Wycieczka rowerowa przez 7 duńskich wysp 12 DNI

/Wycieczka rowerowa przez 7 duńskich wysp 12 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa przez 7 duńskich wysp 12 DNI

2018-06-12T15:18:32+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna, Wycieczki dla seniorów
Kierunek wyjazdu: Dania
Transport: Autokar
Ilość dni: 12 DNI

Pętla przez 7 duńskich wysp w ciągu zaledwie 12 dni, ale to spokojnie wystarczy by poczuć klimat tego najbliższego skandynawskiego kraju.
Czeka na nas miasto rowerów Kopenhaga. Zwiedzimy piękne wyspy Mon, Falster, Lolland. Dużo zieleni, białe skały kredowe wznoszące się ponad niebieskim morzem i fakt, że region południowy jest najdalej na południe wysuniętą częścią Danii spowodowało, że obszar ten nazywany jest Morzem Południowym. Zarówno morze jak i plaże zostały uznane za najczystsze w Europie , ale nie tylko dlatego przyjeżdżają tu turyści w regionie tym można dużo zobaczyć i przeżyć !

1.DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiurki busem  na terminalu promowym w Świnoujściu – godz. 20:30. Nocny rejs do Kopenhagi z imprezą zapoznawczą na promie.
2.DZIEŃ
Rano docieramy do Kopenhagi. Zakwaterowanie na campingu i wspólne zwiedzanie miasta z przewodnikiem.
Kopenhaga – stolica Danii, miasto pełne niespodzianek, kameralna metropolia o niespotykanej atmosferze, której brakuje wielu europejskim miastom.
Zachwyca swoją urodą, atmosferą i stylem architektonicznym ukształtowanym pod wpływem holenderskiego manieryzmu, baroku i klasycyzmu. Wenecja Północy – nazywana przez wielu za sprawą setek kanałów przecinających miasto po których leniwie poruszają się gondole. Kopenhaga to także miasto rowerów – z 307 kilometrami ścieżek rowerowych jest to jedno z najbardziej przyjaznych rowerzystom miast na świecie ! W trakcie zwiedzania odwiedzimy największe atrakcje miasta min: pałac królewski Amalienborg, Ratusz Miejski, Synagogę. Pojedziemy wzdłuż kanałów dzielnicy portowej Nyhaven do której dotrzemy najdłuższym staromiejskim deptakiem – Stroget. Nie zapomnimy oczywiście o duńskiej Syrence, która od lata strzeże tego pięknego miasta.
3.DZIEŃ
Pierwszy poważny dzień na rowerze do przejechania prawie 70 km. Naszym celem będzie małe miasteczko – Faxe, w którym znajduje się słynny browar Faxe, oczywiście nie omieszkamy spróbować jego wyrobów. Po drodze zwiedzimy dawne portowe miasteczko Koge z przepiękną starówką, a przejeżdżając przez półwysep Stevns będziemy spoglądać z góry na wspaniałe wapienno–kredowo klify i piękne plaże.
4.DZIEŃ
Dzisiaj w planie przejazd na wyspę Mon, przez wielu uznawaną za najpiękniejszą duńską wyspę. Wyspa Mon słynie w świecie z cudu natury – kredowych klifów (Mons Klint) sprzed ponad 70 mln lat, które stanowią najwyższe wybrzeże klifowe nad całym Bałtykiem. Kontrastująca z nimi turkusowa toń morza przywołuje skojarzenia z wybrzeżem Morza Śródziemnego. W drodze na wyspę odwiedzimy miasto Naestved, w którym szczególnie zainteresuje nas Muzeum Rowerów oraz najstarszy duński ratusz, a także zamek Gavno ze wspaniałym parkiem kwiatowym.
5.DZIEŃ
Wyspa jest na tyle ciekawe że na jej zwiedzanie przeznaczymy dwa dni. Będzie to spokojny dzień w którym każdy będzie mógł dobrać odpowiadającą mu liczbę kilometrów. Odwiedzimy wspomniane wcześniejszej klify, zwiedzimy zamek Liselund- jedyny na świecie zamek kryty strzechą. Wspaniały dzień uwiecznimy wizytą w wędzarni ryb połączoną z przepyszną degustacją.
6.DZIEŃ
Dalej kierujemy się na południe tym razem celem naszej podróży będzie wyspa Falster. Na wyspie znajduje się park/farma krokodyli jest to największy, liczący aż 19 gatunków, zbiór tych gadów w Europie. Biorąc pod uwagę fakt, że na świecie żyją w sumie 23 gatunki tych drapieżników, można stwierdzić, że właściciel parku osiągnął wielki sukces.
7.DZIEŃ
Czas na kolejną z siedmiu wysp: wyspę Lolland, po polsku: Lolandia to najbardziej polska z duńskich wysp. Tu osadzili się pierwsi emigranci z Polski, nadając wielu miastom wyspy polski charakter. Na wyspie znajduje się największy w Europie park safari Knuthenborg. Może uda się odwiedzić to niesamowite miejsce i zobaczyć biegające na dziko tygrysy syberyjskie, żyrafy, antylopy, zebry, nosorożce, wielbłądy, lamy czy strusie.
8.DZIEŃ
Jadąc przez piękne malownicze duńskie miasteczka docieramy do krańca wyspy, tym razem nie ma mostu – czeka nas rejs promem na kolejną wyspę Langeland. W trakcie objazdu wyspy odwiedzimy XIII wieczny pałac Tranekar. Po czym ponownie wsiadamy na prom i płyniemy na Zelandię do miescowości Korsor gdzie wybudowano największy w Europie wiszący most Storebaeltsbroen.
9.DZIEŃ
Dzisiaj tylko rowerowo ok. 55 km, w planie: zwiedzanie miasta Slagelse z romańskim kościołem, holenderskim wiatrakiem, oraz pięknymi ogrodami. Zwiedzanie ogromnego zamku/osady Wikingów Trelleborg zbudowanego w 980 r. Jadąc wśród lasów i jezior parku krajobrazowego Tystrup-Bavelse docieramy do celu naszej podróży- Ringsted jednego z najstarszych miast Dani.
10.DZIEŃ
Niestety to nasz ostatni dzień na rowerach, dzisiaj odwiedzimy prehistoryczne kurhany w Lejre. Zwiedzimy rokokowy pałac Ledreborg z przepięknie zachowanym parkiem.
W drodze do Kopenhagi zatrzymamy się w Muzeum statków Wikingów w Roskilde. Muzeum prezentuje bogatą kolekcję łodzi nawet z IX w, przedstawia godzinę po godzinie historię ataku norweskich wojowników na Roskilde, dokumentuje życie codzienne Normanów na lądzie i na morzu, ich wędrówki, handel, walkę. W mieście znajduje się również największa w Skandynawii katedra. Wieczór spędzimy w Kopenhadze wspólnie wspominając naszą niezapomnianą wycieczkę.
11 – 12 DZIEŃ
W południe wsiadamy na prom który jeszcze tego samego dnia dowiezie nas do Świnoujścia, Wyjazd i przyjazd na miejsce zbiurki.

UWAGA Trasa bardzo łatwa, zupełnie płaska. Etapy dzienne ok 50 – 60 km. Wszystkie etapy prowadzą asfaltowymi ścieżkami rowerowymi. Na trasie wiele przystanków na odpoczynek i zwiedzanie licznych atrakcji turystycznych.

ŚWIADCZENIA

 • Noclegi na kempingach , Pensjonat lub Hotel śniadanie i obiadokolacje
 • Opłaty promowe pomiędzy wyspami
 • Rejs promem na trasie Świnoujście – Kopenhaga – Świnoujście śniadanie i obiadokolacje
 • Transport bagaży , uczestników na trasie oraz rowerów z przyczepką
 • opieka pilota/ przewodnika
 • Ubezpieczenie

DODATKOWO PŁATNE:

 • Namiot + karimata
 • Bilety wstępu do miejsc zwiedzanych

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

 • realizacjiusług turystycznych
 • prowadzenia działań marketingowych
 • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.