Wycieczka Rowerowa Trans Alp – Austria – Szwajcaria – Włochy 8 DNI

/Wycieczka Rowerowa Trans Alp – Austria – Szwajcaria – Włochy 8 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa Trans Alp – Austria – Szwajcaria – Włochy 8 DNI

2018-06-05T12:02:22+00:00
Ilość dni: 8 DNI

Wycieczka  rowerowa Alpe-Adria, z Salzburga do Grado nad Adriatykiem, to transalp dla każdego. Wspaniała przygoda, która pozwala urzeczywistnić marzenie wielu rowerzystów – przekroczenie Alp z północy na południe – nie wymagając przy tym specjalnych umiejętności technicznych. To podróż bezpiecznymi ścieżkami rowerowymi, podczas której największe wzniesienia pokonuje się tunelami.

Oprócz niezwykłych walorów krajobrazowych, daje możliwość odwiedzenia zróżnicowanych kulturowo i cennych historycznie miast i regionów.

Wyprawa rozpoczyna się w Salzburgu i prowadzi najpierw wzdłuż malowniczych dolin Salzachtal i Gasteinertal, aż do Bad Gastein. Dalej wśród wysokogórskich krajobrazów Karyntii, wzdłuż alpejskich dolin i jezior dociera do granicy austriacko-włoskiej.

We Włoszech szlak biegnie w regionie Friuli-Wenecja Julijska, początkowo, wśród Alp Karnickich i Julijskich, widokową ścieżką po dawnej linii kolejowej. Ostatnie dwa etapy to podróż przez zupełnie płaską nizinę Wenecką, przez rolnicze i winiarskie regiony, aż do finału nad Adriatykiem – rybackiego miasteczka Grado.

Wycieczka rowerowa Livigno ta, to tygodniowa, epicka przygoda dla miłośników enduro/mtb. Grupka uczestników to maksymalnie 7 osób.  TransAlp to marzenie każdego rowerzysty górskiego. Na czym to polega? Na przejechaniu Alp z północy na południe. Co rok odbywają się znane na całym świecie zawody, w których bierze udział setki rowerzystów. Opcji pokonania transalpu jest nieskończona liczba. Jedne z najpopularniejszych tras rozpoczynają się u podnóża Alp w Niemczech czy Austrii i kończą nad jednym z pięknych, alpejskich jezior takich jak Como czy Garda. My zapraszamy Ciebie na pokonanie epickiej trasy, rozpoczynającej się w austriackim Tyrolu w miejscowości St. Anton Am Arlberg. To ośmiodniowa przygoda, podczas której odwiedzimy Austrię, Szwajcarię i Włochy. Livigno Wycieczka Rowerowa Trans Alp – Austria – Szwajcaria – Włochy 8 DNI

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki   wieczorem .  Nocny przejazd minibusem wraz z przyczepką do rowerów.
2. DZIEŃ
St.Anton – Ischgl  42 km – 1300 m

Pierwszy dzień rowerowej przygody. Po śniadaniu wyruszymy w Verbellener Winterjöchl, aby zdobyć tę przełęcz wyjedziemy na wysokość 2308 metrów n.p.m. Tutaj też zrobimy sobie przerwę przy schronisku i udamy się w kierunku Ischgl, gdzie zaplanowany jest nocleg.
3. DZIEŃ 
Ischgl – Nauders  50 km – 1200 m

Przygody dzień kolejny. Na początku wesprzemy się wyciągami, aby dostać się na wysokość ponad 2700 metrów. Skąd piękną, trasą enduro lub równoległą ścieżką zjedziemy do Compatch, skąd udamy się w kierunku Nauders, gdzie spędzimy noc.
4. DZIEŃ
Nauders – Taufers  55 km – 1860 m

To dzień, który zapamiętamy na długo. Przed nami niesamowita Val d’Uina. Tego dnia zdobędziemy Schlinigpass o wysokości 2309 m n.p.m. Skąd zjedziemy w kierunku Mals i Taufers.
5. DZIEŃ
Taufers – Livigno  50 km – 1800 m

Piąty dzień naszej podróży. Nasz kierunek i cel na dzisiaj to Livigno – miejsce, które nie trzeba przedstawiać. Znane z wyjazdów narciarskich, ale równie popularne miejsce na rower. Aby tam dotrzeć, przejedziemy przez Val Mora i zdobędziemy Przełęcz d’Alpisella o wysokości 2285 m n.p.m. W Livigno zaplanowany mamy nocleg.
6. DZIEŃ
Livigno – Bivio  65 km – 1400 m

To przedostatni dzień naszej przygody. Po śniadaniu wyruszymy w drogę. Pierwsze wyzwanie tego dnia to Forcola di Livigno o wysokości 2315 m n.p.m. Kolejna wspinaczka czeka nas na Passo del Bernina 2330 m n.p.m. Po krótkiej przerwie w St. Moriz, będzie nas czekało zdobycie kolejnej przłęczy, tym razem Julierpass 2284 m n.p.m. Dzień zakończymy w Bivio.
7. DZIEŃ
Bivio – J.Como  71 km – 860 m

To ostatni dzień naszej przygody. Przed nami ostatnia przełęcz przed metą. Zdobędziemy Septimerpass 1952 m n.p.m. Skąd zjedziemy do poziomu blisko 200 metrów n.p.m. aby dojechać nad Jezioro Como i zakończyć wspólną podróż. Po kąpieli w jeziorze, chwili odpoczynku wyruszymy w nocną podróż do Polski.
8. DZIEŃ
Przyjazd do Elbląga lub innej miejscowości miejsca zbiórki  w godzinach południowych.

ŚWIADCZENIA:
zakwaterowanie pokoju 2-osobowym z łazienką w Hotelu w pensjonatach lub w namiotach na campingach
transport uczestników oraz roweru  do St. Anton i z Domaso ,
kierowcę i zabezpieczenie samochodem na całej trasie,
transport bagaży
przewodnik rowerowy
ubezpieczenie KL, NNW, KR, BP

DODATKOWO PŁATNE :
wyżywienia
ew. biletów na wyciągi (ok. 25 euro),  zakwaterowanie 35 Euro za osobę
koszty biletów wstępu – 30-40 EUR.

dopłata do pokoju jednoosobowego 590 zł
składka na TFG

Livigno Wycieczka Rowerowa Trans Alp – Austria – Szwajcaria – Włochy 8 DNI

Campingi/namioty
2990 zł
Pensjonaty/hotele
3635

 

Jaki rower i jak go przygotować?
Wycieczka ma typowy charakter wyprawy mtb/enduro. Na wyjazd wskazany jest rower na pełnym zawieszeniu. Może być również rower typu hardtail, ale konieczne jest duże doświadczenie w jeździe terenowej.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Na ten wyjazd zdemontuj wszelkie niepotrzebne elementy, które przeszkadzają w jeździe terenowej.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia – zwłaszcza w nocy. Krem z dużym filtrem.

Jak się spakować?
Podczas tego wypadu wszystko wozimy ze sobą na plecach. Więc szczególnie musimy wziąć sobie do serca minimalizm. Nie zabieramy ze sobą śpiworów czy karimaty. Więc pakujemy tylko najbardziej potrzebne rzeczy.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Wyjazd jest skierowany do miłośników jazdy enduro z wszystkim na plecach. Wyjazd jest wymagający technicznie oraz kondycyjnie. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z jazdą po terenie i jest to Twój pierwszy sezon jazdy po górach, lepiej sobie odpuścić, potrenować i pojechać za rok. Dla pozostałych osób, które już trochę jeżdżą to śmiało, potrenować trochę w polskich górach i  jedziemy.

Jak jedziemy do St. Anton?
Do St. Anton jedziemy minibusem . Możemy zabrać maksymalnie 7 osób z nami. Dojeżdżamy na miejsce, odpoczywamy jedną noc i ruszamy w trasę. Minibus przyjeżdża po nas do Domaso, po zakończonym przejeździe.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Zasada jest prosta. Tam, gdzie to tylko możliwe uciekamy z asfaltu. Nawierzchnia jest różna, mieszana. Taki jest urok transalpu.

Gdzie śpimy?
Noclegi zaplanowane są w pensjonatach, guest housach, hotelikach ze śniadaniem. Nie rezerwujemy wcześniej noclegów. Ze względów na większą elastyczność w pokonywaniu trasy. Średnia cena za nocleg to ok. 35euro za osobę/noc lub camping pole namiotowe

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie poza śniadaniami. Będziemy się stołować w schroniskach, restauracjach. Trzeba przewidzieć koszt dziennego wyżywienia w granicach 30 euro.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro.

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 – 15osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 180 euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik jest to osoba z doświadczeniem rowerowym. Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Livigno Wycieczka Rowerowa Trans Alp – Austria – Szwajcaria – Włochy 8 DNI

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Livigno Wycieczka Rowerowa Trans Alp – Austria – Szwajcaria – Włochy 8 DNI

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.