Wycieczka rowerowa wakacje Mierzeja Kurońska – Kłajpeda LITWA NADMORSKA 7 Dni

/Wycieczka rowerowa wakacje Mierzeja Kurońska – Kłajpeda LITWA NADMORSKA 7 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa wakacje Mierzeja Kurońska – Kłajpeda LITWA NADMORSKA 7 Dni

2018-06-05T12:13:35+00:00
Ilość dni: 7 DNI

Odkryj piękno Mierzei Kurońskiej z jego ogromnych wydm na Litwie. Odwiedź Klaipeda / Kłajpedę z jego słynnym „Cute Little Anny” Połąga ze słynnym deptaku i Nida / Nidden z Muzeum Tomasza Manna.
Mierzeja Kurońska i region Kłajpeda oferuje wyjątkowe widoki, dziewiczej przyrody, świeże powietrze i dużo więcej. Pozwól nam przekonać się na własnej skórze! około 180 km na rowerze Kłajpeda Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa wakacje Mierzeja Kurońska – Kłajpeda LITWA NADMORSKA 7 Dni Wyjazd jest łatwy, jedyna jego trudność to fakt podróżowania z sakwami, no i nieprzewidywalna pogoda oraz wiatr. Na tym wyjeździe praktycznie każdy jest w stanie sobie poradzić. Dystanse dzienne nie są straszne, a i przewyższenia są do zaakceptowania. Także jest wycieczka rowerowa z pięknym krajobrazem, na której każdy powinien sobie poradzić. Jest to bardzo dobry wstęp do tych trudniejszych wycieczek. Jednak trzeba pamiętać, że nawet do łatwej wycieczki należy się przygotować kondycyjnie

1. DZIEŃ
Przyjazd na Litwę

Wyjazd z miejsca zbiórki przyjazd  do Kłajpedy. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po Starówce.  Przekazanie  rowerów, jeżeli zostały u nas zamówione. Nocleg w Kłajpedzie.
2. DZIEŃ
Stacja ornitologiczna w Vente

Pierwsza trasa rowerowa wiedzie z Kłajpedy w kierunku południowym. Jedziemy przez stare wioski rybackie do Vente, leżącego w delcie Niemna, gdzie można zobaczyć stacje ornitologiczną znajdująca się na trasie przelotowej ptaków. Nocleg w Vente lub okolicy. Trasa rowerowa ok. 58 km.
3. DZIEŃ
Rejs statkiem przez Zalew Kuroński

Trasa rowerowa prowadzi dzisiaj do miasteczka Silute. Tu można trochę odpocząć i przekąsić coś litewskiego. Później udajemy się w kierunku wyspy Rusne leżącej u ujścia Niemna z licznymi starymi chatami rybackimi. Po południu statkiem płyniemy przez Zalew Kuroński do malowniczej Nidy. Z daleka można będzie podziwiać piękny, wydmowy krajobraz Mierzei Kurońskiej. Nocleg w Nidzie. Trasa rowerowa ok. 48 km.
4. DZIEŃ
Nida

Po śniadaniu zwiedzamy Nidę – pięknie położony nad Zalewem Kurońskim litewski kurort.
Uroku dodają jej jedne z największych w Europie, wędrujące wydmy, z których rozciąga się urzekająca panorama tej turystycznej miejscowości. Wędzone ryby, letnia rezydencja niemieckiego pisarza Thomasa Manna oraz ciekawa architektura to kolejne atuty Nidy. Po południu można spędzić czas na nadmorskiej plaży lub zorganizować przejażdżkę rowerową. Nocleg w Nidzie.
5. DZIEŃ
Nida – Klajpeda

Kontynuujemy wyprawę piękną drogą rowerową po Mierzei Kurońskiej w kierunku Klajpedy. W pobliżu Juodkrante zwiedzamy „ Górę czarownic „ oraz podziwiamy kolonię kormoranów. W północnej części mierzei godne polecenia są Muzeum Morza oraz Delfinarium. Do Kłajpedy docieramy promem ( płynie ok. 8 minut ). Nocleg w Kłajpedzie. Trasa rowerowa ok.52 km.
6. DZIEŃ
Kłajpeda – Palanga – Kłajpeda

Dzisiejsza trasa rowerowa wiedzie na północ , nadmorska droga rowerową do Pałangi- zwanej też letnia stolicą Litwy. W Pałandze można spędzić trochę czasu na jednej z pięknych plaż, przespacerować się po drewnianym molo, coś dobrego zjeść w jednej z licznych knajpek i restauracji oraz zwiedzić Muzeum Bursztynu, które urządzono w dawnej rezydencji rodziny Tyszkiewiczów. Po południu tą sama droga rowerową wracamy do Kłajpedy. Nocleg w Kłajpedzie. Trasa rowerowa ok. 54 km.
7. DZIEŃ
Wyjazd

Po śniadaniu  powrót do Polski przyjazd do miejsca zbiórki.
Przeważnie drogi rowerowe utwardzone. Również drogi boczne i polne. Czasem lekkie pagórki. ok. 220 km na rowerze.

ŚWIADCZENIA:
6 noclegów ze śniadaniami w hotelach; pokoje z łazienką i prysznicem wyżywienie śniadania i obiadokolacje

– statek przez Zalew Kuroński
– serwis rowerowy ( w przypadku wypożyczenia roweru )
– nocleg na campingu pole namiotowe
– transport minibusem, busem lub autokarem
– przewóz bagaży na całej trasie oraz rowerów
– podstawowy serwis rowerowy
– opieka pilota przewodnika rowerowego
– w razie sytuacji kryzysowych do dyspozycji gości minibus
– ubezpieczenie NNW i KL

DODATKOWO PŁATNE:
Dopłata do pokoju jednoosobowego – 300 zł za każdy dzień
Wypożyczenie roweru z sakwą na całą wycieczkę – 300,00 zł
taksę klimatyczną
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów  ,  opłata za przewodnika lokalnego  itp.: napojów do obiadokolacji, dopłata do pokoju jednoosobowego  300 zł wydatków osobistych

obiadokolacje
składka na TFG 10 zł
Kłajpeda Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa wakacje Mierzeja Kurońska – Kłajpeda LITWA NADMORSKA 7 Dni

Kłajpeda Wycieczka rowerowa

Campingi/namioty
2720
Pensjonaty/hotele
4660

Kłajpeda Wycieczka rowerowa

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wycieczkę rowerową  można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, jednak w naszej opinii najbardziej komfortowy byłby rower górski. Tę trasę może pokonać praktycznie każdy, ponieważ nie jest ona aż tak bardzo wymagająca. Jedyną trudnością jest to, że wszystko wozimy ze sobą, ale to parę dni i rzeczy można ograniczyć do minimum. Zalecamy opony min. 1.9 cala. Nie musi to być rower górski, ale trekkingowy z szerszymi oponami i bieżnikiem.
Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na tego rodzaju wyprawy najlepiej zabrać sakwy. Nie polecam zabierać na wyjazd plecaka. Szkoda pleców. Jeśli nie masz sakw to spakuj minimalną liczbę rzeczy do małego plecaka. Na tym wyjeździe o zabieracie śpiworów, karimat itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów nie jest dużo. Suma przewyższeń to jedyne 550 metrów. Trudność może się pojawić w dniach, gdzie jedziemy 10o czy 98 km. Mogą boleć nogi, tyłek i mięśnie, dlatego że jest to wysiłek ciągły przez 5 dni. Cały dystans to 422 km. Najdłuższy dzień to 101 km a najkrótszy 71 km.  Zalecamy opony o szerokości 1.9 – 2.2 cala. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70-100 km dziennie.

Jak dostanę się do Elblaga i jak wrócę z Kłajpedzie., czy na trasie jedzie bus?
Dotarcie na miejsce startu (Elblag) oraz powrót z miejsca zbiórki. Na trasie  jedzie z nami samochód, wszystko wozimy ze sobą. Na wycieczkę do Polski jedziemy busami 9 osobowymi lub jednym większym. Zabieramy uczestników z Elbląga zabranie z innych miejsc jest do dogrania w przypadku większej liczby osób za dodatkową opłatą Na miejscu bus wozi nasze bagaże.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasa jest urozmaicona pod względem nawierzchni. Jest asfalt, piasek, żwir, teren.

Gdzie śpimy?
Podczas wyjazdu śpimy w kwaterach prywatnych, domkach kempingowych,ośrodek wczasowy, Hotel lub pole namiotowe camping

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie. Proponujemy, aby przygotowywać posiłki wspólnie w miejscach noclegowych. Będziemy się również stołować w barach, restauracjach. Zalecamy zabrać ze sobą kieszonkowe w wysokości ok. 250 zł. To Polska, także można wybrać pieniądze z bankomatu.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 200 zł kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Kłajpeda Wycieczka rowerowa

 Kłajpeda Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa wakacje Mierzeja Kurońska – Kłajpeda LITWA NADMORSKA 7 Dni

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Kłajpeda Wycieczka rowerowa

Kłajpeda

Kłajpeda Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa wakacje Mierzeja Kurońska – Kłajpeda LITWA NADMORSKA 7 Dni

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.