Wycieczka Rowerowa Puszcza Augustowska Green Velo 7 dni

/Wycieczka Rowerowa Puszcza Augustowska Green Velo 7 dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa Puszcza Augustowska Green Velo 7 dni

2018-06-05T11:56:27+00:00
Ilość dni: 7 DNI

Wyjazd rowerowy szlakiem Green Velo jest wyprawą bardzo prostą. Nie wymaga super kondycji fizycznej i jest bardzo dobrym pomysłem dla osób, które rozpoczynają przygodę z rowerowym podróżowaniem i chcą połączyć to ze zwiedzaniem pięknych wsi i miast znajdujących się na szlaku.

Wsiądź na rower i poczuj bliskość i bogactwo przyrody, pooddychaj pachnącym lasem powietrzem, posmakuj regionalnych przysmaków i doznaj sielskiego spokoju podlaskich wsi.
Ta malownicza, różnorodna przyrodniczo trasa to gwarancja niezapomnianych wrażeń widokowych i spora dawka zdrowego ruchu. 
Trasa wycieczki łatwa, prowadzi zróżnicowanymi drogami, polecana dla osób uprawiających rekreacyjną turystykę rowerową.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, mający blisko 2000 km długości, to najdłuższa trasa rowerowa w Polsce. Przebiega przez obszar pięciu województw leżących we wschodniej części kraju: warmińsko-mazurskie (ok. 420 km), podlaskie (ok. 592 km), lubelskie (ok. 351 km), podkarpackie (ok. 428 km) i świętokrzyskie (ok. 190 km).

Wyjątkowość i różnorodność regionów, przez które prowadzi szlak podkreślają atrakcje turystyczne, zarówno te usytuowane bezpośrednio na trasie, jak i te znajdujące się na obszarze 20-kilometrowego korytarza po obu stronach trasy. Są wśród nich liczne zabytki stanowiące ważną część polskiego dziedzictwa kulturowego, m.in. katedra we Fromborku, zamek w Lidzbarku Warmińskim, kompleks klasztorny w Supraślu, Pokamedulski Klasztor w Wigrach, dawne żydowskie miasteczka Tykocin, Chmielnik i Leżajsk, miasta Chełm, Włodawa i Szczebrzeszyn znane ze swego wielokulturowego dziedzictwa, nadbużańskie sanktuaria różnych wyznań w Kostomłotach, Kodniu i Jabłecznej, starówka w Przemyślu, zamek w Łańcucie, miasto Sandomierz czy ruiny zamku w Ujeździe.

Green Velo zaczyna się w Elblągu, skąd zmierza na północny wschód wzdłuż Zalewu Wiślanego. Przebiega przez Frombork i niemal na granicy z obwodem kaliningradzkim dociera do Braniewa. Tam przyjmuje kierunek wschodni i przez Warmię oraz Mazury dociera do styku granic trzech państw: Polski, Rosji i Litwy. Dalej szlak biegnie przez Suwalszczyznę, mijając m.in. Puszczę Augustowską. Na Podlasiu zaczyna się kilkusetkilometrowy odcinek wiodący wzdłuż granic z Białorusią i Ukrainą. Przecina on m.in. tereny trzech parków narodowych: Biebrzańskiego, Białowieskiego i Narwiańskiego.

Dalej Green Velo biegnie przez Lubelszczyznę, odwiedzając m.in. malownicze tereny nadbużańskie z sanktuariami różnych wyznań: w Kostomłotach, Kodniu i Jabłecznej, wielokulturowe miasta: Chełm i Włodawę, oraz Roztoczański Park Narodowy. Następnie trasa dociera do województwa podkarpackiego, gdzie w drodze do Przemyśla odwiedzamy m.in. dwie wspaniałe drewniane cerkwie – w Radrużu oraz w Chotyńcu – wpisane w 2013 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Tam trasa ponownie zmienia swój kierunek – tym razem biegnie na zachód – i wiedzie przez wspaniałe krajobrazowo tereny Pogórza Przemyskiego i Doliny Sanu. Następnie szlak kieruje się na północny wschód i przez wsie Pogórza Dynowskiego dociera do Rzeszowa, a potem przez Łańcut i Leżajsk do rzeki San. Z nią biegnie do Sandomierza – jednego z najpiękniejszych miast w Polsce, a stamtąd przez Góry Świętokrzyskie do Kielc – stolicy województwa świętokrzyskiego. W końcowym etapie szlak mija m.in. Oblęgorek i dociera do Gatnik koło Sielpi Wielkiej, która jest największym ośrodkiem wypoczynkowym w regionie, a następnie do Końskich.

Przygodę na szlaku możesz rozpocząć w dowolnym punkcie. Możesz podróżować samodzielnie, z rodziną bądź z przyjaciółmi. Możesz jechać z północy na południe albo z południa na północ. Zacząć na krańcach owej trasy albo gdzieś w jej środku, wybierając, to co Cię fascynuje. Green Velo pokazuje piękno Polski Wschodniej w najlepszym wydaniu.

Green Velo Wycieczka Rowerowa Wycieczka Rowerowa Puszcza Augustowska Green Velo 7 dni

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki przyjazd  do Augustowa
Trasa: Augustów – Ateny   (26 km)
(Augustów – Strękowizna – Uroczysko Powstańce – Upustek – Podnowinka – Ateny)
Wycieczkę rozpoczynamy w Bazie SZOT. Stąd, trasą prowadzącą bulwarami nad rzeką Nettą i brzegiem Jeziora Necko, dotrzemy do Klonownicy – najkrótszej żeglownej rzeki w Polsce. Następnie drogą gruntową wśród szumiących smukłych sosen jedziemy do Uroczyska Powstańce, gdzie w głębi puszczy nad rzeką Blizną znajduje się pomnik ku czci powstańców styczniowych 1863 r. i pomnik przyrody. Stąd docieramy do Jeziora Blizno i Aten.
Nocleg – kwatera agroturystyczna / pole namiotowe.
2. DZIEŃ
Trasa: Ateny – Stary Folwark  (24 km)
(Ateny –Walne – Monkinie – Bryzgiel – Gawrych Ruda – Płociczno-Tartak – Sobolewo – Stary Folwark)
Wycieczkę rozpoczynamy drogą biegnącą wśród kwitnących łąk oraz urokliwych pól i wsi.  Dalej jedziemy wzdłuż brzegów Jeziora Wigry (dziesiąte pod względem powierzchni jezioro w Polsce – ponad 21 km2), podziwiając niezwykłe walory przyrodnicze Wigierskiego Parku Narodowego. Przejeżdżamy przez okoliczne osady, okrążamy jezioro i zanurzamy się ponownie w głębi puszczańskich lasów. Na koniec trasa wiedzie mało uczęszczaną drogą asfaltową. Nocleg – kwatera agroturystyczna / pole namiotowe.
3. DZIEŃ
Trasa: Stary Folwark – Buda Ruska  (15 km)
(Stary Folwark – Magdalenowo – Klasztor w Wigrach – Mikołajewo – Maćkowa Ruda – Buda Ruska)
Od tego dnia trasa naszej wycieczki biegnie Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo. Jedziemy odcinkiem drogi asfaltowej, trzymając się malowniczej linii brzegowej Jeziora Wigry. Zwiedzamy  Pokamedulski Zespół Klasztorny pięknie położony na półwyspie wcinającym się daleko w wody jeziora, stąd rozciąga się czarujący widok na całą okolicę.  Dalej na trasie będziemy mogli podziwiać piękne stada koni w stadninie. Po przejechaniu mostu nad Czarną Hańczą, leśną drogą gruntową dotrzemy do Budy Ruskiej.
Nocleg – domki letniskowe/pole biwakowe; toaleta, natrysk, prysznic.
4. DZIEŃ
Trasa:  Buda Ruska – Frącki   (14 km)
(Buda Ruska – Wysoki Most – Frącki)
Trasa wycieczki prowadzi wśród pól, co jakiś czas zanurzając się na dłuższą chwilę w leśne ostępy. Możemy tu usłyszeć stukanie dzięciołów, zobaczyć wiewiórki, sarny i innych leśnych mieszkańców, a także skosztować jagód i poziomek. Jadąc wzdłuż Czarnej Hańczy będziemy mijać jej liczne zakola i meandry oraz niewielkie osady przycupnięte nad brzegami. Odcinek wiedzie przeważnie dobrze utwardzonymi drogami gruntowymi i leśnymi duktami. Wieczorem wspólne ognisko z kiełbaskami. We wsi niedaleko znajduje się sklep i stanica wodna z barem.
Nocleg – pokoje / domki w kwaterze agroturystycznej, łazienki / pole biwakowe.
5. DZIEŃ
Dzień wolny lub udział w spływie kajakowym
Ten dzień przeznaczamy na odpoczynek i błogie lenistwo lub dalej aktywnie spędzamy dzień.Będąc w otoczeniu lasu możemy wybrać się na pieszą wędrówkę po Puszczy Augustowskiej.Osoby spragnione kolejnej dawki emocji i chcących poznać uroki Czarnej Hańczy z innej perspektywy, zachęcamy do udziału w kilkugodzinnym spływie kajakowym Czarną Hańczą na trasie Wysoki Most – Frącki  (12 km). Chęć udziału w spływie należy zgłosić najpóźniej przed rozpoczęciem wycieczki
6. DZIEŃ
Trasa:  Frącki – Płaska  (26 km)
(Frącki – Dworczysko – Mikaszówka – Płaska)
Trasa wycieczki rowerowej przebiega przez serce Puszczy Augustowskiej i obfituje w piękne puszczańskie widoki. Trzymając się biegu rzeki docieramy do mostu, kierujemy się w stronę drugiego brzegu, skąd leśnym duktem docieramy do Mikaszówki, miejscowości położonej nad Kanałem Augustowskim. Tutaj zwiedzimy zabytkowy drewniany XIX-wieczny kościółek w puszczańskim stylu i  zobaczymy zabytkową ręcznie obsługiwaną śluzę. Dalej drogą asfaltową, mijając kolejno urokliwe jeziora: Mikaszewo, Krzywe, Paniewo (w pobliżu jedyna w Polsce dwukomorowa śluza Paniewo), Pobojno i Orle dojedziemy do letniskowej wsi Płaska. Nocleg – pokoje w kwaterze agroturystycznej, łazienki / pole biwakowe.
7. DZIEŃ
Trasa: Płaska – Augustów  (22 km)
(Płaska –  Studzieniczna – Augustów)
Jedziemy szlakiem wiodącym wzdłuż Kanału Augustowskiego. Jest to wspaniała okazja, by bliżej poznać tę unikatową w skali światowej arterię wodną, która łączy w sobie siły twórcze przyrody i geniusz ludzki. Mijamy śluzę Swoboda i południowym brzegiem Jeziora Studzienicznego docieramy do pięknie położonego na wysepce Sanktuarium Maryjnego z pomnikiem Papieża Jana Pawła II. Stąd kierujemy się utwardzoną leśną drogą do brzegu Jeziora Białego. powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
transport autokarem, busem lub minibusem
noclegi w hotelach ***, pokoje 2 – osobowe z łazienkami, kwatera prywatna, ośrodek wczasowy , pole namiotowe camping
śniadania,  obiadokolacje noclegi w hotelach ***, pokoje 2 – osobowe z łazienkami, kwatera prywatna, ośrodek wczasowy

opieka przewodnika rowerowego
transfer bagażu na trasie wycieczki
ubezpieczenie NNW

DODATKOWO PŁATNE:
do pokoju 1-os. – 300 zł za każdy dzień
prysznice w przypadku noclegu na polach biwakowych: ok. 5-7 zł/10 min.
korzystanie z sauny na szlaku: ok. 300 zł/grupa
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów  ,  opłata za przewodnika lokalnego , itp.: napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.

INFORMACJE DODATKOWE:
Program wycieczki dostosowany jest dla osób od 13 do 80 lat, uprawiających rekreacyjną turystykę rowerową. Zapraszamy wszystkich, których kondycja i umiejętności pozwolą na sprawne pokonanie trasy i pozwolą cieszyć się jej urokami. Należy rozsądnie ocenić własne możliwości kondycyjne. Tempo wycieczki turystyczne.

Stan zdrowia uczestników musi umożliwiać udział w wyprawie rowerowej.
Niepełnoletni uczestnicy mogą brać udział w wycieczce tylko pod opieką rodziców lub opiekunów.
Nawierzchnia trasy rowerowej: teren lekko pagórkowaty, różnice wysokości do 150 metrów. Głównie drogi szutrowe, leśne dukty utwardzone, piaskowe a także asfaltowe.

 • Miejsca noclegowe –: 2-4 osobowe pokoje / domki letniskowe w kwaterach agroturystycznych / ośrodkach wypoczynkowych.  urokliwe pola namiotowe przy kwaterach agroturystycznych / ośrodkach wypoczynkowych. Na miejscu lub w pobliżu: toalety, prysznice, umywalnie, miejsca na ogniska.
 • prysznice dodatkowo płatne.
 • Wyżywienie – smaczna kuchnia regionalna, domowe posiłki przygotowywane na miejscu. W pierwszym dniu obiadokolacja, w ostatnim – śniadanie.
 • Popołudniami i wieczorami zwiedzamy okoliczne atrakcje, chodzimy na krótkie wycieczki piesze, gramy np. w siatkówkę, badmintona, inne gry zespołowe, integrujemy się przy ogniskach. Osoby uzdolnione muzycznie prosimy o zabranie ze sobą sprzętu muzycznego, np. gitary.
 • wycieczka rowerowa  organizowana przy min. liczbie uczestników – 6 osób.
 • Możliwość dodatkowego noclegu przed i po wycieczce (konieczna wcześniejsza rezerwacja)
 • Bagaż przeznaczony do codziennego transferu powinien być zapakowany w plecakach i torbach turystycznych (nie w walizkach). Nie może przekraczać 20 kg/os. i zawierać dużych rzeczy, np. leżaków.
 • Należy zabrać ze sobą śpiwór (noclegi nie obejmują pościeli),  również namiot i karimatę (lub wypożyczyć ). Proponujemy zabrać również: kask rowerowy, wygodne obuwie sportowe, mały plecak na bagaż podręczny, przeciwsłoneczne nakrycie głowy, krem z filtrem UV, środek przeciw komarom na wieczór, ciepłe ubranie i kalosze na wieczór, rękawiczki rowerowe, płaszcz przeciwdeszczowy oraz przede wszystkim DOBRY HUMOR!

Atrakcje na trasie:

 • Pokamedulski Zespół Klasztorny z kościołem z XVII w znajdujący się nad Jeziorem Wigry,
 • Kanał Augustowski – zabytek hydrotechniczny wraz z ręcznie obsługiwanymi śluzami (14 po stronie polskiej, 3 po stronie białoruskiej i 1 śluza Kurzyniec – graniczna). W Polsce największa śluza dwukomorowa Paniewo (6,40m).

W Augustowie warto zobaczyć:

 • Rynek Zygmunta Augusta wraz z kolumną Króla Zygmunta II Augusta, założyciela miasta.
 • Bazylikę Mniejszą NSJ – trójnawowy neoromański kościół przy ul. 3 Maja (1906-1911)
 • Muzeum Kanału Augustowskiego – mieści się w zabytkowym drewnianym Dworku gen. Ignacego Prądzyńskiego – biuro budynku administracji z okresu budowy Kanału Augustowskiego oraz Dział Muzeum Ziemi Augustowskiej poświęconej budowie kanału w Augustowie.
 • Śluzę Augustów – wybudowaną w latach 1825- 1826.
 • Kościół p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej – w wieży kościoła mieści się muzeum 1-go Pułku Ułanów Krechowieckich.
 • Amfiteatr w Augustowie – oddany do użytku w 2013 r., położony nad Jeziorem Necko przy plaży miejskiej i molo „Radiowej Trójki”
 • Wyciąg nart wodnych na Jeziorze Necko.
Campingi/namioty

1080 zł

Pensjonaty/hotele
2680

Green Velo Wycieczka Rowerowa Wycieczka Rowerowa Puszcza Augustowska Green Velo 7 dni

Jaki rower i jak go przygotować?
Podczas tego rajdu mamy do przejechania całą Polskę lub jej odcinki. Trasa poprowadzona jest drogami nieutwardzonymi, utwardzonymi. Szlak jest bardzo urozmaicono z licznymi niespodziankami. Na ten wyjazd zalecam zabranie roweru trekingowego, górskiego. Dodatkowe wyposażenie to bagażnik, sakwy, ponieważ wszystko wozimy ze sobą.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na tego rodzaju wycieczki rowerowej najlepiej zabrać sakwy. Nie polecam zabierać na wyjazd plecaka. Szkoda pleców. Jeśli nie masz sakw to spakuj minimalną liczbę rzeczy do małego plecaka. Na tym wyjeździe nie zabieracie śpiworów, karimat itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Cały nasz rajd podzieliliśmy na IV etapy. Etapy są zróżnicowane od względem długości dziennych dystansów. Należy się z nimi dobrze zapoznać. Są takie, które nie powinny sprawić problemu, ale jest parę dni, które wyglądają na wymagające. Nawet do najłatwiejszych wypraw należy się przygotować kondycyjnie. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70-100 km dziennie.

Jak dojechać do miejsca startu, czy jedzie z nami bus i co bagażami?
 Do miejsca startu wycieczki rowerowej dojedziemy minibusem, busem lub autokarem.Podczas wycieczki  jedzie z nami samochód zabezpieczający.Bagaże zostawiamy w busie.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasa wynosi ok. 1510 km. Na takim odcinku, który pokonamy będzie praktycznie wszystko. Szlak w kilku miejscach nie jest dokończony, więc mogą się pojawić odcinki bezdroży, ale poradzimy sobie i z tym. Ideą szlaku jest poprowadzenie go maksymalnie bocznymi drogami, utwardzonymi lub nie utwardzonymi.

Gdzie śpimy?
Nocujemy na kwaterach prywatnych z dostępem do łazienki, kuchni i lodówki w pokojach kilku osobowych  ośrodek wczasowy lub Hotel ***  pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienkami i tv.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie. Proponujemy, aby przygotowywać je wspólnie w miejscach noclegowych.  Na trasie mijamy również bary i restauracje, z których usług korzystamy. Praktycznie wszędzie można zapłacić kartą. W niektórych miejscach można zamówić sobie śniadanie lub obiadokolacje na noclegu. O szczegółach poinformuje Was przewodnik na miejscu.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Na terenie Polski wystarczająca jest karta EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Dodatkowo jednak ubezpieczamy wszystkich uczestników wyjazdu. Ubezpieczenie w przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku Polski i krajów ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 8 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask, oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na te  dni swobodnie powinno wystarczyć 50 zł / dzień kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik jest to osoba z doświadczeniem rowerowym. Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wycieczki nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Wycieczka rowerowa Green Velo 

Wycieczka Rowerowa Puszcza Augustowska Green Velo 7 dni

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

 1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
 2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
 3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka rowerowa Green Velo 

Green Velo Wycieczka Rowerowa Wycieczka Rowerowa Puszcza Augustowska Green Velo 7 dni

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

 • realizacjiusług turystycznych
 • prowadzenia działań marketingowych
 • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.