Ogrodzieniec Wycieczka Rowerowa Szlakiem Orlich Gniazd 5 DNI

/Ogrodzieniec Wycieczka Rowerowa Szlakiem Orlich Gniazd 5 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Ogrodzieniec Wycieczka Rowerowa Szlakiem Orlich Gniazd 5 DNI

2018-06-11T13:39:39+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna, Wycieczki dla seniorów
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 5 DNI

Ogrodzieniec Wycieczka Rowerowa Szlakiem Orlich Gniazd

Szlak „Orlich Gniazd” to aktywny wypoczynek w doskonałej odsłonie! Jest niewątpliwie jedną z najciekawszych tras w Polsce. Swoją nazwę zawdzięcza malowniczym ruinom zamków obronnych i strażnic z XIV i XV wieku leżących na wysokich skarpach, do złudzenia przypominające gniazda orłów.

Warownie ufundował król Kazimierz Wielki celem obrony ówczesnych granic i szlaków handlowych. Niestety tylko część z nich zachowała się do czasów obecnych, a niektóre takie jak zamek w Korzkwi oraz słynna Pieskowa Skała doczekały się odrestaurowania.

Szlak biegnie z Krakowa do Częstochowy i liczy nieco ponad 160 km. Początkowa jego część prowadzi przez Ojcowski Park Narodowy, który sam w sobie może stanowić cel wycieczek. Wśród atrakcji szlaku, oprócz miejsc historycznych, znajdują się również niezwykłe obiekty przyrodnicze, takie jak wąwozy, ostańce skalne czy jaskinie, wśród nich popularna Jaskinia Łokietka.

Przemierzenie tego zakątka naszego kraju z pozycji rowerowego siodełka z pewnością dostarczy wszystkim niezapomnianych wrażeń.

DLA KOGO
Uczestnicy tej wycieczki niekoniecznie muszą wykazywać się nadprzyrodzoną siłą fizyczną i niesamowitą kondycją. Trasa  nie jest bardzo trudna, wiedzie najczęściej po nawierzchni szutrowej  i jak to na wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej znajdzie się kilka stromych podjazdów. Niemniej jednak spokojny charakter tej wyprawy powoduje, że każdy Uczestnik z pewnością sobie poradzi i śmiało możemy określić tą wyprawę jako turystyka rowerowa dla każdego! Wycieczka tę zaliczamy do średnio zaawansowanych, ze względu na ukształtowanie terenu, nawierzchnię, po której się poruszamy. Jest to wycieczka rowerowa z pięknym krajobrazem. I bardzo dobry wstęp do trudniejszych wypraw. Jednak trzeba pamiętać, że do tej wycieczki jak i każdej innej trzeba się przygotować kondycyjnie.

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd busem do Krakowa. Wieczorem czas na zwiedzanie Starego Miasta w Krakowie obiadokolacja i licznych knajpek, które można tam znaleźć. nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Dzień obfituje w szereg atrakcji, m.in. zwiedzanie odrestaurowanego zamku w Korzkwi. Jadąc dalej wzdłuż malowniczej Doliny Prądnika docieramy do Ojcowskiego Parku Narodowego, który pomimo, że jest najmniejszy w Polsce, to przez wielu uważany za najpiękniejszy. Tego dnia będziemy mogli podziwiać m.in. zamek w Pieskowej Skale, przy której znajduje się wszystkim dobrze znana Maczuga Herkulesa. Zejdziemy również w otchłań Jaskini Łokietka, a na koniec stawimy czoła jedynej w Polsce prawdziwej Pustyni.obiadokolacja. nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie Tego dnia zostaniemy postawieni przed całą plejadą zamków i warowni. Zobaczymy m.in. ruiny zamku rycerskiego w Bydlinie, Smoleniu i Pilicy i te najbardziej okazałe – Zamku Ogrodzieniec, który wraz z Grodem na Górze Birów to również swoisty wehikuł czasu, który przeniesie nas na wiele godzin do czasów średniowiecznych. obiadokolacja. nocleg
4. DZIEŃ
Śniadanie. Niestety ostatni dzień naszej podróży wśród ruin, skałek i jaskiń. Zanim dojedziemy na częstochowską Jasną Górę czeka nas jeszcze kilkadziesiąt kilometrów symbiozy z rowerem wśród pól, lasów i łąk tej niesamowitej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej, do której chyba każdy będzie chciał wrócić w celu jeszcze lepszego poznania. obiad. Wyjazd w drogę powrotną.
5. DZIEŃ 
Wczesnym rankiem jesteśmy na miejscu zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach , hotelach lub w namiotach na campingach
śniadania i obiadokolacje w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach , hotelach
opiekę przewodnika rowerowego
transport busem 9 osobowym ( 7 osób +  przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób ) z przyczepką do przewozu rowerów
asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
przewóz bagaży na trasie
ubezpieczenie NNW i KL

DODATKOWO PŁATNE:
wypożyczenie roweru

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów  80zł
dopłata do pokoju jednoosobowego  550 zł

Ogrodzieniec Wycieczka Rowerowa Szlakiem Orlich Gniazd

Campingi/namioty przy grupie 7 osób
1590
Pensjonaty/hotele przy grupie 7 ósób
3490

Ps więcej osób na wycieczce rowerowej to tym taniej zadzwoń zapytaj

Cena wycieczki rowerowej 450 zł przy grupie 20 osobowej  Dojazd Własny  noclegi Campingi , namioty!

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wyprawę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, jednak w naszej opinii najbardziej komfortowy byłby rower górski. Trudnością jest to, że wszystko wozimy ze sobą, ale to tylko 3 dni i rzeczy można ograniczyć do minimum. Zalecamy opony min. 2.0 cala. Nie musi to być rower górski, ale trekkingowy z szerszymi oponami i bieżnikiem.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY (jeśli jeździsz bez kasku, napiszesz oświadczenie). Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na tego rodzaju wycieczki najlepiej zabrać sakwy. Nie polecam zabierać na wyjazd plecaka. Szkoda pleców. Jeśli nie masz sakw to spakuj minimalną liczbę rzeczy do małego plecaka. Na tym wyjeździe o zabieracie śpiworów, karimat , namioty itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat.Podczas wycieczki towarzyszy Wam samochód zabezpieczający. Jeździmy na „pusto”, jedyne co trzeba zabrać to mały plecak lub małe sakwy na podstawowe rzeczy, które mogą być potrzebne podczas jednego dnia jazdy rowerem. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus rower.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Mamy do pokonania w sumie 1600 m przewyższeń i pokonamy w sumie 230 km. Dzienne dystanse wyniosą niespełna 80 km. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70-100 km dziennie.

Jak dojechać do Częstochowy, czy jedzie z nami bus, co z bagażami?

Dotarcie na miejsce startu  jedziemy busem 9 osobowym ( 7 osób +  przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób ) z przyczepką do przewozu rowerów.

 oraz powrót jest organizowany busem 9 osobowym.. Na trasie  jedzie z nami samochód nie wozimy ze sobą wszystkiego.

Jak dojeżdżamy na miejsce?
Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowym ( 7 osób +  przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób ) z przyczepką do przewozu rowerów.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasa jest urozmaicona pod względem nawierzchni. Jest asfalt, piasek, żwir, teren.

Gdzie śpimy?
Nocujemy na kwaterach prywatnych z dostępem do łazienki, kuchni i lodówki w pokojach kilku osobowych, pensjonat, Hotel lub camping pole namiotowe.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie. Proponujemy, aby przygotowywać je wspólnie w miejscach noclegowych. Na trasie mijamy również bary i restauracje, z których usług korzystamy. Praktycznie wszędzie można zapłacić kartą. 

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 – 14 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask, oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na te trzy dni swobodnie powinna wystarczyć równowartość 200 zł plus awaryjne środki na karcie.

Jakie panują zasady podczas wyprawy?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

 Ogrodzieniec Wycieczka Rowerowa Szlakiem Orlich Gniazd

UWAGA Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

 Ogrodzieniec Wycieczka Rowerowa Szlakiem Orlich Gniazd

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.