Ilość dni: 1 DZIEŃ

Słowiński Park Narodowy to kraina wody, wiatru i piasku. Przemieszczające się olbrzymie góry piasku wraz z systemem jezior przymorskich, torfowisk i bagien tworzą krainę na tyle unikalną, że została wpisana na listę UNESCO jako rezerwat Biosfery. Podczas tej wycieczki przeniesiemy się również w czasie, odwiedzając ostatnią wieś Słowińców – Kluki i wdrapiemy się na ich świętą górę – Rowokół, skąd rozciąga się niesamowity widok na całą krainę Słowińskiego PN. Trasa dedykowana wszystkim, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek obcując z przyrodą przez duże ”P”.

ATRAKCJE NA TRASIE WYCIECZKI:

Ruchome wydmy – olbrzymie góry piasku, których proces formowania zaczął się wiele tysięcy lat temu i trwa do tej pory. Miejscami do złudzenia przypominają Saharę.

Słowiński PN Góra Łącka – najwyższa wydma w Słowińskim Parku Narodowym ok. 30 m n.p.m.

Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbce – były hitlerowski doświadczalny poligon rakietowy i Wieża widokowa.

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach – skansen z chałupami i zabudowaniami gospodarczymi, a jednocześnie ostatnia wieś Słowińców, czyli rdzennej ludności tego regionu.

Rowokół – najwyższe wzniesienie (115 m n.p.m.), a w przeszłości punkt nawigacyjny i święta góra pogan. Z wieży widokowej na jego szczycie można podziwiać panoramę Słowińskiego Parku Narodowego, Jeziora Łebsko i meandrującą Łupawę.

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach Latarnia morska w Czołpinie.

ŚWIADCZENIA:
wypożyczenie roweru
– transport komfortowym busem wraz z przyczepką do przewozu rowerów
– bilety wstępu do wszystkich miejsc wymienionych powyżej
– mapa z naniesioną trasą naszej wycieczki
– opieka i serwis na trasie (lub zapasowy rower)
– ubezpieczenie NNW

Wyślij ofertę do znajomych!