Wycieczka rowerowa Rota Vicentina Portugalia 12 lub 9 DNI

/Wycieczka rowerowa Rota Vicentina Portugalia 12 lub 9 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Rota Vicentina Portugalia 12 lub 9 DNI

2018-06-05T11:53:19+00:00
Ilość dni: 12 DNI

Wyjazdy zaplanowaliśmy na okres listopad – czerwiec, tak aby wykorzystać okres słabej, polskiej późnej jesieni i szarej zimy. A terminy kwiecień-maj to pięknie kwitnąca południowa Portugalia. Skierowany on jest do osób z zamiłowaniem do jazdy po bezdrożach. Będziemy jeździć po terenach niezwykle pięknych, ale i górzystych a trasa w większości prowadzi drogami nieasfaltowymi. Przez południowo – zachodnie krańce Portugalii, a dokładnie regiony Alentejo i Algavre oraz wybrzeże Costa Vicentina poprowadzona została niesamowita Rota Vicentina – sieć około 400 km oznakowanych tras możliwych do pokonania pieszo, i co nas niezwykle cieszy – także na rowerze. Punktem odniesienia w trakcie naszej 12 – dniowej wycieczki  będzie jeden z trzech wyznaczonych tutaj szlaków: tzw. Trasa Historyczna (Caminho Histórico), którą od niepamiętnych czasów przemierzali tutejsi mieszkańcy, pielgrzymi oraz podróżnicy. Wystartujemy z Grandoli i udamy się na południe, przez portugalskie wsie i miasteczka, niekończące się pola dzikich kwiatów, oraz piękne plaże i poszarpane, strome zbocza klifów. Podążając oznaczoną drewnianymi słupkami z charakterystycznymi biało – czerwonymi znakami trasą dotrzemy aż na sam koniec średniowiecznego świata, czyli na Przylądek Świętego Wincentego.

Sao Teotonio Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa Rota Vicentina Portugalia 

1. DZIEŃ Wyjazd z kraju . Przejazd nocny przez Niemcy.
2. DZIEŃ Przejazd przez Niemcy – Francja .Obiadokolacja i nocleg tranzytowy na terenie  Niemiec lub Francji.
3. DZIEŃ Śniadanie. Całodzienny przejazd przez Francję, Przekroczenie granicy francusko-hiszpańskiej  Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
4. DZIEŃ Grandola – Santiago do Cacem – Cercal / 71 km / 660 metrów przewyższenia
Po śniadaniu udamy się do Grandoli, skąd rozpoczniemy nasza portugalską eskapadę. Już pierwsze kilometry tego dnia pozwolą nam odkryć piękno tamtejszego krajobrazu zdominowanego przez lasy drzew korkowych. Na właściwym szlaku Rota Vicentiny znajdziemy się po przejechaniu ok. 30 km, w Santiago do Cacem. Po drodze mijać będziemy także gaje oliwne, sady, ogrody oraz liczne wychodnie skał. Dalej trasa prowadzić nas będzie wzdłuż jeziora Campilhas i dalej do Cercal, gdzie będzie nasz drugi nocleg.
5. DZIEŃ Cercal – Odemira – Sao Teotonio / 52 km / 630 m przewyższenia
Następnego dnia wystartujemy z Cercal , skąd aż po St Luis ciągnie się najbardziej górzysty fragment szlaku historycznego. Będzie on dość wymagający fizycznie, również dlatego iż prowadzić będzie po trudnym, nierównym terenie. Nagrodą będzie roztaczający się ze wzgórz widok na ocean. Za St Luis teren staje się łagodniejszy, obfitujący w liczne strumienie, potoki oraz pola i lasy. W godzinach popołudniowych dotrzemy do Sao Teotonio, które będzie nasza bazą wypadową przez kolejne 3 dni.
6. DZIEŃ Sao Teotonio – Almograve –  Zambujeira do Mar – Sao Teotonio/ 56 km / 510 m przewyższeń
Tego dnia wyruszamy na kolejne spotkanie z oceanem. Trasa prowadzić fragmentem  szlaku cyrkulacyjnego wzdłuż wydm okolic Almograve a następnie piękną trasą wzdłuż wybrzeża. Przez Zambujeira do Mar wrócimy do naszej bazy noclegowej.
7. DZIEŃ  Sao Teotono –  Vale de Telha/ 50 km / 550 m przewyższenia
W godzinach porannych opuścimy Sao Teotonio i udamy się na południe w dalszą drogę szlakiem historycznym. Na trasie tego dnia znajdą się miejscowości takie jak: Sao Miguel, Odexide oraz Aljezur. Minąwszy Odexide wkroczymy na tereny  regionu Algarve. Tego dnia ponownie dotrzemy nad ocean, a dokładnie do miejscowości Arrifana. Na tamtejszej plaży w kształcie muszli znajduje się niesamowita formacja skalna – Pedra da Agulha – wysoka skała w kształcie igły, symbol południowo-zachodniego wybrzeża.
8. DZIEŃ Vale de Telha –  Cabo de Sao Vicente – Sagres / 66 km / 660 m
Ostatni odcinek szlaku Rota Vicentina biegnie przez teren Parku Naturalnego Alentejano i Costa Vicentina. Dłuższy postój i pamiątkowe zdjęcie zrobimy przy latarni morskiej na Przylądku św Wincentego, w średniowieczu uznawanym za koniec znanego Europejczykom świata. Nasz przedostatni nocleg spędzimy w położonym 6 km dalej Sagres.
9. DZIEŃ Sagres – Lagos / 42 km / 440 m przewyższenia
Szum fal i widoki pięknych plaż otoczonych skałami towarzyszyć nam będą ostatniego dnia naszej przygodowej wyprawy. Pokonamy liczącą ok. 42 km trasę do Lagos położonego nad jedną z największych zatok Algarve – Baia de Lagos.
10. DZIEŃ Śniadanie. Wyjazd w kierunku Francji.
Całodzienny odpoczynek nad morzem. Wieczorem wyjazd do Francji. Przejazd nocny.
11. DZIEŃ Przyjazd przez terytorium Francji.Obiadokolacja i nocleg na terenie Francji lub  Niemiec.
12. DZIEŃ Przyjazd do kraju i miejsca zbiórki. .

Uwaga !

Możemy lecieć samolotem do Lizbony dla wygodnych  i skrócić sobie dni  wycieczki rowerowej  powrócić samolotem . Wyjazdy zaplanowaliśmy na okres listopad – maj, tak aby wykorzystać okres słabej, polskiej późnej jesieni i szarej zimy. A terminy kwiecień-maj to pięknie kwitnąca południowa Portugalia. Skierowany on jest do osób z zamiłowaniem do jazdy po bezdrożach. Będziemy jeździć po terenach niezwykle pięknych, ale i górzystych a trasa w większości prowadzi drogami nieasfaltowymi. Cena za 9 dni 3 290 PLN + koszt biletu lotniczego

ŚWIADCZENIA :
transport  9 osobowym, klimatyzowanym minibusem wraz z bagażnikem  na  rowery lub przyczepka rowerowa ( 7 osób +1 kierowca + 1 przewodnik rowerowy ), bus lub autokar ,zakwaterowanie w Hotelach *** ze śniadaniem i obiadokolacją lub pole namiotowe camping   opiekę przewodnika rowerowego, który pilotuje całą trasę, służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym, sprawuje opiekę nad uczestnikami, ubezpieczenie KL i NNW.

DODATKOWO PŁATNE :
wyżywienia (obiadokolacji), ew. opłat dodatkowych Biletu lotniczego pasażera i roweru , bilety na pociąg
Transfer z lotniska w Lizbonie w dniu  w godzinach popołudniowych

Transfer powrotny na lotnisko w Lizbonie 
Dojazd do Lizbony we własnym zakresie lub naszym minibusem wraz z rowerami  Koszt biletu lotniczego liniami rejsowymi wynosi zazwyczaj od 700-800 zł wzwyż. W przypadku połączeń do Lizbony oferty przewoźników rejsowych są często na tym samym poziomie lub niższym od tanich linii. Oferujemy bezpłatną pomoc przy wyszukaniu najkorzystniejszych ofert przelotu.
Kurs surfingu ( 2 x 1,5-godzinne szkolenie z instruktorem, sprzęt, strój) – dla chętnych to dodatkowy koszt – 45 EUR
składka w wysokości 10 PLN, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY (TFG).

Campingi/namioty
2250 zł
Pensjonaty/hotele
4900

Sao Teotonio Wycieczka rowerowa

Sao Teotonio Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa Rota Vicentina Portugalia 

Jaki rower i jak go przygotować?
W trakcie tej wyprawy najlepiej spisze się rower górski lub trekkingowy. Rowery zabieramy ze sobą,  Oczywiście sami będziemy służyć tzw. pomocą doraźną przy  rozkładaniu roweru.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY, oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Podczas tego wypadu wszystko wozimy ze sobą na plecach. Więc szczególnie musimy wziąć sobie do serca minimalizm  zabieramy ze sobą śpiwory i karimaty. Zabieramy tylko najbardziej potrzebne rzeczy.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jak do każdego wyjazdu rowerowego należy się przygotować kondycyjnie. Oczywiście można pojechać z tzw. marszu, tylko trzeba mieć świadomość, że będzie bolało. No i pamiętajmy, że jest to wyjazd grupowy i warto nie odstawać od grupy. Oczywiście nigdy nikogo nie zostawiamy na pastwę losu. Zawsze zachęcamy do trenowania przed wyjazdami. Zerknij na dzienne dystanse, popatrz jakie pokonujemy przewyższenia i spróbuj pokonywać takie dystanse u siebie, szukaj górek i trenuj, a na pewno będzie świetnie. Mamy zaplanowane trasy na 6 dni jazdy. W sumie daje nam to ok. 380 km i sumę przewyższeń rzędu 3500. metrów.

Czy dasz sobie radę? Jaki musisz mieć rower?
Tak jak było wspomniane wcześniej, wyjazd jest kierowany do rowerzystów wszechstronnych, dobrze czujących się w trudnym, zróżnicowanym terenie. Jego trudność polega na przewyższeniach i podjazdach oraz zmiennej nawierzchni. W naszej opinii każdy, kto jeździ na rowerze i nie boi się podjazdów powinien sobie poradzić podczas tego wyjazdu. Zalecamy zabrać na wyjazd rower górski bądź trekkingowy.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasy naszych wycieczek są poprowadzone po różnorodnej nawierzchni – czeka nas jazda po szutrach, żwirach, piaskach, ale również po nawierzchni utwardzanej.

Gdzie śpimy?
W przypadku tych wyjazdów noclegi są zaplanowane w 4 miastach: Lizbona, Cercal, Sao Teotonio, Vale del Telha, Sagres oraz w Lagos w pensjonatach , kwaterach prywatnych apartamentach oraz w Hotelach  W cenie wyjazdu znajdują się śniadania i nie kiedy obiadokolacje.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie (oprócz śniadań) jest we własnym zakresie. Będziemy się zatrzymywać w pobliskich restauracjach, aby zasmakować lokalnej żywności. Jedzenie nie jest bardzo drogie. Płacimy w euro.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Na terenie Hiszpanii wystarczająca jest karta EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Dodatkowo jednak ubezpieczamy wszystkich uczestników wyjazdu. Ubezpieczenie w przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro.

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7- 8  osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask -jeśli nie jeździsz w kasku, to napiszesz odpowiednie oświadczenie, oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten tydzień swobodnie powinno wystarczyć 150 euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wycieczki rowerowej nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Sao Teotonio Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa Rota Vicentina Portugalia 

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

Sao Teotonio Wycieczka rowerowa Sao Teotonio Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa Rota Vicentina Portugalia

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży VARIUSTUR koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Sao Teotonio Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa Rota Vicentina Portugalia 

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.