Wycieczka Rowerowa Słowacja – Węgry 10 Dni

/Wycieczka Rowerowa Słowacja – Węgry 10 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa Słowacja – Węgry 10 Dni

2018-06-12T10:17:46+00:00

Wycieczka Rowerowa Słowacja i Węgry

Miszkolc

Wycieczka Rowerowa Słowacja i Węgry Miszkolc

Nasza wycieczka łączy dwa sąsiadujące ze sobą kraje – Słowację i Węgry. Słowacja to kraina o niepowtarzalnej atmosferze, pełna gór, jaskiń, średniowiecznych twierdz i legend. Kraj ten to również bogate dziedzictwo kulturowe – historia tych ziem pozostawiła po sobie ślad w postaci wielu zamków czy urokliwych, małych miasteczek z doskonale zachowaną średniowieczną architekturą. Równie ciekawie prezentują się Węgry – słynące z bogatych źródeł termalnych i mineralnych, licznych kąpielisk leczniczych, aromatycznej kuchni i doskonałych win. W części słowackiej będziemy poruszać się w rejonie Spiszu oraz Słowackiego Krasu. Z kolei na Węgrzech odwiedzimy region Gór Bukowych oraz poznamy słynne uzdrowiska termalne Miszkolc i Eger. Podczas wycieczki będą Państwo cieszyli się aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu, ponieważ obydwa kraje oferują wiele kilometrów doskonale przygotowanych tras rowerowych o różnych stopniach trudności.

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki  nocnych przejazd na Słowację.
2. DZIEŃ
W drodze do miejsca zakwaterowania odwiedzimy jeden z najcenniejszych zabytków Spiszu, narodową pamiątkę kulturalną – Zamek Spiski. Wzniesiony na wapiennej skale, króluje nad Kotliną Spiską, a dzięki swojej powierzchni przewyższającej 4 hektary, jest uważany za jeden z największych kompleksów zamkowych w Europie Środkowej. Historia tego miejsca sięga początków XII w. – początkowo pełnił on funkcję twierdzy granicznej, by w późniejszym czasie stać się reprezentacyjną siedzibą szlachecką. Na odwiedzających czeka m.in. muzeum broni czy dydaktyczna ścieżka, która pozwala lepiej poznać historię oraz przyrodę okolicy. Po wizycie na zamku przejazd do miejsca zakwaterowania w regionie Słowackiego Krasu.  Zakwaterowanie, odpoczynek i aklimatyzacja.
3. DZIEŃ
Propozycja na dzisiejszy dzień to wycieczka malowniczą trasą w regionie gemerskim, szlakiem tzw. Drogi Gotyckiej. Odcinki, pokonywane częściowo drogą asfaltową, są średnio wymagające, bez trudnych podjazdów. Najpierw ruszymy w kierunku miejscowości Betliar, gdzie znajduje się iście bajkowy pałac Betliar – reprezentacyjna siedziba łowiecka, której historia łączy się z rodem Andrássy. Znajdują się w nim luksusowo urządzone salony, cenna biblioteka licząca 20 tys. tomów, galeria obrazów wybitnych malarzy europejskich, trofea myśliwskie oraz eksponaty z egzotycznych krain. Kasztel otoczony jest przepięknym, rozległym parkiem w stylu angielskim. Naszym kolejnym celem będzie Gemerska Poloma – miejscowość znana z zabytkowego kościoła ewangelickiego i starej dzwonnicy. Po kilku kilometrach zjeżdżamy z drogi głównej i kierujemy się mniej uczęszczaną szosą w stronę miasteczka Rostar.  Zwieńczeniem naszej dzisiejszej trasy będzie dotarcie do Ochtińskiej Jaskini Aragonitowej. Do areału jaskini dotrzemy pieszo, mijając po drodze niewielkie przewyższenie. Jaskinia ta słynie z licznych, drobnych formacji śnieżnobiałego aragonitu, które na tle szaroniebieskich skał wapiennych, tworzą unikalny krajobraz. Jest to jedyna taka jaskinia w Europie i jedna z niewielu na świecie. Największą atrakcją są Groty Droga Mleczna, Gwiaździsta, Marmurowa oraz Czarodziejski Korytarz, których sklepienia przecinają wstęgi licznych, gęsto ułożonych różyczek, gałązek i igiełek aragonitu. Po wizycie w jaskini proponujemy powrót rowerami do hotelu, zataczając w ten sposób pętlę aż do Rožňavy.
4. DZIEŃ
Dzisiejszy dzień pozwoli nam bliżej poznać wspaniały region Parku Narodowego Słoweńskiego Krasu, pełen niezwykłego przyrodniczego bogactwa. Czeka nas ciekawy odcinek trasy w kierunku Turnianskiej Kotliny, z pięknym zjazdem z okolic Silickiej planiny. Po drodze podziwiać można zalesione zbocza płaskowyżów Dolny Vrch i Horny Vrch, z gęsto występującymi skarpami. Dalej nasza dzisiejsza trasa prowadzi do miejscowości Krásnohorské Podhradie, nad którą majestatycznie góruje położony na wzgórzu zamek Krásna Hôrka. Zamek został zbudowany ok. 1320 roku, by pełnić funkcję ochronną na szlaku handlowym. Obiekt należy do najlepiej utrzymanych zamków na Słowacji z pierwotnymi wnętrzami. Szczególnie interesująca jest kolekcja broni oraz zamkowa kuchnia. Powrót do hotelu.
5. DZIEŃ
Po kilku dniach spędzonych w malowniczej krainie Słowacji, ruszamy dziś w kierunku sąsiednich Węgier, gdzie zrealizujemy drugą, równie pasjonującą część naszej wyprawy. Rano ruszamy w kierunku południowym. Naszym pierwszym celem będzie jaskinia Gombasecka, należąca do najbardziej znaczących jaskiń Parku Narodowego Słowacki Kras. Słynie przede wszystkim z rurkowych stalaktytów – specyficznych, cienkich i delikatnych form naciekowych. W jaskini znajdują się także inne formy stalaktytów, a ponadto stalagmity, naciekowe zasłony i polewy. Temperatura w jaskini wynosi od 9,0 do 9,4 °C. Następnie odwiedzimy leżącą jeszcze po słowackiej stronie jaskinię Domicę. Jaskinia znajduje się na południowo-zachodnim krańcu Silickiej Planiny w Słowackim Krasie, na terenie Narodowego Rezerwatu Przyrody i Rezerwatu Biosfery UNESCO. System podziemnych korytarzy ciągnie się kilometrami zarówno po słowackiej jak i węgierskiej stronie. Długość jaskini wynosi ponad 5 km, a całego systemu korytarzy także po stronie słowackiej i węgierskiej to 25 km. Ze względu na wyjątkowe bogactwo i zróżnicowanie formacji naciekowych uznawana jest za jedną z najpiękniejszych jaskiń na tym terenie. Ogromną atrakcją jaskini jest możliwość spływu po podziemnej rzece – Styks. Przekraczając granicę z Węgrami, wkraczamy do regionu, który jak żaden inny daje możliwość połączenia różnorodnych atrakcji – zwiedzanie jaskiń, średniowiecznych zamków, degustacje wina, górskie trasy w otoczeniu bukowych lasów, niespotykany lokalny folklor oraz kąpiele termalne – to wszystko czeka na Państwa w najbliższych kliku dniach wycieczki
6. DZIEŃ
Dzisiejszy nieco spokojniejszy, bardziej relaksacyjny dzień poświęcimy na odkrywanie uroków Miszkolca i jego okolic. Jest to jedno z największych miast Węgier i jednocześnie stolica regionu tzw. Gór Bukowych. Miasto położone jest po wschodniej stronie pasma górskiego i oferuje szereg atrakcji dla odwiedzających go turystów. Centrum miasta może pochwalić się wieloma wartymi zobaczenia zabytkami z kościołem prawosławnym z jedyną w Europie całościenną ikoną oraz Muzeum Węgierskiego Kościoła Ortodoksyjnego. W okolicach miasta, u stóp gór Bukowych znajduje się popularny Diósgyőr zwany „zamkiem Królowych”. Zamek swój rozkwit przeżywał w XIV wieku, a obecnie stanowi ważny punkt kulturalny na mapie okolic Miszkolca. W dalszej części naszej wyprawy udamy się w kierunku tzw. rekreacyjnej dzielnicy Miszkolca – Lillafüred, będącego jednym z najładniejszych na Węgrzech uzdrowisk górskich.   Z Diósgyőr przez Lillafüred kursuje także leśna kolejka wąskotorowa ze stacją końcową w Garadnie. Kolejka podąża przez wiadukty ponad przepaściami, przez długie górskie tunele i wzdłuż stromego stoku nad jeziorem Mori, dostarczając niezapomnianych wrażeń. W samym Lillafüred można popływać łódkami, odwiedzić najwyższy na Węgrzech wodospad lub usiąść i odpocząć w jednej z restauracji serwujących tradycyjne potrawy. W okolicach Miszkolca znajduje się jedno z najbardziej niecodziennych kąpielisk termalnych nie tylko na Węgrzech, ale i w Europie. Na zakończenie dzisiejszego rowerowego dnia, osoby chętne będą miały możliwość spędzenia popołudnia w Barlangfürdő.  To niezwykłe kąpielisko znajduje się w jaskiniach i grotach skalnych o łącznej długości ponad 700 metrów. Niecodzienna lokalizacja sprawia niezwykłe wrażenie, szczególnie w pięknie oświetlonych grotach. Ciepła woda, który spływa ze skał, tworzy naturalne bicze wodne, a naturalne prądy wodne i specyficzny mikroklimat pozwalają na pełny relaks po dniu jazdy na rowerze. W skład kąpieliska wchodzi także kilka basenów odkrytych o temperaturze wody sięgającej 35 stopni C i przeznaczonych do kąpieli relaksacyjnych i leczniczych.
7. DZIEŃ
Nasza kolejna propozycja to wyprawa malowniczą trasą do samego serca Gór Bukowych. Naszym celem będą okolice założonej ponad 700 lat wioski Cserépfalu. Znajduje się ona w dolinie Hór uznawanej za najpiękniejszą dolinę Gór Bukowych i będącej wizytówką tego regionu. Cserépfalu z każdej strony otaczają uliczki z piwnicami winiarskimi. Najbardziej znane piwnice Berazdi rozciągają się na trzech poziomach. Jest to największe skupisko winiarskich piwnic, których w sumie jest tu ponad 400.  Wizytówką tej części Gór Bukowych są kamienne ule tzw. barcie, które stanowią pozostałość po działalności wulkanicznej sprzed 20 milionów lat. Ule mają kształt kamiennych stożków, w których znajdują się liczne nisze. Do dziś nie wiadomo jakie było ich pierwotne przeznaczenie.  Będąc w Cserépfalu warto również poświęcić chwilę, aby odwiedzić tzw. „Małą Amerykę” – powstałe w latach 20-tych minionego stulecia, wykute w skale mieszkania. W granicach miejscowości znajduje się również jaskinia Subalyuk – miejsce jednego z najstarszych znalezisk archeologicznych w Europie Środkowej.
8. DZIEŃ
Dzisiaj proponujemy Państwu podróż, której celem jest urokliwe miasto Eger, słynące ze swojego wyśmienitego wina Egri Bikaver (Bycza Krew), malowniczego otoczenia Gór Bukowych oraz kąpieliska termalnego w Egerszalok. Trasa prowadzi z okolic Miszkolca przez leżącą we wschodniej części Parku Narodowego Gór Bukowych miejscowość wypoczynkową Bükkszentkereszt do samego centrum Gór Bukowych. Bükki to niezbyt wysokie, sięgające niecałych 1000 m n.p.m góry. Znaczną ich część stanowi utworzony 28 lat temu Park Narodowy, a ich specyfiką są powszechnie występujące zjawiska krasowe. Naszą dzisiejszą wyprawę zakończymy w Egerze – jednym z najpiękniejszych i najbardziej znanych uzdrowisk na Węgrzech. Warto odwiedzić tzw. „Dolinę Pięknej Pani”, gdzie poza możliwością zwiedzenia piwnic winnych będą Państwo mogli zakupić wyjątkowe węgierskie wina oraz skosztować najsłynniejszego z nich czyli Egri Bikaver. Znajdziemy tutaj również Muzeum Wina – obowiązkowy punkt dla wszystkich miłośników wina. Okolice miasta Eger słyną z jeszcze jednego miejsca. Są to baseny termalne Salt Hill Thermal Spa w Egerszalok. Kompleks tworzy 17 odkrytych i krytych basenów, każdy z wodą leczniczą wypływającą z pobliskiego gejzeru. Kompleks mieści się u stóp wapiennej, tarasowej góry, która pokryta jest wyrzeźbionymi przez spływającą wodę żłobieniami. Kąpielisko znajduje się w malowniczym otoczeniu wzgórz porośniętych lasami i winoroślami, a oferuje oprócz basenów termalnych m. in. masaże wodne, bicze, zjeżdżalnie dla najmłodszych oraz różnorodne sauny.
9. DZIEŃ
Wykwaterowanie w godzinach porannych. Wyjazd z Węgier.
10. DZIEŃ
Przyjazd do  miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
7 noclegów  pokoju 2-osobowym z łazienką w Hotelu w pensjonatach lub w namiotach na campingach
wyżywienie: 7 śniadań
przejazdy busem na miejscu, transport sprzętu i bagaży
opiekę pilota – przewodnika rowerowego
pomoc przy drobnych naprawach usterek sprzętu rowerowego
ubezpieczenie KL, NNW i BP

DODATKOWO PŁATNE:
taksę klimatyczną
obiadokolacje
wypożyczenie roweru – ok. 350 zł / czas całej wycieczki
zwiedzanie pałacu Betliar – w wersji podstawowej – ok. 6 EUR / os.
zwiedzanie Jaskini Domica:trasa pełna ze spływem podziemną rzeką: 9 EUR / os. trasa skrócona bez spływu podziemną rzeką: 6 EUR / os.
Wstęp do kompleksu termalnego Salt Hill Thermal Spa w Egerszalok – od ok. 10 EUR / os.
Baseny termalne Barlangfürdő w Miszkolc Tapolca: wstęp do basenów w jaskini – ok. 8 EUR / os. wstęp do saun – ok. 4 EUR / os.

Campingi/namioty 2170 zł  
Pensjonaty/hotele 3335 zł

 Miszkolc
Wycieczka Rowerowa Słowacja i Węgry Miszkolc
Wycieczka Rowerowa Słowacja i Węgry

Jaki rower i jak go przygotować?
Na ten wyjazd wskazane jest mieć rower trekkingowy, górski, crossowy. Jeździmy na pusto nie ma potrzeby montowania bagażnika, sakw. 
Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru, kask, oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na tym wyjeździe bardzo proszę o  zabranie  śpiworów, karimat oraz namioty itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat. Na rowerowe wypady zalecam zabrać mały plecaczek na coś przeciwdeszczowego, prowiant, aparat. 

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz czy sobie poradzisz, to skontaktuj się z nami, doradzimy. Jednak pamiętaj, że nie jeżdżąc z Tobą wcześniej nie do końca jesteśmy w stanie określić jak jeździsz. Pieniny i Spisz jest rejonem górzystym. Na tym polega trudność tego wyjazdu. To propozycja wyjazdu dla osób początkujących, jeżdżących spokojniej, bo dystanse nie są długie i mamy na pokonanie trasy cały dzień. Na tym wyjeździe powinien poradzić sobie każdy, ale ze świadomością, że będzie pod górkę. Warto potrenować przed tym wypadem, aby mieć 100% frajdy z wyjazdu. Jak potrenować? Pojeździć takie dystanse jak są zaplanowane.

Jak dojeżdżamy na miejsce?
Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowy ( 7 osób + przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób )wraz z przyczepką do przewozu rowerów

Jak dojechać do Słowacji i Węgier , czy jedzie z nami bus i co bagażami?
Jedziemy busem 9 osobowy wraz z przyczepką do przewozu rowerów  Wyjazd z miejsca zbiórki np Elbląg lub inne miasta  Podczas wycieczek jeździmy na pusto jest z nami bus Jedziemy  busem 9 osobowy wraz z przyczepką do przewozu rowerów samochód zabezpieczającący. Zabieramy ze sobą mały plecaczek z najbardziej potrzebnymi rzeczami.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasy wyjazdów są urozmaicone. Są odcinki asfaltowe, ale również planujemy jazdę po bezdrożach

Gdzie śpimy?
Nocujemy w pensjonacie w pokojach 2-3 osobowych   hotel ***lub w namiotach na campingach

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie. Proponujemy, aby przygotowywać je wspólnie w miejscach noclegowych. Praktycznie wszędzie można zapłacić kartą. W niektórych miejscach można zamówić sobie śniadanie lub obiadokolacje na noclegu. O szczegółach poinformuje Was przewodnik na miejscu.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Na terenie Słowacji i Węgrzech wystarczająca jest karta EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Dodatkowo jednak ubezpieczamy wszystkich uczestników wyjazdu. Ubezpieczenie w przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku Polski i krajów ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na te trzy dni swobodnie powinno wystarczyć 50 zł dziennie kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym i przeszkolona .Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy

UWAGA!
Program oferty został tak skonstruowany, aby odpowiadał zarówno wymagającym miłośnikom wycieczek rowerowych jak i amatorom rekreacyjnej, spokojnej jazdy. Codziennie będą mogli Państwo wybrać trasę do pokonania w wersji dłuższej lub krótszej, a w zależności od kondycji i samopoczucia niektóre fragmenty przejechać minibusem. W wersji krótszej dzienne odcinki do pokonania wynoszą ok. 30-60 km, co oznacza ok. 3-4 godziny jazdy rowerem i nie jest dużym wyzwaniem nawet dla początkującego rowerzysty. Dłuższa wersja dla bardziej wymagających to odcinki o długości ok. 50-100 km. Dla Państwa wygody zaplanowaliśmy zakwaterowanie w dwóch komfortowych hotelach, położonych w miejscowościach będących doskonałą bazą wypadową dla planowanych tras, zapewniamy także transport bagażu podczas całej wycieczki oraz możliwość wypożyczenia sprzętu dla osób nie posiadających własnego roweru. Nasza wycieczka łączy dwa sąsiadujące ze sobą kraje – Słowację i Węgry. Słowacja to kraina o niepowtarzalnej atmosferze, pełna gór, jaskiń, średniowiecznych twierdz i legend. Kraj ten to również bogate dziedzictwo kulturowe – historia tych ziem pozostawiła po sobie ślad w postaci wielu zamków czy urokliwych, małych miasteczek z doskonale zachowaną średniowieczną architekturą. Równie ciekawie prezentują się Węgry – słynące z bogatych źródeł termalnych i mineralnych, licznych kąpielisk leczniczych, aromatycznej kuchni i doskonałych win. W części słowackiej będziemy poruszać się w rejonie Spiszu oraz Słowackiego Krasu. Z kolei na Węgrzech odwiedzimy region Gór Bukowych oraz poznamy słynne uzdrowiska termalne Miszkolc i Eger. Podczas wycieczki będą Państwo cieszyli się aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu, ponieważ obydwa kraje oferują wiele kilometrów doskonale przygotowanych tras rowerowych o różnych stopniach trudności.

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez
organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia
TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Miszkolc

Wycieczka Rowerowa Słowacja i Węgry Miszkolc

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.