Wycieczka Rowerowa Saksonia Polska – Czechy- Niemcy 8 Dni

/Wycieczka Rowerowa Saksonia Polska – Czechy- Niemcy 8 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa Saksonia Polska – Czechy- Niemcy 8 Dni

2018-06-05T11:44:45+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna
Kierunek wyjazdu: Czechy, Niemcy, Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 8 DNI

Wycieczka Rowerowa Saksonia Polska – Czechy- Niemcy
To idealna wycieczka dla osób zaczynających swoją przygodę z rowerem jak również dla wszystkich, którzy cenią sobie  ścieżki rowerowe z prawdziwego zdarzenia, możliwość podziwiania pięknych widoków, obcowania z naturą ale też zwiedzania miast, miasteczek z innych osobliwości.
Trasa przebiega przez  obszar trzech krajów. Zaczniemy w Polsce gdzie zobaczymy niezwykłe kolorowe jeziorka Łuku Mużakowskiego, powstałe na terenie dawnych kopalni a następnie  przejedziemy do Niemiec gdzie, po odwiedzeniu Parku Mużakowskiego, będziemy podążać  wzdłuż  granicy wyznaczonej przez Nysę Łużycką  na południe. Na naszej drodze interesujące miasta Gorlitz i Zittau oraz niewielkie miasteczka zamieszkałe prze Serbów Łużyckich do dziś używających odrębnego języka. W Czechach przemierzymy wzniesienia Czeskiej Szwajcarii ( podjazd pokonamy busem ) a następnie pojedziemy wzdłuż Łaby trasą  uważaną za jedną z najciekawszych w Europie. Po drodze niezwykłe formacje Skalne Saskiej Szwajcarii, piękne miasta m.in. Drezno, malownicze krajobrazy i winnice. Gorlitz Wycieczka rowerowa

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki  przyjazd do Łęknicy Zakwaterowanie. Łuk Mużakowa -10km Na początek proponujemy popołudniową wycieczkę do polskiej części  geoparku- Łuk Mużakowa, powstałego  na terenie dawnej kopalni węgla brunatnego. Tereny, które niegdyś uległy znacznej degradacji  a potem  zostały rekultywowane dzisiaj zachwycają osobliwościami gdzie indzie nie spotykanymi. Należą do nich np. kolorowe bursztynowe i turkusowe jeziorka antropogeniczne. obiadokolacja  –  integracja
2. DZIEŃ
Łęknica-Przewóz  40km
Dzisiaj dzień parków i ogrodów. Wyruszamy w kierunku Parku Mużakowskiego , będącego jednym z najrozleglejszych historycznych założeń parkowych w Europie. Jest on podzielony  asymetrycznie rzeką Nysą pomiędzy niemiecki Bad Muskau (Saksonia) i polską Łęknicę (woj. lubuskie). Po niemieckiej stronie znajduje się centralna część założenia z głównymi budynkami i  ogrodami, po polskiej zaś rozległy naturalistyczny park (ok. 500 ha). Obie części łączą dwa mosty parkowe. W 2004 r. Park Mużakowski został uznany za dobro Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie wstąpimy do urokliwego Bad Muskau a potem pojedziemy do Parku Rododendronów w Kromlau, niezwykłego  ogrodu, gdzie architektura wspaniale współgra z bujną roślinnością. W drugie części dnia ruszymy na południe ścieżką rowerową wzdłuz Nysy Łużyckiej po stronie niemieckiej.
3. DZIEŃ
Przewóz-Gorlitz 45km
Trasa w całości prowadzi wygodną ścieżka  rowerową wzdłuż Nysy Łużyckiej –wśród nieco nostalgicznych, nadrzecznych krajobrazów.  Po drodze będziemy mijać wsie i miasteczka zamieszkałe przez Serbów Łużyckich, do dziś kultywujących swoje zwyczaje i używających odrębnego języka. Kolejny interesujący park, słynący z kwitnących krzewów oraz okazałych dębów odwiedzimy w Rothenburgu. Popołudnie poświęcimy na zwiedzanie Gorlitz, z niezliczoną ilością zabytków i niezniszczoną w czasie II wojny światowej starówką.
4. DZIEŃ
Gorlitz-Zittau 40km
Dzisiaj na naszej trasie, jeśli tylko pogoda pozwoli, będzie możliwość plażowania oraz kąpieli w dobrze zagospodarowanym jeziorze Bersdorfer See. W dalszej części dnia zwiedzimy klasztor Marienthal w miejscowości  Ostritz, z kolejnym interesującym ogrodem. Na koniec Zittau /Żytawa – miasto trójstyku  granic słynne m.in z Zasłon Wielkopostnych.
5. DZIEŃ
Zittau -Jetrichowice 30 km
Dzisiaj  zmieni się krajobraz  naszej wyprawy, pozostawimy za sobą nadrzeczną ścieżkę i udamy się w, położone na terenie Czech, Góry Łużyckie. Pierwszy odcinek pokonamy busem, po to by w dalszej części cieszyć się przyjemnym zjazdem (chętni mogą pokonać ten odcinek na rowerach). Będzie też do pokonania kilka łagodnych pagórków. Jazdę umilą nam przepiękne widoki. Kończymy etap w Jetrichowicach, będących bramą Czeskiej Szwajcarii. W drugiej połowie dnia proponujemy wycieczkę pieszą, ukazującą jej uroki.
6. DZIEŃ
Jetrichowice- Rathen 40km
Wjeżdżamy w bajkowy świat Szwajcarii Czeskiej, obfitujący w niesamowite formacje skalne, głębokie wąwozy i parowy. Odwiedzimy Pravicką Bramę, najdłuższy most Skalny w Europie, będący symbolem tego regionu. Następnie, po przekroczeniu granicy czesko- niemieckiej dołączymy do ścieżki rowerowej wzdłuż Łaby , przemierzającej Szwajcarię, tym razem Saską.  Zatrzymamy się w kurorcie  Bad Schandau a następnie zwiedzimy twierdzę Koningstein. Zakończymy dzień w miejscowości uzdrowiskowej Rathen.
7 DZIEŃ
Rathen-Drezno 40km
Dzisiaj mamy w planie największą atrakcję Saskiej Szwajcarii czyli Bastei – niezwykłą formację skalną i rozciągające się stąd widoki na okolicę. Żeby uprzedzić tłumy turystów, oblegających to miejsce przyjedziemy tu przed śniadaniem, co pozwoli nam w pełni  je docenić. W dalszej części dnia komfortowa jazda ścieżką rowerową wzdłuż Łaby. Po drodze odwiedzimy Pirnę, z jej urokliwą starówką a ukoronowaniem dnia i całego wyjazdu będzie zwiedzanie Drezna, uważanego za najpiękniejsze miasto w Niemczech, zwanego też perłą Baroku lub Florencją Północy . Czy zasługuje na te miana sprawdzimy sami. W godzinach popułudniowych  transfer do Łęknicy.
8. DZIEŃ
Po śniadaniu powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach , hotelach lub w namiotach na campingach
śniadania i obiadokolacje
opiekę  pilota – przewodnika rowerowego
asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
przewóz bagaży na trasie  transport  minibusem wraz z przyczepką do przewozu rowerów

DODATKOWO PŁATNE:
posiłku w trakcie dnia
biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji
ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 250 zł/osoby, roweru ze wspomaganiem elektrycznym – 450 zł

Wycieczka Rowerowa Saksonia Polska – Czechy- Niemcy

UWAGA!
Koncepcja wycieczki rowerowej  zakłada codzienne przemieszczanie się na rowerach na odcinkach rzędu 50 – 60 km w asyście busa technicznego, który w razie awarii, przemęczenia etc. służy pomocą. Samochód techniczny wiezie również nasze bagaże – podróżujemy na rowerach wyłącznie z podręcznym bagażem dziennym umieszczonym w zależności od preferencji: w sakwie, torebce lub koszyku na kierownicy, małym plecaku itp. Czas dziennej wycieczki to zazwyczaj od 9.00 do 18.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 50% z tych 9 godzin. Pozostałe to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli w jeziorze/morzu, posiłki. Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące. To idealna wycieczka rowerowa  dla osób zaczynających swoją przygodę z rowerem jak również dla wszystkich, którzy cenią sobie  ścieżki rowerowe z prawdziwego zdarzenia, możliwość podziwiania pięknych widoków, obcowania z naturą ale też zwiedzania miast, miasteczek z innych osobliwości.
wyżywienia (obiadokolacji), ew. biletów wstępu do zwiedzanych miejsc; opłaty klimatycznej – płatnej na miejscu przez uczestników wycieczki (ok. 2.5 euro za dzień) , składka TFG
Wycieczka rowerowa Saksonia

Gorlitz Wycieczka rowerowa

Campingi/namioty
2290 zł
Pensjonaty/hotele
4335

  Wycieczka Rowerowa Saksonia Polska – Czechy- Niemcy

Jaki rower i jak go przygotować?
Trasę wycieczki po Saksonia można pokonać na rowerze: górskim, trekkingowym, krosowym. Trasa poprowadzona jest głównie drogami ubitymi, asfaltowymi, w dużo mniejszym stopniu po drogach nieutwardzanych, szutrowych.
Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy lub zaopatrz się w mały plecak, żeby spakować rzeczy na dzień podróży.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia. Krem z dużym filtrem. Strój kąpielowy, małego jaśka.

Jak się spakować?
Podczas wyprawy towarzyszy Wam samochód zabezpieczający. Jeśli chodzi o spakowanie swoich rzeczy to polecamy torbę podróżną lub plecak. Podczas jazdy na rowerze bagaże wiezie samochód. Ty musisz zabrać małą sakwę, żeby spakować rzeczy na dzień podróży lub mały plecak. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus rower.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jest to wyjazd skierowany do rowerzystów wszechstronnych. Dwa pierwsze dni dni nad toskańskim wybrzeżem to jazda praktycznie po terenie płaskim, pozostałe trasy prowadzą po terenie mocno pofałdowanym, Jeśli boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów jest sporo. Dzienne dystanse wynoszą od 65 do 92 km. Całkowity dystans to ok. 450 km a suma przewyższeń jest na poziomie 4900 metrów. Ale nawet jeśli nie będziesz już dawać rady na podjazdach, możesz poprowadzić rower. Poczekamy. Jeśli będziesz potrzebował odpocząć, to wsiądziesz do busa. Warto spróbować, bo trasa jest jedną z najpiękniejszych. Jednak pamiętaj, że trasa przejazdu jest wymagająca. Mogą boleć nogi, tyłek i mięśnie. Najkrótszy dzień to 63 km a najdłuższy to 92 km. Na wyprawę można pojechać każdym rowerem. Górskim, trekkingowym, crossowym. Najważniejsze żeby był sprawny technicznie. Jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70-100 km dziennie.

Jak przygotować rower do spakowania?
Rowery przewozimy w przyczepce. Prosimy o odkręcenie z roweru takich elementów jak: błotniki, pedała, oświetlenie, licznik, mapownik, wszelkiego rodzaju elementy, które mogą się uszkodzić podczas transportu. W przypadku ich pozostawienie, nie odpowiadamy za uszkodzenia roweru oraz tych urządzeń.

Jak dojedziemy na miejsce, skąd rusza bus?
Podczas tej wycieczki  jedziemy z Polski do Czech, Niemiec  busem z przyczepką, do której schowamy rowery. Nasze miejsce startu to Elbląg / Trójmiasto. Jeśli uzbiera się wystarczająca liczba chętnych osób, to uruchomimy połączenie z innych miast w Polsce. Taka opcja jest dodatkowo płatna i na zapytanie.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Podczas wycieczki będziemy jeździć głównie drogami asfaltowymi, ubitymi, w dużo mniejszym stopniu drogami  szutrowymi, poprowadzonymi wzdłuż winnic i pól.

Gdzie śpimy?
Nocujemy w  śpimy w pensjonatach w pokojach 2-3 os lub na polu namiotowym cmpingu

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
W cenę noclegu wliczone jest śniadanie, pozostałe wyżywienie we własnym zakresie. Będziemy zatrzymywać się w znajdujących się na trasie restauracjach oraz knajpkach i próbować lokalnych specjałów.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Włochy są w UE. Warto mieć ze sobą kartę EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7- 10  osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY),oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 200 euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym. Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Wycieczka Rowerowa Saksonia Polska – Czechy- Niemcy

Gorlitz Wycieczka rowerowa

UWAGA!
Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie  Usługa jest dodatkowo płatna w zależności od miejsca i liczby osób. Szacunkowy koszt to 150 – 300 zł / os. Więcej szczegółów będzie znane bliżej wycieczki, jak będą znane miejsca zamieszkania uczestników wyjazdu

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.
Wycieczka Rowerowa Saksonia Polska – Czechy- Niemcy

Gorlitz Wycieczka rowerowa

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.