Ilość dni: 10 DNI

1 DZIEŃ

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz.. Nocny rzejazd busem do Austrii.

2 DZIEŃ Przyjazd na Zakwaterowanie w hotelu – region jeziora Millstätter See. Odpoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.
 

3 DZIEŃ  Wędrówka w skalnym wąwozie Raggaschlucht, Rafting na rzece Möll

Po śniadaniu ruszamy w kierunku miejscowości Flattach. Trasa, którą pokonamy, prowadzi płasko przez malowniczą dolinę lodowca Mölltaler Gletscher.Po dotarciu do Flattach zapraszamy na pieszą wędrówkę w niezwykłym, skalnym wąwozie Raggaschlucht, którego dzikie piękno zachwyca wszystkich odwiedzających. W trakcie spaceru drewnianymi kładkami prowadzącymi przez wąwóz, podziwiać będziemy jego wysokie i strome ściany oraz malownicze wodospady. Całkowita długość wąwozu to ok. 800 m. Droga powrotna prowadzi zacienioną, leśną ścieżką, z której podziwiać można panoramę Flattach oraz pasma górskie Wysokich Taurów.Po spacerze w wąwozie mamy dla Państwa kolejną atrakcję – rafting na rzece Möll. Ta górska rzeka płynie spokojnym nurtem, zapewnia jednak moc wrażeń i świetną zabawę. Rafting to wspaniała rozrywka dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w sportach wodnych. Po skończonym raftingu odbieramy rowery i ruszamy w drogę powrotną do hotelu.

4 DZIEŃ  Potężna zapora w dolinie Malty,
Wodospad Fallbach, Legenda Porsche w Gmünd

Nasza propozycja na dziś to wyprawa rowerowa przepiękną trasą widokową Malta – Hochalmstrasse. Prowadzi ona przez fantastyczny wysokogórski krajobraz masywu Taurów. Na trasie czekają wąskie, górskie zakręty, liczne efektowne wodospady oraz kilka kilometrów jazdy w tunelach wykutych w skale.Punktem końcowym tej trasy liczącej ponad 14 km jest potężna zapora Kölnbreinsperre, położona na wysokości 1902 m n.p.m. Spacer po wysokiej na 200m zaporze z widokiem na dwa błękitne jeziora jest prawdziwie niezapomnianym przeżyciem! W drodze powrotnej zatrzymujemy się przy najwyższym w Austrii wodospadzie Fallbach – jednej z największych atrakcji doliny Malty. Wodospad wylewa wody potoku Fallbach z wysokości 200 metrów. Ten cud natury można podziwiać z platformy usytuowanej u jego podnóża lub z miejsca widokowego w połowie wodospadu, do którego można dotrzeć po ok. 40-minutowej wędrówce. Po prawej stronie wodospadu poprowadzona jest trasa wspinaczkowa na sam szczyt. Kolejnym punktem naszego dzisiejszego programu jest miasteczko Gmünd. Zapraszamy na krótki spacer po zabytkowej starówce tej malowniczej miejscowości. Dla osób zainteresowanych istnieje możliwość wizyty w Muzeum Porsche – miłośnicy starych, nowych oraz wyścigowych samochodów mogą tutaj podziwiać pierwsze konstrukcje Porsche, Austro-Daimlera, Steyra i Volkswagena, a także modele marki Porsche, które wygrywały wyścigi. Cała wystawa obejmuje ponad 40 pojazdów. Niestrudzonym proponujemy powrót do hotelu rowerem.

5 DZIEŃ  Alpejska przyroda na Nockalmstrasse

Dzisiejszy dzień to prawdziwe rowerowe wyzwanie, a jednocześnie jedyna w swoim rodzaju okazja do podziwiania imponującej, górskiej panoramy – zapraszamy na jedną z najpiękniejszych, wysokoalpejskich tras widokowych w Austrii – słynną Nockalmstrasse. Wijąca się serpentynami trasa o łącznej długości ok. 35 km wiedzie przez łagodny krajobraz pasma górskiego Nockberge, którego niespotykany pejzaż z jego bezkresnymi halami jest zjawiskiem wyjątkowym na skalę europejską.Nockalmstrasse położona jest między Innerkrems (1500 m n.p.m.), a Ebene Reichenau (1095 m n.p.m). Na trasie czekają dwa największe wzniesienia: Eisentalhöhe – wysokość 2042 m n.p.m i Glockenhütte – wysokość 2004 m n.p.m. Wjazd na trasę rozpoczniemy od strony Innerkrems, pokonując stopniowo kolejne jej etapy.Wzdłuż drogi znajdują się liczne wystawy tematyczne, obrazujące bogactwo flory i fauny Parku Narodowego Nockberge. Na wzniesieniu Glockenhütte warto urządzić sobie mały spacer do miejsca, w którym znajduje się otoczony legendą dzwon, mający ponoć magiczną moc spełniania najskrytszych marzeń… Podobnie jak w innych dniach również dziś istnieje możliwość pokonania części trasy busem.
 

6 DZIEŃ Relaks nad jeziorem Millstätter See
Dla chętnych: ogród Bonsai, rejs statkiem

Dzisiejszy dzień proponujemy przeznaczyć na relaks i odprężenie. Tym z Państwa, którzy chcieliby ten dzień wykorzystać na odpoczynek, proponujemy plażowanie oraz skorzystanie z wielu atrakcji wodnych na jeziorze Millstätter See: przy przystani wodnej w Millstatt istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego – rowerków, kajaków czy łódek.Specjalnie dla tych z Państwa, którzy chcieliby spędzić nastrojowe popołudnie bądź wieczór we dwoje, mamy specjalną propozycję – piknik na jeziorze. Mogą Państwo wybrać jedną spośród dwóch wersji pikniku:Pływająca wyspa: z przystani wodnej przepływają Państwo łódką na pływającą wyspę, zacumowaną około 30m od brzegu. Wyspa w formie drewanianej platformy ma powierzchnię około 9m2. Dla wygody gości przygotowano tu przytulne poduszki i koce.Piknik na jeziorze: po przybyciu na przystań wodną odbierają Państwo swoją łódkę i wypływają na jezioro. Można dryfować na jeziorze przemieszczając się w różne strony lub też zacumować na zacisznym brzegu, gdzie znajduje się specjalnie urządzone, przytulne miejsce na romantyczny piknik we dwoje.W obydwu wersjach pikniku otrzymują Państwo kosz z lokalnymi smakołykami i butelką wina.Dla chętnych:Ogród Bonsai, szlak rowerowy wokół jeziora Millstätter See, rejs statkiem Jeśli nie chcieliby Państwo rezygnować tego dnia z jazdy na rowerze, zapraszamy do skorzystania z naszych propozycji wycieczek – zarówno w wersji mniej wymagającej, jak również dla bardziej zaawansowanych rowerzystów. Przygotowana przez nas trasa na dzisiejszy dzień sprzyja całkowitemu relaksowi, odcinki są krótsze niż zwykle, a szlaki prowadzą wyłącznie po płaskim terenie. Startujemy z hotelu w stronę Seeboden, gdzie zapraszamy do odwiedzenia niezwykłego ogrodu, poświęconego unikatowej, japońskiej sztuce Bonsai – czyli hodowli i pielęgnacji miniaturowych drzewek oraz tworzeniu japońskich ogrodów. Ekspozycja obejmuje ok. 3000 małych drzewek bonsai, w tym 120 różnych gatunków i odmian. Wiele okazów liczy już ponad 100 lat. Przy okazji wizyty w ogrodzie można samemu stać się właścicielem wybranego spośród wielu gatunków drzewka bonsai. Z Seeboden udajemy się spokojnym tempem w kierunku miejscowości Spittal nad Drawą. Jedną z atrakcji miasta jest renesansowy zamek Porcia. Po wizycie w Spittal ruszamy w stronę Döbriach. Niezwykle urokliwa trasa prowadzi brzegiem Millstätter See – najgłębszego z karynckich jezior. Po dotarciu do Döbriach mogą Państwo skorzystać z rejsu statkiem na malowniczym odcinku Döbriach – Millstat. Dla osób bardziej wymagających proponujemy tego dnia wyjazd na okoliczne, górskie szlaki – trudy jazdy rowerem wynagrodzą piękne krajobrazy i bliski kontakt z naturą.
 

7 DZIEŃ Szlak rowerowy w dolinie Drawy,
Pokazy orłów na zamku Landskron, Małpia Góra

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu opuszczamy region jeziora Milstätter See i ruszamy w kierunku południowo – wschodnim, w stronę Villach i jeziora Wörthersee. Dla chętnych istnieje możliwość przeprawy statkiem przez jezioro Milstätter See i skrócenia trasy rowerowej, która w dalszej części przebiega w większości przez płaskie tereny.Część naszej dzisiejszej trasy prowadzi wzdłuż słynnego szlaku rowerowego Drauradweg – wzdłuż rzeki Drawy. Łączna długość całego szlaku to 366 km, z czego ponad 220 km przebiega przez Karyntię. Punktem startowym jest położona w sercu Dolomitów mała miejscowość Toblach, następnie trasa wiedzie przez południowy Tyrol, Karyntię aż do słoweńskiego Mariboru. Po drodze na rowerzystów czekają pełne dzikiego uroku górskie krajobrazy, klimatyczne wioski i miasteczka oraz kryształowe tafle ciepłych i czystych jezior, zachęcające do chwili odpoczynku nad ich brzegami. Trasa prowadzi przeważnie asfaltowymi ścieżkami, bez większych podjazdów, dzięki czemu jazda to czysta przyjemność i relaks. Po przejechaniu odcinka szlaku wzdłuż Drawy zatrzymujemy się na zamku w Landskron, gdzie czeka nas kolejna atrakcja – w ramach trwającego ok. 40 min. pokazu obejrzą Państwo loty majestatycznych orłów i innych ptaków drapieżnych. Godne uwagi są również wyniosłe ruiny zamku Landskron. W sąsiedztwie zamku Landskron warto zajrzeć także do rezerwatu Affenberg (Małpia Góra), gdzie mogą Państwo z bliska przyjrzeć się żyjącym w absolutnej swobodzie małpom z gatunku japońskich makaków. Podczas spaceru z przewodnikiem dowiedzą się Państwo o zwyczajach i zachowaniach tych zwierząt, którym stworzono w rezerwacie doskonałe warunki do życia. Po odpoczynku na zamku udajemy się w stronę jeziora Wörthersee, gdzie znajduje się nasz hotel.

8 DZIEŃ  Wieża widokowa Pyramidenkogel,
słynny zamek Hochosterwitz. Pierwszy etap dzisiejszej wycieczki to trasa prowadząca do wieży widokowej Pyramidenkogel. W przeciągu niespełna pół minuty dostajemy się windą na 3 platformy widokowe, gdzie z wysokości 905 m n.p.m. podziwiać można imponującą panoramę Karyntii z jej licznymi jeziorami, dolinami i górami.Kolejny etap naszej wyprawy prowadzi na północ w kierunku Launsdorf. Nasza trasa prowadzi początkowo wzdłuż malowniczego wybrzeża jeziora Wörthersee, następnie jadąc obrzeżami Klagenfurtu kierujemy się na północ mijając po drodze mniejsze miejscowości. Po pokonaniu tego płaskiego odcinka dojeżdżamy do zamku Hochosterwitz, uważanego za jeden z najbardziej imponujących zamków średniowiecznych w Austrii. Twierdza usytuowana jest malowniczo na stromej skale. Po przejściu krętej drogi prowadzącej przez 14 bram obronnych, znajdziemy się na szczycie fortyfikacji, skąd widoczność w pogodne dni sięga do 30 kilometrów. Zamkowa karczma zaprasza na chwilę odpoczynku i degustacje typowych, karynckich specjałów.
 

9 DZIEŃ Starówka w Klagenfurcie,
Minimundus – dookoła świata w 3 godziny

Wykwaterowanie z hotelu.

Przed wyjazdem do Polski zapraszamy na wycieczkę do stolicy Karyntii – zabytkowego Klagenfurtu, który słynie z malowniczej starówki oraz urokliwych uliczek, zachęcających do spacerów. Arkadowe dziedzińce, pasaże i podwórza, w których mieszczą się lokale i ogródki gastronomiczne tworzą szczególny nastrój miasta. Klagenfurt pełen jest ważnych i interesujących obiektów historycznych wartych obejrzenia. Ostatnim celem dzisiejszego dnia, a zarazem całej naszej wyprawy jest niezwykła atrakcja w skali całego kraju: Minimundus – miniaturowy świat nad jeziorem Wörthersee. Ten austriacki park miniatur na obszarze 2,6 ha prezentuje ponad 140 miniaturowych modeli, będących wiernymi, precyzyjnie odtworzonymi kopiami najsłynniejszych obiektów architektonicznych z całego świata. Wykonano je w skali 1:25 z dbałością o każdy detal, wykorzystując oryginalne materiały budowlane. W zadbanych ogrodach parku znajdą Państwo m.in. Statuę Wolności, Wieżę Eiffla, mauzoleum Tadź Mahal, Wielki Mur Chiński czy gmach Opery w Sydney. Minimundus kryje także imponujący model Bazyliki św. Piotra oraz miniaturowy port. Niezapomnianym przeżyciem jest uczestnictwo w realistycznym wylocie promu kosmicznego, połączonym z relacją spikera i dymem wydobywającym się z rakiet. Minimundus to odkrywcza podróż po pięciu kontynentach i gwarancja świetnej zabawy. Wyjazd z Austrii. Przejazd do Polski.

10 DZIEŃ

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA

– 7 noclegów w pokoju 2-osobowym z łazienką
– wyżywienie w hotelu: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
– transport minibusem , busem lub autokarem
– przejazdy busem na miejscu, transport sprzętu i bagaży
– korzystanie z sauny i basenu odkrytego w hotelu w Millstatt
-opiekę pilotów rowerowych  – przewodników
– pomoc przy drobnych naprawach usterek sprzętu rowerowego
– wstęp do skalnego wąwozu Raggaschlucht
– przejazd trasą widokową Malta Hochalmstrasse
– wstęp na zaporę w dolinie Malty
– wstęp na platformę widokową wodospadu Fallbach
– wstęp do muzeum Porsche
– przejazd trasą widokową Nockalmstrasse
– wstęp do ogrodu Bonsai
– rejs statkiem na jeziorze Millstättersee
– wstęp do rezerwatu Małpia Góra
– wjazd na wieżę widokową Pyramidenkogel
– ubezpieczenie KL, NNW i BP
– opłatę  klimatyczną

DODATKOWO PŁATNE

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów 77 euro ,  opłata za przewodnika, itp.: napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.

UWAGA !

Program jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie przy zachowaniu realizacji programu. Możliwość wypożyczenia roweru trekkingowego – koszt 350 zł. Kaski ochronne nie są obowiązkowe, ale zalecamy ich stosowanie, gdyż używanie kasków zapobiega urazom głowy przy upadku lub uderzeniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

 

Wyślij ofertę do znajomych!