa Prowansja Avignon

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wycieczkę polecamy zabrać rower trekkingowy, krosowy lub górski. Trasa poprowadzona jest drogami utwardzonymi, publicznymi, jednak dość nierównymi.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy lub zaopatrz się w mały plecak, żeby spakować rzeczy na dzień podróży.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia – zwłaszcza w nocy. Krem z dużym filtrem, małego jaśka.

Jak się spakować?
Podczas wyprawy towarzyszy Wam samochód zabezpieczający. Śpimy w dwóch miejscach i robimy ok. 80 km pętle. Jeździmy na „pusto”, jedyne co trzeba zabrać to mały plecak lub małe sakwy na podstawowe rzeczy, które mogą być potrzebne podczas jednego dnia jazdy rowerem. W związku z ograniczoną pojemnością minibusa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus rower.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów jest sporo. Całkowity dystans naszej propozycji pokonany przez 6 dni to 480 km a suma przewyższeń jest na poziomie 5200 metrów. Będziemy pokonywać dzienne trasy rzędu ok. 80 km, zarówno po terenach płaskich, jak i mocno pofałdowanych. Prawdziwym wyzwaniem będzie wspinaczka na Mt Ventoux. Warto spróbować się na nią wspiąć, zwłaszcza, że przez cały czas towarzyszyć nam będzie samochód – minibus , więc w każdej chwili będzie można pokonać fragment trasy mibusem. Prowansja jest niewątpliwie górzysta. Mogą boleć nogi, tyłek i mięśnie. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70-100 km dziennie.

Jak przygotować rower do spakowania?
Rowery przewozimy w przyczepce. Prosimy o odkręcenie z roweru takich elementów jak: błotniki, pedała, oświetlenie, licznik, mapownik, etc. Wszelkiego rodzaju elementy, które mogą się uszkodzić podczas transportu. W przypadku ich pozostawienie, nie odpowiadamy za uszkodzenia roweru oraz tych urządzeń.

Jak jedziemy do Prowansji, co z busem na miejscu?
Na wyprawę do Prowansji jedziemy minibusami 9 osobowymi , busem  lub autokarem . Zabieramy uczestników z  miejsca zbiórki. Zabranie z innych miejsc jest do dogrania  za dodatkową opłatą w przypadku większej liczby osób.

Czy dasz sobie radę? Jaki musisz mieć rower?
Wyjazd jest kierowany do średnio zaawansowanych rowerzystów.  Jego trudność polega na przewyższeniach i podjazdach. W naszej opinii każdy, kto jeździ na rowerze i nie boi się podjazdów powinien sobie poradzić podczas tego wyjazdu. Na tej wyprawie najlepiej spisze się rower trekkingowy, krosowy bądź rower górski.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Wszystkie pętle i trasy są w 100 % po drogach utwardzonych.

Gdzie śpimy?
Przez pierwsze 3 dni naszą bazę wypadową będzie Awinion. Nocować będziemy w hotelu Premiere Classe Avignon-Courtine Gare.  Czwartego dnia udamy się z Awinionu do Aix-en-Prowance, gdzie pozostaniemy już do końca pobytu. Nocleg zaplanowany jest w hotelu La Baume-Les-Aix. W trakcie wyjazdu będziemy poznawać najpiękniejsze zakątki Prowansji robiąc pętle. W dalsze miejsca startu dojeżdżamy minibusami z rowerami. lub w namiotach na campingach

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Śniadania mamy w cenie pobytu. Dodatkowe wyżywienie we własnym zakresie. Będziemy się zatrzymywać w pobliskich restauracjach, aby zasmakować lokalnej żywności. Płacimy w euro.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Francja jest w UE. Warto mieć ze sobą kartę EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro.

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 150 euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym. Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka Rowerowa Prowansja Avignon

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.