Wycieczka rowerowa Rumunia 12 DNI

/Wycieczka rowerowa Rumunia 12 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Rumunia 12 DNI

2018-06-11T12:43:49+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna, Wycieczki dla seniorów
Kierunek wyjazdu: Rumunia
Transport: Autokar
Ilość dni: 12 DNI

Siedmiogród, znany bardziej jako Transylwania jest geograficznym i kulturowym centrum Rumunii. Kojarzy nam się głównie z legendarną postacią krwiożerczego Draculi. Ale nie tylko miejsca mniej lub bardziej związane z Draculą sprawiają, że Transylwania cieszy się tak wielką popularnością wśród przyjezdnych. Region słynie ze wspaniałych średniowiecznych miast, pomiędzy którymi rozsiane są warowne kościoły i chłopskie zamki wprawiające w zachwyt niezwykłą architekturą.
Powracamy do starej nieco dłuższej wersji wycieczki przedłużonej o Braszów i Bran. Transylwania powszechnie uważana jest za najpiękniejszą krainę Rumunii. Sławy dodaje jej legendarna postać Drakuli (którego zamek odwiedzimy). Piękne górskie krajobrazy Karpat, średniowieczne miasteczka, charakterystyczne drewniane kościółki oraz otwarci i życzliwi ludzie będą nam towarzyszyć podczas całej wycieczki.Transylwania sprawia wrażenie wciąż nie do końca odkrytej i nieco tajemniczej krainy. Niejednokrotnie odniesiemy wrażenie, że podróżujemy po miejscu, w którym czas się zatrzymał. Podejmiemy również próbę rowerowego przejazdu (dla chętnych) najwyżej położoną rumuńską drogą – malowniczą trasą Transfagarasan – przecinającą góry Fagaras.W Rumunii znajdują się dwie szosy, które stały się legendą wśród rowerzystów. Są to trasa Transfogaraska z przełęczą Balea na wysokości 2042m n.p.m. i trasa Transalpina z przełęczą Urdele na wysokości 2145m n.p.m. Prowadzą one z północy na południe lub, jak ktoś woli z południa na północ przez najwyższe pasma rumuńskich Karpat. Na naszej wyprawie pokonamy je obie. Przejedziemy 365km a suma podjazdów wyniesie ponad 8tys. metrów. Dlatego zapraszamy Was do przeżycia prawdziwej, górskiej przygody dla wytrawnych rowerzystów. Obie szosy przyciągają przede wszystkim imponującymi serpentynami. Surowa przyroda fascynuje, ale trzeba być ostrożnym i pamiętać, że rumuńskie Karpaty do dom licznej populacji niedźwiedzi brunatnych. Na trasie można spotkać wiele narodowości oraz zasmakować ciągłego dopingowania w postaci okrzyków „dawaj, dawaj” dających się słyszeć z przejeżdżających obok samochodów czy motocykli. Trasa, którą dla Was przygotowaliśmy zagłębia się między skały, przedziera się przez ich wnętrze i wydawałoby się, że bez końca faluje po zboczach otaczających gór. Czekają na Was strome podjazdy na bezkresne grzbiety oraz długie zjazdy w głębokie doliny.  Droga Transfogaraska została zbudowana w latach 1970–1974 za czasów Nicolae Ceaușescu. Początkowo miała znaczenie militarne. Podczas jej budowy wykorzystano miliardowe sumy pieniędzy i 6 milionów kilogramów dynamitu. 40 budujących ją żołnierzy straciło życie.

Wycieczka rowerowa Rumunii

Rumunii Wycieczka rowerowa

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki  w godzinach do ustalenia . Nocny przejazd przez Słowację i Węgry.
2. DZIEŃ
Rankiem docieramy do Rumunii. Na pierwszy nocleg zatrzymamy się w wiosce Rimetea. Jest tu wszystko czego można zapragnąć: wspaniała przyroda ze skałami i gęstym lasem, piękna architektura, z pieczołowicie odrestaurowanym, oryginalnym układem zabudowy wsi, oraz bogata tradycja. Na dodatek okolica słynie z produkcji wspaniałych win.
3. DZIEŃ
Rimetea – Alba Iulia

Rozpoczynamy rowerową wędrówkę. Na początek przejazd przepięknym wąwozem do miasteczka Aiud, gdzie odwiedzimy pierwszy z warownych kościołów na naszej trasie, które są nieodłącznym pejzażem architektonicznym Siedmiogrodu. Następnie wzdłuż malowniczej doliny rzeki Geoagiu mijając wioski w których czas jakby dawno się zatrzymał dotrzemy do Avrigu. Sennej prowincjonalnej miejscowości. Etap zakończymy w dawnej stolicy Siedmiogrodu Alba Iulii.
4. DZIEŃ
Rankiem udamy się na zwiedzanie Alba Iulji. Znajduje się tutaj najlepiej w Europie zachowana twierdza z pięknymi reprezentacyjnymi bramami, katedrą rzymsko-katolicką, Soborem Koronacyjnym i wieloma innymi cennymi zabudowaniami. Odwiedzimy też miejscowe targowisko, na którym dobrze można zapoznać się z rumuńskim folklorem.Dzisiejszy etap rowerowy charakteryzuje się pięknymi widokami i jeszcze piękniejszymi wioskami. Zajrzymy m.in. do Clanic. Tutejsza twierdza, która jest niepowtarzalną kombinacją feudalnej siedziby i zamku chłopskiego z XIII wieku, jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Garbowej znajduje się kolejny na naszej trasie wspaniały warowny kościół, a okolice Sibiela to już typowo pasterskie regiony z nieodłącznym widokiem owiec i ich pasterzy.
5. DZIEŃ
Na dwa noclegi zatrzymamy się w Sibiel – wiosce, która w komunistycznych czasach pełniła rolę oficjalnej „cepeliady”. Odwiedzali ją ważni goście, aby zakosztować rumuńskiej swojskości i gościnności. Znajduje się tu ciekawe muzeum ikon malowanych na szkle. Dzisiejszy dzień przeznaczymy na wycieczkę do Sybina, chlubiącego się wspaniałą historią i zabytkami, do którego większość turystów przybywa ze względu na niepowtarzalny klimat świetnie zachowanej starówki podjedziemy do jednego z najpiękniejszych skansenów budownictwa ludowego w Europie.
6. DZIEŃ
Dziś odwiedzimy perłę Transylwanii romański kościółek w Cisnadioara. Zajrzymy też na targ owocowy w Cisandie, gdzie zakupić można wspaniałe arbuzy, melony i winogrona. Na nocleg zatrzymamy się w pięknie położonej u stóp gór Fagarskich wiosce Talmacel.
7. DZIEŃ
Wyruszamy na Siedmiogrodzki Szlak Kościołów Warownych. Niemalże w każdej mijanej wiosce spotykać będziemy otoczone murami obronnymi kościoły, a kilka z nich zalicza się do siedmiogrodzkich perełek zarówno ze względu na wiek jak i architekturę. Nie bez powodu wpisano je na listę UNESCO. Zajrzymy m.in. do Biertanu, gdzie zwiedzimy najbardziej okazały z kościołów warownych, który już bardziej przypomina zamek niż kościół. Etap zakończymy w Sighisoarze. To niezwykłe miasto stanowi największą na świecie zamieszkałą cytadelę. Otoczona murami i zdominowana przez charakterystyczną wieżę zegarową starówka bywa nazywana rumuńskim Carcassonne, ale częściej po prostu Perłą Transylwanii. W jednej z tutejszych kamienic urodził się tytułowy bohater naszej wycieczki- Dracula.
8. DZIEŃ
Cały dzisiejszy etap prowadzić będzie przez obszar przywodzący na myśl Saksonię: wioski z czerwonymi dachami regularnie rozmieszczonych i podobnych do siebie domów wspaniale wpisują się w krajobraz łagodnych wzniesień porośniętych krzewami winorośli. Etap zakończymy w Viscri, przez wielu uważaną za najpiękniejszą miejscowość w Rumunii. Wszystkie zabudowania i fantastyczny kościół znajdują się pod ochroną UNESCO. Viscri zachwyciło m.in. księcia Walii Karola, który jest jednym z dobrodziejów renowacji.
9. DZIEŃ
Najdłuższy etap wycieczki. Najpierw udamy się do Rupei, gdzie podziwiać można ruiny jednego z najpiękniejszych zamków Transylwanii. Zobaczymy też najlepiej zachowany warowny kościół w Prejmer. Cały czas towarzyszyć nam będą piękne krajobrazy i wioski. Na wieczór dotrzemy do Braszowa. Trochę dziwnie można się poczuć w tej metropolii po kilku dniach spędzonych na rumuńskiej prowincji. Miasto jednak godne jest zobaczenia.
10. DZIEŃ
Ranek spędzimy jeszcze w przepięknym Braszowie. To miejsce wręcz kultowe dla turystów z całego świata, którzy interesują się środkowo-wschodnią Europą. Oczarowuje ono wyjątkową atmosferą – rewelacyjnie zachowana starówka, mnóstwo świetnych restauracji i pubów, przyjemne kawiarnie na rynku w sąsiedztwie ratusza i słynnego Czarnego Kościoła sprawiają, że nie chce się stąd wyjeżdżać.Stąd udamy się do Branu gdzie znajduje się wspaniały zamek rodowy hrabiego Draculi. Tutaj przy rumuńskim winie i wspanialej rakiji świętować będziemy zakończenie wycieczki.
11. DZIEŃ
Wyjazd w drogę powrotną.
12. DZIEŃ
Przyjazd do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
Noclegi w pensjonatach , kwaterach agroturystycznych, Hotelach  wyżywienie śniadania i obiadokolacja
Nocleg na polu namiotowym campingu

Przejazd  minibusem
Transport bagaży na trasie oraz transport minibusem
opieka przewodnika rowerowego
Ubezpieczenie

DODATKOWO PŁATNE:
wyżywienia (obiadokolacji),bilety wstępu , opieka lokalnego przewodnika ,  ew. opłat dodatkowych Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN

Wycieczka rowerowa Rumunii

 Rumunii Wycieczka rowerowa

Campingi/namioty
2490
Pensjonaty/hotele
3890

Jaki rower i jak go przygotować?
Trasę wycieczki przez Rumunię polecamy przejechać rowerem górskim lub trekkingowym.  Trasa poprowadzona jest drogami utwardzonymi, publicznymi, jednak dość nierównymi. Szerokość opon zalecana przez nas to 2.0 cala.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy lub zaopatrz się w mały plecak, żeby spakować rzeczy na dzień podróży.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Podczas wycieczki grupie towarzyszy samochód zabezpieczający, który przewozi nasze bagaże. Na dzień jazdy na rowerze należy mieć mały plecaczek, do którego będzie można schować najbardziej potrzebne rzeczy. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus rower.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli chodzi o ten wyjazd, to przygotowanie kondycyjne jest tutaj bardzo wskazane. Przed wycieczką należy dużo jeździć na rowerze, zwłaszcza po terenie pagórkowatym, a także górzystym. Suma przewyższeń podczas wyjazdu to 5400 metrów a dystans pokonany w ciągu 6 dni wynosi 480 km. Trasy dzienne liczą sporo, bo po ok. 80 km i głównie po terenie górzystym. Trzeba pamiętać, że Maramuresz i Bukowina leżą na terenie Karpat Wschodnich. Jeśli ktoś jeździ po  polskich Beskidach, nie powinien mieć większych problemów z pokonaniem trasy. Bus będący na trasie, daje możliwość że jeśli będziesz mieć słabszy dzień możesz do niego wsiąść. Przed tym wyjazdem zachęcamy do wzięcia udziału w wyprawie Dookoła Tatr, która jest idealnym przygotowaniem do trasy przez północną Rumunię.

Jak jedziemy do Rumunii, co z busem na miejscu?
Na wycieczkę jedziemy minibusami 9 osobowymi , busem lub autokarem. Zabieramy uczestników jedziedzemy. Zabranie z innych miejsc jest do dogrania w przypadku większej liczby osób za dodatkową opłatą

Elbląg  – w cenie wyjazdu

Trójmiasto, Olsztyn , Katowice , Kraków ,Poznań , Wrocław , Opole , Kielce , Łódź , Warszawa, Przemyśl, Lublin, Białystok za dodatkową opłatą

możliwy jest start wycieczki z tych miast pod warunkiem uzbierania się min. 3-4 osób na danej trasie. Usługa jest dodatkowo płatna w zależności od miejsca i liczby osób. Szacunkowy koszt to 200 – 400 zł / os. Więcej szczegółów będzie znane bliżej wycieczki, jak będą znane miejsca zamieszkania uczestników wyjazdu.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasa poprowadzona jest po nawierzchni utwardzanej, głównie asfaltowej, ale dość nierównej. Jedynie czwartego dnia czeka nas pokonanie kilkudziesięcio kilometrowego odcinka terenowego.

Gdzie śpimy?
Nocujemy w pensjonatach w pokojach 2 – 3 os. ze śniadaniem, hotel lub pole namiotowe camping

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Śniadania mamy w cenie pobytu w pensjonacie i hotelach. Dodatkowe wyżywienie we własnym zakresie. Proponujemy, aby przygotowywać posiłki wspólnie w miejscach noclegowych, zwłaszcza tam, gdzie jest taka możliwość. W innych przypadkach stołujemy się w restauracjach. Sklepy mijane po drodze są otwarte i można w nich robić zakupy. Ceny są bardzo podobne jak w Polsce. Płacimy w rumuńskich lejach.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Rumunia jest w UE. Warto mieć ze sobą kartę EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro.

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć .

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym. Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka rowerowa Rumunii

 Rumunii Wycieczka rowerowa

 

 

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.