Wycieczka rowerowa Toskania 8 Dni

/Wycieczka rowerowa Toskania 8 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Toskania 8 Dni

2018-06-05T11:57:39+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna
Kierunek wyjazdu: Włochy
Transport: Autokar
Ilość dni: 8 DNI

Wycieczka rowerowa Toskania jest krainą idealną do zwiedzania na rowerze. W trakcie wyprawy eksplorować będziemy okolice Sieny. Miasto to będzie naszą bazą wypadową.

Toskania jest regionem charakteryzującym się terenem górzysto – pagórkowatym, idealnym dla rowerzystów o różnym stopniu zaawansowania. Można tu znaleźć miejsca dla amatorów spokojnych wycieczek, jak również dla miłośników górskich wspinaczek, często bardzo wymagających, ale dających dużą satysfakcję. Do wyboru są utwardzone i asfaltowe drogi lub górskie przełęcze, którym zawsze towarzyszy toskański klimat i krajobraz.
Wybierając się na wycieczkę rowerową można podziwiać leniwy klimat średniowiecznych prowincji i miasteczek, rozsmakowywać się pięknym krajobrazem winnic, wzgórz i gajów oliwnych, a wszystko połączone z aktywnym i zdrowym wypoczynkiem. Wybrzeże Etruskie (wzdłuż Morza Liguryjskiego) obejmuje piaszczyste plaże, nieodkryte zatoki i urocze miejscowości portowe. Wciąż można tu znaleźć dzikie i nietknięte zatoki – prawdziwy raj dla tych, którzy lubią uciec zgiełku.

 

Na każdej wybranej trasie spotkać można innych rowerzystów, gdyż chętnych do pedałowania po Toskanii nie brakuje – wszyscy ładnie ubrani, w kaskach i serdecznie odpowiadający na pozdrowienia. W większości miasteczek znajdują się wypożyczalnie rowerów oraz informacje turystyczne, gdzie można zasięgnąć wiadomości na temat lokalnych i ciekawych tras rowerowych, co często bywa poparte także mapkami rowerowymi, w które można się zaopatrzyć.
Najlepsze miesiące na rowerowe wyprawy to okres od marca do czerwca, a następnie od września do października – w tym to czasie można pokonywać naprawdę długie trasy. Natomiast lipiec i sierpień są bardzo gorące i jazda rowerem ogranicza się do godzin porannych lub wieczornych, choć na krótkie trasy w ciągu dnia, prawdziwi rowerzyści zawsze mają „chrapkę”. Pozostałe miesiące bywają często zimne i deszczowe, choć zdarzają się rowerzyści, którzy uważają, że w Toskanii można pedałować przez cały rok.

Krótko mówiąc – Toskania to idealne miejsce na rower!    San Gimignano  Wycieczka rowerowa


1. DZIEŃ

Wyjazd z Polski. W godzinach popołudniowych uczestnicy wyjeżdżają z miejsca zbiórki  w kierunku Grosseto nocny przejazd.
2. DZIEŃ
Trasa: Grosseto – Marina de Grosseto – Castiglione della Pescaia / 68 km / ~ 0 m przewyższenia
Pierwszego dnia czeka nas niezwykle przyjemna trasa wzdłuż wybrzeża Morza Tyrreńskiego. Wyruszymy z Grosseto, przejedziemy przez małe miasteczko Marina de Grosseto i dalej trasą wiodącą przez gęsty sosnowy las aż do urokliwego Castiglione della Pescaia. Na jednej z pięknych tutejszych plaż będzie czas na plażowanie i odpoczynek.
3. DZIEŃ
Trasa: Grosseto – Półwysep Monte Argentiaro – Ortobello / 73 km / 730 m przewyższenia
Drugiego dnia czeka na nas niezwykle malownicza trasa wkoło półwyspu Monte Argentiaro. Na starcie odwiedzimy miasteczko Porto Santo Stefano. Potem będziemy kierować się na drogę Panoramico, która początkowo pnie się w górę, by po kilku kilometrach odsłonić naprawdę imponujący widok na morze. Jest to niezwykle zróżnicowane miejsce, bo będziemy mieli okazję zwiedzić zarówno urokliwe miasteczka, jak i dzikie plaże oraz wzniesienia, z których rozpościerają się niezwykłe widoki. Powrotną trasę z Ortobello pokonamy busem.
4. DZIEŃ
Trasa: Grosseto – Siena / 92 km / 1050 m przewyższenia
Czwartego dnia opuścimy Grosseto i udamy się wgłąb Toskanii, do zabytkowej Sieny, która stanowić będzie naszą bazę wypadową do końca wyjazdu. Aby tam się znaleźć pokonamy początkowo ok. 30-km płaski odcinek, następnie teren będzie się wznosił i będzie wiódł doliną Val di Merse. Jej główną atrakcją jest dawny klasztor cystersów San Galgano, położony wśród wzgórz i pól słoneczników.
5. DZIEŃ

Trasa: Siena – Chanti / 68 km / 890 m przewyższenia
Tego dnia wyruszymy w trasę po winem usianych drogach regionu Chanti. Kręta asfaltowa droga początkowo piąć się będzie w górę, by następnie wręcz wić się pośród pól winorośli. Co kilkanaście kilometrów czekać na nas będą zjazdy do lokalnych winnic i wytwórni oliwy z oliwek, przez co zaplanowana na ten dzień blisko 70 – km trasa może nieznacznie ulec wydłużeniu 🙂 Z pewnością zatrzymamy się gdzieś na trasie, aby skosztować lokalnych specjałów i zaopatrzyć się w słynne na całym świecie wino z oryginalną banderolą z czarnym kogucikiem.
6. DZIEŃ
Trasa: Siena – Monteriggioni – San Gimignano – Siena / 81 km / 1110 m przewyższenia
Po śniadaniu  wyruszymy na północny zachód w kierunku  położonego na wzgórzu, ufortyfikowanego miasteczka Monteriggioni, dalej przez Poggibonsi dotrzemy do San Gimignano, zwanego średniowiecznym Manhattanem, a to ze względu na niezwykłe wieże, które pełniły funkcje obronne. Droga powrotna wieść będzie przez Colle di val d’Elsa położone w dolinie rzeki Elsa.
7. DZIEŃ
 Trasa: Crete Senesi – Val d’Orcia / 65 km / 1510 m przewyższenia
Plan na ten dzień to eksplorowanie kolejnych dwóch pięknych toskańskich krain położonych na południe od Sieny: Crete Senesi oraz doliny Val d’Orcia. Wystartujemy z Asciano. Udamy się na południe i zwiedzimy Monte Olivieto Maggiore, niegdyś jeden z największych klasztorów Toskanii. Dalej przez urocze San Giovanni d’Asso dotrzemy do pięknego Montepulciano. Podróż po dolinie rzeki Orcia upłynie pod znakiem zarówno dróg asfaltowych, jak i dróg szutrowych, dość wyboistych. Dzięki zboczeniu z utartych szlaków, będziemy mieli okazję poczuć prawdziwy toskański klimat. Tego dnia odwiedzimy również Pienze, wpisaną na Listę Dziedzictwa UNESCO. Metę zaplanowaliśmy w San Quirico D’Orcia. Do Sieny wrócimy minibusem. W godzinach wieczornych wyruszymy w drogę powrotną do Polski.
8. DZIEŃ
Przyjazd do Polski miejsca zbiórki .

ŚWIADCZENIA:
– noclegi w pensjonatach w pok. 2-3 os. ze śniadaniem, lub  w namiotach na campingach
– transport uczestników oraz roweru na trasie z Elbląga/Trojmiasto (możliwy start z innego miejsca w Polsce w przypadku zebrania się odpowiedniej liczby uczestników za dodatkową opłatą ) do Włoch i z powrotem,
– przewodnik rowerowy, który pilotuje całą trasę, służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym, sprawuje opiekę nad uczestnikami,
– ubezpieczenie KL, NNW, KR, BP.

DODATKOWO PŁATNE:
wyżywienia (obiadokolacji), ew. biletów wstępu do zwiedzanych miejsc; opłaty klimatycznej – płatnej na miejscu przez uczestników wycieczki (ok. 2.5 euro za dzień) , składka TFG

Wycieczka rowerowa Toskania

Campingi/namioty
2990 zł
Pensjonaty/hotele
4335

  San Gimignano  Wycieczka rowerowa

Jaki rower i jak go przygotować?
Trasę wycieczki po Toskanii można pokonać na rowerze: górskim, trekkingowym, krosowym. Trasa poprowadzona jest głównie drogami ubitymi, asfaltowymi, w dużo mniejszym stopniu po drogach nieutwardzanych, szutrowych.
Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy lub zaopatrz się w mały plecak, żeby spakować rzeczy na dzień podróży.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia. Krem z dużym filtrem. Strój kąpielowy, małego jaśka.

Jak się spakować?
Podczas wyprawy towarzyszy Wam samochód zabezpieczający. Jeśli chodzi o spakowanie swoich rzeczy to polecamy torbę podróżną lub plecak. Podczas jazdy na rowerze bagaże wiezie samochód. Ty musisz zabrać małą sakwę, żeby spakować rzeczy na dzień podróży lub mały plecak. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus rower.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jest to wyjazd skierowany do rowerzystów wszechstronnych. Dwa pierwsze dni dni nad toskańskim wybrzeżem to jazda praktycznie po terenie płaskim, pozostałe trasy prowadzą po terenie mocno pofałdowanym, Jeśli boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów jest sporo. Dzienne dystanse wynoszą od 65 do 92 km. Całkowity dystans to ok. 450 km a suma przewyższeń jest na poziomie 4900 metrów. Ale nawet jeśli nie będziesz już dawać rady na podjazdach, możesz poprowadzić rower. Poczekamy. Jeśli będziesz potrzebował odpocząć, to wsiądziesz do busa. Warto spróbować, bo trasa jest jedną z najpiękniejszych. Jednak pamiętaj, że trasa przejazdu jest wymagająca. Mogą boleć nogi, tyłek i mięśnie. Najkrótszy dzień to 63 km a najdłuższy to 92 km. Na wyprawę można pojechać każdym rowerem. Górskim, trekkingowym, crossowym. Najważniejsze żeby był sprawny technicznie. Jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70-100 km dziennie.

Jak przygotować rower do spakowania?
Rowery przewozimy w przyczepce. Prosimy o odkręcenie z roweru takich elementów jak: błotniki, pedała, oświetlenie, licznik, mapownik, wszelkiego rodzaju elementy, które mogą się uszkodzić podczas transportu. W przypadku ich pozostawienie, nie odpowiadamy za uszkodzenia roweru oraz tych urządzeń.

Jak dojedziemy na miejsce, skąd rusza bus?
Podczas tej wycieczki  jedziemy z Polski do Włoch busem z przyczepką, do której schowamy rowery. Nasze miejsce startu to Elbląg / Trójmiasto. Jeśli uzbiera się wystarczająca liczba chętnych osób, to uruchomimy połączenie z innych miast w Polsce. Taka opcja jest dodatkowo płatna i na zapytanie.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Podczas wycieczki będziemy jeździć głównie drogami asfaltowymi, ubitymi, w dużo mniejszym stopniu drogami  szutrowymi, poprowadzonymi wzdłuż winnic i pól.

Gdzie śpimy?
Nocujemy w Grosseto (2 noclegi) oraz w Sienie (4 noclegi). W obu miastach śpimy w pensjonatach w pokojach 2-3 os lub na polu namiotowym cmpingu

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
W cenę noclegu wliczone jest śniadanie, pozostałe wyżywienie we własnym zakresie. Będziemy zatrzymywać się w znajdujących się na trasie restauracjach oraz knajpkach i próbować lokalnych specjałów.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Włochy są w UE. Warto mieć ze sobą kartę EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7- 10  osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY),oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 200 euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym. Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Wycieczka rowerowa Toskania

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie  Usługa jest dodatkowo płatna w zależności od miejsca i liczby osób. Szacunkowy koszt to 150 – 300 zł / os. Więcej szczegółów będzie znane bliżej wycieczki, jak będą znane miejsca zamieszkania uczestników wyjazdu

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka rowerowa Toskania  San Gimignano

San Gimignano  Wycieczka rowerowa

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.