Wycieczka rowerowa Toskania 9 DNI

/Wycieczka rowerowa Toskania 9 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Toskania 9 DNI

2018-06-05T12:44:27+00:00
Ilość dni: 9 DNI

Rozciągająca się między zachodnimi zboczami Apeninów a wybrzeżami dwóch mórz: Morza Tyrreńskiego i Morza Liguryjskiego, Toskania zawiera w sobie kwintesencję tego, co we Włoszech najlepsze. Tutejsze tereny z intensywnie zielonymi winnicami, szerokie piaszczyste plaże, miasta będące skarbnicami sztuki, pyszna kuchnia z pewnością na długo zapadną w naszą pamięć. Przemierzając tą krainę, nietrudno odnieść wrażenie, że można tu spędzić dowolną ilość czasu, niespiesznie wędrując od miejscowości do miejscowości, chłonąc ich niepowtarzalny średniowieczny klimat, kosztując doskonałego wina i lokalnych specjałów oraz równie wspaniałych widoków
Wybrzeże Toskanii o długości 328 km zachęca swoimi szerokimi i piaszczystymi plażami. W środkowej i południowo – zachodniej części regionu pagórki i wyżyny tworzą urokliwy pejzaż. Natomiast północna część krainy to już typowo górski krajobraz Apeninów, które pomimo wysokości sięgającej 2000 m n.p.m. zachowują roślinność w ciągu całego roku. Najwyższym szczytem tego regionu jest Monte Prado (2050 m n.p.m.).
Ta włoska kraina to jedna z najważniejszych destynacji turystycznych na świecie, świetnie nadająca się również na rowerowe eskapady. Liczne trasy rowerowe przebiegają lokalnymi, wąskimi i krętymi drogami. My przemierzać będziemy zarówno nowoczesne, asfaltowe drogi rowerowe, jak również wiodące wśród toskańskich pól i łąk trasy szutrowe. Duże zróżnicowanie w ukształtowaniu Toskanii wymagać będzie niekiedy, by przycisnąć nieco mocniej na pedały, ale cały trud zrekompensują nam długie, atrakcyjne krajobrazowo zjazdy.
Chcemy w trakcie tych pięciu rowerowych dni poczuć na własnej skórze wyjątkowy toskański klimat. Czeka na nas niezwykle urokliwa dolina Val di Merse, cyprysowe alejki Val d’Dorcii oraz porośnięte winoroślą pagórki Chanti.
Toskania – wspaniała włoska prowincja, łącząca w sobie czar niezliczonych zabytków, zapierających dech w piersiach widoków i sielankowej, śródziemnomorskiej atmosfery. Każdy turysta, bez względu na preferencje, znajdzie tu coś dla siebie – góry, morze, zabytkowe miasta, unikalne rezerwaty, wspaniałą włoską kuchnię, ciepły klimat i to unikalne „coś”, co sprawia, że wyjazd zapada w pamięć na wiele lat.
Toskania jest krainą idealną do zwiedzania na rowerze. W trakcie wycieczki rowerowej po Toskania eksplorować będziemy okolice Sieny. Miasto to będzie naszą bazą wypadową  Wycieczka rowerowa Toskania 9 DNI Toskanii Toskania
1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki zapakowanie rowerów i bagaży wyjazd na noc
2. DZIEŃ
Przyjazd busem do San Quirico ;Orcia ok 15.00; zakwaterowanie w hotelu, zwiedzanie miasteczka, odpoczynek, czas wolny.
3. DZIEŃ
Trasa wiedzie pagórkowatym terenem, wśród  pszenicznych pól, gajów oliwnych  i ukwieconych łąk. Po drodze  mijamy wzgórza zwieńczone wiejskimi farmami z kamienia. Majestatyczne  cyprysy dopełniają całości obrazu. Dojeżdżamy do Pienzy – jednej z najmniejszych ale za to najbardziej urokliwych miejscowości Toskanii, gdzie renesansowa architektura zachwyca w  przepięknej okolicy. Stąd udamy się do  niedużej miejscowości Montichello, by zakończyć dzień w Montepulciano – toskańskim orlim  gnieździe, z wysoką wieżą górującą nad całą okolicą. Miasteczko szczyci się  wybitnymi zabytkamui sztuki i architektury a także lokalnym winem należącym do najbardziej cenionych w okolicy. O jego walorach będziemy się mogli przekonać osobiście.
Wycieczka rowerowa: Montalcino — Castelnuovo — Monte Amiata — Castiglione  ;Orcia — San Quirico ;Orcia
Dojeżdżamy busem do Montalcino, skąd  startujemy na rowerach. Dzisiejszy dzień będzie nieco bardziej wymagający. Poznamy uroki toskańskich pagórków.
Montalcino – to miasteczko o bogatej historii, zachowane w niemal niezmienionym stanie. Jako ze jest położone na wzgórzu, z jego murów obronnych roztaczają się fantastyczne widoki na wzgórza regionu Crete, z jednej strony oraz na zalesione zbocza doliny Val d’Orcia z drugiej. Kolejnym naszym celem jest Sant’Antimo, opactwo położone wśród gajów oliwnych o pięknej architekturze i niezwykłej historii. Stąd udamy się w kierunku Castiglione d’Orcia, kolejnego uroczego miateczka położonego na wzgórzu. Wycieczkę zakończymy w San Quirico, gdzie nocujemy.
4. DZIEŃ
Dzisiaj odwiedzimy sąsiednią prowincję Umbrię z jej stolicą Perugią, według niektórych zaliczaną do najpiękniejszych miast na świecie. Dojedziemy tam busem. To jedno z najlepiej zachowanych włoskich miast, gdzie w obrębie murów niewiele się zmieniło do ponad 400 lat. Historia miasta jest bogata i sięga III wieku p.n.e. , dzięki czemu obfituje ono w wiele zabytków, spośród których najsłynnniejsza jest Fontana Maggiore – olbrzymia średniowieczna fontanna. Na dwudziestu pięciu bokach fontanny znajdują się rzeźby przedstawiające proroków i świętych, pory roku, znaki zodiaku, sceny biblijne i wydarzenia z historii Rzymu. Po zwiedzeniu Perugii ruszymy widokową drogą wzdłuż jeziora Lago Trasimeno do przyjemnego  Castiglione del Lago, gdzie na plaży możemy odpocząć i zażyć kąpieli w jeziorze. Dalszą drogę do hotelu przebywamy busem.
5. DZIEŃ
Dzisiejszy etap będzie krótki, łatwy i obfitujący w atrakcje. Dzisiaj też zmienimy miejsce noclegu. Po śniadaniu i spakowaniu bagaży udajemy się busem do Cortony. Z tej  położonej na wzgórzu niewielkiej miejscowości roztacza się cudowny widok na okoliczne rejony Umbrii i Toskanii.
Miasteczko cechują pocztówkowej urody średniowieczne uliczki z kościołami i galeriami.
Po zwiedzaniu Cortony czeka nas rekreacyjna wycieczka do Arezzo – urokliwego miasta założonego przez Etrusków, w którym  największa atrakcją są słynne freski w kościele San Francesco. Z Arezzo jedziemy busem do Greve in Chianti –  stylowego toskańskiego ośrodka w centrum miejscowości.
6. DZIEŃ
Wraz ze zmianą regionu zmieni się krajobraz. Wzniesienia są tu nieco wyższe a na zboczach króluja winnice – wszak to kraina wina. I własnie szlakiem winnic będzie prowadziła nasza dzisiejsza wycieczka. Rozpoczniemy w Castellina in Chanti, gdzie dojedziemy busem, a stąd malowniczą drogą, mijajac urokliwe miejscowości, wrócimy – juz na rowerach – do Greve in Chanti.
7. DZIEŃ
Busem dotrzemy do San Gimignano, znanego ze starych kamiennych wież, wznoszących się ponad dachy zabudowań a  przywodzących na myśl nowojorski Manhattan. Kolejnym przystankiem będzie Monteriggioni – osadzony na szczycie imponujący, średniowieczny pierścień murów obronnych z wieżami oraz otaczającymi je gajami oliwnymi. Kulminacją  dzisiejszego etapu będzie Siena konkurująca z Florencją o miano najpiękniejszej. Wizytówką Sieny jest Piazza del Compo, najwspanialszy średniowieczny plac Europy, będący jednocześnie centrum życia kulturalnego i społecznego Sieny. Całe zabytkowe centrum Sieny w 1995 roku wpisano na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO.
Do hotelu wracamy busem.
8. DZIEŃ
Po śniadaniu i spakowaniu wyruszamy w drogę powrotną do Polski. Jednak to nie koniec atrakcji. Po drodzę odwiedzimy stolicę Toskanii  Florencję – kolebkę renesansu- najwspanialsze pod względem artystycznym miasto Europy  W godzinach wczesno popołudniowych  ruszamy dalej.
9. DZIEŃ
Przyjazd do miejsca zbiórki
ŚWIADCZENIA :
przejazdy busem i przewóz rowerów
asysta busa przez cały czas trwania wycieczki
noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach
śniadania i obiadokolacje noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach
noclegi pod namiotami / camping
opieka przewodnika rowerowego

ubezpieczenie KL NW
DODATKOWO PŁATNE :
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
posiłku w trakcie dnia lub śniadania i obiadokolacje – pole namiotowe
ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 250 zł/osoby
składka TFG – 10 zł za osobę

Wycieczka rowerowa Toskania 9 DNI Toskanii

Toskania

Campingi/namioty
1810
 
Pensjonaty/hotele
2850

Wycieczka rowerowa Toskania 9 DNI Toskanii

Toskania

Jaki rower i jak go przygotować?
Trasę wyprawy po Toskanii można pokonać na rowerze: górskim, trekkingowym, krosowym. Trasa poprowadzona jest głównie drogami ubitymi, asfaltowymi, w dużo mniejszym stopniu po drogach nieutwardzanych, szutrowych.

Serwis wskazany. Przed każdą wycieczką, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy lub zaopatrz się w mały plecak, żeby spakować rzeczy na dzień podróży.
Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia. Krem z dużym filtrem. Strój kąpielowy, małego jaśka.
Jak się spakować?
Podczas wyprawy towarzyszy Wam samochód zabezpieczający. Jeśli chodzi o spakowanie swoich rzeczy to polecamy torbę podróżną lub plecak. Podczas jazdy na rowerze bagaże wiezie samochód. Ty musisz zabrać małą sakwę, żeby spakować rzeczy na dzień podróży lub mały plecak. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus rower.
Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jest to wyjazd skierowany do rowerzystów wszechstronnych. Trasy prowadzą po terenie mocno pofałdowanym. Jeśli boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów jest sporo. Dzienne dystanse wynoszą od 65 do 92 km. Całkowity dystans to ok. 380 km a suma przewyższeń jest na poziomie 6200 metrów. Ale nawet jeśli nie będziesz już dawać rady na podjazdach, możesz poprowadzić rower. Poczekamy. Jeśli będziesz potrzebował odpocząć, to wsiądziesz do busa. Warto spróbować, bo trasa jest jedną z najpiękniejszych. Jednak pamiętaj, że trasa przejazdu jest wymagająca. Mogą boleć nogi, tyłek i mięśnie. Najkrótszy dzień to 65 km a najdłuższy to 83 km. Na wyprawę można pojechać każdym rowerem. Górskim, trekkingowym, crossowym. Najważniejsze żeby był sprawny technicznie. Jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70-100 km dziennie.
Jak dojedziemy na miejsce, skąd rusza bus?

Podczas tej wycieczki jedziemy z Polski do Włoch busem. Nasze miejsce startu to Elbląg, Warszawa ,  Kraków/Katowice. Jeśli uzbiera się wystarczająca liczba chętnych osób, to uruchomimy połączenie z innych miast w Polsce. Taka opcja jest dodatkowo płatna i na zapytanie.

Elbląg, Olsztyn , Trójmiasto , Warszawa , Łódź,  Kielce , Kraków , Katowice – w cenie wyjazdu

Poznań | Wrocław | Opole |*

* możliwy jest start wycieczki z tych miast pod warunkiem uzbierania się min. 3-4 osób na danej trasie. Usługa jest dodatkowo płatna w zależności od miejsca i liczby osób. Szacunkowy koszt to 150 – 250 zł / os. Więcej szczegółów będzie znane bliżej wycieczki, jak będą znane miejsca zamieszkania uczestników wyjazdu.
Jaką jedziemy nawierzchnią?
Podczas wyprawy będziemy jeździć głównie drogami asfaltowymi, ubitymi, w dużo mniejszym stopniu drogami  szutrowymi, poprowadzonymi wzdłuż winnic i pól.
Gdzie śpimy?
Nocujemy w Sienie w  pensjonacie w pokojach 2-3 os.
Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
W cenę noclegu wliczone jest śniadanie, pozostałe wyżywienie we własnym zakresie. Będziemy zatrzymywać się w znajdujących się na trasie restauracjach oraz knajpkach i próbować lokalnych specjałów.
Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Włochy są w UE. Warto mieć ze sobą kartę EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)
Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 10 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.
Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 200 euro kieszonkowego.
Jakie panują zasady podczas wycieczki?

Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

UWAGA !
Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY :

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie , składka którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.
Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka rowerowa Toskania 9 DNI Toskanii

Toskania

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.