Wycieczka Rowerowa ŚLADAMI KRZYŻAKÓW

/Wycieczka Rowerowa ŚLADAMI KRZYŻAKÓW
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa ŚLADAMI KRZYŻAKÓW

2019-04-05T12:30:40+00:00
Ilość dni: 7 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Ostróda Wycieczka Rowerowa busem 7 osób +  1 przewodnik rowerowy + 1 kierowca = 9 osób

Ostróda Wycieczka Rowerowa busem 7 osób + 1 przewodnik rowerowy + 1 kierowca = 9 osób

Wycieczka Rowerowa  busem  7 osób + 1 przewodnik rowerowy + 1 kierowca = 9 osób  ŚLADAMI KRZYŻAKÓW

Wycieczka Rowerowa ŚLADAMI KRZYŻAKÓW
Szlak zamków krzyżackich położony jest na terenie  malowniczych terenów Pojezierza Iławskiego. Czerwień  architektury średniowiecznych zamków wspaniale koresponduje z zielenią pól, lasów i łąk, a także z błękitem otaczających wód.Pojezierze Iławskie to teren o powierzchni 4230km2 obfitujący w liczne jeziora rynnowe pochodzenia polodowcowego. Pojezierze  Iławskiego ograniczone jest od zachodu doliną Wisły, od północy z Pobrzeżem Gdańskim, od wschodu z Pojezierzem Mazurskim i od strony południowej z Pojezierzem Chełmińsko-Dobrzyńskim.   To właśnie tutaj znajduje się najdłuższe jezioro w Polsce Jeziorak. Różnorodność krajobrazu oraz bogactwo fauny i flory przyciąga turystów w dziewicze tereny . Rejon przepełniony jest licznymi budowlami z okresu średniowiecza: zamkami, kościołami oraz pałacami i dworami. Tematem tygodniowej wycieczki są zamki , a przygotowana przez nas trasa zaplanowana w taki sposób, aby zwiedzając zamki przemieszczać się urokliwymi zakątkami  prowadzącymi w pobliżu licznych jezior,  rzek , przez pola, lasy i łąki,  ukazując nam urokliwe atrakcje regionu. Poruszać się będziemy drogami  możliwie wolnymi od ruchu samochodowego. . W trakcie wycieczki zaplanowany  jest również spływ kajakiem. W czasie wycieczki pokonamy około 300km

1. DZIEŃ  65 km rower
Wyjazd z miejsca zbiórki.Podstawienie busa z przyczepką przystosowaną do przewozu rowerów i bagażów. Przygodę naszą rozpoczynamy w Gdańsku.Wyruszamy na wspólna wyprawę. Kierujemy się w stronę Wyspy Sobieszewskiej i Ujścia Wisły. Tam promem przeprawimy się na drugi brzeg, tuż przy ujściu Wisły do Bałtyku.Obszar, przez który podróżujemy to Żuławy Wiślane. Przejeżdżamy przez Rezerwat – „Dolina Dolnej Wisły”. Ten bezleśny, płaski region został wydarty w przeszłości morzu, głównie za sprawą emigrantów holenderskich – mennonitów. Zabytki związane z nimi spotkamy wielokrotnie podczas wyprawy.Jadąc malowniczym szlakiem wzdłuż Wisły w godzinach popołudniowych dotrzemy do stolicy Państwa Krzyżackiego – Malborka. Kilkugodzinna wycieczka z lokalnym przewodnikiem pozwoli nam lepiej poznać sekrety zamku i doskonały systemem organizacji państwa zakonnego.Po zwiedzaniu przejedziemy w miejsce naszego pierwszego noclegu. Gdzie czekać będzie na nas wyborna kolacja.
2. DZIEŃ  30 km rower 35 km statek
Podróżując przez tereny zielonych, poprzecinanych kanałami Żuław około godziny 14 dotrzemy do niewielkiej miejscowości Małdyty. Stąd dalej podróżować będziemy statkiem po Kanale Elbląskim, którym dotrzemy aż do Ostródy. Wcześniej czekać nas będzie mnóstwo atrakcji m.in piknik w przepięknej scenerii.
Kanał Elbląski – Zbudowany w XIX wieku, zaprojektowany został przez holenderskiego inżyniera Jakoba Georga Steenke. Unikalna w skali światowej budowla został wzniesiona w celu łatwiejszego spławiania drewna z Prus ku Bałtykowi. Jednak wybudowana niedługo później równoległa do kanału linia kolejowa, odebrała mu znaczenie. Różnica poziomu wody pomiędzy Bałtykiem i odległą od niego o prawie 100km Ostródą, pokonywana jest za pomocom pięciu pochylnią oraz dwóch śluz. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie płynąc statkiem równocześnie poruszamy się po torach.
W samej Ostródzie najciekawszym obiektem jest zamek krzyżacki. Odbudowany ze zniszczeń wojennych dopiero w latach siedemdziesiątych. W okolicy Ostródy spędzimy nasz kolejny nocleg.
3. DZIEŃ  60 km rower
Z Ostródy wśród niezapomnianego krajobrazu, pełnego jezior i lasów dotrzemy do Olsztynka. Znajduje się tu jeden z najstarszych na ziemiach polskich skansenem budownictwa drewnianego. Ciekawostką jest fakt, że został przeniesiony w to miejsce w roku 1937 przez Niemców. Chciano w ten sposób zwiększyć atrakcyjność okolic Grunwaldu. W skansenie doskonale zachowane zostały zabytki regionów: Sambii, Mazur, Powiśla, Barcji oraz tak zwanej „Małej Litwy”. Naszym następnym przystankiem będą Pola Grunwaldu. Gdzie czekać będą rycerze gotowi do ostatecznego starcia z zakonem krzyżackim Walczącym wojskom towarzyszyć będą liczne atrakcje: rycerskie jadło i miód pitny, potyczki i rywalizacje zarówno piesze jak i z siodła a od wędrownych kramarzy zakupić będziemy mogli brakujący nam miecz czy topór, stale uważając by nasza sakiewka nie padła łupem obozowej ciury.
4. DZIEŃ  rower 40 km
Po śniadaniu udamy się rowerami na szlak dookoła Jeziora Mielno. Trasa jest bardzo łagodna, wiedzie drogami leśnymi. W godzinach popołudniowych wrócimy na Pole Grunwaldzkie gdzie będziemy świadkami największej bitwy średniowiecza. Czy po raz kolejny zastępy krzyżackie zostaną rozbite przez połączone siły polsko-litewskie?
5. DZIEŃ 65 km rower
Tego dnia podążymy rowerami dalej na Pojezierze Brodnickie. Udamy się do miejsce, gdzie dnia następnego zamienimy rowery na kajaki.
6. DZIEŃ 15 km kajak
Cały ten dzień spędzimy przemierzając przepiękne tereny Pojezierza Brodnickiego dla odmiany za pomocą kajaków. Okolice te słynne są z przepięknych jezior i urokliwych niewielkich rzeczek pełnych wszelkiego rodzaju ryb. Noc spędzimy nad jeziorem, a wieczór przy ognisku, rozkoszując się gwiaździstym niebem.
7. DZIEŃ  55 km
Po śniadaniu wyruszamy na ostatni dzień naszej rowerowej przygody. Odwiedzimy przepiękne zamki pojezierza. Dotrzemy do Torunia, jednego z najpiękniejszych polskich miast, założonego przez Krzyżaków. Teren, przez który będziemy podróżowali, to obszar zapierającego dech w piersiach krajobrazu. Nad jednym z jezior urządzimy ostatni podczas naszej wyprawy piknik.Wieczorem po dotarciu do celu, odwiedzimy najważniejsze zabytki miasta: Dom Kopernika, ratusz miejski, toruńska krzywą wieżę i inne. Wieczorny spacer zakończymy wspólną kolacją. Wyjazd powrotny. Przyjazd na miejsce zbiórki.
ŚWIADCZENIA :
zakwaterowanie noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach ,  hotelach, polach namiotowych
śniadania i obiadokolacje w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach ,  hotelach,
Ubezpieczenie NNW i KL
Opiekę przewodnika rowerowego 
Transport bagażu i pomoc w przypadku awarii roweru. Asekurację samochodem.
Transport busem
DODATKOWO PŁATNE  :
nocleg w pokoju 1 osobowym 350 zł
Wynajem roweru – 250 zł za całą imprezę
Napojów do posiłków
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i kosztów dodatkowych atrakcji spływ kajakami
bilet na kanał Elblaski – pochylnia 110 zł za osobę
ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 250 zł/osoby
składka TFG – 10 zł za osobę

Ostróda Wycieczka Rowerowa busem  Szlakiem Zamków Krzyżackich

Ostróda Wycieczka Rowerowa busem 7 osób +  1 przewodnik rowerowy + 1 kierowca = 9 osób

Wycieczka Rowerowa  busem  7 osób +  1 przewodnik rowerowy + 1 kierowca = 9 osób  ŚLADAMI KRZYŻAKÓW

Campingi/namioty
2885
 
Pensjonaty/hotele
4050

UWAGA !
Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY :

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Ostróda Wycieczka Rowerowa busem  Szlakiem Zamków Krzyżackich
Ostróda Wycieczka Rowerowa busem 7 osób +  1 przewodnik rowerowy + 1 kierowca = 9 osób
Wycieczka Rowerowa busem  ŚLADAMI KRZYŻAKÓW

Znajdź nas na Facebooku!

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.