Wycieczka rowerowa Wzdłuż Dunaju 10 DNI

/Wycieczka rowerowa Wzdłuż Dunaju 10 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Wzdłuż Dunaju 10 DNI

2018-06-11T12:09:07+00:00
Ilość dni: 10 DNI

Wzdłuż „niebieskiego” Dunaju leży odnowiona i najbardziej popularna trasa rowerowa Europy. Odcinek z Pasawy do Wiednia jest bezdyskusyjnie rowerową klasyką. Odkryjcie urokliwe rzeczne krajobrazy, malownicze wioski, bujne winnice i niezliczone atrakcje historyczne i kulturalne od czasów rzymskich. Będziecie jechać wzdłuż brzegów potężnej rzeki wygodnymi ścieżkami przez gęste naddunajskie lasy i magiczne łąki. Każdy region na waszej drodze oferują swoje własne unikalne atrakcje. Będziecie mieli mnóstwo okazji do zapoznania się z historią, kulturą i sztuką, jak również ze specjałami kuchni austriackiej. Poznajcie czarujące wnętrza i gościnność naddunajskich, małych austriackich wiosek.

Charakter trasy:
Cała trasa jest utwardzona, prawie w całości biegnie wzdłuż brzegu rzeki po płaskim terenie, bardzo przystępna zarówno dla początkujących rowerzystów jak i dzieci. Doskonale przygotowana trasa biegnąca typowymi ścieżkami rowerowymi lub bardzo rzadko uczęszczanymi drogami jest bardzo urozmaicona.

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki busem . Przejazd nocny
2. DZIEŃ
Przyjazd do Pasawy. Odpoczynek po podróży. Zapoznanie się ze sprzętem i trasą wycieczki. Wieczorny spacer po starówce Passau. Passau jest znane jako Miasto Trzech Rzek, ponieważ trzy rzeki łączą się tu w spektakularny widok: Dunaj, Inn i Ilz. To tętniące życiem miasto portowe, z górującą nad miastem fortecą Veste Oberhaus z XIII w. w wodnej scenerii rzek tworzy cudowny krajobraz. Do głównych zabytków należą gotycki ratusz, katedra Św. Stefana, która mieści jedne z największych organów na świecie (ok. 17,5 tyś piszczałek). Do dziś grywane są na nich koncerty.
3. DZIEŃ
Zaczniemy naszą trasę pokonując odcinek górnego Dunaju do miejscowości Schlögen. Czy wiesz jakie tajemnice skrywają zakony trapistów? W Engelhartszell będziesz mógł odwiedzić jedyny taki zakon w całej Austrii. W zakonie oprócz dowiedzenia się, czym jest życie kontemplacyjne, można spróbować produktów firmowanych przez mnichów, na przykład doskonałych likierów trapistów. Jakie siły wpływają na kierunek, którym płynie rzeka? W „Schlögener Loop”, gdzie zakola Dunaju skręcają o 180 stopni poznamy z bliska fascynujące zjawisko powstawania meandrów.
4. DZIEŃ
Dzisiaj skorzystamy z dostępnych przepraw promowych aby dostać się na drugi brzeg. Nasza trasa będzie wiodła następnie żyznymi i malowniczymi terenami do miejscowości Eferdinger, skąd udamy się do Linz – stolicy Górnej Austrii i Europejskiej Stolicy Kultury 2009. Ciesz się magicznym letnim wieczorem, klucząc po starówce miasta.
5. DZIEŃ
Dzisiaj będzie nam towarzyszyć wątek historyczny. Odwiedzimy założone przez Celtów, rozwinięte przez Rzymian Enns najstarsze miasto Austrii. Trasa poprowadzi nas od starożytności po współczesność. Jadąc pośród rozległych łąk i spokojnych zagajników miniemy uroczą celtycką wioskę Mitterkirchen, majestatyczny kościół w Baumgartenberg i renesansowy zamek Clam.
Gdy dzień będzie chylił się ku końcowi, dostaniemy się do okazałej, barokowej wioski Grein. Znajduje się tam najstarszy teatr Austrii, który warto odwiedzić. W Grein znajdziemy historyczną wieżę z XVI w, wznoszącą się na 60 metrów. Z jej szczytu, na który prowadzi 156 schodów, możesz podziwiać znakomitą panoramę miasteczka i okolic. Nad miasteczkiem góruje zamek z XV wieku.
6. DZIEŃ
Dzisiejsza trasa prowadzić będzie przez urozmaicony i zadrzewiony krajobraz. Po drodze napotkamy powstałe miliony lat temu formacje skalne. Przejedziemy również przez miejsce pielgrzymek wielu Austriaków – kościół Marii Taferl, po czym dotrzemy do baśniowego klasztoru Benedyktynów z Melk. W Melk już z daleka przyciągnie nasz wzrok wspaniały renesansowy pałac Schallaburg.
7. DZIEŃ
Tarasowe winnice, gaje moreli, zamki, pałace i klasztory.To będzie niezwykły dzień. Dolina Wachau, którą przebędziemy tego dnia ze względu na swe walory, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest skarbem Górnej Austrii. W drodze do Krems będziemy mijać wioski słynące z doskonałego wina i uprawy winorośli: Spitz, Weißkirchen i Durnstein. To czarujące miejsca, których tawerny, kawiarnie tylko czekają abyś odpoczął w nich na chwilę i w jednej z ich altan skusił się na degustację wybornego wina.
8. DZIEŃ
Do Tulln dojedziemy busem . Stamtąd dalej w stronę Wiednia. Las Wiedeński, imponujący klasztor Klosterneuburg i brama wiedeńska to tylko niektóre atrakcje tego dnia. Waszym celem będzie miasto muzyki – Wiedeń. Koncerty na żywo grane wieczorową porą, pałace, ogrody pozostawią w was niezapomniane wrażenie.
9. DZIEŃ
Wiedeń to wpisana listę UNESCO europejska perła. Słynny rynek Naschmarkt, opera, Parlament i Pałac Schönbrunn, znana wiedeńska szkoła dla koni oraz ogród zoologiczny – każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Powrót do do Polski.
10. DZIEŃ
Przyjazd busem  do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
7 noclegów w pokoju 2-osobowym z łazienką w hotelach lub w namiotach na campingach
śniadania w Hotelach 
codzienny transfer bagażu na trasie przejazdu Passau – Wiedeń (1 sztuka bagażu na osobę, max. 20 kg)
opieka pilota przewodnika rowerowego
transport minibusem, busem lub autokarem
transport minibusem  rowerów w specjalistycznej przyczepce rowerowej
ubezpieczenie KL, NNW i BP
podatek Vat

DODATKOWO PŁATNE:
napoi do obiadokolacji
obiadokolacji
transportu rowerów w drodze powrotnej pociągiem z Wiednia do Passau – ok. 25 EUR / rower
opłat parkingowych w Passau
1 przeprawa promem przez Dunaj z rowerem
przejazd pociągiem na trasie Wiedeń – Passau (transfer roweru za dodatkową opłatą)
wypożyczenie roweru z serwisem rowerowym:
rower 7 lub 21 biegowy – 65 EUR / 7 dni
rower elektryczny – 133 EUR / 7 dni
taksę klimatyczną
dopłata do pokoju jednoosobowego: 650 PLN

Campingi/namioty

1999 zł

Pensjonaty/hotele
3080

Wycieczka Rowerowa Austria Passau

Passau Wycieczka Rowerowa

 

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wyprawę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, górskim. Ten wyjazd jest praktycznie dla każdego. Wyjazd ten nie jest bardzo wymagający, jednak jak na każdy rowerowy warto się przygotować kondycyjnie. Podczas pobytu spędzimy trzy dni na jeździe rowerem. W sumie pokonamy ok. 205 km, a suma przewyższeń wynosi mniej więcej 740 metrów. Jest jedna z łatwiejszych naszych propozycji spędzenia aktywnego weekendu.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY (jeśli jeździsz bez kasku, napiszesz oświadczenie). Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na ten wyjazd można się spakować w cokolwiek. Warto mieć ze sobą małą sakwę lub plecaczek, aby schować najbardziej potrzebne rzeczy na dzień jazdy, czyli napoje, batoniki, coś cieplejszego, przeciwdeszczowego, dętkę.
Podczas wyprawy towarzyszy Wam samochód zabezpieczający. Jeździmy na „pusto”, jedyne co trzeba zabrać to mały plecak lub małe sakwy na podstawowe rzeczy, które mogą być potrzebne podczas jednego dnia jazdy rowerem. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus rower.

Wycieczka Rowerowa Austria Passau

Passau Wycieczka Rowerowa

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Mamy do pokonania w sumie tylko 740 m przewyższeń i pokonamy w sumie 204 km. Dzienne dystanse wyniosą niespełna 70 km. W mojej opinii każdy, kto systematycznie jeździ na rowerze powinien sobie poradzić podczas tego wyjazdu. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd podobne dystanse jak podczas wyjazdu.

Jak dojeżdżamy na miejsce?
Na wyprawę jedziemy busem 9 osobowym.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Podczas wyprawy będziemy jeździć głównie drogami asfaltowymi, ubitymi, w dużo mniejszym stopniu drogami  szutrowymi.

Gdzie śpimy?
Każdego dnia nocujemy w innym mieście, w pensjonatach i hotelach w pokojach 2-, 3- oraz 4-  osobowych  lub w namiotach na campingach

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
W cenę noclegu wliczone jest śniadanie, pozostałe wyżywienie we własnym zakresie. 

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Austria  są w UE. Warto mieć ze sobą kartę EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kaskoświetlenie, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd powinno wystarczyć 150 – 200 euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Wycieczka Rowerowa Austria Passau

Passau Wycieczka Rowerowa

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.
–  Bardzo proszę o zabranie swoich namiotów  karimat i śpiworów

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka Rowerowa Austria Passau

Passau Wycieczka Rowerowa

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.