Wycieczka rowerowa Przez Roztocze do Lwowa 9 DNI

/Wycieczka rowerowa Przez Roztocze do Lwowa 9 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Przez Roztocze do Lwowa 9 DNI

2018-06-05T12:39:50+00:00
Ilość dni: 9 DNI

Roztocze to kraina łącząca dwa państwa Polskę i Ukrainę ciągnącymi się aż pod Lwów łagodnymi wzgórzami pokrytymi szachownicą kolorowych pól i sosnowymi borami pachnącymi żywicą, poprzecinaną dolinami rzek i strumieni pędzącymi jak górskie potoki. Roztocze to także trzy historyczne klejnoty: Rynki w Zamościu i Żółkwi oraz Stare Miasto we Lwowie.
Rowerowa podróż „Przez Roztocze do Lwowa” to esencja wspaniałego krajobrazu i zabytków Roztocza. To niezapomniana podróż  od renesansowego Zamościa przez tonący w zieleni Zwierzyniec, Roztoczański Park Narodowy z bukami i jodłami, których nie zobaczysz nigdzie więcej, przełomy rzek Tanwi i Sopotu – słynne roztoczańskie szumy, Puszczę Solską, skąpane w słońcu drewniane cerkwie w drzemiących i zapomnianych przez wszystkich wioskach na Roztocze Ukraińskie – światowy rezerwat biosfery UNESCO do dwóch jego najwspanialszych pereł – Żółkwi i Lwowa…
Magia Roztocza to doskonały balsam dla wszystkich. Tutaj czas płynie wolniej, a serdeczni i gościnni mieszkańcy tych ziem tworzą wspaniałą atmosferę trudnego do opisania roztoczańskiego klimatu. Daj mu się porwać i wyrusz z nami na rowerową przygodę po Roztoczu!

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki przejazd busem wraz z rowerami do  Zamościa,  naszego pensjonatu. Po odpoczynku proponujemy wyjątkowy spacer po starówce Zamościa – renesansowego civitas optimo – miasta idealnego, jednego z najcenniejszych zabytków staromiejskich na świecie wpisanego w 1992 r. na listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Wyjątkowy przykład piękna i harmonii, genialne dzieło myśliciela i wojskowego, hetmana i kanclerza Jana Zamoyskiego. W samym środku najpiękniejszy rynek w Polsce – salon miasta – otoczony rzędami wspaniałych, bogato zdobionych ormiańskich kamienic z podcieniami, nad rynkiem góruje 52 metrowa wieża ratuszowa, dalej wspaniała katedra, akademia, pałac Zamoyskich, a wszystko otaczają potężne mury miejskie. To wszystko przed nami, a spacer po starówce i zabytkach Zamościa zakończymy w jednej z uroczych restauracji w podcieniach przy pierwszej wspólnej obiadokolacji.
2. DZIEŃ
Z Zamościa zmierzamy na południowy zachód do Zwierzyńca – serca i stolicy Roztocza zatrzymując się na dłużej w porze lunchu w Guciowie, niewielkiej, typowo roztoczańskiej wiosce z malowniczym skansenem i tradycyjną gospodą zbudowaną na wzór XIX wiecznych karczm, w której będziemy mogli spróbować przysmaków dawnej wiejskiej, roztoczańskiej kuchni: podpłomyków, reczoniaka, zupy z młodych pokrzyw, smażonych borowików, karkówki pieczonej w ziołach i po degustować lub zakupić na wieczór doskonałych swojskich nalewek z tarniny i żurawiny. W Zwierzyńcu kolejny dłuższy postój, gdzie odwiedzimy chyba najbardziej fotogeniczny zabytek Roztocza – kościół św. Jana Nepomucena zwany potocznie ” Kościółkiem na wodzie”, zabytkowy 200 – letni browar i Stawy Echo z najczystszym kąpieliskiem na Roztoczu. Zaraz za Zwierzyńcem wjedziemy na niezwykle urokliwą ścieżkę rowerową, biegnącą przez lasy Roztoczańskiego Parku Narodowego do osady leśnej Florianka znanej z hodowli konika polskiego, a dalej do śródleśnej wioski Górecko Kościelne, gdzie spędzimy kolejną noc tej wyprawy. Po obiadokolacji opcjonalna wycieczka aleją kilkusetletnich dębów do kapliczki na wodzie i rezerwatu malowniczego przełomu rzeki Szum z jej progami skalnymi, a po niej biesiada przy ognisku.
3. DZIEŃ
To będzie kolejny dzień roztoczańskich osobliwości, a dla wielu prawdziwy powrót do natury bowiem większa część trasy tego dnia będzie wiodła nas lasami rozległej Puszczy Solskiej. Najpierw kierujemy się na południe w stronę Józefowa ze słynnym kamieniołomem „Babia dolina”, skąd Gościńcem Fryszarkowskim wjedziemy w samo serce Puszczy. Przed nami prawie 20 km puszczańskich ostępów, a leśną drogę urozmaicać nam będą przyrodnicze cuda Roztocza – rzeki Sopot i Tanew. Metą leśnego odcinka będzie dotarcie do dwóch najpiękniejszych miejsc na Roztoczu – rezerwatów „Czartowe Pole” i „Szumy nad Tanwią” z niezwykle malowniczymi „szumami”, czyli małymi wodospadami, które rzeki Sopot i Tanew tworzą w tych miejscach. W Rebizantach przy Tanwi jest świetne miejsce na piknik ze wspaniałym widokiem na szumy! Zanocujemy w Dębowym Dworze mającym urokliwą wyspę na wodzie, na której w bajkowej scenerii jeziora i otaczającej go Puszczy Solskiej po całym dniu pełnym wrażeń będziemy mogli po raz kolejny rozkoszować się specjałami tradycyjnej, roztoczańskiej kuchni!
4. DZIEŃ
Pierwszy odcinek trasy IV dnia wyprawy poprowadzi nas znowu przez majestatyczne lasy Puszczy Solskiej do Narola z otoczonym włoskim ogrodem barokowym pałacem hrabiego Łosia z XVIII wieku. Druga część trasy tego dnia będzie zupełnie wyjątkowa bowiem będziemy przejeżdżać przez zapomniane przez wszystkich, odludne, ale niezwykle malownicze wioski południowego Roztocza z zabytkowymi, drewnianymi cerkwiami greckokatolickimi w Woli Wielkiej i położoną na wysokim wzgórzu w otoczeniu starych lip cerkwią św. Mikołaja z XVII wieku w Hrebennem. Przed nami także wyjątkowe krajobrazy roztoczańskich połonin w okolicach nieistniejącej już wsi Dahany, radzieckie bunkry bojowe linii Mołotowa ukryte w południowo roztoczańskich lasach w okolicach Wielkiego Działu, drugiego co do wielkości szczytu polskiego Roztocza, a także granica w Hrebennem i pierwszy nocleg na Roztoczu ukraińskim.
5. DZIEŃ
Przed nami najbardziej fascynująca część ukraińskiej części Roztocza – światowego rezerwatu biosfery UNESCO, w której piękno przyrody i niezwykłe krajobrazy spotkamy niemal na każdym kilometrze. Zaczynamy od Potylicza, malowniczo położonego w dolinie rzeki Tylicy, gdzie zwiedzimy jedną z najstarszych ocalałych w Europie i najpiękniejszą na Roztoczu drewnianą cerkiew Świętego Ducha z 1509 r. znakomicie wkomponowaną w roztoczański krajobraz. Za Potyliczem kierujemy się na południowy wschód i przez malownicze wioski, brzegiem największego poligonu wojskowego w Europie dojedziemy do Krechowskiego monastyru, jednego z pereł ukraińskiej części Roztocza i Jaworowskiego Parku Narodowego. Monastyr w Krechowie założony na przełomie XVI i XVII wieku z dwoma cerkwiami i leśnymi celami mnichów urządzonymi w skalnych pieczarach malowniczo leży u stóp Pobojnej Góry, na samym skraju pasma roztoczańskich wzgórz. W obrębie monastyru dłuższa przerwa obiadowa, a po niej czeka nas ostatni 12 km odcinek do Żółkwi, na której przepiękny renesansowy rynek wjedziemy łukiem triumfalnym znanym z najświetniejszych miast Europy. Żółkiew to „mały Lwów” założony w 1597 przez hetmana koronnego Stanisława Żółkiewskiego, ulubiona rezydencja króla Jana III Sobieskiego z mnóstwem zabytków wśród których na szczególną uwagę zwraca rynek z okalającymi go kamienicami, kolegiata św. Wawrzyńca i Stanisława z 1606 r., zamek z końca XVI wieku, drewniane cerkwie z ikonostasami z początku XVIII wieku i wiele innych cennych zabytków, które kryje w sobie to małe, obecnie niespełna 14 tysięczne miasteczko.
6. DZIEŃ
VI dzień wyprawy, ostatni dzień na rowerowym siodełku zabierze nas z Żółkwi do historycznego Lwowa. Proponujemy Wam w tym dniu dwie trasy do wyboru. Obie te trasy rozchodzą się za Żółkwią, we wsi Dubrowycza w dwóch kierunkach. Wariant krótszy o długości 52 km poprowadzi nas do Lwowa najkrótszą drogą, wariant drugi, ale zdecydowanie ciekawszy jest o 20 km dłuższy i biegnie do Lwowa przez serce Jaworowskiego Parku Narodowego, będącego ukraińskim odpowiednikiem Roztoczańskiego ze słynnym Janowskim Stawem otoczonym przez wielogatunkowe lasy będące najcenniejszym obszarem chronionym na ukraińskim Roztoczu,  dawnym Janowem, obecnie Iwano-Frankowem z czworobocznym, ładnym rynkiem i XVI wiecznym kościołem Świętej Trójcy oraz intrygującymi jaskiniami w Stradczu, gdzie znajdują się pozostałości podziemnego monastyru z XI wieku z zachowanymi korytarzami. Obie te trasy prowadzą do Lwowa przez przedwojenny kurort i pod lwowskie letnisko Brzuchowice mające obecnie status uzdrowiska z ukrytymi w sosnowych borach licznymi drewnianymi willami z końca XIX i początku XX wieku. Nocujemy na starówce Lwowa w hotelu „George” – legendzie Lwowa o wyjątkowej atmosferze i oryginalnych wnętrzach przesiąkniętych historią, który gościł niegdyś pod swoim dachem m.in. Piłsudskiego, Balzaca, Paderewskiego, Liszta, Gagarina, a Kiepura z balkonu hotelu śpiewał dla zgromadzonej na ulicy publiczności. Wieczorem obowiązkowy spacer po starówce Lwowa połączony z pyszną obiadokolacją w jednej z klimatycznych, doskonałych lwowskich restauracji. Lwów nocą tętni życiem więc dla chcących zasmakować życia nocnego we Lwowie to doskonała okazja!
7. DZIEŃ
Lwów to miasto magiczne, jedno z najpiękniejszych miast Europy! Ostatni dzień rowerowych wakacji po Roztoczu spędzimy właśnie w tym niezwykłym mieście poddając się urokowi i wyjątkowej atmosferze Lwowa. Po dobrym śniadaniu razem z przewodnikiem wyruszymy na spacer lwowską starówką odkrywając jej największe skarby. Tutaj na każdym kroku jest coś do oglądania, zwiedzania, kawał przeżytej historii: stare kamienice, zabytkowe katedry i kościoły, stylowe budynki, rynki, parki i ryneczki… To tutaj od wieków krzyżowały się szlaki handlowe i wojenne, a tym samym wpływy kultur Wschodu i Zachodu tworząc niesamowitą architektoniczną wielokulturową mozaikę wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa Unesco. I do tego ten niepowtarzalny magiczny lwowski klimat ubarwiany babuszkami w kwiecistych chustach i występami ulicznych grajków wygrywających stare, przedwojenne „tylko we Lwowie”… Po południu czeka nas jeszcze wspinaczka na Wysoki Zamek, najwyższy z siedmiu wzgórz, na których położony jest Lwów, a z którego szczytu roztacza się panorama historycznego centrum miasta i przejazd słynnym lwowskim tramwajem na Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, o którym będąc we Lwowie nie można zapomnieć… Wieczorem jeszcze raz zrobimy sobie krótki spacer na starówkę Lwowa, gdzie będzie czekała na nas ostatnia uroczysta obiadokolacja tej wyprawy!
8 – 9. DZIEŃ
Po śniadaniu zanim wyruszymy do Polski . Powrót do miejsca zbiórki.
ŚWIADCZENIA :
7 noclegów w hotelach i pensjonatach (jeden nocleg w domkach wypoczynkowych) o wysokim standardzie w pokojach 2-osobowych z łazienkami (prysznic/WC)
– Wyżywienie w postaci 7 śniadań rano (przed wyruszeniem na trasę) oraz 7 obiadokolacji (po dotarciu na miejsce noclegu) w hotelach i pensjonatach
– Transport rowerów i bagaży oraz uczestników
– Stałą asekurację auta zabezpieczającego przejazd uczestników wyprawy
– Opiekę doświadczonego pilota rowerowego , prowadzenie wyprawy wyznaczoną trasą
– Serwis techniczny
– Apteczkę
– Ubezpieczenie KL i NW
– Licencjonowanego przewodnika polskojęzycznego po Lwowie
DODATKOWO PŁATNE
:
posiłku w trakcie dnia
biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji
ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 250 zł/osoby
Składkę na TFG 10 zł za osobę
Wycieczka rowerowa Przez Roztocze do Lwowa 9 DNI
Zwierzyniec Wycieczka Rowerowa GreenVelo

UWAGA !
Koncepcja wycieczki  rowerowej zakłada codzienne przemieszczanie się na rowerach na odcinkach rzędu 50 – 60 km w asyście busa technicznego, który w razie awarii, przemęczenia etc. służy pomocą. Samochód techniczny wiezie również nasze bagaże – podróżujemy na rowerach wyłącznie z podręcznym bagażem dziennym umieszczonym w zależności od preferencji: w sakwie, torebce lub koszyku na kierownicy, małym plecaku itp. Czas dziennej wycieczki to zazwyczaj od 9.00 do 18.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 50% z tych 9 godzin. Pozostałe to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli w jeziorze/morzu, posiłki. Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące.

Campingi/namioty
1490
Pensjonaty/hotele
3470

Wycieczka rowerowa Przez Roztocze do Lwowa 9 DNI Roztocza

 Zamość Wycieczka Rowerowa GreenVelo

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wyprawę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, jednak w naszej opinii najbardziej komfortowy byłby rower górski. Tę trasę może pokonać praktycznie każdy, ponieważ nie jest ona aż tak bardzo wymagająca. Jedyną trudnością jest to, że wszystko wozimy ze sobą, ale to parę dni i rzeczy można ograniczyć do minimum. Zalecamy opony min. 1.9 cala. Nie musi to być rower górski, ale trekkingowy z szerszymi oponami i bieżnikiem.
Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.
Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.
Jak się spakować?
Na tego rodzaju wyprawy najlepiej zabrać sakwy. Nie polecam zabierać na wyjazd plecaka. Szkoda pleców. Jeśli nie masz sakw to spakuj minimalną liczbę rzeczy do małego plecaka. Na tym wyjeździe o zabieracie śpiworów, karimat itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat.
Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów nie jest dużo. Suma przewyższeń to jedyne 550 metrów. Trudność może się pojawić w dniach, gdzie jedziemy 10o czy 98 km. Mogą boleć nogi, tyłek i mięśnie, dlatego że jest to wysiłek ciągły przez 5 dni. Cały dystans to 422 km. Najdłuższy dzień to 101 km a najkrótszy 71 km.  Zalecamy opony o szerokości 1.9 – 2.2 cala. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70-100 km dziennie.
Jak dostanę się do  Zamość i jak wrócę z Lwów, czy na trasie jedzie bus?

Dotarcie na miejsce startu Zwierzyniec oraz powrót z miejsca zbiórki. Na trasie  jedzie z nami samochód, wszystko wozimy ze sobą. Na wycieczkę do Polski jedziemy busami 9 osobowymi lub jednym większym. Zabieramy uczestników z Elbląga zabranie z innych miejsc jest do dogrania w przypadku większej liczby osób za dodatkową opłatą Na miejscu bus wozi nasze bagaże.
Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasa jest urozmaicona pod względem nawierzchni. Jest asfalt, piasek, żwir, teren.
Gdzie śpimy?
Podczas wyjazdu śpimy w kwaterach prywatnych, domkach kempingowych,ośrodek wczasowy, Hotel lub pole namiotowe camping
Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie. Proponujemy, aby przygotowywać posiłki wspólnie w miejscach noclegowych. Będziemy się również stołować w barach, restauracjach. Zalecamy zabrać ze sobą kieszonkowe w wysokości ok. 250 zł. To Polska, także można wybrać pieniądze z bankomatu.
Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)
Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.
Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 200 zł kieszonkowego.
Jakie panują zasady podczas wycieczki?

Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.
Wycieczka Rowerowa po Roztoczu 8 Dni Roztocza
Roztocza Zwierzyniec Wycieczka rowerowa 

UWAGA !
Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.
Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.
Wycieczka rowerowa Przez Roztocze do Lwowa 9 DNI Roztocza
Roztocza Zamość Wycieczka Rowerowa GreenVelo

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.